Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zwracam się do was z prośbą, koleżanka niedawno kupiła Lenowo G565, i od pewnego czasu miała problem z użytkowaniem, bardzo często lubił łapać niesamowitego muła nawet pod www. Zrobiłem reinstal Win7 prof 64bit, i jest lepiej ale nadal nie jest jak kiedyś, więc za pomocą HD Tune zrobiłem te screeny poniżej, może komuś obeznanemu pozwolą one wskazać co jest za to odpowiedzialne. Jeśli chodzi o screen z wydajnością, to te spadki do zera następowały gdy minimalizowałem i maksymalizowałem okno google chrome ze stroną google.pl. Laptop jest na gwarancji, ale nawet nie wiem czy jest sens reklamować nie wiadomo co. Jeśli chodzi o sam dysk i te nieprzypisane partycje, zauważyłem to dopiero w czasie instalacji, a wcześniej ktoś inny to robił.

post-14417-0-51062700-1318783001_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem samsunga F3 po 6 godzinach pracy ma dość wysoki write error rate, dodatkowo nie mogę zainstalować na nim systemu, jakiś tam błąd krytyczny, czasami 0xc00000e9, próbowałem na wszystkie sposoby, ide czy ahci, format różnymi programami, odłączałem zbędne urządznia itp. skan na błędy czysty, już nie wiem co robić <_<

post-165485-0-42660900-1319493152_thumb.png

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sw1ssst ALe mi wiekie CRC całe równe 1...

 

Patrz linijke wyżej : WRITE ERROR RATE.... tam jest kasznaka .... dysk do wymiany gwarancyjnej... bardzo duża błędów zapisu ( pewnie głowica zapisujaca ma jakiś problem ) z odczytujacą nie ma problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź nie strasz :) to write error rate mogło się pojawić z tego konfliktu urządzeń, z tego co wiem to wiele samsungów to ma i nie jest to raczej powodem do zwrotu, tym bardziej że zero błędów, reloków, czy kiepskich osiągów, w każdym razie będę monitorował

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to monitoruj..... jak u mnie pojawiły sie kiedyś C7 to bady logiczne sie pojawiły C6 i C5...

 

Bo takie jazdy z postawieniem systemu... jak możesz stwórz jakieś duże archiwum ZIP i stestuj je pozniej czy nie ma błedów CRC.... ( monitorujac jednoczescnie C7 czy nie rośnie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł mi ostatnio system. Wszystko zaczęło zmoolać. Większość aplikacji(netowych) sypała błędami np „pamięć nie może być read/written” albo "non-network error". Pojawiły się problemy z kopiowaniem plików przez USB. "Wstępnie" wykluczyłem RAM jako przyczynę usterki, teraz pora na HDD (a może płytę). Czy takie wyniki smarta mogą sugerować że przyczyną awarii był/jest HDD?

MHDD: <3ms : dużo, <10ms : 450, <50ms : 75, reszta wartości pusta.

Dysk: HD502HJ, płyta: m3a770de.

post-9632-0-86357200-1319573228_thumb.jpg

Edytowane przez deejay999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwazor nie wiadomo jak dysk nalicza błędy. W niektórych F3 smart jest powalony prawie jak w seagate (wysokie wartości read/write error rate a dysk działa jak nowy)

 

Deejay na początek kabelek (1333 błędów)

Edytowane przez sw1ssst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwazor nie wiadomo jak dysk nalicza błędy. W niektórych F3 smart jest powalony prawie jak w seagate (wysokie wartości read/write error rate a dysk działa jak nowy)

 

no też właśnie, wyczytałem również że właśnie może to być związane z problemem z kontrolerem, bądź napędem dvd, który u mnie też czasami kaprysi, to samo charakterystycznie słaby przy samsungach "Spinup Time" też dużo ludzi panikowało z tego powodu, a sumie to standard, zresztą wysłałem zapytanie do samsunga jestem ciekaw co nagryzdolą mądrego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Mój Samsung F1 ostatnio zaczyna mieć fochy, mianowicie zdarzają się chwilowe zwiechy systemu.

Z tego co widzę SMART nie wygląda za ciekawie, 3 realokowane sektory, i 5 oczekujących.

 

Zamierzam wyzerować te 5 sektorów MHDD, o ile są to bady logiczne.

 

Czy powinienem już zacząć zabezpieczać i zrzucać dane, czy jeszcze nie ma tragedii?

MHDD pokazuje co innego niż HD TUNE PRO

 

Dysk ma dopiero 3 lata, i widzę że nie tylko ja mam podobne problemy z Samsungami... ehh już tego nie kupię...

 

edit. CristalDiscInfo pokazuje jeszcze coś innego, bo 10 realokowanych i 0 niestabilnych...

post-151148-0-91910100-1320148445_thumb.png

post-151148-0-75024500-1320154572_thumb.jpg

post-151148-0-78645300-1320158571_thumb.png

Edytowane przez marszal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crystal disk info pokazuje to samo co hd tune (zakładka raw). Wyzeruj sektory i używaj dysku, jak zacznie znowu sprawiać problemy to wtedy zacznij się martwić.

 

Czyli mam rozumieć że tych 3 realokowanych sektorów mam nie ruszać, i już nic z tym nie zrobię, a ten jeden badsector wyzerować komendą ERASE DELAYS *DESTRUCTIVE* ? Czy później mam jeszczę użyć opcji remapowania?

Nie chcę stracić danych, a nie mam pod ręką niczego na co mógłbym zrobić backup

 

Co z resztą badsectorów, bo widzę że SMART pokazuje 5, a MHDD widzi tylko 1 ?

 

Domyślam się że po wyzerowaniu tego sektora będę musiał robić format, bo system już nie wstanie...

 

PS. Już jakiś rok temu miałem 3 bady logiczne, i naprawiłem je opcją ERASE DELAYS *DESTRUCTIVE*.

Edytowane przez marszal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob erase delays : on wymaże tylko sektor z dostepem wiekszym niż 350ms...i tylko ten...

Ogolnie ciekawa sprawa : 3 niby realokowane a C4= 0 ?

 

Troche błędów odczytu juz jest i te bady logiczne mogą wracać ( mi wrociły 2 razy pozniej spokój pomomo ze robiłem pełny erase )

 

Realokowane juz sa poza twoim zasięgiem i program juz ich nie widzi ( czasami widać je jako 150ms ---- tyle potrzebuje czasu głowica by dojśc do zapasowych i wrocić na scieżkę--ale to nie jest reguła ! )

Ogolnie jak byś robił pełne ERASE ( wklepane z klawy ) to straciłbyś wszytko bezpowrotnie ! a przy erase delays to nie ma strachu by coś zerzarło ... )

 

Ogolnie dobrze by było mu zzaplikować pełne zerowanie..... ale na coś trzeba zgrać wszytkie dane.

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci za pomoc ;)

A więc mówisz, że SMART może być nieprawdziwy?

Tyle że mi MHDD nie wykazał badów powyżej 500ms, tylko x UNC = 1 (a powinien wg SMARTu pokazać 5), i tu pojawia się pytanie, czy ERASE DELAYS wyzeruje ten sektor widziany jako x UNC ?

 

A co do utraty danych - prawie rok temu gdy robiłem ERASE DELAYS 3 sektorów powyżej 500ms, to system już nie wstał, i robiłem format... Także w to że nie utracę danych na 100%, jakoś nie wierzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że mi MHDD nie wykazał badów powyżej 500ms, tylko x UNC = 1 (a powinien wg SMARTu pokazać 5),

Dokładnie...dobrze analizujesz parametry smart kontra wyniki z MHDD.. ( smart to nie wyrocznia )

 

ERASE DELAYS wyzeruje ten sektor widziany jako x UNC ?

Tak mozesz np zawezić obszar zerowania np sektor 100 jest trzepniety a ty mozesz ustawić np od 99 do 101 i tylko 3 sektory przeskanuje,,, ( czasami to nie pomaga i trzeba powtórzyć operacje kilka razy )

 

to system już nie wstał, i robiłem format...

Widocznie trafiło na ważny plik i go tez Trafiło ( pamietaj jeden sektor to 255 bloków )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi jeszcze powiedzieć jak wskazać na których sektorach ma działać ERASE DELAYS?

I Drugie pytanie, czy jest możliwość wymuszenia wyzerowania danych sektorów, obojętnie czy wykryje je jako sprawiające problemy czy też nie?

 

Bo problem mam taki, że przed chwilą w skanie wywaliło mi badsector 1 i 3, a wcześniej tylko 2, co jest dziwne...

post-151148-0-17490000-1320186857_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

wczoraj zmieniłem dysk w lapku z wysłużonego seageta z bad sectorami na samsunga. Dzisiaj sprawdziłem smart tego samsunga i wydaję mi się, że coś z nim nie halo biorąc pod uwagę, że dysk ma za sobą z 10h pracy. Mam się już zacząć martwić reklamacją czy jeszcze nie?

 

Dołączona grafika

 

ostatnia wartość która nie zmieściła się na screenie czyli E1 wynosi 100

 

ten będzie bardziej czytelny:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez amnesia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marszal nie dai sie powiedziec by on wyzerował sektory takie a takie ( zrobi to jedynie komenda ERASE ale wklepana z klawy ale pa pa all dane bo jedzie wszystko ) a erase waits = sektory z dostepem powyzej 350mS....

Ogolnie zgraj dane i zrob ERASE z klawy... przywroci to stan "fabryczny" dysku...

 

Amnesia było juz wiele takich przypadków w samsungach i ( mimo ze bład jest krytyczny ) nikomu nigdy nic nie padło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Proszę o pomoc w interpretacji raportu SMART. Niepokoją mnie pozycje z komunikatem ostrzegawczym. Program "Victoria" znalazł około 30 błędów UNCR z których większość udało się "naprawić". Gwarancja do maja przyszłego roku więc mam jeszcze trochę czasu jakby co.

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ponownie, zgrywam dane z tego 2TB ktorego kupilem bo 1TB mi sie zacząl sypac zey oddac go na gware. Wczoraj zrobilem test MHDD tego 1TB w zalaczeniu screeny ze scan'a i smart'a? Czy cos jeszcze w domowych warunkach moge z nim zrobić? (gwary nie mam w sensie nie moge znalezc paragonu) ale sie zastanawiam czy to juz smietnik czy cos da rade sie jeszcze z nim zrobic?

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Aha wszystkie te problemy co wyskoczyly byly praktycznie na samym początku skanowania (tzn. miedzy 4,5% a 5,5% jesli to ma jakies znaczenie) pozniej byl juz ogien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...