Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj jakoś mnie wzięło na sprawdzenie staruszka w Msi Wind:

 

Dołączona grafika

 

Robię skanowanie powierzchni w HD Tune i jest już 1 czerwony kwadracik.

 

Dodatkowo pojawił się kolejny C6 ( już są 2 sztuki ) + C5 Current Pending Sector ( 1 sztuka ).

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To znowu ja :)

Przed tygodniem chciałem wysłać dysk na gwarancję, bo testy wyglądały tak:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Ogólnie to wymontowałem dysk z komputera, podłączyłem pod inny żeby zgrać dane i z powrotem na weekend podłączyłem pod swój komputer. Przed wysyłką na gwarancję stwierdziłem, że jeszcze raz sprawdzę dysk w programach diagnostycznych i ku mojemu zdziwieniu testy po tygodniu wyglądają tak:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Test powierzchni w programie hdtune też tym razem cały na zielono.

Jak to możliwe? Dysk sam się naprawił ? Atrybut C5 w smarcie dysku z 19 spadł do 0. Czy dysk w takiej sytuacji wysyłać na gwarancję ?

Proszę o w miarę szybką odpowiedź, bo muszę zdecydować co dalej z dyskiem.

 

Mija kolejny tydzień i dzisiaj przez jakiś czas przy otwieraniu programów komputer "długo myślał" a dioda od dysku świeciła ciągłym światłem. Po jakimś czasie się uspokoiło i smart wygląda tak:

Dołączona grafika

 

Jak widać wartość C5 i C9 wzrosły.

Odpisze mi ktoś co się dzieje ? Chyba wyślę go na gwarancje :/ (byle pozytywnie ją rozpatrzyli)

Edytowane przez Adyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyzerowałem dysk. Teraz mam 51 reloków, brak dziwnych klików i strzałów, brak niestabilnych sektorów

 

Edit.

Wg kolejnego skanu mhdd:

<150ms: 3

<500ms: 1

Tylko czekać aż ta 500 będzie badem :/

Reszta ok.

 

 

@@@ Dysk co kilka uruchomień komputera nie jest wykrywany, jak jest wykryty to działa ok. Idzie do szafy :-P

Edytowane przez sw1ssst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wyczerpał pule sektorów zapasowych to tylko GW ( zreszta następny jest w kolejce ) ,,, wysyłaj i nie zastanawiaj sie.

 

2.5K godzin i po dysku .... 7200.12

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I najlepszy bezsens w dyskach Seagate : Brak parametru C4 gdyby był to wiedzielibyśmy czy te realokacje to realokacje czy tez zgłupienie smart... ( w sumie MHDD powinno jeszcze dac pewniem obraz stanu dysku ale jak masz GW to ślij... )

 

AA i jeszcze jeden kwiatek od serwisu Seagate :

7200.11 bezposrednio po cert repaired :

Dołączona grafika

 

Nawet go nie wyzerowali..

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jak na screenie + w HDTune w teście co najmniej dwa czerwone kwadraciki to mam rozumieć, że to bady już pewne i nie zostaną realokowane? Oczywiście sprawdzę dysk w innym PC, żeby wykluczyć RAM, zasilacz itp.post-12993-0-32962400-1314566674_thumb.jpg

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby była to realokacja to byś ich nie widział..... a tak w C5 i C6 masz 6 sektorów z problemami odczytu.

 

W mhdd F4 wybierasz erase waits (naciskasz enter na ON ) i jeszcze raz F4... pózniej robisz zwykłe skanowanie ( 2xF4 ) i zobacz czy beda dalej bady..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to ok. 2 lata temu weszły do łask WD 333GB/talerz. Wtedy zakupiłem takiego właśnie WD (640GB Blue) i było gadanie, że Seagate jest bee, z tego co orientuję się to wcześniej również jakoś bardziej uznawane był WD (jeszcze się przeplatały Samsungi).

I chciałem przedstawić jak sytuacja wygląda u mnie:

Seagate 4-letni, może do najcichszych nie należy ale stabilny jak skała i według smarta chyba nie najgorszy (raz była mała przygoda ale jak widać winny był kabel):

Dołączona grafika

 

3 dyski WD:

Stary 40 GB

Dołączona grafika

 

Wspomniany wcześniej 640 GB

 

Dołączona grafika

 

Laptopowy 320 GB

 

Dołączona grafika

 

Posiadam jeszcze jako magazyn Samsunga 1,5TB który ma na karku niecałe 200h a teraz jest w kieszeni USB i nie odczytam z niego SMARTa, sprawdzałem niedawno i wsio z nim OK.

 

1. Na 640 jest jeszcze gwarancja, tylko że te bady dostał na samym początku i nic się nie działo od wtedy niepokojącego, a nie ukrywam cicha sztuka mi się trafiła (drugie podejście) i nie chciałbym buczącego dostać- warto wymieniać/ew sprzedać po wymianie czy dać sobie spokój?

 

2. 320 z lapka. Laptop mi jest teraz potrzebny, gwarancji mam jeszcze ponad rok a samego dysku nie mogę oddać. Niepokoi mnie w nim jeszcze wartość G-sense Error Rate- laptop raczej używany w normalnej pozycji bez rzucania i gimnastykowania z nim. Za jaką sprawą jak nabija tych błędów dla tej wartości? Mogą odmówić naprawy (wymiany) przez tą wartość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś zerknąć okiem na to:

 

ID	Opis atrybutu	Próg	Wartość	Najgorsze	Dane	Stan01	Raw Read Error Rate	51	100	100	1	OK: wartość w normie02	Throughput Performance	0	252	252	0	OK: zawsze pozytywnie03	Spinup Time		25	90	86	3297	OK: wartość w normie04	Start/Stop Count	0	99	99	1064	OK: zawsze pozytywnie05	Reallocated Sector Count10	252	252	0	OK: wartość w normie07	Seek Error Rate		51	252	252	0	OK: wartość w normie08	Seek Time Performance	15	252	252	0	OK: wartość w normie09	Power-On Time Count	0	100	100	2454	OK: zawsze pozytywnie0A	Spinup Retry Count	51	252	252	0	OK: wartość w normie0B	Calibration Retry Count	0	100	100	301	OK: zawsze pozytywnie0C	Power Cycle Count	0	99	99	1091	OK: zawsze pozytywnieBF	Mechanical Shock	0	100	100	2347	OK: zawsze pozytywnieC0	Power-Off Retract Count	0	252	252	0	OK: zawsze pozytywnieC2	Temperature		0	59	52	10, 41	OK: zawsze pozytywnieC3	Hardware ECC Recovered	0	100	100	0	OK: zawsze pozytywnieC4	Reallocation Event Count0	252	252	0	OK: zawsze pozytywnieC5	Current Pending Sector Count	0	252	252	0	OK: zawsze pozytywnieC6	Offline Uncorrectable Sector Count	0	252	252	0	OK: zawsze pozytywnieC7	Ultra ATA CRC Error Rate0	100	100	1	OK: zawsze pozytywnieC8	Write Error Rate	0	100	100	191	OK: zawsze pozytywnieDF	Load/Unload Retry Count	0	100	100	301	OK: zawsze pozytywnieE1	Load/Unload Cycle Count	0	92	92	82082	OK: zawsze pozytywnie
Samsung HM500JJ Edytowane przez Chlebu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Verter :

Segate Ok.

WD 40 : ma kilka realokacji ale nie ma kolejnych sektorów oczekujacych na remap.

Wd 640 : Kilka sektorów realokowanych brak kolejnych -- chcesz to wyslij ale mozesz trafic na sieczkarnie wibrujaca..

WD 320 : G sense jakas bzdura 600 to bardzo duzo laptop musiał by dostać konkretny wstrząs.. reloki sa brak kolejnych.

 

Co ciekawe dyski maja raw ERROR rate 0 i write też 0 a to znaczy że powierzchnia dysków jest ok... ( u mnie raw był 250 i pojawiały się bady logiczne co jakiś czas )

 

Chlebu : Oprócz małych błedów odczytu i zapisu nic złego z dyskiem się nie dzieje.

 

Dyski się zużywaja i zawsze może się trafić słabszy sektor --- nie oznacza to od razu ze dysk juz umiera .

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...