Skocz do zawartości
kaluzaaa

UMPC/Subnotebooki - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, ktoś tutaj pisze o zmianie procesora w tym maleństwie.

 

Otóż nikt chyba na serio nie uważa, iż będzie taki procek zmieniać lutownicą :lol2: :blink:

 

Takie rzeczy robi się w specjalnym "piecu", można również zrobić specjalną opalarką, otóż rozgrzewa się płytę główną do danej temperatury, cyna staje się płynna i procesor schodzi sam, bez żadnych problemów, w dzisiejszych czasach wszystkie układy elektroniczne "lutuje" się w ten sposób, jak nie wierzycie, to sprawdzcie podgrzewając np zapalniczką obojętnie jaką płytkę PCB, a coś co zostało do niej przylutowane, zejdzie bez żadnego problemu i bez śladu

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro wysyp eee pc 900-tek ale ceny horror- pod 2k :blink:

 

Jest też rodzynek- ktoś hp wystawił- to teraz na msi tylko czekamy i normalne ceny....

To nie horror taka jest sugerowana cena asusa.

 

W stanach 550$ to u nas pewnie z 500-550 euro , wiec wychodzi 2k od reki.

 

MSI jesli ten za 1400$ to wersja z Win Xp to biore :) Jak nie to sie wkurze i wezme jakiegos 13,3 albo 14" :)

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1400$ ?

 

Przecież to MSI ma kosztować 600$...

 

BTW: One sa za 2k, bo po prostu ludzie za tyle kupują - przecież to jest po prostu sprowadzane przez paru kolesi.

 

Jak lapki pojawią się u naszych bliskich sąsiadów to na allegro będzie wysyp i ceny się unormują (podobnie było z 700'tką).

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jest pytanko...

 

eee 900 posiada zależnie od wersji 12gb albo 20gb... wiadomo że to nie do końca tak, czyli że mamy 4gb+8gb dla wersji XP i 4gb+16gb dla wersji linux.... i tu mam pytanko, czy system musi być zainstalowany na tej partycji 4gb czy można zainstalować na dodatkowej pamięci (czy ta pamięć czymś sie różni, np. 4gb to normalny dysk ssd a 8gb to jakaś wolniejsza karta pamięci zamontowana na stałe) ??

Edytowane przez partyboy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie horror taka jest sugerowana cena asusa.

 

W stanach 550$ to u nas pewnie z 500-550 euro , wiec wychodzi 2k od reki.

Bzdura ;o

 

550$ jest z tego powodu, że dolar jest słaby i asus przeliczył cene dla hamburgerów z euro minus wat.

 

U brytoli eee jest już dostępny (obecnie out of stock), nigdzie nie widzę ceny ~2k

 

http://www.play.com/PC/PCs/4-/5429235/Asus...te/Product.html

http://www.play.com/PC/PCs/4-/5429270/Asus...ck/Product.html

http://www.play.com/PC/PCs/4-/5429233/Asus...ck/Product.html

 

W pozostałych krajach ue oficjalną ceną jest 399euro.

 

 

 

 

eee 900 posiada zależnie od wersji 12gb albo 20gb... wiadomo że to nie do końca tak, czyli że mamy 4gb+8gb dla wersji XP i 4gb+16gb dla wersji linux.... i tu mam pytanko, czy system musi być zainstalowany na tej partycji 4gb czy można zainstalować na dodatkowej pamięci (czy ta pamięć czymś sie różni, np. 4gb to normalny dysk ssd a 8gb to jakaś wolniejsza karta pamięci zamontowana na stałe) ??

Według KLiK ta druga (większa) kośc ssd umieszczona w slocie mini pcie jest wyraźnie wolniejsza od pierwszej. Więc wydajnośc windowsa na niej może trochę kuleć

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teń tańszy wind nie jest taki zły- troche żal blutootha ale tak szczerze to np ja w zyciu chyba 2 razy to wykorzystałem do wgrania dzwonka w telefon.

512mb ramu do xp zwłaszcza odchudzonego starczy, tylko tak naprawde rpzy obecnych cenach nie rozumiem tego ruchu....

Te 150$ to chyba głownie koszt windy i dodatkowy zarobek dla Msi

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat, ma już 14 stron

 

podniecacie, się jakimiś bzdurnymi parametrami - jak nie wyświetlacz to szybkość karty czy procesora

a jak już się o tym nie da to Wszyscy przeżywają cenę

i tak na przemian.

 

Pewnie mi zaraz ktoś pociśnie, że skoro nie chcę to mam nie czytać

 

a ja i tak napiszę, że jest to wyjątkowo przynudnawe i dziecinne!

 

Ilu z Was go ma ?

 

Skoro jest taki fajny i każdy marzy - to czemu nikt nie kupuje i na co czeka?

znając mentalność naszego Narodu to pewnie jak będzie kosztował 200zł i miał parametry Vaio TZ to może będzie warto

 

peace

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat, ma już 14 stron

 

podniecacie, się jakimiś bzdurnymi parametrami - jak nie wyświetlacz to szybkość karty czy procesora

a jak już się o tym nie da to Wszyscy przeżywają cenę

i tak na przemian.

No i?

 

Ilu z Was go ma ?

 

Skoro jest taki fajny i każdy marzy - to czemu nikt nie kupuje i na co czeka?

znając mentalność naszego Narodu to pewnie jak będzie kosztował 200zł i miał parametry Vaio TZ to może będzie warto

 

peace

Moze dlatego, ze konkurencja wlasnie sie obudzila i praktycznie co kilka dni w necie pojawiaja sie wiadomosci o nowych UMPC, a trzeba pamietac, ze ich dostepnosc w PL jest, hmm "mocno" ograniczona, a Ci ktorzy mieli mozliwosc to nabyli dla siebie komputerki.

Moim zdaniem, nie oplaca sie kupowac teraz EEE, kiedy, jak grzyby po deszczu pojawiaja sie nowosci na rynku. Osobiscie ciekaw jestem co przedstawi DELL.

 

Edit. Tansza wersja MSI Wind ma baterie 3cell (ok. 3h), wersja z XP posiadac bedzie baterie 6cell (ok. 6h)

Edytowane przez Kesberg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ktoś tutaj pisze o zmianie procesora w tym maleństwie.

 

Otóż nikt chyba na serio nie uważa, iż będzie taki procek zmieniać lutownicą :lol2: :blink:

 

Takie rzeczy robi się w specjalnym "piecu", można również zrobić specjalną opalarką, otóż rozgrzewa się płytę główną do danej temperatury, cyna staje się płynna i procesor schodzi sam, bez żadnych problemów, w dzisiejszych czasach wszystkie układy elektroniczne "lutuje" się w ten sposób, jak nie wierzycie, to sprawdzcie podgrzewając np zapalniczką obojętnie jaką płytkę PCB, a coś co zostało do niej przylutowane, zejdzie bez żadnego problemu i bez śladu

 

Pozdro

A czy ja mowie ze lutownica to bede robil???

 

Mam mozliwosci to sobie chetnie wymienie :)

 

 

temat, ma już 14 stron

 

podniecacie, się jakimiś bzdurnymi parametrami - jak nie wyświetlacz to szybkość karty czy procesora

a jak już się o tym nie da to Wszyscy przeżywają cenę

i tak na przemian.

 

Pewnie mi zaraz ktoś pociśnie, że skoro nie chcę to mam nie czytać

 

a ja i tak napiszę, że jest to wyjątkowo przynudnawe i dziecinne!

 

Ilu z Was go ma ?

 

Skoro jest taki fajny i każdy marzy - to czemu nikt nie kupuje i na co czeka?

znając mentalność naszego Narodu to pewnie jak będzie kosztował 200zł i miał parametry Vaio TZ to może będzie warto

 

peace

Jest fajny i kto go mial w rekach ten wie dlaczego oplaca sie wydac na neigo kazda zlotowke... a teraz w cenie 1000zl to juz wogole wymicik...

 

No i?

 

Moze dlatego, ze konkurencja wlasnie sie obudzila i praktycznie co kilka dni w necie pojawiaja sie wiadomosci o nowych UMPC, a trzeba pamietac, ze ich dostepnosc w PL jest, hmm "mocno" ograniczona, a Ci ktorzy mieli mozliwosc to nabyli dla siebie komputerki.

Moim zdaniem, nie oplaca sie kupowac teraz EEE, kiedy, jak grzyby po deszczu pojawiaja sie nowosci na rynku. Osobiscie ciekaw jestem co przedstawi DELL.

 

Edit. Tansza wersja MSI Wind ma baterie 3cell (ok. 3h), wersja z XP posiadac bedzie baterie 6cell (ok. 6h)

Kurcze nigdy wam sie nie oplaca kupowac czewsci... ejsli nei chcesz kupowac to nie kupuj ale nie mow ze nie warto...

 

Ja mialem pare miesiecy Eee 701, sprzedalem go niedawno i od sprzedazy czuje sie jak bez reki... czle szczescie za 2 tygodnie bede mial Eee 900... i napewno bede zadowolony...

 

I chcialem powiedziec ze przez te pare miesiecy stracilem na swoim lapie cale 18zl !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisalem, ze nie warto. Tylko widzisz, jeszcze 2 miesiace temu praktycznie na rynku byl dostepny tylko EEE, nie licze Cloudbooka. Teraz procz Asusa jest jeszcze HP, MSI wychodzi na dniach, a 2 nowe netbooki sa w drodze. Mysle ze za dwa miesiace sytuacja sie wyklaruje i bedize w czym wybierac.

Mowiac, ze nie oplaca sie brac EEE, nawet przez chwile nie mialem na mysli jego ceny.

 

No offence

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisalem, ze nie warto. Tylko widzisz, jeszcze 2 miesiace temu praktycznie na rynku byl dostepny tylko EEE, nie licze Cloudbooka. Teraz procz Asusa jest jeszcze HP, MSI wychodzi na dniach, a 2 nowe netbooki sa w drodze. Mysle ze za dwa miesiace sytuacja sie wyklaruje i bedize w czym wybierac.

Mowiac, ze nie oplaca sie brac EEE, nawet przez chwile nie mialem na mysli jego ceny.

 

No offence

Pozdrawiam

No jasne :)...

 

Ja sie ciesze bo przez pare miesiecy mialem eee 700 na ktorym z powodzeniem sobie pracowalem, a przy okazji szokowalem polowe znajomych :), teraz bede mial eee 900 a moja matka winda i sie porowna... i mysle ze kazda zlotowka wydana na kazdy z tych komputerow bedzie dobra inwestycja... hp mi si nie podoba bo nie lubie tej firmy, ostatnio sama tandeta jest robiona, a do tego bardzo szybko sie poobdziera... tak uwazam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie apropos konkurentow.

 

Najgorzej to sie chyba prezentuje Acer. Na kilkunastu portalach przeczytalem info jaki to on ma byc swietny i tanszy od EEE, ale do dnia dzisiejszego nie ma zadnej konkretnej informacji.

 

A Asus sprzedaje juz 2 generacje EEE...

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wiecie czy w USA pakują dalej te mniejsze baterie (4400 ??) do eee 900 ?? zamówiłem na neweggu i wolałbym tą większą...

Pierwsza partia z Hongkongu byla wadliwa (tzn z mniejszymi bateriami) tereaz juz pakuja wszedzie 5800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie na to...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Podobne??

 

Czyżby Msi nie byłby już taki jedyny i niepowtarzalny??... hmmm chyba wole asusa, za niedługo kazdy kupi takiego "MSI" w Lidlu :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, atak klonów? ;)

Ciekaw jestem w jakiej cenie go dadzą. Jeśli będzie tanio, to czemu nie ;) przetargać to powiedzmy przez wakacje do pozgrywania zdjęć itp., a potem sprzedać. Po co niszczyć sobie coś lepszego na wyjazdach wakacyjnych. ;)

Co innego jak ceny będą podobne do Eee i MSI. Wtedy zakup "klona" mija się z celem.

 

P.S. I znowu się zacznie "kilo pomidorów, papierosy i laptopa proszę..." :)

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez od zawsze msi robilo podzespoł dla mediona (płyty główne, karty graficzne) wiec to było logiczne że medion będzie atakował klonami MSI także w segmencie małych laptopów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Porównanie z eee 7xx

 

Dołączona grafika

 

10.2" MSI Wind, bez baterii: 950g

3-cell battery: 175g

6-cell battery: 325g

 

Ta pojemniejsza ma trzymac 5-5,30h

 

źródło

 

Jeszcze tutaj kilka fotek boxa oraz wnętrzności winda

 

 

Oby tylko czegoś nie spie.przyli, bo szykuje się pogromca eee imho.

~2tyg do premiery...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...