Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

A móbyś zapodac 2 ortosy po jednym na rdzeń?

:blink: Z tego co mi wiadomo, to 1 Orthos obciaza 2 rdzenie... Nie rozumeim wiec co maja dac 2 Orthosy :?: :blink: Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój orzełek :wink: od MILANSA Q743A770

1,425 bios - 1,375 real

img

 

1,36 bios - 1,31 real

img

chłodzony noctua+2 fandery, pasta AS5

 

edit:

@Pewin jade na becie 1.83

Hmmm.

 

Mój cep do 4.3Ghz potrzebuje 1.35v real.

 

Za to do 4.2Ghz potrzebuje jakieś 1.33v ;]

 

Cep tak samo jak twój od Milansa, mobo identyczne [;

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz jade juz poltorej godziny orthosa na priorytecie 8 przy 4ghz i 1.4V i mam thermaltake V1 na procku na 1300obrotow (minimum) i zastanawiam sie dlaczego sie ten radiator w ogole nie nagrzewa nawet heat pipe. mam paste AC5 i radiator niby dobrze dociska... proc dziala stabilnie wiec chyba nie ma duzej temp (zaden program mi nie chce podac temp... chyba najnowszy bios jest do d*py). co mam myslec o_O ?? moze sie poprostu malo grzac? (w obudowie mam z tylu 12cm 1300rpm, z przodu 14cm 1000rpm i z boku 23cm 800rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.

 

Mój cep do 4.3Ghz potrzebuje 1.35v real.

 

Za to do 4.2Ghz potrzebuje jakieś 1.33v ;]

 

Cep tak samo jak twój od Milansa, mobo identyczne [;

Przy 4,3GHz niżej z Vcore nie zejde, orthos sie wywala

 

 

poczytajcie kilka ostatnich postow szczegolnie tych od RGone, ...to by sporo wyjasnialo w kwestii tych cyrkow z temperaturami :huh:

Można prosić o PL w skrócie

 

Na koniec jeszcze jeden screen

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy uda mi sie zrobic cos ze bedzie mi odczytywac temp... to w stresie proc max do ilu powinien pracowac zeby nic mu nie bylo?

 

i ile gdzies musi poleciec orthos zeby stwierdzic ze jest dosc stabilnie i powiedzmy dalej brac sie za podkrecanie..? moze byc priorytet 8 ( mozna normalnie kozystac wtedy jeszcze z kompa).

Edytowane przez daniel11111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 4,3GHz niżej z Vcore nie zejde, orthos sie wywala

Można prosić o PL w skrócie

W skrócie:

Jest seria E8400, które mają walniętą diodę odczytującą temp proca. Objawia się to tym, że:

- 1 z rdzeni w idlu ma cały czas taką samą temp, zaś drugi ma parę/-naście * więcej od niego

- temp w stresie nie zmienia się w stosunku do temp w idle

- kosmiczne tempy w stresie spowodowane złą pozycją / odczytami czujki :/

 

Teoretycznie jeśli masz taki problem to proca powinni wymienić z miejsca na innego. Koleś, który to pisał na XS, wymienił proca (nie zmienial mobo/coolera) i nagle ma normalne tempy ;)

Na koniec jeszcze jeden screen

img

I jak widać na tym obrazku, nasze procki są dotknięte tym problemem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc do mnie pisales o tych diodach w prockach? ja mam 44tydzien. sproboje jeszcze jutro na innym biosie moze... ale 4ghz 1.4V robi :P

 

 

a w ogole to mam wszystko na auto... tylko mnoznik 9 wpisalem i fsb.. napiecie na procu i czestotliwosc ramu oraz jego V zmienialem. reszta auto. moze to byc powodem ze powiedzmy przy 4ghz potrzebuje 1.4V a nie np 1.3V? moze ktos mi da jakies podstawowe wskazowki co zmienic. mam p5k pro jakby co - zmienilem poludniowy radiator na zalmana niebieskiego i chipsety sie nie grzeja.

 

czy zmiana napiecia na south albo nourth bridge voltage... z auto na cos tam.. ma sens przy fsb ponizej 500? jesli tak to jakie dac napiecie przy fsb 450 a jakie przy fsb 500 mniej wiecej??

fsb termination voltage? co to daje i ile ustawic... ?

spu pll voltage? co to daje i ile ustawiac...?

 

z gory dziekuje za pomoc w podkrecaniu tego e8400...sam sobie nie poradze... :((

 

wlasnie przy orthosie sprawdzielm temp i proc 47stopni a rdzenie 58 i 60 4ghz 1.4V.... i niby sie ruszaly proc 46-48 a rdzenie tez tak kolo 1 stopnia w ta czy w ta... w momencie nacisniecia stopu orthosa... proc od razy na stale 26stopni wskakuje a rdzenie po 41... co jest???

Edytowane przez daniel11111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

Witam, ;)

 

Dzisiaj dotarła do mnie E8200 BOX z bachcom.pl, box nigdy nie otwierany, seria Q744A736, zapuscilem go na Maximus Formula, chlodzenie Zalman CNPS 9700 NT, od razu zapuscilem go 450x8 w biosie ustawilem napiecie 2.25 w cpuz widzi 2.08V, narazie orthos polecial 10 min, jak zrobi godzinke dam znac czy ok ;) Pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ;)

 

Dzisiaj dotarła do mnie E8200 BOX z bachcom.pl, box nigdy nie otwierany, seria Q744A736, zapuscilem go na Maximus Formula, chlodzenie Zalman CNPS 9700 NT, od razu zapuscilem go 450x8 w biosie ustawilem napiecie 2.25 w cpuz widzi 2.08V, narazie orthos polecial 10 min, jak zrobi godzinke dam znac czy ok ;) Pozdro :D

 

Jakie napięcie ?????? :blink: :blink: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

Ups pofisialo mi sie :P 1.225V bios i CPUZ pokazuje 1.208V :P Sorki :D

Edytowane przez Pęczuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

Witam, otóż póki co miałem chwilke i to co udało mi sie jak narazie osiągnac...

 

Napiecie w biosie tak jak pisalem 1.225V

 

1. Dołączona grafika

 

 

I dalej na 1.225V w biosie...

 

Dołączona grafika

 

 

Teraz jade 8x500 przy 1.300V w biosie. Zobaczymy co to bedzie ;)

 

Aaaha.. i mam pytanie jak myslicie dobra sztuka mi sie trafila ? Bo ja juz sam nie wiem.. Pozdro!

Edytowane przez Pęczuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak pisałem wyżej. Procki z nowszych tygodni nie mają już problemów z temp = dioda odczytująca temperaturę działa dobrze. W pierwszych tygodniach w większości dioda jest walnięta, dlatego proca mają rzekomo taką wysoką temperaturę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj chyba zle czyta temp a jest z 44tygodnia... bo w idle ciagle to samo ale nie wiem czy to nei przez bios...

 

pewnin temp proca podales czy rdzeni? bo jesli podales proca to rdzenie beda znacznie wyzsze ;P

 

ja mam tak ze w idle coretemp czy everest... pokazuje ciale 26stopni proc a rdzenie po 41 a jak wlacze orthosa to wskakuje 40 na procku i 50 na rdzeniach i zaczyna szybko rosnac do 47na procku 58/60 na rdzeniach(3minutty) i tak juz zostaje caly czas. to mam na 4ghz 1.4V i thermaltake V1... nie wiem czy to w stresie pokazuje dobrze a w ogole to mam chlodny ten miedziany radiator caly... superpi wlaczylem sobie 9x500 1.6V i 10,3sekudny ale ramy sobie tak byly bo byly... okolo 900mhz cl5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Intel wymieni "wadliwe" sztuki?

Aż z ciekawości do nich napisze.

Pisałem wyżej. Że w stanach nie ma problemów z wymianą, wymieniają z miejsca (ale tylko te procki, w których czujka temp w ogóle nie zmienia odczytów w idle/stress). W procach w których jest stała temp w idle i bardzo wysoka temp w stresie jest loteria z wymianą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój - 48 tydzień, stock cooler - temp (wysokie as hell)

52 idle (pierwszy dzień pasty)

80-88 stress

 

przy napięciu 1,3875 bios- 4.0GHz

 

spi 1m - 11,7s

 

martwią mnie te cholerne temperatury - chociaż ninja z coolerem na 1,4 osiągnęła magiczne 100C:( większe testy w niedzielę, na razie jechałem 3dmarka 06 i osiągnąłem upragnione 14050 marków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój - 48 tydzień, stock cooler - temp (wysokie as hell)

52 idle (pierwszy dzień pasty)

80-88 stress

 

przy napięciu 1,3875 bios- 4.0GHz

 

spi 1m - 11,7s

 

martwią mnie te cholerne temperatury - chociaż ninja z coolerem na 1,4 osiągnęła magiczne 100C:( większe testy w niedzielę, na razie jechałem 3dmarka 06 i osiągnąłem upragnione 14050 marków :D

Miałes wtedy Ninje ciepłą/gorącą, a może letnią ? Bo przy 88* na CPU ninja powinna być już dosyć ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

88*C to jest na tym wentylku intela. Ninja dawała wyższe temperatury niż ten cooler. Nie dotykałem jej nawet. No, ale 100*C na ninjy, a powyżej 80* na boxie to jakiś żart.

Edytowane przez paweł.s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...