Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zamieszczam skanowanie MHDD, kumplowi przekazałem, żeby próbował reklamować. To co się działo pod koniec skanowania okolice 95% to dosłownie meksykańska fala. Ostatni screen prezentuje coś co raz przechylało się w jedna, a raz w drugą stronę.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prośba o pomoc w interpretacji wyników SMARTA. Pacjent do dysk zewnętrzny Samsung S1 Mini 1,8''.

Dysk kupiony 2 dni temu jako nowy, odpalony wczoraj. Dziś dysk strasznie się grzebie, wszystko zajmuje mu bardzo duuużo czasu. Skan HDTune pokazuje bardzo dużo uszkodzonych miejsc w okolicach początku dysku. Poniżej zamieszczam wyniki SMARTA :

 

Dołączona grafika

 

Niestety MHDD nie dam rady go przeskanować bo program nie wykrywa dysku.

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk na GW . Ma wade fabryczna... robi sobie sam "harakiri" w ciagu 1 godziny postawił 393 remapy... Raw error też juz nie mały.

Do tego nastepny sektor w kolejce do remapu.

 

Wymien na nowy wolny od wady fabrycznej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Również chciałbym prosić o diagnozę, bo w ostatnim czasie "działa nieco dziwnie", być może to wynik zbyt dużych mieszanin w oprogramowaniu, ale wolałbym się upewnić:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosba o analize SMARTa. Dysk od pewnego czasu strasznie zamula, zapisywanie/otwieranie plikow, ogolnie odczyt/zapis nie przekracza 60mb/s przez co system strasznie muli.

 

Edycja zdjec w photoshopie to jakas masakra :(

 

Zmienilem kabelek SATA, ale nic nie pomoglo.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta wartość jest "troszkę" większa i dysk działa normalnie.

post-184606-0-13613400-1310408972_thumb.png

Możesz jeszcze spróbować podłączyć go do innego wejścia SATA. Problemy z zasilaczem też nie są wykluczone, u mnie wyglądało to tak że temperatura obu dysków podskoczyła o 10C, samsung miał 35C, a seagate 45C, parę dni później zasilacz padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczalem do innych wejsc, zmienialem kabelki i dalej to samo bylo. Wymienilem WD na nowego Seagate 500gb i problem zniknal. Natomiast w drugim Seagate'ie 500gb (barracuda 10 bodajze) mam Spin Retry Count Data = 5 i status health = warning

 

To cos groznego ? Dysk ma ze 3 lata wiec chodzi ok; 2-3 lat krocej niz WD i juz szwankuje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A co powiecie o tym?

 

Dołączona grafika

 

Wersja 3.50 pokazywała tą samą wartość jako ok.

 

Do tego ten parametr już kilka lat temu miał wartość 13, co pare miesięcy się zwiększała o 1. 17 jest od bardzo dawna, a teraz dysk mało używany bo siedzi w kompie do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto co znalazłem na temat tych parametrów:

@ logimen

Spin Retry Count:

Ilość ponowień prób rozpędzenia tależy. Atrybut ten przechowuje łączną ilość prób uruchomienia tależy przed osiągnięciem pełnej szybkości obrotowej (pod warunkiem, że pierwsza próba nie powiodła się). Spadek tego atrybutu jest oznaką problemów z podsystemem mechanicznym dysku.

 

@ Harry Lloyd

Recalibration Retries:

Atrybut ten wskazuje liczbę rządań rekalibracji (po warunkiem, że pierwsza próba nie powiodła się). Spadek tego atrybutu jest oznaką problemów z podsystemem mechanicznym dysku.

 

W obu przypadkach zrobiłbym backup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co możecie powiedzieć o moim dysku ? jest wadliwy, uszkodzony ? Ponieważ głośno pracuje i ma tą jedną wartość danych taką wysoką.

 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Pułek

post-188048-0-82161100-1310540052_thumb.jpg

post-188048-0-18049600-1310540598_thumb.jpg

Edytowane przez Pułek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello

pacjent to ST3250620AS, dysk jako systemowy, a problem jest taki ze od czasu do czasu podczas startu kompa nie widac go w biosie (a slychac podczas tego ze w dysku cos delikatnie stuka co 3-4 s),ponowny reset i juz go widzi i laduje system i nic nie stuka wtedy w dysku, czasami dochodzi do paska podczas ladowania windy i mysli mysli ale sie nie zaladuje, problem wystepuje i na 7 i na XP, jak juz pracuje w Windowsie, to zawiesza sie przewaznie jak za duzo stron zaladuje w firefoxie albo operze ale to nie wina robactwa zadnego bo sytem przeskanowany i oba systemy postawione na nowo (czyste i swierzytkie instalki tylko z potrzebnymi najnowszymi strerami), chociaz zawiesza mi czasem kompa nawet przy sluchaniu muzy albo i ot tak sobie jak siedze na pulpicie, komp jak z podpisu.napiecia mierzylem miernikiem i wynosza w stressie 3.43v, 4.96v, 12.17v.

ponizej zamieszczami screeny ze smarta, hddtune i mhdd. potrzac na smarta nie widze tam nic nie pokojacego raczej, ale moze Wy cos dostrzezecie z tych screenow i testów.tasmy SATA zmienione tak samo jak gniazda.

Aha komp nie krecony.wszystko na default.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez G.R.E.G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys trafiłem na info ze END to END to bład cache dysku.... jesli jest GW to slij....

 

GREG..talerz może miec zaryty landing zone ( miałem tak w samsungu 160--niewykrywany przez 15 minut pozniej biegał ok -- smart i scan idelany )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysoki Raw error rate ( problemy z odczytem z talerza )

C5 =1 9 sektorów niestabilnych ( potencjalne bady )

C6=1 sektor niekorygowalny przez elektronike ( w MHDD widoczny jako UNC --)ale jest jeszcze 1 ( a es tool widzi wieceje błedów --- mozesz tym tez sie podeprzec )

 

Ogolnie : Wal na GW ze dysk ma bada i parametry smart dysku sa niepokojace.

 

P.s. Nie walnełes w kompa ? niektóre sektory sa blisko siebie i takie cos pojawia sie przy uderzeniu...

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.s. Nie walnełes w kompa ? niektóre sektory sa blisko siebie i takie cos pojawia sie przy uderzeniu...

 

Nie. Nic z tych rzeczy. Ile średnio trwa oczekiwanie na dysk od momentu wysyłki jeśli chodzi o samsunga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To znowu ja :)

Przed tygodniem chciałem wysłać dysk na gwarancję, bo testy wyglądały tak:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Ogólnie to wymontowałem dysk z komputera, podłączyłem pod inny żeby zgrać dane i z powrotem na weekend podłączyłem pod swój komputer. Przed wysyłką na gwarancję stwierdziłem, że jeszcze raz sprawdzę dysk w programach diagnostycznych i ku mojemu zdziwieniu testy po tygodniu wyglądają tak:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Test powierzchni w programie hdtune też tym razem cały na zielono.

 

Jak to możliwe? Dysk sam się naprawił ? Atrybut C5 w smarcie dysku z 19 spadł do 0. Czy dysk w takiej sytuacji wysyłać na gwarancję ?

Proszę o w miarę szybką odpowiedź, bo muszę zdecydować co dalej z dyskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał niestabilne sektory, ale widocznie w trakcie użytkowania zapisał je ponownie i poszło bez problemu. Według mnie wysyłanie dysku na gwarancję, bo ma kilka niestabilnych sektorów to jakaś farsa. Dopóki nie wykona reloków, to jak widzisz wszystko można zrobić.

Jeśli nie ma jakiś objawów - przywieszek, błędów BSOD itp. to ja dałbym sobie siana z gwarancją, bo pamiętaj: zawsze możesz trafić gorsze truchło.

Raw Read Error? A gdzie jest napisane, że akurat w tym modelu oznacza to umieranie dysku? W jednych parametr jest ważny, ale w innych równie dobrze można go olać. Dopóki nie zobaczę dogorywającego tego modelu tylko ze złym parametrem Raw Read Error, to nie uwierzę, że trzeba odsyłać dysk. Poza tym wartość spadła, więc ja bym to olał.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również proszę o analizę, dysk od jakiegoś czasu dosyć głośno pracuje, nawet przy normalnej pracy (przeglądnie Internetu etc.)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...