Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przeskanowałem ostatnio przy pomocy MHDD (zwykły skan 2 x F4) jeden z moich dysków i znalazł się jeden sektor z czasem >500ms wyraźnie odstający od reszty (żadnego innego z czasem <500, żadnego <150, kilka <50 [ms]). Zrobiłem ponowny skan z Erase Delays dla obszaru wokół tego sektora i faktycznie został on "odświeżony" i czas wrócił do normy. Skanowałem później kilka razy, podejrzany sektor znikł, SMART się nie zmienił.

Mam takie pytanie. Czy muszę teraz co jakiś czas skanować ten "podejrzany" obszar w obawie, że problem wróci? Czy takie "logiczne" bady wracają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem "najazd" logicznych badów ..( dzieki synek za zabawe włacznikiem kompa ). ale zawsze w innych miejscach one sie pojawiały ( ja miałem UNC ) po pełnym zerowaniu cisze miałem 3 miesiace i 500-ka mi wyskoczyła ale spokojnie sobie z nia poradziłem.

 

Ogolnie jesli sektor naprawde jest "trafiony" to zerowanie nawet by nic nie pomogło.Tylko remap. Ogolnie mozesz spac spokojnie..

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich.

Prosze o analize SMART dysków w moim komputerze. Wczoraj wysypał mi się RAID 0(offline member na jednym dysku) na 2-ch Samsungach 502HJ, dzisiaj zrobilem SMART wszystkich dysków podpinając je do innego kompa.

2 dyski 250GB sa jako magazyn danych i ich SMART tez załączam.

Prosze tez o spojrzenie na SMART dysku seagate 80GB (staruszek) który działa w drugim kompie ale jego SMART wygląda niepokojąco, jednak żadnych problemów na tym komputerze nie mam (może dlatego że używany tylko do internetu)

Dzieki.

post-185846-0-20155700-1296213740_thumb.png

post-185846-0-31293100-1296213813_thumb.png

post-185846-0-80246000-1296213828_thumb.png

post-185846-0-18302200-1296213835_thumb.png

post-185846-0-53300000-1296213846_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate smart ok

Samsungi 250gb też. Samsungi 500gb 700 cykli zasilania, 700 cykli parkowania głowic a 1 godzina pracy (coś jest nie tak), jeden z nich ma jeszcze zepsuty kabel sygnałowy (ponad 100 błędów).

Edytowane przez sw1ssst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź :)

Czy ten błąd związany z ilością czasu pracy może oznaczać awarię dysku czy może to być jakiś błąd odczytu SMART?

Dyski mają 16 miesięcy i pracują codziennie po kilkanaście godzin.

Czy wartości Write Error na poziomie 2 i 11 mogą być podstawą do reklamacji dysku (oba są na gwarancji)?

Właśnie skończyłem robić skan MHDD tej 500-ki z 11 błędami zapisu (ten miałem member failed) i wyniki są następujące:

<150ms - 5

<50ms - 337

<10ms - 15043

<3ms - nie spisałem :) ale to nieistotne

 

Dla drugiej 500-ki MHDD pokazuje tak:

<150ms - 0

<50ms - 77

<10ms - 11310

<3ms - 3819097

Edytowane przez mariozgo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba problem z moim dyskiem takim jak widać w ząłączniku.

Chodzi konkretnie o parametr C3.Wystarczy,że wejde w jakiś folder i rośnie on bardzo dużo.Po np wyjściu ze stanu wstrzymania parametr ten resetuje się i nalicza od nowa.Dodam też,że przy wyłączaniu/uruchamianiu ponownie słychać 5krotny start talerzy i tak 5 razy się muszą uruchomić zanim się komp wyłączy.Ten drugi objaw akurat pojawił się po formacie.

Tutaj załącznik ImageShack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno tutaj nie zaglądałem, aż do dzisiaj. Od czwartku zeszłego tygodnia mam problemy z dyskiem... chyba. Kupiłem sobie grę Battlefield'a i po jego instalacji zaczęły się dziać różne dziwne rzeczy. Wcześniej grając w CoH też komp łapał dziwne zwiechy, lub obraz nie nadążał za dźwiękiem. System to win 7. Do czego zmierzam... po uruchomieniu gry i próbie pogrania w nią komp łapie zwisa... ubijając proces i zaglądając do "mój komputer" nie mam dysku D :) . Po ponownym uruchomieniu kompa bios wykrywa dysk D, który w windowsie też się pojawił. Ponownie uruchomienie gry i znów dysk D znika i tak w kółko. Do tego chce przekopiować coś z dysku D na dysk C i znów dysk D znika. Postanowiłem sprawdzić dysk programem HD Tune i oto screeny z jego diagnozy:

 

SMART mojego systemowego dysku:

Dołączona grafika

 

SMART mojego wadliwego dysku:

Dołączona grafika

 

w poszukiwaniu błędu:

Dołączona grafika

 

Jak widać program łapie zwieszki podczas testowania dysku

 

dalsza część testu:

Dołączona grafika

 

ponownie SMART:

Dołączona grafika

 

i "mój komputer":

Dołączona grafika

 

Wczoraj udało mi się jeszcze zapuścić sprawdzanie dysku windowsowego z próbą odzyskania uszkodzonych sektorów i o dziwo przeszedł test w HD Tune pomyślnie, ale niestety dzisiaj ponownie odpaliłem BF i znów zobaczyłem zawieszkę i od tamtej pory mam to co opisałem wyżej. I teraz mam pytanie... czy dysk mi się kończy? Czy mam szukać przyczyny gdzie indziej??

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia : Zasilanie dysku i kable SATA i przepnij sie na inny port Sata na mobo...

Fajna szybkosc scanu 17000mb/s ...

Sam dysk zdrowy jak smok...

 

Pokaz ze moza cos takiego wywołać :

Dołączona grafika

 

Dysk 2.5 cala na USB po prostu wyciagnełem mu wtyczke .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o pomoc co robic z tym 500giga dyskiem, i czy te bledy w tym 1tb C7 sa istotne? dodam ze wymienialem, zamienialem kable sata ale caly czas ten C7 rosnie o kilka jednostek w ciagu tygodnia

Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia : Zasilanie dysku i kable SATA i przepnij sie na inny port Sata na mobo...

 

 

 

Zrobiłem tak jak napisałeś... wyciągnąłem i włożyłem wszystkie wtyczki na nowo... wszystko działa teraz dobrze - dzięki za podpowiedź. Kiedyś już miałem taki problem z CD-ROM'em... kiepskie są te wtyczki sATA, ATA już były bardziej wytrzymałe na dobre połączenie :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk pada?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

dla porownania - 2-ga identyczna sztuka:

 

Dołączona grafika

 

 

co z tym dalej robic? czym sprawdzac? czy dysk nadaje sie juz na gware? czy to sa juz bady fizyczne?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc, czy smart wygląda niepokojąco?Dołączona grafika

i log z C5: Dołączona grafika Wrzucam, ponieważ wczoraj dziwne rzeczy zaczęły dziać się z kompem, w pewnym momencie zamarł, potem nie widział dysku, a jak już się włączył to był warning przy c5 i błąd taki, straciłem wszystkie rzeczy z pulpitu, oraz nie winda nie mogła znaleźć niektórych plików. Przy skanie MHDD nic nie wykazało,a dziś pliki same się odzyskały[ oczywiście skan disk przy rozruchu był] :D

 

Pozdrawiam. Mateusz :D

Edytowane przez kfascik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie kaputt tylko masz najazd logicznych badów .. ( C5- 27 czyli logiczne błedy c6- 8 niekorygowalnych przez lelektronike dysku ( po prostu sobie nie moze dac rady z nimi )

 

01 raw error rate nie jest wysoki.... wiec nie masz sie czym przejmować...

 

Masz tez błedy zapisu ale pewnie po erase waits ( ewentylanie ERASE jak erase waits sobie nie da rady ) to write error rate zmniejszy sie do zera ..( czasami i 3 tygodnie trzeba czekac)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoim twardzielem, na początku praktycznie mega rzadko było słychać takie: szzzzzzzzzzzzzpim i po tym za 5-10s wszystko stawało i frez albo restart.

Dość dobrze słychać to szzzzzzzzpim ale sama mechanika działa cicho nawet teraz nic nie terkocze czy coś, tylko nagle jest to szzzzzzzzzpim i zonk.

 

Zacząłem zrzucać co ważniejsze dane z dysku, no i się zaczęło wszystkie fotki poszły się jeb... nie wiem jak to się stało.

Mega wściekły jestem, wszystko tylko nie to a jednak to się poszło jeb...

 

No i teraz co się dzieje z dyskiem, może pracować bardzo długo parę godzin i nic, ale teraz to 30min stabilnie bez szzzzzpim jest trudno osiągnąć.

 

Kończy się dysk? Może wystarczy poruszać kable czy co. Nie wiem co robić z tym fantem.

post-136148-0-29940300-1297611770_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie kaputt tylko masz najazd logicznych badów .. ( C5- 27 czyli logiczne błedy c6- 8 niekorygowalnych przez lelektronike dysku ( po prostu sobie nie moze dac rady z nimi )

 

01 raw error rate nie jest wysoki.... wiec nie masz sie czym przejmować...

 

Masz tez błedy zapisu ale pewnie po erase waits ( ewentylanie ERASE jak erase waits sobie nie da rady ) to write error rate zmniejszy sie do zera ..( czasami i 3 tygodnie trzeba czekac)

 

dzieki za odp., a jak sie teraz pozbyc tych logicznych badow najprosciej? windowsowy chkdsk? pokazuje mi windows (chkdsk), ze mam bady na jednej partycji tego dysku - dac mu to naprawic, i znikna? czy lepiej jakos inaczej?

 

i skad wiesz, ze to na pewno nie sa bady fizyczne? co by pokazywal smart przy badach fizycznych?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy poważniejszych błędach sektorów po prostu już by je relokował - wartość 05. U ciebie wynosi ona 0 - stąd wniosek, że to logiczne.

Skan i czyszczenie obecnych śmieci wszystko Ci powie. Czyścisz w MHDD - F4 i Erase Waits. Pełne Erase tylko jak zgrasz gdzieś dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem, kupiłem dysk Samsung HD502HJ, pierwszy miał dokładnie takie same screeny jak poniżej, więc poszedłem i wymieniłem na nowy, co o tym sądzicie? Zainstalowany tylko win 7 i hdtune, zero sterów i niczego. Przed wymianą podłączyłem go u kumpla [inny kompi i inny kabel] i efekt był ten sam. Dołączona grafika[/img] Dołączona grafika[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Defragmentacja wyłączona, inne bzdety wyłączone? W Win7 masz "monitor zasobów" w zakładce "wydajność" w menedżerze zadań i można podejrzeć, jakie procesy wykorzystują dysk i dlaczego takie dziury w wykresie.

Wskoczyło ci kilka błędów C7, bo widocznie coś nie łączyło, albo kabelek trzepnięty miałeś.

Ja ostatnio tandetnego kabelka nie docisnąłem (nie miał metalowego zatrzasku) i mi natrzepało 1200 CRC na nowym dysku. Wrzuciłem zgrywanie, wracam, a tam okienko z błędem - popatrzyłem na SMART i wszystko jasne... sprawdziłem kabelek, docisnąłem i już się więcej nie wykrzaczył.

 

MHDD- scan 2xf4 i wyniki na forum.

 

Wyluzuj z tym MHDD. Przecież napisał, że ma tylko Win7 i HDtune. Wątpię, żeby przy 2 dyskach korzystał tylko z tego ;) Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, był czysty windows, a błędy były na obu dyskach[ tym co teraz, i wymienionym w sklepie egzemplarzu], testowane na dwóch różnych kompach z innymi kablami :] Tu mhdd, tyle ze już poinstalowane trochę programów: Dołączona grafika[/img]

Nie wygląda źle, ale generalnie po przesiadce z szajsunga z podpisu, windows wolniej działa, wolniej się włącza i czasami się zdarzy przymulić ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...