Skocz do zawartości
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Rekomendowane odpowiedzi

Narazie testuje:

 

CPU - 1,3v

GTL 0,2 - 0,675

GTL 1/3 - auto

PLL - 1,62v

VTT - 1,26v

NB - 1,28v

NB GTL - 0,625

DB - 1,1v

PCIE 1,5v

 

FSB 445

mnoznik x9

FSB strap 333

DRAM freq. 891

 

Jak przejdzie 10-15min linpacka bede testowal w grach i aplikacjach. Jedynie dziwi mnie ze po zejsciu z napieciem na cpu, nb i vtt to temp na procku poszla do gory. wczesniej bylo 63/58/59/57 a teraz 76/77/75/76 :blink:

 

edit: Po 1h grania w wiedzmina wyskakuje komunikat, ze program przestal dzialac...

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie chyba znalazlem winowajce ciaglych bledow w orthosie/occt. Winowajca sa pamieci RAM, ktore juz przy 930MHz zaczynaja sypac bladami. Poluzowanie timingow na 6-6-6-18 nic nie nawet przy 2,2v. Aktualnie smigam na 4GHz. A podobno pamiatki robily 1100 na 2,2v ehhh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. q9550 c1 krecony do 3.66ghz napiecie 1.3 na p35-ds3r tempy rdzeni 76C max podczas 10 min everestem - normalne temperatury? Sama gorna obudowa jest ciepla. Chlodzony jest Scythe Mugenem. Temp proca mam 60C w stresie. Podczas gry w Dirta 2 nie bylo problemow. Na defaultcie dawno na asusie p5n32-e sli mialem chyba 80C rdzeni w stresie podczas gier.

2. Czemu za chiny nie moge przekroczyc nawet te smieszne 3.77ghz na p35-ds3r? Na chipsecie G31, napieciach auto gry chodzily bez zadnych problemow na 3.95ghz. A mi zalezy na tym aby te 3.77ghz osiagnac (1066mhz ramu).

 

Reszta: OCZ Reaper 2x2gb 1066mhz, GTX280, Audigy 4 (zintegrowana przestala dzialac).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co zwiekszyc napiecie na FSB? czy na NB/SB? Bo sa ustawione na auto? Jak tak to o ile?

 

Tak kiedys wychwalali ze P35 jest dobrym wyborem na quada, a gorzej sprawuje niz taki slabeusz na G31? Cos jest nie tak ;].

Edytowane przez paku2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100mhz to i tak niewielka roznica dla procka, po za tym nieco wieksze taktowanie ramu tez nie da. Zwiekszenie napiec tez pewnie duzo nieda.Sam siedzialem na P35 i wiem ze maks dla tego chipsetu to ok. 3,7GHz dla quada, dla wiekszych wynikow trzeba zaopatrzyc sie w P4x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wiedzieć o ile ustawiać płytę, to masz do tego odpowiednie tematy. P35 jest bardzo dobry dla 2-jajowców, na Quadach idzie gorzej. Druga sprawa, może pamięci ci sypią? Płyta płycie nie równa, więc skoro szedł wyżej, a teraz nie chce, to może nie jest to wina samego chipa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na G31 reapery chodzily na 1116mhz bodajze (na 3.95ghz) na timingach 5-5-5-15 lub na 5-7, a tu na tych samych timingach internet przerywa (?) na 5-7-7- cos tam chodzi okej.

Mialem tez goodramy pro 1066mhz, i max na g31 to 1075mhz, wiecej nie chcialy isc.

Jakby kogos interesowalo to bios jest wgrany najnowszy od roku.

Edytowane przez paku2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wogole to takie ustawienia sa dobre przy 3.77ghz?

System voltage control: manual

DDR2 Overvoltage control: + 0.1v

PCI-E Overvoltage control: normal

FSB Overvoltage control: + 0.1v

MCH Overvoltage control: normal

CPU Voltage control: 1.3000

 

Inne ustawienia:

Performance enhanced cos tam: Turbo

FSB: 444

Ramy czestotliwosc: 1066mhz

Czy jest mozliwosc zgonu proca przy podnoszeniu napiecia FSB o 0.1? Nigdy nie probowalem tych funkcji, a nie chce uwalic procka i mobo wiec zwracam z tym o pomoc.

Edit: Jednak po sekundzie everesta hardware failure detected. Jakie ustawienia wybrac w biosie?

Edytowane przez paku2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam spory problem z moim procesorem q9550(rewizja E0), który ostatnio kupiłem. Mam go do płyty Asus P5Q-E i na chłodzeniu Scythe Mugen. Po podkręceniu do 3,8 Ghz przy 1,30v osiągną ogromną wręcz temperaturę 95 stopni..temperatura pierwszego rdzenia doszła do 100 stopni i procesor zaczął ograniczać swoje taktowanie. Nie rozumiem czemu tak jest. Wymieniłem już maść termoprzewodzącą(Arctic Silver 5), wyczyściłem radiator z kurzu...nic to niestety nie pomogło. Mam dwa wentylatory wyciągające powietrze w obudowie Antec Three Hundred. Ponadto sam radiator jest dość gorący więc maść termoprzewodząca działa. Doradźcie coś, bo się chyba załamie..specjalnie poskładałem ten komputer tak, żeby pozwalał na dobre OC 4-rdzeniówek, a teraz taka lipa...I jeszcze jedno mam zasilacz Corsair CMPSU-520HX więc problem z badziewnym zasilaczem odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Mugenie mam standardowy wentylator, który był w komplecie(1200 RPM). Jak myślicie dokupić jakiś lepszy wentylator?

Napięć typu Cpu VTT nie ustawiałem są na AUTO. Ustawiłem tylko napięcie CPU na 1,30 i jeszcze napięcie ramów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie jest problem z napięciami a za wysoką temperaturą, radiator może być ciepły, ale przy takiej temperaturze powinien być gorący, sprawdź czy dotyka on równo procesora, polecam tez uaktualnić bios płyty głowniej, bo czasem to ona przekłamuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięć typu Cpu VTT nie ustawiałem są na AUTO. Ustawiłem tylko napięcie CPU na 1,30 i jeszcze napięcie ramów.

To nie dziwne że tak się dzieje. Nigdy przy podkręcaniu nie zostawia się napięć na auto, ciekawe jakie napięcie VTT przywaliła płyta przy 1,3V. Poczytaj może najpierw o podkręcaniu bo uwalisz procka i będzie płacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios mam niby najnowszy..aktualizowałem miesiąc temu. Nie wiem sam..radiator trzyma się na procesorze dobrze. dziś wszystko rozmontowałem i złożyłem jeszcze raz dla pewności...nic to nie pomogło. Może to moje chłodzenie jest jakieś wadliwe....sam nie wiem. Macie może jeszcze jakieś pomysły?

Czyli to może być wina napięć...no nic spróbuje więcej o tym poczytać..poustawiam wszystko ręcznie i zobaczymy czy to coś da. Jak to nic nie pomoże to wtedy napisze. Możecie może polecić jakiś dobry poradnik na internecie jak to wszystko poustawiać?

Edytowane przez kondi24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz sciagnij chlodzenie.

Wyczysc paste do zera.

Nanies paste tylko na procesor jako cieniutka wrstwe.

Na stopke radiatora nie nakladaj.

Teraz przyloz radiator mozliwie jak najdokladniej do procesora i docisnij delikatnie rekami.

Nie obracaj radiatorem.

Podnies delikatnie radiator i napisz czy caly procesor jest odcisniety na stopce chlodzenia.

Jezeli nie jest caly odcisk to cos koliduje i z tad tak wysokie temp.

Jezeli docisk jest caly to wyruwnaj paste na cpu i nanies cieniutka warstwe pasty na stopke radiatora (to ma byc cieniutka warstewka, bo AS5 jest bardzo gesta).

Zamontuj chlodzenie i sprawdz czy rownomiernie dolega na rogach cpu.

Jak tam jest rowno to radiator dobrze siedzi.

Mozna tez nieco obkrecic chlodzeniem na procesorze, zeby pasta weszla tam gdzie ma wejsc.

Uruchom komputer i napisz ile jest st C.

Uruchom prime 95 (na linxa za goraco) i potestuj proca z 15 minut (niech sie ten kloc mugen rozgrzeje).

Podaj temperatury na forum.

Sprawdz palcem jak bardzo nagrzewa sie radiator, gdy temperatura cpu bedzie przekraczac 70 st C, bo wiecej nie bedzie.

Przy takim Celsjuszu radiator powinien parzyc a przynajmniej byc goracy.

Dotknij jak sie da rurek przy stopce procesora w czasie prime 95.

Opisz to wszystko to cos sie powinno wyjasnic.

Oczywiscie przy temp. otoczenia 34 st C nie ma mowy o temperaturach rzedu 60 st C w stresie.

 

Aha.... ja tez mam q9550 E0 i nawet przy OC 4.0 ghz mam napiecie 1.25 volta.

Nie wiem po co u Ciebie 1.30 ?

Ustaw na 1.08-1.1 volta i uruchom sprzet.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały procesor był odciśnięty na stopce chłodzenia. Radiator równomiernie dolega na rogach CPU. Pod obciążeniem w prime 95 jest 51 stopni po 17 min bez OC(niestety jak puściłem CPU na 1,1v to wszystko wyleciało i musiałem zresetować ustawienia biosu). Radiator po dotchnięciu na tej temperaturze jest delikatnie ciepły. Jak dotykam rurek to praktycznie nie czuje ciepła. Na ustawieniach standardowych płyta daje napięcie 1,03v więc temperatura chyba i tak jest trochę duża..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

51 st c to jest malutko w prime 95 przy ponad 33 st C w mieszkaniu.

Napiecie podalem bardzo niskie, zebys mogl sobie podnosic jezeli bedzie tego wymagac procesor.

Na razie ustaw tak napiecie dla cpu, zeby komputer byl stabilny bez OC.

Uruchom linxa na 10 minut i napisz czy radiator jest goracy.

Temperature monitoruj jak kolega pokazal wyzej.

Jak bedzie 80 st C to juz go nie mecz (nie powinno byc).

Po OC bedzie cieplej, bo pewnie napiecie vcore bedziesz musial podniesc (zalezy ile podniesiesz fsb).

Mnoznik x8.5

E0 powinien isc na swoim znamionowym napieciu na 3.6 ghz.

 

Na poczatku pisales, ze masz 100 st C na rdzeniu... teraz tez tak jest, czy jest lepiej ?

 

EDIT:

 

Jak na ustawieniach auto masz napiecie 1.03 volta ?

Dziala komputer z takim napieciem a z 1.1 juz nie ?

Cos tu nie gra...

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...