Skocz do zawartości
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie jakich temperatur unikac ? Moj Q9300 po OC (1,29V) w stresie na najcieplejszym rdzeniu ma 72-74, na najchlodniejszym jakies 7*C mniej ;). Dziwna ta roznica w temp. na kazdym z rdzeni...

 

Jakich temp unikac oraz jakie max bezpieczne napiecie dawac ? (1.4v to troszke duzawo, obilo mi sie o oczy, ze 1,36 max)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 80* najlepiej chyba. Ogólnie często się mówi, żeby temperatur pilnować, a nie napięć, tylko ja bym nie chciał, żeby mój procek za rok potrzebował znacznego zwiększenia napięcia, żeby działać na standardowych ustawieniach, bo się skastrował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry wybaczcie, jak już było, ale jestem zajęty remontem i czytanie forum odłożyłem na wrzesień ;)

 

Sprawa jest taka, zacząłem właśnie zabawę z obrabianiem filmów HD i postanowiłem kupić quada (+4gb ramu jeszcze). Nie widzę sensu przechodzenie na i7, żeby mieć dwa rdzenie więcej. Pytanie takie: przeglądając alledrogo natrafiłem na Xeona X3360, prócz kilku Q9550 i Q9650 (tu jednak cena odstrasza), czy warto się pchać w takiego Xeona czy lepiej zwykłe Q9550? Co nieco O/C oczywiście wchodzi w grę. Z góry dzięki

 

PS. Dzisiaj minęło 5 lat jak tu jestem, lol ;)

Edytowane przez Cypher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 MSI P35 NEO2-FR/FIR (nie ma gtl ale ma cpu skewy i to na auto), no właśnie jest przeciętniej tylko nie wiem czemu może to kwestia p35, płyty, chłodzenia czy poprostu procka... niedługo mam zamiar kupić Asus p5q deluxe i zobaczymy ile wcisnę przy niższym v. 

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unikam gigabyte bo są same problemy (przegrzewający chipset, problemy z biosiem podczas o/c, itp...). Wiem bo miałem mnóstwo gigaszitow (głównie am2, najczęściej kupowane przez sklepowiczów). Dodatkowo mam goodramy pro 1066, więc wolę dokupić jakiegoś asusa p5q deluxe/p5q-e/ rampage extreme.

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O niezle mam nadzieje, ze bede mial szczescie moj ma vid 1.2 ale e6750 tez ma vid 1.35 a chodzi spokojnie na 1.125 :)

 

 

No moj q9400 dziala na min 1.075V nizej juz jest niestabilnie.

Temperatury w stress na Infinity to niecale 40C, wiec chyba niezle?

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Otóż mam problem przy wykręcaniu mojego Q9400. Procesor nie wstaje po ustawieniu zegara 3,20GHz (1600FSB, 8*400). Problem polega na tym, że bawiłem się dosłownie wszystkimi opcjami w biosie, które są odpowiedzialne za procesor. Komputer się uruchamia dopiero wtedy jak ustawię szynę 1584FSB.

 

 

Specyfikacja sprzętowa:

 

Intel Core Quad Q9400

GOODRAM DRR2 2GB 800MHz CL6 5-5-5-15

ASUS Striker II Formula

CHIEFTEC GPS-650A B

 

Zakresy w jakich się bawiłem napięciami:

 

CPU : 1.25V - 1.385V

CPU PLL: do 1,64V

CPU VTT: do 1,36V

Memory : do 1,98V

NB : do 1,36V

SB : do 1,34V

1,2V HT: do 1,25V

Bridge : do 1,20V

 

CPU GTL_REF Ratio: do +30mV

NB GTL_REF Ratio : do +30mV

 

Przeczytałem wiele for poświęconych OC mojego Quada i OC mojego motherboard. Ludzie dochodzili do 3,8GHz moim quadem, a u mnie nie można osiągnąć nawet 3,2GHz. Chciałem przynajmniej mieć 3,4GHz.

 

Temperatury mam w normie (max. obciążenie):

 

Core : 45C

Core1: 60C

Core2: 59C

Core3: 57C

Core4: 60C

NB : 62C

SB: : 61C

 

Przeczytałem również wasz poradnik co do podstawki LGA775 z procesorami 45nm. Pisaliście w nim, żeby powyłączać wszystkie technologie związane z procesorem i tak się stało u mnie nie dając efektów.

 

Podczas podkręcania ustawiłem sobie opcje Unliked i ustawiłem RAM na 800MHz

 

Co robię źle? Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw najmniejszy mozliwy mnoznik i lec do gory, jak przekroczysz te 400MHz to znaczy ze cos innego jest zle ustawione, w innym wypadku masz fsb walla'a. Daj wszystkie napiecia na max. bezpieczne i powoli zwiekszasz fsb o kilka jednostek i zapodajesz test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q9550 E0 na numerze batchu L827A943 robi 3825mhz przy 1.305~1.320v. VID wynosi 1.100v.

Mam Q9550 co robi 4Ghz na 1.26V (1,21V stress) i ma vid 1,165V, więc ten to co najmniej średniak. ( FPO/Batch L848C436 ) Edytowane przez ju-rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się nie chce wierzyć, że 3,17GHz to max. tego procesora tak więc proszę, żeby ktoś poświęcił mi chwilkę i napisał co należało by zrobić, żeby wykręcić z tego procesora więcej.

 

I to jest jeszcze niestabilne 3,17Ghz, stabilnie komputer działa na 3,10Ghz przy napięciu procka 1,28V

Edytowane przez RPRT07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to qpa, myślałem że może coś przeoczyłem,jakieś magiczne ustawienia napięć czy coś. czyli pozostaje mi pchnąć tą płytę i zakupić jakąś tanią używkę z porządnym fsb....a już myślałem że to koniec inwestycji w 775 i ogólnie w złoma na 2 latka:P

 

 

edit : czy jakiś Gigabyte na ep45 dobije do 450-500 MHz? i czy udało by się taką płytę zainstalować bez konieczności stawiania windy na nowo? Driver chipsetu chyba ten sam,a z zintegrowanej dzwiękówki,lan i innych bajerów i tak nie korzystam.

Edytowane przez john_doe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli pozostaje mi pchnąć tą płytę i zakupić jakąś tanią używkę z porządnym fsb...

 

Dokładnie tak.

 

czy jakiś Gigabyte na ep45 dobije do 450-500 MHz? i czy udało by się taką płytę zainstalować bez konieczności stawiania windy na nowo? Driver chipsetu chyba ten sam,a z zintegrowanej dzwiękówki,lan i innych bajerów i tak nie korzystam.

 

Zależy który. Ogólnie jeśli masz Vistę lub Siódemkę, to nie powinno być problemu z przyjęciem nowego chipsetu - system sobie wszystko zainstaluje i po resecie będzie śmigał. Na XP dawno nie siedziałem, więc nie jestem pewien. Czyli nie musi to być koniecznie Gigabyte, starałbym się wyszukać coś na P45, bo na tym chipsecie najlepiej się Quady kręciły. Radzę poszukać ofert na forach, bo na allegro za dużo chcą w tej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam płyte Asusa P5E na x38 praktycznie to samo co asus maximus formula .

Mam na niej E8400 podkręconego na 4500 (fsb 500 x9 ) wszystko chodzi bez problemowo. Zastanawiam się nad wymianą procka na Q9650 bo mam okazje kupić go w bardzo fajnej cenie :razz:

Związku z tym mam do was pytanie, jakie maksymalne FSB da się uzyskać na chipsecie x38?. Czy FSB 450@460 jest w zasięgu tej płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JejoX ---> stepping c1 to nie e0. c1 to teoretycznie niższe oc,potrzebne większe napięcia i wyższa temp.Sam musisz się zastanowić czy brać za tą kasę czy też lepiej szukać e0. Jak się przesiadasz z wysoko taktowanego c2d to możesz mieć mieszane uczucia w aplikacjach pisanych pod 2 rdzenie gdy na procu nie wyciągniesz więcej niż np 3600-3800 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...