Skocz do zawartości
nrl

Call Of Duty 5

Rekomendowane odpowiedzi

Make no mistake, Call of Duty 4: Modern Warfare is just as awesome as everyone is telling you it is. Not only is the multiplayer Beta wowing gamers across the world, but at this week’s Activate Asia 2007 conference we got to chance to play even more of the single player and it is simply astounding. This is true next-gen! While we were deep in combat, we had a chance to chat to the company’s studio head (and all-round top bloke) Grant Collier and asked whether CoD5 would continue in the modern environment. His response was all nonchalance as he didn’t think he was going to be making it.

 

The reason behind this is found in CoD3. Infinity Ward is owned by Activision, who want their killer Call of Duty franchise to appear on Christmas shelves every year. Grant and his team were not willing to rush their next project to meet such a deadline so they came to a simple truce: Infinity Ward got two years to make CoD4, and stand-in developer Treyarch took care of CoD3 in the interim. While certainly not confirmed, it appears that such an approach will be taken again in 2008, leaving CoD6 as the next likely Infinity Ward project. Well, alongside the development of more maps (confirmed), weapons (confirmed), perks (confirmed), attachments (confirmed) and a co-op mode (rumoured) as DLC for CoD4.

 

While considered a decent game, it is generally agreed upon by most critics that the Treyarch developed CoD3 still paled in comparison to the awesome CoD2. This has us a little worried about a potential CoD5 going outside of Infinity Ward, but when the disparity in quality was put to Grant he actually had a lot of respect for the beleaguered Treyarch. In his eyes, at least, the game they turned around in a relatively small eight months was quite good. With that in mind, if Activision are already aware that someone else will need to do CoD5 if they want it out next year, then they should be able to give Treyarch more warning. Which should mean a better game, regardless of setting.

Czyli wychodzi na to, że zagramy w COD5 w przyszłym roku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że ostatnio jestem troszkę "zacofany" w świecie gier :P Dopiero co dowiedziałem się, że już niedługo premiera CoDa 4 a tutaj już pierwsze info o 5 części serii :) No ale ja tam się ciesze, bo przyznam, że jest to jedna z moich ulubionych serii gier...tylko boje się, że na moim sprzęcie ta gra nie będzie miała racji bytu :( :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CoD jak zwykle takie newsy rzuca ;). Pamietacie? Na CoD2 byla zapowiedz, a juz moiwli, ze CoD3 niedlugo, okazallo sie ze tylko na konsole, ale to wlasnie kiedy CoD3 mial wyjsc, to juz bylo wiadomo o 4 :P. A teraz dobrze CoD4 nie wyszedl, a juz 5 im sie marzy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że ostatnio jestem troszkę "zacofany" w świecie gier :P Dopiero co dowiedziałem się, że już niedługo premiera CoDa 4 a tutaj już pierwsze info o 5 części serii :) No ale ja tam się ciesze, bo przyznam, że jest to jedna z moich ulubionych serii gier...tylko boje się, że na moim sprzęcie ta gra nie będzie miała racji bytu :( :P

 

coś mi się wydaje, że na pc ta część w ogóle nie wyjdzie :( tak jak trójka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po polsku

"Podczas Activate Asia 2007, ekipa Gameplyera miała okazję porozmiawiać z Grantem Collierem z Infinty Ward. Collier zapytany o to, czy akcja CoD5 będzie również osadzona w czasach współczesnych odpowiedział następująco: 'Activision, chce by kolejna część CoD pojawiała się na półkach co roku, w okolicach Świąt. Na CoD4 dostaliśmy dwa lata od czasu wydania CoD2, więc trójke zrobił inny developer - Treyarch. Sporo czasu zajęło nam dopieszczanie CoD4 i nie chciałem tworzyć kolejnej gry, z którą po prostu nie wyrobilibyśmy się na określony termin. Teraz zapewne będzie podobnie - czyli Infinity Ward podejmie się CoD6 (hipotetycznie) a Treyarch zajmie się piątką'. Czyżby szykował nam się wojenny tasiemiec?"

 

osobiscie uwazam ze takie tasiemce nie maja sensu :( po co co rok wydawac CoD ? zrobili by jedna a dobra !! a nie beda sie bawic w tasiemce !! (rodem z EA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę napisać tylko tyle, że nie ubolewałem zbytnio nad stratą Cod3 na rzecz iksa... pewnie tak samo będzie z tą jeśli będzie tylko na konsole bez względu jaka ona będzie. Trudno się mówi i ciupa w co innego.

Sam tytuł jest tak niezobowiązującym, że akcja może rozgrywać się w średniowieczu jak i w dalekiej przyszłości i pewnie pociągną jeszcze trochę z samej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech robią...

 

swoją drogą mogliby spróbować jakichś innych konfliktów (nie żeby mi się WW2 znudziła), ale...np Korea, Wietnam (chociaż nad nim to jakieś fatum ciąży jeśli o tworzenie gier chodzi)...

 

Choć ten Treyarch akurat nie za bardzo mi pasuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cod8 to juz bedzie jakis s-f

to juz bedzie konkurent starwars battlefront albo zmalpuja killzona i jakiegos helgasta bedziemy mieli za przeciwnika :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrosnie do CoD 8, a MoH End Of War, ale juz bedzie zapowiedz CoD 9, i MoH Beginnig :|. Zaczyna to sie przerabiac w jakas telenowele typu "Moda na sukces" , "Klan" :roll:...

Edytowane przez st1ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź skąd tak szybki news dotyczący kontynuacji CoD wynika z tego, że nad "5" pracuje inna ekipa niż nad 2 oraz świeżutkim CoD:MW, a dokładniej ci sami ludzie co pracowali nad "3". Gra będzie więc zapewne na poziomie trzeciej części, a więc bez oh i ah ;) Ale fani II WW będą zadowoleni moim zdaniem ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie 3 jest dużo lepsza od 2 :]

wg Ciebie ;). Imo jest gorsza (niedużo).

 

A tak btw to developerzy po prostu zwęszyli niezły biznes i dlatego zamias robić gre pod nową nazwą walą CoD5 itd. CoD bedzie przyciągał więcej ludu. Oby komercją i tandetą nie zawiało bo jak narazie seria CoD jest naprawdę dobra ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tu duzo mowic. Szutery wojenne nigdy sie nie skoncza, bo jest takie zapotrzebowanie tak samo jak np. na sim pilki noznej, wiec beda robic je do osranej smierci. Ja bym chcial zeby to sie rozwineło mniej wiecej w ten sposob, ze teraz by jeszcze powstały z 2 gry w dzisiejszych realiach na temat jakis lokalnych konfliktow itp, tak jak w CoD4, a potem zeby wzieli jakiegos pisarza od political i war fiction zeby im wymyslil caly plan na powiedzmy 6 letnią wojne swiatową. Zeby wymyslil kto z kim, jak beda sie rozkladas sily, gdzie i jak bedą wygladac najwieksze bitwy tej wojny itd. Czaicie to? Np. wojska polskie u boku z niemieckimi odbijają zalany po wybuchu bomby atomowej na morzu nowy jork z rąk ruskich, albo misja w paryzu, gdzie w tle obalona wierza eifla, ochrona kwatery głównej odpowiedzialnej za tarcze antyrakietową i wiele wiele innych ciekawych, spektakularnych widokow pokazujacych niesamowite wydarzenia pokroju walacych sie wierz WTC, ale w wirtualnym swiecie. To by mi przypasiło. A potem, przy nastepnej generacji, znow by mogli wrocic do WWII ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światowej sławy wydawca Activision znany z dystrybucji kultowej serii Call of Duty swoimi ostatnimi wypowiedziami dał jasno do zrozumienia, ze nie zrezygnuje z kultywowanej od dawna wobec tej serii polityki, jaką jest wydawanie pod koniec każdego roku następnej odsłony.

 

Zabieg ten mimo pewnej radości fanów wojennej strzelanki; dość negatywnie został odebrany przez Infinity Ward i wszystko wskazuje na to, że powtórzy się historia jaka miała miejsce po wydaniu Call of Duty 2, kiedy to IW zniechęcone narzuconym dead linem zdecydowało się oddać trzecią część sagi w ręce studia Treyarch, co okazało się w rezultacie decyzją bez mała chybioną i zaowocowało przecietną siekanką gorszą od poprzedniczek.

Podobne jest i tym razem, gdyż Infinity Ward dopiero co wydawszy fenomenalną część czwartą ani myśli poddawać się rygorowi publishera, co oznajmił wszem i wobec jeden z pracowników studia w udzielonym wywiadzie.

 

Komu zatem przypadnie palma pierwszeństwa w wyścigu o kolejnego Coda, a może Activision ugnie się pod naporem argumentów i zrezygnuje z przykrótkawych terminów dając IW wolną rękę? Pozostaje nam mieć nadzieję, że częsć piąta niezależnie od developera będzie co najmniej równie dobra co poprzedniczka.

 

Oficjalne potwierdzenie oraz pierwsze szczegółowe informacje mają pojawić się w styczniu przyszłego roku, zatem… czekamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przeciwny wydawaniu kazdego CoD co roku, bo sie ta seria powoli przejada (mówi to gracz, który grałw każdą część). Kazdy tez wie, ze jedyne prawdziwe CoDy to te robione przez Infinity Ward, znowu by sie powtórzyła sytuacja, ze odsłona robiona prze Treyarch odbiega jakością. Na dodatek wszystko wskazuje na to, że znowu będzie powrót do II wś, od której juz mam mdłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tony Hawk may be taking a bit of a break, but it seems Activision has other plans for the Call of Duty series as they will be making COD5 available for six different platforms (PS3, Xbox 360, PC, Wii, Nintendo DS and PS2) when released later this year.

 

Activision publishing president and CEO Mike Griffith comments: “For Call of Duty, we’re bringing the intensity of the recent Call of Duty 4: Modern Warfare title to yet a new military theatre to engage our significantly larger user base which nearly doubled last year”

 

As we already know Infinity Ward will not be involved in this version, and Treyarch will instead be taking the reigns for the PS3 and Xbox 360 efforts. It is not known if they will also develop the PC, Wii, Nintendo DS and PS2 version, or if they will be farmed out to other studios.

 

Furthermore, it is believed the plot of the game will once again be set World War II for COD5, but to change things up a bit will instead place more emphases on the Pacific Campaign rather than remaining in Western Europe this time round.

 

 

 

Seems like this Mike Griffith doesn't know that they nearly doubled their users because of COD4 which didn't come out on 50 different consoles. Why cant they just focus on 360, PS3 and PC.......... just the next gen plz. Its the Ps2 that ruins the process.

Source

 

http://darkzero.co.uk/game-news/call-of-du...-six-platforms/

 

PC :D

 

COD4 mi się już znudził 3 miesiące temu :((a miał być taki dobry).

Na piątkę czekam niecierpliwością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COD4 mi się już znudził 3 miesiące temu :((a miał być taki dobry).

Na piątkę czekam niecierpliwością.

Kurde, ale 5 robi Treyarch, a on są znani z robienia crapów.

Ciekawią mnie dwie rzeczy wersję na next-geny PS3, X360 robi Treyarch, na resztę platform nie wiadomo mam nadzieję, że to nie będzie wyglądało tak, że na PC będzie port z PS2, albo takie dno jak wersja PC Ghost Recona AW w porównaniu do tej samej gry na X360.

 

EDIT:

Źle napisałem poprzednio o Western Europe...

Chodziło mi o to czy oprócz Normandii będzie coś ciekawego jak Stalingrad, a może i Polska bo ja już rzygam tą Francją w grach o tematyce II WŚ.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakladam, że skupią uwagę na Stalingradzie i może uraczą nas walkiami naszych broniących Warszawy żołnierzy AK. Co do ekipy , która to robi, jestem pełen obaw. Co prawda COD3 nie był taki najgorszy, czasem nawet gram sobie na XBL, ale Single jest IMO średni. Czegoś w nim brakuje. No nic pożyjemy, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ukończeniu czwartej części na pc byłem mile zaskoczony, gra bardzo mi się spodobała ^_^ . Niestety trochę za krótka była, wolał bym żeby jakiegoś packa zrobili z dodatkowymi misjami do 4-tej części a nie biorą się za 5 . Ehh no ale wiadomo hajsik hajsik ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Skoro COD4 był przeniesiony z nextgenów to chyba nie cofną się w rozwoju i nie wrócą do marnych portów z PS2. Przecież silnik mają już gotowy. ;)

CoD4 był robiony na PC i wyglądał jak na next genach a nie portowany :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ukończeniu czwartej części na pc byłem mile zaskoczony, gra bardzo mi się spodobała ^_^ . Niestety trochę za krótka była, wolał bym żeby jakiegoś packa zrobili z dodatkowymi misjami do 4-tej części a nie biorą się za 5 . Ehh no ale wiadomo hajsik hajsik ;) .

Sp to było wprowadzenie do MP ;]. MP też sie szybko nudzi ale powinno starczyć na ok 200h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sp to było wprowadzenie do MP ;]. MP też sie szybko nudzi ale powinno starczyć na ok 200h.

Czy ja wiem. Ja do dziś gram z taką samą pasją ;) A mam przegrane już dużo dużo więcej niż 200h ;) Jak to co lubi. IMO dobrze zrobić sobie przerwę. Co do 5 no to cóż zobaczy się. Wolałbym jednak w takim stylu/wykonaniu jak COD4, albo wcale.

 

P.S ten dodatek do COD4 to misje SP głównie ? Czy są jakieś dodatkowe mapki pod MP. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem. Ja do dziś gram z taką samą pasją ;) A mam przegrane już dużo dużo więcej niż 200h ;) Jak to co lubi. IMO dobrze zrobić sobie przerwę. Co do 5 no to cóż zobaczy się. Wolałbym jednak w takim stylu/wykonaniu jak COD4, albo wcale.

 

P.S ten dodatek do COD4 to misje SP głównie ? Czy są jakieś dodatkowe mapki pod MP. ?

NO ja gram już 14dni 20h i 8min czyli 356h i 8 min ;). Gdzieś tak po 100h cod4 strasznie zaczął sie nudzić aż myślałem o powrocie do csa ;o.

Takie 4fun OT.

 

Mam mnieszane uczucia co do 5 (nawet nie chodzi o realia) głównie z powodu, że nie robi tego IW :|.

To jest dodatek do MP właśnie. Nowe mapy, bronie, tryby rozgrywki.

Bronie też ? Czyli jest jeszcze coś poza map packie ? :) Zapuść linka alCatraz. Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...