Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Mój E8200 Box seria Q750A056 ma VID 1.1125V, max tempy przy 3.6GHz jak na razie 70 na jajkach po godzinie Orthosa na prio 8. I to niestety koniec na def napięciu ale jak dla mnie wystarczająco. Trzeba rozpocząć test z podniesionym napięciem :) . Od czego zależy ,że są różne VID na tym samym modelu procesora ?

Od danej sztuki procesora [;

 

@Pussey

Zmień CT na 0.96.1 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, zmienię CT jak skończy test na 4040MHz (już mi się nie chce przerywać).

 

Screena z 4040 nie będzie bo sie wyłożył :D

 

Ustawiłem teraz 4000 i obniżyłem napięcie na 1.35V(real) 1.375(bios)-zobaczę jak poleci...

 

Edit: CT już nowy (TJunction podniósł się do 105C, a vid pokazuje 0.9125V, hmmm....)

 

Edit2: Olałem 1.35 jak zobaczyłem wynik Scythe :lol2:

 

4ghz stable przy 1.322V real:

 

post-143801-1201733534_thumb.jpg

Edytowane przez Pussey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna dawac na niklowane bloki ;)

 

A teraz do rzeczy :D

 

Procek taki:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Dołączona grafika

 

na 1.3v (real) robi tak

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Dołączona grafika

 

Jutro dalszy ciag zabaw z podwyzszonym v :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no. nie podkrecalem przed zainstalowaniem windy.... poprostu dysk sie cos zjebal.. wsadzilem inny i chodzi. teraz prostreet 1600x1200 i na maxa plynnie :D teraz za oc trzeba by sie wziac ale cos czuje ze z najnowszym biosem p5k pro nie zabardzo pasi :/// ......

 

Q744A698- na czepie od proca to znaczy ze 44tydzien? gdzie ten tydzien jest robiony? z tych lepszych czy gorszych tygodni??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja słyszałem w dwóch sklepach i od znajomego, ze dystrybutorzy wstrzymują dostawy na 2 tygodnie, bo jest wiecęj zamówień niż mają procków :) ale na szczeście mój już jedzie :) kupiłem za 670 w kuptu.pl :)

Edytowane przez sztabanew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Otrzymałem dzisiaj C2D E8200 + MSI NEO2 FR! Wszystko ładnie śmiga tylko, że jak patrze na temp. w programie everest lub core temp. to na jednym rdzeniu mam cały czas temp. 67 stopni i sie nie zmienia, na drugim pokazuje temp. prawidłowo! Wie ktoś w czym może tkwić problem ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi caly czas pokazuje temp i w everescie i w coretemp ta sama... 26 na procu i 41 na kazdy rdzen... super ze wiem jakie mam temp...

 

zaczalem troche podkrecac narazie 1.24V dojechalem do 8x460 i testuje dalej. jutro przyjdzie thermaltake v1 wiec zaczne juz od ciut wiekszych V pewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko uwierzyć, że ąz taka przerwa będzie... ale to oznacza, że wejdą nowe tygodnie do testowania :P dla fanów OC istna gratka ;)

 

Co do mojej wypowiedzi o balcie - ja zadzwoniłem 29.I. Pytając o to czy mają w sprzedaży detalicznej e8400 i jakiś koleś powiedział, że mają mieć na dniach dostawę i jak chcę to mam szybko zamówić bo mają prawie wszystkie juz zarezerwowane, szybka rejestracja, zamówienie. Dzwonię i potwierdzam czy się załapałem, powiedzieli mi, że tak. Jedyne co to uruchomiłem znajomego by postarał się wyłapać dobry tydzień o ile będzie miał możliwość. Teraz nie wiem jak to wygląda i możliwe, że już nie ma. No cóż, wciaż czekam na swoją dostawę i liczę, że przyjdzie mi do jutra bo mam całą niedzielę na testy ewentualne :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies w internetowym sklepie obijo mnie sie o uszy ze ponoc ma wejsc nowy steping

ze obecny ma jakas "wade" przy wyzszych napieciach i wiekszym OC cos padalo w cpu

i Intel wydygal przed masowym i zwrotami procow .

Yorkfieldy juz oglosili w nowym stepingu ,teraz czas na Wolfdale .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo o tym..z tym ze chodzilo o 4 rdzenie..czy to samo z 2..trudno powiedziec..choc jest to dosyc prawdopodobne...

 

PS..cos ostatnio pierwsze fale nowych produktow sa srednio udane..

tak jak z 8800gt..najpierw problemy z kontrola obrotow..potem infa o klopotach z ramami pow.2000mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego wykrecilem 9x445=4ghz na standardowym coolerze przy 1.4V i nawet nie jest zbyt cieply ten radaitor na procku..

bios mi ramu nie prowadzi.. musze inna wersje pokombinowac biosu

teraz 1069mhz cl5 odczyt 9tys przed podkreceniem proca bylo 8tys a zapis byl 7 i przez samo podkrecenie proca zapis 9.5tys :D heh...

super pi 1M liczu 11.6sekundy... cos dlugo, ale gry zapierdzielaja ze hoho :D

 

mam tylko problem z odczytaniem temp... bo w biosie stoi i sie nie rusza.. tam samo w everescie i coretemp.... jak sprawdzic temp? (bez miernika itd...)

Edytowane przez daniel11111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 sekund to dla ciebie długo ? :|

 

Odczyt i zapis się zwiększa bo razem z FSB idzie ram do góry no i sama przepustowość chipsetu się zwiększa.

 

Co do temp to może Speedfan / Intel Thermal Analyzer (TAT) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na poaczatku mialem fsb 333 i ram tez 1069mhz cl5 i odczyty byly mniejsze jak pisalem wiec przy tej samych ustawieniach ramu ale wiekszym fsb przepustowosc jest znacznie lepsza. ale pamiec powinna chodzic 1200mhz cl5 2.2V .... bios w ogole nie daje rady z ramem. pisze ze 11.6s to w miare duzo bo mysle ze jakby dobrze bylo poustawiane to powinno byc max 11s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem nowym na tym forum :) ale latka swoje mam jakby co :) Chciałem podac ciekawostkę.Bawie sie ostatnio dosc intensywnie w OC.Chłodzenie wodne z 22litrami w obiegu :) wiec komfort jest.Ostatnio nabyłem płytę DFI LT X38 i wsadzilem E8400 z 48tygodnia Vid 1.112V Wczesniej ten procek chodził mi na DFI UT P35 i stabilnie chodził na 1.55V na 4.1Ghz win wstawał na 4.3 ale PI juz nie szło.A teraz kiedy zmieniłem płyte na X38 ten sam procek na 1.5V pracuje stabilnie na 4.3Ghz a win wstaje na 4.5Ghz.........wnioski same sie nasuwają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Słuchajcie jak macie ustawione GTL settings u siebie - podobno to dość ważne przy OC i ma wpływ na wartości napięć dla proca.

ja mam standartowo tak jak bios ustawia,wogole nic mi nie pomoglo w o/c,poza tym slyszalem ze to pomaga w o/c,ale quadow

 

co do temperatur to w idle jest looz 28-30'C ale po o/c roznice miedzy jakiem 1 a 2 sa nawet do 15-17'C-troche duza rozbierznosc,bo jajko 1 ma 40'C a drugie 56'C

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zulusman-specjalnie dla Ciebie :

 

tylko nie mów mi że godzine i kilkanaście minut to sobie mogę :lol2:

 

Napięcie real-1,32V

 

post-143801-1201791194_thumb.jpg

 

Do 4100 potrzebuje powyżej 1,5V więc sobie daruję dalsze OC i skupie sie na optymalizowaniu napięć, ramu itp. itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem nowym na tym forum :) ale latka swoje mam jakby co :) Chciałem podac ciekawostkę.Bawie sie ostatnio dosc intensywnie w OC.Chłodzenie wodne z 22litrami w obiegu :) wiec komfort jest.Ostatnio nabyłem płytę DFI LT X38 i wsadzilem E8400 z 48tygodnia Vid 1.112V Wczesniej ten procek chodził mi na DFI UT P35 i stabilnie chodził na 1.55V na 4.1Ghz win wstawał na 4.3 ale PI juz nie szło.A teraz kiedy zmieniłem płyte na X38 ten sam procek na 1.5V pracuje stabilnie na 4.3Ghz a win wstaje na 4.5Ghz.........wnioski same sie nasuwają :)

jakie wnioski :mur:

na jakim biosie to DFI UT P35 smigało ? ,narazie tylko jeden nadaje sie do OC --> 2007/11/07 LP35DB07

u mnie wstaje winda na 4,8 GHz i nawet jakieś PI liczy i co ja mam biedny powiedzieć :sad:

p.s.

pospieszyłeś sie kolego ze sprzedażą /wymianą

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałem na P35 tego najnowszego 09/01 a wczesniej był 24/12 a na X38 wgrałem 11/01 a płyty ani nie sprzedałem ani nie zamieniłem :) mam dwie poprostu :)

 

A dlaczego mowisz że 11/07 jest najlepszy do OC?

Edytowane przez Bogdan50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałem na P35 tego najnowszego 09/01 a wczesniej był 24/12 a na X38 wgrałem 11/01 a płyty ani nie sprzedałem ani nie zamieniłem :) mam dwie poprostu :)

 

A dlaczego mowisz że 11/07 jest najlepszy do OC?

w sumie temat o tej DFI jest gdzie indziej

sprawdź sam dlaczego , aaaa jeszcze jedno ---> przestaw zworki CPU FSB selekt na 1066 JP14,JP13,JP15 --->storna 54 (ksiazeczka) ;)

p.s.

nie zawsze najnowszy znaczy najlepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@centy

Wypasik

Na WC poszedlby z jakies 100 mhz wiecej na tym samym Vcore

Ten Real to z mienrika ?

Real z miernika, co do WC to zdaje sobie z tego sprawe, ale świadomie zrezygnowałem: dzieci i ich wszędobylskie rączki :D

 

edit:

Zapomniałem napisać, już jest 4,5 godz (470x9)

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Fajna sztuka nia ma co :),zeby kazedmu sie takie trafialy :) i lepsze

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...