Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

SAMSUNG HD642JJ 640GB dysk chodzi dobrze brak bad sektorów lecz jest problem

 

ID Opis atrybutu Próg Wartość Najgorsze Dane Stan

01 Raw Read Error Rate 51 100 100 0 51 100 100 0 OK: wartość w normie

03 Spinup Time 11 86 86 5150 OK: wartość w normie

04 Start/Stop Count 0 99 99 863 OK: zawsze pozytywnie

05 Reallocated Sector Count 10 100 100 0 OK: wartość w normie

07 Seek Error Rate 51 253 253 0 51 253 253 0 OK: wartość w normie

08 Seek Time Performance 15 100 100 0 15 100 100 0 OK: wartość w normie

09 Power-On Time Count 0 100 100 2338 OK: zawsze pozytywnie

0A Spinup Retry Count 51 100 100 0 51 100 100 0 OK: wartość w normie

0B Calibration Retry Count 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie

0C Power Cycle Count 0 99 99 863 OK: zawsze pozytywnie

0D Soft Read Error Rate 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie

B7 <specyficzne dla dostawcy> 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie

B8 <specyficzne dla dostawcy> 99 1 1 150 Prognoza błędu: Nieuchronna utrata danych[/size]

BB <specyficzne dla dostawcy> 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie

BC <specyficzne dla dostawcy> 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie

BE Airflow Temperature 0 76 57 403767320 OK: zawsze pozytywnie

C2 Temperature 0 66 55 571539490 OK: zawsze pozytywnie

C3 Hardware ECC Recovered 0 100 100 1098607 OK: zawsze pozytywnie

C4 Reallocation Event Count 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie

C5 Current Pending Sector Count 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie

C6 Offline Uncorrectable Sector Count 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie

C7 Ultra ATA CRC Error Rate 0 100 100 2 OK: zawsze pozytywnie

C8 Write Error Rate 0 100 100 2 OK: zawsze pozytywnie

C9 Soft Read Error Rate 0 253 253 0 0 253 253 0 OK: zawsze pozytywnie

 

czy to poważne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danie40 tego nie naprawisz bo dysk sam sie naprawił i realokował sektory.. ( oczywiscie moza edytowac P i G list ale to nic nie da bo te sektory moga miec wady które i tak wróca na liste realokacji) do wykożystania jeszcze 90 sektorów wiec nie martw sie...

 

Panowie nie trząść sie jak macie realoki o nie koniec dysku !!

Chyba ze 05 C4 i C5 szybko rośnie...

19 Listopada miałem 10 'reloków' dziś mam już 18. Czy powinienem zacząć się martwić?

 

Edit: Zauważyłem że tych 'reloków' dysk zaczął dostawać w momencie gdy przerzuciłem się z kontrolera ICH9R na kontroler Gigabyte (płyta: EP35-DS4). Czy to może być przyczyną?

Edytowane przez daniel40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zaczęły mnie nawiedzać randomowe BSODy. Dzisiaj zapuściłem na innym systemie Victorię i znalazła mi na Raidzie 10 błędów.

Wskoczyłem do MHDD i okazało się, że jeden z dysków ma to:

post-20519-1259282373_thumb.jpg post-20519-1259282436_thumb.jpg

Kochany MHDD poszedł w ruch i problem zniknął:

post-20519-1259282462_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu były to logiczne błędy. Gdyby jednak było to nie do naprawy to reloki by wyskoczyły.

 

Za to moj synek zaaplikował mi bada i to fizycznego.. 2 w kolejce do remapu..i 28 do 40 sektorów 150ms... ( ciekawe ze raz wykaze powiedzmy 20 a raz 50 :D ) a wszystko przez zabawe wlacz wyłacz kompa... cóz jeszcze zostało 139 sektorów w puli.Zanim on je zastąpi to szybciej gwara minie ...

 

Ziomek00 powiem ci ze tu sytuacja jest patowa.. dysk jest sprawny i nic mu nie dolega ale smart mobo wył ( został wylaczony ).. i dajej nic sie nie dzieje... Przejedź dysk programem od samsunga moze cos wykryje ....

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wskoczyłem do MHDD

Victoria, jak rozumiem, odpalana jest pod OESem, jest to bezpieczne przy skanowaniu? Gdzies czytalem, ze wtedy kompa w ogole nie mozna ruszac bo mozna dane stracic.

 

Przy okazji, ona widzi Raid, czy oddzielnie same dyski? Generalnie sam chce cos sprawdzic na swoich z Raidu, ale nie chce mi sie rozkrecac kompa, przepinac do mobasa, bo Adapteca nie widza w ogole.

 

a wszystko przez zabawe wlacz wyłacz kompa... cóz jeszcze zostało 139 sektorów w puli.Zanim on je zastąpi to szybciej gwara minie ...

moje ostatnie "problemy" z Samsungiem, to z czego Elektronek nabijal sie ;) to wlasnie wynik czegos podobnego, a mianowicie zafajdanej wtyczki sata od zasilania. Niesamowite jakie teraz gowna robia. Wpieta poprawnie, a nie styka !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Vistoria działa pod sysem, dlatego pisałem, że na innym sysie ją włączyłem, bo jak skanujemy dysk na którym jest system włączony to mamy zakłamanie wyników.

Program nic nie zepsuje, jeśli się czegoś nie pozmienia. Są tam różne opcje. Standardowo jest na "read" więc tylko leci, jak MHDD. Widzi też cały Raid.

Najlepsze jest to, że błędy logiczne pojawiły się tylko na partycji systemowej. Jako, że był już syf, to pozgrywałem potrzebne rzeczy i partycja poszła na przemiał. Dzisiaj będę przerzucał świeży system z mojego dysku magazynowego, bo od pracowania na systemie zainstalowanym na partycji stworzonej na końcu F2 1,5TB, można dostać zajoba... od orkiestry głowicowej też.

 

Co do zabawy z włączaniem/wyłączaniem, to wtyczki można przykręcić, wyłącznik z tyłu obudowy zlikwidować, a dziecku dać klapsa ;)

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

bo jak skanujemy dysk na którym jest system włączony to mamy zakłamanie wyników.

Czy to samo dzieje sie przy odczycie dysku niesystemowego pod oesem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że zawsze nawet po długim okresie, jak już nic system nie mieli zdarza się, że są jakieś pojedyncze odwołania. Wtedy w Vikorii od razu pojawia się sektor z wyższym czasem dostępu.

Możesz to sobie sprawdzić, nic się przecież nie zepsuje. Włącz skan w viktori, włącz jakiś program i patrz, co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy martwić sie parametrem C7 Ultra ATA CRC Error Rate pojawiła sie tam wartość: 1, dysk nowy Samsung F3 1TB, przepracowane 70h.

 

i czy mogla ta wartośc własnie wzrosnąć na 1 po tym jak komp sie zawiesił a dysk w tym czasie zapisywal dane i cały czas świeciła sie dioda dysku a ja po dłuższym czasie musiałem zrobić twardy reset ?

 

post-115019-1259426322_thumb.png

 

Czyli zostało 99, po tym będzie alarmować ze jest dysk uwalony ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finchy --> to juz Koniec końców... swiat sie konczy i następuje apokalipsa...

Diabli wiedza co to znaczy...

 

Ale widac ze po skanie nie ma błedów wiec czym ty sie przejmujesz ? I tak koniec swiata juz jutro :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tez dziwna akcję z samsungiem 103SJ jak czepek04 z postu 871.

 

raw read error rate - obecnie 6

spin up time - 8379 (takiego wysokiego nie maja nawet dyski pracujace ponad pol roku)

write error rate 306 (i rośnie)

 

system na nim smiga elegancko - żadnych błędów - pliki kopiują się co do bita

 

scan mhdd pokazał za to:

<3 - 7655176

<10 - 5637

<50 - 26

 

dłuższego czasu nie ma wogóle więc powierzchnia wygląda pięknie...jeszcze mu kasowanie zapodam może coś wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak Old School. : :twisted2:

 

Dysior zakupiony w okolicach 2000/2001 ( dokładnie nie pamiętam ), pracował jako systemowy + dane torrent/emule ( czyli praca non stoper ) w kompie który był serwerkiem na neta.

 

Dołączona grafika

 

----------

 

Tak jak godziny by się zgadzały, tak ilość włączeń już nie za bardzo. <_<

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxtor jakoś dziwnie czas mierzy. Jak u kumpla patrzyłem (nie wiem może w okresie 15 min?) to czas w smarcie podskoczył z 3 razy może więcej. Więc jakoś dużo czasu nie przepracował ;]

Edytowane przez LMAO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile raw read tez mam spore ale nie tak skandalicznie wysokie jak u ciebie o tyle seek error rate i nienaprawialne sektory kirują ten dysk wyłącznie w kierunku śmietnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak śpiewki, że dziwne odczytu Seagate'ow można sobie w buty wsadzić? Przyzna szczerze, że nie widzę w tej chwili żadnych objawów negatywnych. MHDD walnę przez noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...