Jump to content
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Recommended Posts

Nie, nie żartuję. Xeona do tej płyty pewnie nie włoży, przynajmniej bez modyfikowania biosu. A na tym trzeba się znać. Poza tym to nie jest inwestycja tylko chwilowe rozwiązanie za 150 zł. Mam u siebie i polecam. Nie spotkałem gry, z którą bym miał problem z powodu procesora. A cad chodzi bardzo dobrze, sam używam civila 3d.

Im taniej tym lepiej. Resztę kasy radzę odłożyć i kupić za jakiś czas porządny sprzęt.

Edited by droid3

Wcale nie trzeba się znać , owszem dogranie mikorkodów do obługi tych Xeonów to nie takie chop siup ale w necie jest masa instrukcji do tego .

Albo wgrać gotowca np. stąd .

Resztą nie musi się martwić - Xeon z 2 linka jest już dopiłowany więc od razu będzie pasował , mniejsze FSB startowe będzie pomocne przy OC tego procka .

Ten Xeon będzie też wydajniejszy niż Q6700 - przy założeniu że oba procki będą pracować z tym samym taktowaniem , Xeon ma o połowę więcej cache L2 .

Albo identyczny Xeon na FSB 1 600 mhz za 100 zł tyle że tutaj już będzie zabawa w piłowanie / cięcie socketu .

Witam kolegów! Mam problem z oc swojego q9550, a mianowicie od dawna usiłuje wejść na 4ghz lecz ni cholery nie chce sie udać. Zestaw podany w sygnaturce poza grafika zmieniła sie na hd7870 Windforce oc. Pacjent kręci sie do 3,8ghz (fsb 455x8.5)przy vcore 1.328.

max temp w prime95:

Core 1- 67'C

Core 2- 60

Core 3- 60

Core 4- 66

przy próbach wyższego oc i kombinacjach z ustawieniami najbardziej stabilnie było przy nastepujących ustawieniach:

Vcore 1,35

Fsb Term 1,4

VDram 2,3

Nb 1,4

SB 1,3

Pll 1,54

C1E wyłączone

Speed sprectrum wyłączone

Cpu TM wyłączone

Więcej sie nie bawiłem.

Zerknijcie prosze i podpowiedzcie co mogłoby pomóc. Z góry wielkie dzięki;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dokładnie brak postępu. Jakis czas temu odpuściłem i stwierdziłem ze widocznie taka sztuka i mam walla przy 460 fsb ale teraz postanowiłem sie poradzić.

Dzis zacząłem od początku na spokojnie i tak, doszło do 450 fsb przy vcore rzeczywistym 1,336 (bios 1,35) i vdram 2,1 przeszedł occt linpack przez 20 min, powiedzmy ze "stabilny". Walczę teraz z 460fsb... Zobaczymy.

Na 460 poszło przy vcore 1,36 i vdram 2,20 reszta na auto, 25min occt. Lecz temp są moim zdaniem za wys od 71'C do 74 na rdzeniach. Przy 471 fsb doszedłem do takich ustawień:bedb255805617b3d63fbbafd72a8a638.jpg

a7be22fe07506b92b2e5948a3c6896c7.jpg

I niestety wywala błędy lub blue screeny. Nie ruszałem GTL bo nie za bardzo wiem jak. Prosze o podpowiedzi

d597a348b853de304ed74207f447622b.jpg94e8e889812ddfea0dc07b7e498ceaf8.jpg

Na obecną chwile tak to wyglada, przechodzi prime95 small ftt przez godzinę, blend po minucie wywala. Zacząłem testować ram w memtest i po paru minutach wywala błąd. Nie za bardzo mam pomysł co dalej z tym zrobić. Wychodzi na to ze sam procesor daje rade na 4ghz ale stabilność blokuje nb lub/i ram. Podnosiłem nb nawet do 1,5 i nic. Jakieś sugestie?

Edited by rabbit211