Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Skad wiesz ze tam korby albo tłoki nie sa zakute? Imo przy nitro raczej kucizna.

 

Na forum podają listę modyfikacji. Nie mogę znaleźć linka ale z tego co pamiętam to nie było kucia. Było za to E85 - etanol, mniejsze koło pasowe rozrządu, dolot, wydech, nitro no i ECU tune. 

Edytowane przez Kilokush
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy beke z niemcow. Ordnung muss sein.

Wczesniej bylo "Warum haben sie nicht VW, das Auto!?"
Teraz jest "Warum haben sie nicht Opel" xD

Szkoda ze jutro lece odebrac saabolota, bo moze bym mial okazje powiedziec komus "Das Auto, Der Szwindel" xD

Edytowane przez Aurora001
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/saab/9000/ii/silnik-benzynowy-2.0-16v-cd-150km-1993-1998/
Jedzie ze mna
150KM/215NM@~240KM/350NM, nie mam jak podjechac na hamownie bo silnik zrobiony od 0 wiec trzeba by go dotrzec. Moze na wyspach znajde... tylko pewnie policza jak za zboze.

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/saab/9-3/i/cabrio/silnik-benzynowy-2.0-t-205km-2000-2002/
Zostaje w Polsce ;)

 

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego to ja mam. Tyle że 900, od 9-3 różni się detalami. Ale też jakaś dziwna wersja bo 205KM/298NM

 

To Aurora wskaźnika doładowania nie masz bo to był LPT?

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to byl LPT.

Wskaznik moze bedzie bo mam padnieta elektryke deski, konkretnie i tylko obrotomierz. Zalacza sie kiedy chce lub kiedy nie chce.
Zimne luty chyba, juz nie pytalem czy wymienili czy wymienimy jak juz bede ze wskaznikiem doladowania bo zegary raczej nie sa kosztowne.

http://imgur.com/a/deRFX

Lista jest w sumie dluzsza bo sporo szpeji wymieniona przed glownymi pracami... Wybaczcie za cenzure cen [;

Sudoku gwarantowane jak ktos mnie rozbije. :x
Odbiore w srode do poludnia mam nadzieje.

Za jakis czas kupie mieszkanie za gotowke to moze bedzie wiecej, wydech, 17-18", regulowany zawias oraz big brake kit. Z drugiej strony na wyspach nie ma specjalnie gdzie jezdzic, wiec plan wykonany to bylo optimum do uzytkowania auta na codzien.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://motoryzacja.interia.pl/samochody-nowe/prototypy/news-syrenki-z-kutna-mozna-juz-spotkac-na-drogach,nId,1894777

Jeszcze ich rząd nie zgnoił? Czekają pewnie aż zaczną zarabiać a wtedy pewnie wyjdzie, że to 8 RP ma patent na syrenke z dziada pradziada i trzeba karę płacić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze, ale troche drobiazgów musze zorganizować. Jak ogarne nyjke to fotki jutro.

 

Póki co:

Check engine - będę pytal bo juz przy wyjeździe bylo

Abs zapala się momentami - do zerkniecia

Hamole na dotarciu

Radio gryzie się ze zmieniarka - nie wiem o co biega. Ktos poleci jakiś speców od audio w w-wie lub Lublinie?

Spalanie ostro depcząc w mieście 12l ostrzej depcząc momentami żeby dotrzeć hample, jest bardzo dobrze!

Do roboty drzwi - mechanizm kierowcy cos srednio lapie, antena radia zo wymiany lub naprawy bo się zapiekla i padam juz dzis

Obrotomierz - zegary do wymiany

Klima - działa ale klimatronic nie działa poprawnie. <19*c chlodzi, >20*c grzeje... Nie ma w ogóle progresu. Będą musieli walczyć do wyjazdu

Odprysk na środku szyby,kamień jak robili rozjazd :/

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia :wink2:

 

VguuHlQ.png

Nie moja fotka, nawet nie zdazylem pstryknac dzis, ale jutro dostane oferte radyj bo dzisiaj im siadla baza danych.

Ktos ma jakies doswiadczenie w odswiezaniu i renowacji jasnej skory?

 

I powiem wam ze mam WTF moment. Myslalem ze szyba jest brudna, a to miliony mikro odpryskow + 0.5cm odprysk na srodku szyby. I nie wiem o co biega bo nie pamietam zeby cos takiego mialo miejsce 9 miesiecy temu... To mozliwe ze ktos spawal w okolicy zeby to mialo taki efekt? Jak spece spawali mi nowa rame drzwi w domu to zalatwili mi tak terakote...

Wyglada to tak jakby ktos wyrzucil naczepe gresu na szybe :x

 

Z innej beczki, ubezpiecze w Hiszpanii "llantas" i zaraz wymienie ;)

 

Kolejna sprawa - Jaki uchwyt na telefon do samochodu, tylko nie moze byc na gorna czesc deski, ani na szybe. Dlaczego? Bo w Hiszpanii zabrionione jest miec cokolwiek na podszybiu i szybie... Nawet nie wiem jak kamerke zamontowac, jakies pomysly? Na lusterku?

 

I mam stresa bo szefo bedzie dopiero w poniedzialek i musza dlubac klime dalej od poniedzialku. Rozmawialem dzisiaj i prawdopobonie to nagrzewnica, bo w/g nich panel klimatronica raczej nie powinien robic takich numerow jak opisywalem. :(

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale co robi facet, który ma kamerkę? Widzi, że 2 samochody się zderzyły przez pirata i zamiast zatrzymać się na miejscu i dać im dane kontaktowe żeby mieli dowód to sobie jedzie w piz*u żeby wrzucić filmik do internetu? Janusz.

 

@Aurora jeśli tylko telefon się mieści to polecam coś takiego. http://allegro.pl/u06-uchwyt-samochodowy-uniwersalny-na-telefon-i5415088523.html

 

Zaskakująco wygodne i funkcjonalne. Telefon wkładasz i wyjmujesz jedną ręką. Mam 2 lata i działa jak powinien.

Edytowane przez Kilokush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myslalem bo to az niemozliwe... Szyba wyglada tragicznie. Dopiero jak probowalem wyczyscic to ogarnalem ze to nie brud, a wlasnie... No coz, bede miec karte przetargowa do zrobienia reszty dupereli. Oby nie bylo problemow czasowych bo czym wczesniej wyjade tym lepiej wiecej zwiedzania!
Tylko ze jak ktos nie jezdzil tym autem prawie w ogole tyle lat + 9 miesiecy przerwy kiedy zrobilem ledwo 200km to ma WTF moment i brak pewnosci siebie czy to bylo czy nowe...

 


@Aurora jeśli tylko telefon się mieści to polecam coś takiego. http://allegro.pl/u06-uchwyt-samochodowy-uniwersalny-na-telefon-i5415088523.html

W saabinie jest specyficzny plastik... Nie wiem czy zlapie ze wzgledu na chropowata powierzchnie, szczegolnie ze musialbym montowac z boku od strony pasazera. Na drewnie nie ma gdzie. 
Widzialem montowane na nawiewy, ale jakos nie ufam... /3rdworldproblems.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam na nawiewniku, akurat tych nad radiem i konsolą środkową nie używam, to sobie tam wisi. O taki jak ten mniej więcej, nie majta telefonem, nie spada, nie zajmuje dużo miejsca, nie zasłania szyby. Nie ma też nadgryzionego jabłka na obudowie, jeśli może to być dla kogoś wadą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zamawianiem przez allegro troche klopot bo o ile bylem dzis w MM ogarnac troche temat to wyszedl 1 babol ktore ma wiekszosc.
Otoz boczne lapki trzymajace telefon czesto dotykaja srodkowego bocznego przycisku na ramce - usypianie - nokia 925 :P

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...