Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@wildboar

Ślij na gwarancję. Jaki masz zasilacz? Sprawdź napięcia miernikiem, programy można wsadzić sobie pomiędzy bajki. Miałeś wcześniej jakieś Bsody? Przypomniałem sobie, że jak kręciłem CPU i trochę przegiąłem z ustawieniami zaliczyłem 3 i dysk sobie policzył to do Ultra CRC Error Rate.

 

Moze ktos laskawym okiem rzucic na mojego smarta. pacjent to seagate z serii 7200.11 z fw SD22. o calej sytuacji z fw dowiedzialem sie w zasadzie pare dni temu, przy okazji bledow w raidzie ;/

 

 

Zmiana fw na SD2B pomoze, czy trzeba kierowac sie na RMA?

Mam to samo z moim Segate 500.11 - cała seria miała różne anomalie tak swoją drogą, patrz niżej ;).

 

Zmiana FW i sprawdz zasiłke..

Spin Retry Count - jest to ilość ponowień prób rozpędzenia tależy. Czasami po zaniku zasilania ..

 

I dokładnie taki sam parametr wystepuje w 2 dyskach wiec zasilacz lub nieprawidłowe uruchomienie komputera..

Pisałem już wcześniej, ale powtórzę się kolejny raz. Jak zresetujesz komputer przyciskiem reset na obudowie, albo braknie prądu zostanie naliczony +1 do Spinup Retry Count. Wcześniej w swoim Segate miałem ten stary wadliwy firmware i na nim również po każdym resecie ten parametr rósł. Oddałem go na gwarancję ze starym firmware, przysłali ten sam dysk z innym nr seryjnym i najnowszym firmware i dalej po resecie przyciskiem, czy odcięciu zasilania parametr Spin Retry Count rośnie. Mam dwa dyski - patrz sig, w Samsungu po resecie ten parametr nie rośnie a w Segate tak. Napięcia zasilacza mieszczą się w normie, sprawdzone miernikiem za 20 zł i dużo droższym. Jaki z tego wniosek? Odpowiedz sobie sam.

 

tak to ten sam dysk. na dwoch programach bo wersja non-pro pokazywala co innego niz pro o_O

takie parametry sa na dwoch dyskach o fw SD22 :/ trzeci ktory jest na fw CC cos tam nie ma problemow. wiec chyba zasilacz mozna wykluczyc (?)

i to wlasnie ten dysk z fotek wywala sie w raidzie, oby to byla tylko kwestia fw.

Zmierz napięcia miernikiem, wtedy sobie możesz wykluczyć zasilacz. Spróbuj zmienić firmware.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wildboar

Ślij na gwarancję. Jaki masz zasilacz? Sprawdź napięcia miernikiem, programy można wsadzić sobie pomiędzy bajki. Miałeś wcześniej jakieś Bsody? Przypomniałem sobie, że jak kręciłem CPU i trochę przegiąłem z ustawieniami zaliczyłem 3 i dysk sobie policzył to do Ultra CRC Error Rate.

Z powodu 1 remapu wysyłasz kolege na "wakacje" ? Co do CRC to albo tasma się poluzniła albo przekrecenie dało o sobie znać..

 

Sprawdz MHDD dysk ( przyklejony temat )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką prośbę mam do Was. Co oznacza parametr 202 w tym przypadku?

 

Dołączona grafika

 

Kiedyś było 3 teraz 205. W sumie dysk działa ale trochę mnie to martwi. A może nie ma co się martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Pisałem już wcześniej, ale powtórzę się kolejny raz. Jak zresetujesz komputer przyciskiem reset na obudowie, albo braknie prądu zostanie naliczony +1 do Spinup Retry Count. Wcześniej w swoim Segate miałem ten stary wadliwy firmware i na nim również po każdym resecie ten parametr rósł. Oddałem go na gwarancję ze starym firmware, przysłali ten sam dysk z innym nr seryjnym i najnowszym firmware i dalej po resecie przyciskiem, czy odcięciu zasilania parametr Spin Retry Count rośnie. Mam dwa dyski - patrz sig, w Samsungu po resecie ten parametr nie rośnie a w Segate tak. Napięcia zasilacza mieszczą się w normie, sprawdzone miernikiem za 20 zł i dużo droższym. Jaki z tego wniosek? Odpowiedz sobie sam.

Wniosek z tego żaden. Co z tego że w Twoim Seagate są takie objawy skoro w innych nie ma? Odpowiedz sobie sam.

Rozwijając nieco bardziej ten wątek: wystarszy zły styk/pęknięty lut na wtyczce zasilania - żeby wykryć co się dzieje podczas startu potrzeba mierzyć nap. na pcb dysku (zarówno GND i +12V). Poza tym miernik za 20 pln i "dużo droższy" niekoniecznie musi pokazać prawdziwy obraz tragedii - bo jest zbyt powolny i/lub uśrednia pomiary. W takich sytuacjach najlepsze urządzenie pomiarowe to albo oscyloskop albo miernik z rejestracją danych przez RS (taka namiastka oscyloskopu).

 

Co oznacza parametr 202 w tym przypadku?

Kiedyś było 3 teraz 205.

Data Address Mark to element struktury bloku danych, niewidoczny z poziomu systemu - nie jest dobrze gdy rośnie, natomiast normalnie nie wpływa na szybkość dysku czy bezpieczeństwo danych - to wskaźnik statystyczny. Trudno powiedzieć czy w tym firmware oznacza to co powinien (może to być zupełnie co innego) oraz jakie to będzie miało skutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam prośbę do posiadaczy dysku Samsung HM320II, prosiłbym o podanie odczytów parametru E1 z tego modelu.

W czasie intensywnej pracy parametr nie rośnie, lecz przy samym przeglądaniu www itd. strasznie szybko cykli przybywa.

Wiem że to parkowanie w celu wyeliminowania uderzenia głowicy w talerz, ale w dysku WD 2,5" wartość rośnie wolno natomiast Samsung przy przepracowaniu 72h ma już 115913 cykli parkowania.

Current zamiast 100 jak było na początku ma już 89.

Zależy mi na danych, więc raz jeszcze proszę o informację osoby które miały/mają ten model.

 

Tutaj moje SMART-y

 

Po 14h pracy

post-141770-1265817642_thumb.png

 

Po 72h pracy

post-141770-1265817654_thumb.png

Edytowane przez Kobian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policz sobie ten parametr pewnie przez 256 ( w niektórych samsungach trzeba było dzelic wynik w godzinach /256 wtedy wychodziły realne wyniki)

Wyszo by na to ze : 115913 /256 = 452 parkowania....

Dziwsz sie ze ze przy przegladaniu neta szybko rosnie parametr ? nic dziwnego bo dysk jest mało użwyany przez procesy i dlatego "odpoczywaja "sobie głowice na parkingu..

 

Zależy mi na danych, więc raz jeszcze proszę o informację osoby które miały/mają ten model

Jak ci zalezy to kup 100 płyt DVD i wypal ... robisz panike ze oj kurna dane strace ale nic nie robisz by sie przed tym uchronić.

 

Głupota do potęgi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie głupota, grzecznie zapytałem bo chyba tak czynią użytkownicy którzy nie znają na jakieś pytanie odpowiedzi.

A forum internetowe i topic SMART to służy do czego ?

Przed napisaniem pytania starałem się googlować czy to normalne. Ale same screeny z benchmarków a nic na tema smart tego modelu.

Zapytanie z screenem wysłałem również do Samsunga i o dziwo dostałem odpowiedz że to objawy niepokojące.

 

post-141770-1265831378_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Zapytanie z screenem wysłałem również do Samsunga i o dziwo dostałem odpowiedz że to objawy niepokojące.

Co prawda Szajsung w przeciwieństwie do reszty świata uznaje że 1-dna szajsungogodzina =1/256 godziny, ale jak do tej pory nie widziałem żeby taki przelicznik stosowali do cykli ładowania głowic. Po drugie: dyski 2.5" wydają dźwięk (ciche stuknięcie) podczas wyładowania głowic - coś już powinieneś usłyszeć - jeśli stukania brak, to mamy kolejny błąd w firmware (a raczej niezgodność z przyjetym standardem). 115913wyładowań/4320minut=26/min średnio ->~jedno co 2s. Niepokojące najbardziej jest to, że SMART nie zgłasza błędu a przedstawiciel szajsunga tak - SMART źle działa, przedstawiciel gófno wie - wybierz wersję, ktora bardziej Ci odpowiada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie niestety nie jest ....

Podejrzanie wysoki RAW error RATE : u mnie po 4albo i 10 logicznych narazie dobiłem do 200..

 

C4 narazie masz 5 sektory do remapu... Mhdd w dłon i moźe je przywrócisz do pierwotnego obiegu...najpierw SCAN 2Xf4 pozniej ERASE Delays.. i 2xf4 dalej błędy -->remap

 

Sprawdz/wymień taśmę sygnałowa... troche błedów CRC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim tygodniu w jednym F3 wyskoczył mi C8 (1), skan dysku w mhdd czysty jak łza, komputer działa ok.

Pisałem już wcześniej właśnie o tym dysku, złapał G-Sense od niczego.

Nie ruszałbym tego, ale mam narazie gdzie zgrać dane, a dysk wydaje się podejrzany :razz:, więc oddałbym go na gwarancję, pytanie czy przyjmą bez problemu?

HDD ma 2msc i niecałe 600h na liczniku.

Edytowane przez David523

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj... jesli chcesz wysłać dysk na 3 tygodnie na urlop to możesz słać...Ciekawe co odpowiedza sam jestem ciekawy..

 

Tylko SZYBKIE rośnięcie parametru C8 powoduje powody do martwienia się wielu jak zobaczy taki smart :

 

Dołączona grafika

Juz by wysyłało.... co ciekawe C8 było po sektorze który został juz remapowany ( 05) i ta wartosc zostanie juz na wieki..

 

I jakoś wcale się nie przejmuję tym smartem.. bo MHDD mowi mi wszystko po 2xf4...

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio otrzymałem informacje że jakieś dyski seagate maja uszkodzony firmware który coś tam może popsuć.

Zrobiłem swoim dyskom odczyt może mi ktoś powiedzieć czy z nimi wszystko ok?

http://rash.home.pl/raid0-1.jpg

http://rash.home.pl/raid0-2.jpg

http://rash.home.pl/raid1-1.jpg

http://rash.home.pl/raid1-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barka serii 12... ostatnio wypadł pierwszy realokowany(05) ;

pola (c5)(c6) czyste... seagate'y nie mają (c4)?

Mhdd - 1 sektor poniżej 150ms, 52 poniżej 50ms, reszta lepiej... czyli ten ze smarta to logiczny? Jak to interpretować?

ps- da się jakoś zrobić screenshota z tego mhdd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Dlaczego pierwszy dysk z raid1 ma taki odstrzelony atrybut 188? Drugi ma go 0. Awaria taśmy?

Dyski różnią się wersją firmware?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

 

Oto screenshot z HDTune:

 

Dołączona grafika

 

Zgodnie z sugestią programu, wymieniłem taśmę, ale dalej taki sam błąd pokazuje. Jakaś rada? Może spróbować podłączyć go do innego portu SATA, ale czy to coś da?

Jest to mój jedyny dysk w kompie, nie mam RAIDa. Płyta to ABIT IP-35E. Dodam również (może to też ma znaczenie), że procesor to podkręcony Intel Pentium Dual Core E2160 - 1,8 GHz @ 2,8 GHz.

Dysk już nie jest na gwarancji, więc oddanie go odpada, a denerwuję mnie w grach, bo czasami strasznie zamula i podejrzewam, że to przez ten error.

Proszę Panowie serdecznie o pomoc.

Edytowane przez jomazafaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiesił sie pc. Po restarcie wyświetliło że jeden z dysków raid 1 ma awarię.

była opcja odznacz jako normalny zrobiłem tak i teraz odbudowywuje macierz.

co sie dzieje? zdycha ten jeden z odstrzelonym parametrem 188???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

...a sprawdziłeś czy to ten sam dysk? Menadżer powinien pokazywać numery seryjne dysków składowych. Command Timeout może, ale wcale nie musi być przyczyną -> jest cała masa innych możliwych żródeł problemu (od wadliwego softu po niestabilne OC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim!

 

Mam problem z dyskiem w laptopie (tak mi się przynajmniej wydaje)! Czy ktoś mógłby rzucić okiem na mój SMART? Bardzo proszę powiedzcie mi czy kupować nowy dysk? Tak sądzę ale nie znam się za bardzo na tym więc proszę o radę!

 

Dołączona grafika

 

Z góry dziękuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jomazafaka z tym parametrem nic nie zrobisz...co do przycinek to sprawdz OCCT czy masz na pewno kompa stabilnego... lub zmiana systemu .

 

qba1024 masz 10 sektorów przygotowanych do remapu... z czego 15 jest niekorygowalnych przez oprogramowanie wew. dysku...

 

Teraz info dla wszystkich : Fujitsu parametr 05 maja całkowicie NORMALNY i tu trzeba stosowac inna taktyke odczytu smartu..

 

Zrób Scan 2xF4 w MHDD pokaz wyniki !! Wtedy bedziemy leczyć dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer klienta nie botował z dysku, czarny ekran, zrobiłem testy dysku hd tunem na moim komputerze i oto wyniki...

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Czy mi się zdaje czy dysk pada?

Edytowane przez Ram1rez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...