Skocz do zawartości
kaluzaaa

UMPC/Subnotebooki - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

tylko jak tam się gospodarka załamie to masz porobione bo lapków robi.ć nie będą bo się to nie opłaci

 

jak chcesz go kupić taniej to kup 500 dolarów i potem to sprzedaj i na tym zarobisz (kupisz za 2,16 sprzedasz za2,55= około 200zł więc się opłaca ) ja tak kupiłem (tzn starzy) 1200 dolarów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jak tam się gospodarka załamie to masz porobione bo lapków robi.ć nie będą bo się to nie opłaci

 

jak chcesz go kupić taniej to kup 500 dolarów i potem to sprzedaj i na tym zarobisz (kupisz za 2,16 sprzedasz za2,55= około 200zł więc się opłaca ) ja tak kupiłem (tzn starzy) 1200 dolarów

Albo ja czegos nie rozumiem albo to jakas nowa ekonomia jest z ta sprzedaza dolarow :)

No chyba , ze mowimy ze kupujemy eee 700/900 za $ i sprzedajemy za zlotowki w PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sprawa... chce wymienic procesor w swoim eee i juz dalem ogloszenie ze kupie jakies pentium-m, ale ciezko bo nikt sie nie zglasza...

 

Czy ktos nie ma mozliwosci zalatwienia takich pentiumow??

 

Jakichkolwiek 5,5W lub 7,5W i wogole jest oferta pentiuma 945 na sprzedam ale nie mam pojecia czy to pojdzie wkoncu to az 1,8GHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już ktoś zmieniał procesor w EEE? A w ogole po co zmieniać :P przecież to maleństwo grzeje się już przy 900 MHz, więcej dawać to hard-core chyba ze modyfikujesz chłodzenie.

Bo Pentium M ma speedstep i pobiera tylko 0,5W wiecej pracu niz Celeron 900 pod pelnym obciazeniem... w idle pobiera mniej pradu... a wiec komputer napewno wytrzyma wiecej czasu...

 

Zreszta co 2MB cache to nie 0,5MB cache...

 

Ale chyba nic z tego nie wyjdzie bo dostac procesor Micro-FCBGA jest niezwykle trudno... mysle ze trudniej jest zdobyc proca niz go przylutowac :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tech Radar is reporting that the Intel Atom based Eee PC 900 will be released in the United Kingdom at the end of June this year. This is according to an ASUS representative.

 

Look for the worldwide Atom-based Eee PC 900 introduction during Computex in Taipei, which spans from June 3 to the 7th."

 

www.eeeuser.com

 

teraz to dopiero beda dylematy co wybrac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sprawa... chce wymienic procesor w swoim eee i juz dalem ogloszenie ze kupie jakies pentium-m, ale ciezko bo nikt sie nie zglasza...

 

Czy ktos nie ma mozliwosci zalatwienia takich pentiumow??

 

Jakichkolwiek 5,5W lub 7,5W i wogole jest oferta pentiuma 945 na sprzedam ale nie mam pojecia czy to pojdzie wkoncu to az 1,8GHz...

Weź pod rozwagę, że taka zamiana jest możliwa, choć wymaga wysokiej zręczności. Masz do rozlutowania i przylutowania 479 punktów (celek jest w m-PGA). Dokładnie jeden pentium M podchodzi, o ile dobrze pamiętam to PM 753 1.2 Ghz ULV 5.5W i tego masz szukać Bios eee pc obsługuje p-m o 5.5W i (chyba) 7W.(jeszcze chyba pm 773 i 733 oczywiscie ULV. Te procki jak poszukasz dostaniesz b.tanio

Taką podmianę procka zrobił już jeden kolo z eeeuser.com są tego fotki gdzieś na necie. Chodzi bezproblemowo, ale to raczej sztuka dla sztuki.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może kupić popsuty laptop z tym procesorem?

znajdz mi takiego lapa w niskiej cenie (do 200zl) a dostaniesz skrzynke piwa...

 

Weź pod rozwagę, że taka zamiana jest możliwa, choć wymaga wysokiej zręczności. Masz do rozlutowania i przylutowania 479 punktów (celek jest w m-PGA). Dokładnie jeden pentium M podchodzi, o ile dobrze pamiętam to PM 753 1.2 Ghz ULV 5.5W i tego masz szukać Bios eee pc obsługuje p-m o 5.5W i (chyba) 7W.(jeszcze chyba pm 773 i 733 oczywiscie ULV. Te procki jak poszukasz dostaniesz b.tanio

Taką podmianę procka zrobił już jeden kolo z eeeuser.com są tego fotki gdzieś na necie. Chodzi bezproblemowo, ale to raczej sztuka dla sztuki.

...Chyba tylko u Ciebie...

 

...obsluguje wiecej prockow... i jesli poszukam to dostane bardzo tanio?? od miesiaca szukam tych prockow i nic... cisza... ;/

 

a co do sztuki dla sztuki... to chyba jestem jakis dziwny... wolisz 900mhz celerona czy 1,6ghz pentium-m ?? przy podobnym poborze pradu... ja wole cos lepszego, bo czasem poprostu potrafie zabic te malenstwo...;p

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pm 733 masz np. w TC1100. Możesz zrobić swapa (jak lubisz lutować) za celerona a TC potem sprzedać. Myślę, że wtedy sam proc wyjdzie relatywnie właśnie koło 200 zł.

 

Nie porównuj cel 900 do p-m 1.6 Jak już coś do pm 1.2 lub 1.1. I tak, uważam, że to sztuka dla sztuki bo eee pc nie nadaje się jako zamiennik do stacjonarki ani codziennie używanego dużego lapka. Zaś do tych zastosowań co się nadaje to imho cel 900 jest w sam raz. Bo to trochę tak jakby montować pentium mmx do kalkulatora.

 

No, ale był już w tym wątku poruszany temat pracy w photoshopie na eee pc, więc dla masochistów... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o czymś takim jako alternatywie dla eepc?

 

 

http://www.allegro.pl/item354030765_1_55kg...1_73ghz_xp.html

 

 

 

Waga większa ale też ekran.

Niestety trzeba sie wtedy zdecydować czy brać nowego notka czy uzywke z bardziej lub mniej wyrąbaną baterią i to jest największy ból :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99tomcat - fajna maszyna z dobrymi parametrami , ale jeśli myślisz o przenośnym sprzęcie to celował bym raczej w coś w czym bateria trzyma minimum 3h , lub najlepiej mieć 2 baterie i wtedy masz minimum 6h co powinno wystarczyć na wykłady lub pracę w terenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pm 733 masz np. w TC1100. Możesz zrobić swapa (jak lubisz lutować) za celerona a TC potem sprzedać. Myślę, że wtedy sam proc wyjdzie relatywnie właśnie koło 200 zł.

 

Nie porównuj cel 900 do p-m 1.6 Jak już coś do pm 1.2 lub 1.1. I tak, uważam, że to sztuka dla sztuki bo eee pc nie nadaje się jako zamiennik do stacjonarki ani codziennie używanego dużego lapka. Zaś do tych zastosowań co się nadaje to imho cel 900 jest w sam raz. Bo to trochę tak jakby montować pentium mmx do kalkulatora.

 

No, ale był już w tym wątku poruszany temat pracy w photoshopie na eee pc, więc dla masochistów... ;)

Photoshop... daje rade... jak musze na szybko komus jakis projekcik myknac, to nei am problemu... kwestia przyzwyczajenia...

 

Czemu nie moge porownywac Celka 900 do P-M 1,6GHz?? to proc 7,5W a w idle ma mniejszy pobor niz Celek 900...

 

Dobra ale zamykamy temat... Mi sie Przyda... i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 niusy

 

1. EEE PC 900 pojawiły się oficjalnie w sprzedaży w sklepach w USA. LINK

2. Pojawił się rywal EEE od MSI - MSI Wind. Atom 1.6Ghz, 80GB HDD, matryca 8,9'/10' (niestety tylko 1024x600), 1GB ramu itd :) Tutaj fotki i szerszy opis. Cena bardzo podobna do EEE 900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napaliłem się na eee 900, ale chyba pójdę raczej w kierunku produktu msi.

Wind zapowiada się smakowicie (hdd, atom, normalna klawiatura) + msi PL zapowiedziało wprowadzenie go na rynek PL w czerwcu za 1399zł.

Fotki tego maleństwa -> http://www.chw.net/Revisiones/Otras/mAnali...0805142014.html

 

ps. Dzwinym zbiegiem okoliczności, po opublikowaniu wywiadu/specyfikacji winda na laptopmag 13 maja, 14maja mamy odpowiedź asusa na winda, czyli eee z atomem : http://www.blogeee.net/2008/05/14/exclu-eeepc-901/

 

Konkurencja robi swoje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

primo - ten Atom benchmarkowany to Silverthorne, następna generacja EEE będzie miała Atoma Diamondville

 

po drugie primo - Atom Silverthorne jest tak naprawdę niewiele wolniejszy od Celka 900 mhz. Większość z nas i tak używa do podstawowych zastosowań EEE PC na 630mhz

 

primo ultimo - jakikolwiek by ten Atom nie był - i tak jest o niebo lepszy niż VIA C7M :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda, że Atom 1.6Ghz jest wolniejszy od Celerona 900Mhz z EEE PC :mur:

Ważna ze pobiera duzo mniej energii oraz ma wielowątkowość, co jest potęgą w wolnych procach i zastosowaniach komputerow typu eee :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg tego wywiadu http://blog.laptopmag.com/msi-wind-reveale...-hit-us-in-june

so we have a different strategy in the U.S. to only go with the 10-inch. In other regions we will offer the 8.9[-inch]

MSI chce wprowadzic na rynek US tylko 10-calowe matryce, a na pozostale regiony 8.9", albo ja zle to rozumiem. Jesli to prawda to bardzo szkoda, bo napalilem sie juz na 10", a nie mam jak sciagnac lapka z USA, co innego z UK. Edytowane przez Kesberg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...