Skocz do zawartości
kaluzaaa

UMPC/Subnotebooki - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=4352

 

nieco dokładniejszy test HP . Niestety cudów nie ma c7 daje nieco dupska, ale np do wPrime jest spoko

Gorzej z grafą- te unichrome to jednak padaka na tle konkurencji :P

Jak mi tylko ktoś powie po co oni wrzucają tam Viste? lol

 

Za to wizualnie ten srebrny klocek podoba mi się coraz bardziej....

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=4352

 

nieco dokładniejszy test HP . Niestety cudów nie ma c7 daje nieco dupska, ale np do wPrime jest spoko

Gorzej z grafą- te unichrome to jednak padaka na tle konkurencji :P

Jak mi tylko ktoś powie po co oni wrzucają tam Viste? lol

 

Za to wizualnie ten srebrny klocek podoba mi się coraz bardziej....

Hmm z wygladu zawsze HP prezentowalo ladne notebooki... ale z trwaloscia to moim zdaniem taka srednia... a mielaem juz kilka lapow (Toshiba, Fujitsu Siemens (wypasik), Asus, Lenovo (posiadam - tez taki sredni) i HP Pavilonik... ktory moze ladnie na poczatku wygladal, ale... po jakims czasie te piekne wzroki sie wytarly i wogole zaczal straszyc :) )

 

Ps. MOj Eee codziennie noszony jest w torbie i na razie nie ma wiekszych sladow zniszczenia... jestem zadowolony, jedynie przyciski od touch pada dziwnie skrzecza :P

 

PS2. ten HP ma strasznie gowniana "blyszczaca" matryce, niecierpie tego trendu... przeciez to tylko ladnie wyglada ALE jest STRASZNIE niepraktyczne - downy

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS2. ten HP ma strasznie gowniana "blyszczaca" matryce, niecierpie tego trendu... przeciez to tylko ladnie wyglada ALE jest STRASZNIE niepraktyczne - downy

Za to klawiaturka jest sporo lepsza, wieksza i wygląda na to, że chyba by sie na niej lepiej pisało. A co do procka i GPU, na obu Windows XP i Office pojdzie, film się uruchomi, prezentacje w PowerPoincie odpali, grać na czymś takim nie ma sensu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze, bo z tego co wiem to Asus PL mial je miec w okolicach przelomu czerwca i lipca. Ostatnio bawilem sie znow Eee ktory zalega na polce i jednak ta rozdzialka nie jest najlepsza do pracy. O ile w Wordzie jeszcze sie sprawdzi to z internetem jest juz mniej rozowo. Tak czy inaczej warto chyba poczekac co pokaza inni producenci, a moze byc ciekawie. Osobiscie licze troche na Della, moze on wyjedzie z jakims XPS M930 ;)

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP2133 jest naprawdę piękny. Mi osobiście design hp i compaq zawsze się podobał, a to malutkie cudeńko jest po prostu genialne.

 

Szkoda tylko,że w środku jest to co jest. I grzeje się straszliwie. No i z Vistą pojechali chłopaki mocno ;)

Ale wart rozważenia.

Imho tylko wersja z SSD wchodzi w rachubę, po kulturze pracy eee pc wolę 4gb ssd niż 10 razy większy hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawily sie 8 Gigowe eee 702 z windowsem XP...

 

Dzis go mialem i stwierdzam ze stosunek ceny do zawartosci w porownaniu z eee701 jest jeszcze wyzszy...

 

Mamy oryginalnego windowsa 8 GB na dysku... (w przypadkuwindy sie bardzo przydaje)...

 

Myszke w gratisie... i to za 1500zl wiec leze... szczerze troszke mnie korci zeby wymienic mojego eee na tego 8GB :)... Moze ktos chce kupic??;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawily sie 8 Gigowe eee 702 z windowsem XP...

 

Dzis go mialem i stwierdzam ze stosunek ceny do zawartosci w porownaniu z eee701 jest jeszcze wyzszy...

 

Mamy oryginalnego windowsa 8 GB na dysku... (w przypadkuwindy sie bardzo przydaje)...

 

Myszke w gratisie... i to za 1500zl wiec leze... szczerze troszke mnie korci zeby wymienic mojego eee na tego 8GB :)... Moze ktos chce kupic??;]

no sorry ale płacić 1500 za takie coś to już lekka przesada- za 1600zł można już kupić normalnego lapka z 14 czy 15 " matrycą w windą itp. Fakt kloc większy ale tez o większych możliwościach....

 

 

a z eee900 to pojechali - celek a nei atom, jaka dziwna rozdziałka- nadal nie ma to 1024x768 czyli do neta to tak se, dyski większe ale tak naprawdę to dowalili karte flash i tyle...

 

Ja tam czekam w takiej sytuacji na konkurencje hp i innych.... Asusa sobie odpuszcze niestety...

 

 

Swoją droga muszę przemyśleć, czy jak sytuacja będzie jaka jest czyli konfig ponizęj oczekiwań a ceny coraz wyższe, nie rozejrzeć sie za tanim lapkiem z 12" matrycą.

Jakoś przeboleję te pół kilo więcje wagi i wieksze gabaryty.... Tylko dysku ssd żal :/

 

taka ciekawostka- wiem zę medion to szit ale zawsze(poza tym prawdopodobnie msi dla mich je trzepie a oni robią całkiem niezłe lapki):

http://www.allegro.pl/item343587598_lekki_...e_tuner_tv.html

 

http://www.allegro.pl/item342064788_turion...gb_512_ddr.html

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie popisali sie oj niepopisali spodziewalem sie lepiej wyposarzonego eee

 

co do hp'kow to ich wyglad zeczywiscie jest naprawde ladny i futurystyczny ale montowanie w nich czytnika linii papilarnych to nieporozumienie

 

laptop jest tak podatny na odciski palcow ze dla zlodzieja to zaden problem aby sie do niego wlamac szybki kurs :)

 

bierzmy make lub inny bialy proszek

 

rozsypujemy na lapku zdmuciach!emy nadmiar

 

w miejsce odcisku palca przyklejamy tasme samoprzylepna najlepiej czarna

 

tak zpreparowany ocisk przysuwamy do czytnika linii papilarych i gotowe mamy dostep jak ta lala :)

 

i niewierze ze kazdy dokaldnie wyciera scierecza odciski bo zawsze cos zostaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tą ceną to faktycznie pojechali - a niby ich śmieszne założenie miało być takie że ma to być tani laptop dostępny dla wszystkich ludzi , z tego co widzę to jest laptop dla ludzi którzy lubią wyrzucać pieniądze w błoto bo płacić 1500zł za coś co jest warte co najwyżej 750zł to lekka przesada , ludzie powinni zropbić bojkot i tego w Polsce nie kupować to może by cena spadła :-( co to za polityka cenowa :-(

 

99tomcat - właśnie ten Medion to praktycznie jest Msi i powiem Ci że sam go będę chyba brał bo bateria trzyma w nim 3h, ma dobre parametry , roczną gwarancję , windowsa , dużą ładną matrycę i gniecie eee pc jak chce. nie widzę na razie innej alternatywy w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no w sumie konfiguracja jest ok i do biurowo-filmowych zastosowan powinna wystarczyc sprzetowo.

Ale rozdzielczosc ekranu jest tragiczna - te 768 punktów w pionie powinno być jak już nie mogli dać 1280x800.

 

Ech ja chce jakaś wersje tego HP z atomem w środku i cena eee 900 :D

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no w sumie konfiguracja jest ok i do biurowo-filmowych zastosowan powinna wystarczyc sprzetowo.

Ale rozdzielczosc ekranu jest tragiczna - te 768 punktów w pionie powinno być jak już nie mogli dać 1280x800.

 

Ech ja chce jakaś wersje tego HP z atomem w środku i cena eee 900 :D

powiem tak... bez przesady... 1024x600 jest rozdzielczoscia bardzo OK... na codzein robei stronki internetowe i taka rozdzielczosc spokojnie wystarczy... czasem jak pracuje na moim eee to dopiero hardcore 800x480 i zrob tu stronke :), ale tez sie da i w sumie to wymaga tylko przyzwyczajenia, a do duzych arkuszy kalkulacyjnych to rozdzielczosci nigdy nie za duzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to wygladalo mniej wiecej tak

 

zapowiedz asusa e700 = 200$ - bardzo fajnie!

cena 400$ nie tak fajnie ale reklama zrobila swoje

 

zapowiedz asusa e900 z atomem i wiekszym wyswietlaczem za 500$

wynik 500$ ale bez aroma i jedynie z wiekszym wyswietlaczem...

 

i zapowiedz innych modeli...

 

pewnie z wiekszym dyskiem i atomem, za jakies 6 miesiecy w cenie po 100$ za kazdy kolejny bajer...

 

reklama i nic wiecej. niech sie w koncu jakis sensowny konkurent pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esper - właśnie przez chorą politykę Asusa odpuszczam sobie ten komputer, już lepiej chyba <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> w tej samej cenie Medion pryznajmniej gniecie eee pc i ma duży ekran komfortowy do przeglądania www czy nawet pracy w word i jakiś ludzki procesor , a Asus niech dalej się chwali i oszukuje klientów :-(

 

btw wygląda to tak jak w apple płacisz za soft i białą obudowę a nie za bebechy :-)

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski Asus przegąbiwał kiedyś o oficjalnej dystrybucji, więc może to to?

Pronox tydzien temu mial pare sztuk i sprzedal na pniu.

 

Costi: Jaki lans? to poprostu przenosny maly komputerek. PDA to tez lans Twoim zdaniem?

Im dluzej uzywam eeepc tym bardziej mi sie podoba. Jest swietny do zadan dla jakich zostal stworzony. Pisanie o tym ze 12" jest lepsze to jak napisanie ze eepc jest lepsze bo ma 7 cali a pda maja niecale 4.

Znalazl ktos w polskim sklepie sensowny futeral/torbe na tego asusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esper - właśnie przez chorą politykę Asusa odpuszczam sobie ten komputer, już lepiej chyba <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> w tej samej cenie Medion pryznajmniej gniecie eee pc i ma duży ekran komfortowy do przeglądania www czy nawet pracy w word i jakiś ludzki procesor , a Asus niech dalej się chwali i oszukuje klientów :-(

 

btw wygląda to tak jak w apple płacisz za soft i białą obudowę a nie za bebechy :-)

Medion, najwyższa jakość ;) 0,9 KG vs 2 KG z hakiem, dorzuć torbę studencką z notatnikiem, śniadaniem, jedną książką i pare innych drobiazgów, targanie dodatkowego 1,5 KG jest upierdliwe, po drugie EEE z racji swej budowy jest bardziej odparone na wstrząsy, i nie trzeba się pieścić z torbą w której on siedzi, brak HDD robi swoje ;) Ja myślę ze 12 calowiec jest do czego innego niż 7 calowiec, każdemu według potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esper - właśnie przez chorą politykę Asusa odpuszczam sobie ten komputer, już lepiej chyba <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> w tej samej cenie Medion pryznajmniej gniecie eee pc

myślę, że to co będzie gniotło to jego bateria wystająca z tyłu, kanciaste kształty, klawiaturka QUWERTZ i dojczowski windows.

 

... ale i tak jest fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cene podobna ma NTT CORRINO 100A i sie wlasnie zastanawiam. http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,5062793.html Ciekawy tekst.

Przyznam się bez bicia, że jestem autorem tego artykuły, który popełniłem tuż po prezentacji Corrino na konferencji prasowej. Teraz jestem nieco bogatszy w wiedzę, gdyż miałem okazję potestować urządzenie. Swoje spostrzeżenia zamieściłem tutaj Subiektywny testCorrino 100A. Pytania mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się bez bicia, że jestem autorem tego artykuły, który popełniłem tuż po prezentacji Corrino na konferencji prasowej. Teraz jestem nieco bogatszy w wiedzę, gdyż miałem okazję potestować urządzenie. Swoje spostrzeżenia zamieściłem tutaj Subiektywny testCorrino 100A. Pytania mile widziane :)

walnales babola, ze az oczy lzawia :D:D

 

"Pamięć RAM: 512 KB (możliwość rozszerzenia do 1GB)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item345531353_asus_eee_e...wiec_skora.html ten futerał jest nawet w miare ciekawy bo żeby skorzystać z eee nie trzeba się gimnastykować z wyciąganiem go z pokrowca, tyle że jego cena to niemal 1/6 ceny eeepc ;p Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemol^N - każdy kupuje to co potrzebuje - lubi, nie krytykuję tego

 

Nicolass - tak jak mówisz każdemu według potrzeb, ale eee pc to po prostu mikrus szczególnie 700 , nie mówię i nie twierdzę że medion to nie wiadomo co ale ludzie to kupują i nie narzekają , zresztą to coś jakby msi także tragedii nie ma , jak się dba o rzeczy to nie ma takiej obawy :-) to nie znaczy że ktoś kupuje eee i rzuca torbą z nim na prawo i lewo :-)

 

MesJasZ - konstrukcja to kwestia przyzwyczajenia :-) ale windows jest oryginalny i za darmo :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...