Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

czyli nie opłaca sie w porównaniu do 3870 ?

Moim zdaniem absolutnie -bo jest droższe no i pamięci....W sklepach jak koledzy pisali można po 71x kupić 3870, a widziałem na Allegro Gigabyte z Zalmanem za ok.675(3850/512)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stalem sie posiadaczem Asusa 3870:) Jak narazie male problemy,audigy przestala grac po instalacji sterow od karty,a poza tym nie odpala 3dmark05.

 

Z dzwiekiem sobie juz poradzilem,jakis sterownik ati od dzwieku sie instaluje

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Scythe

No i stalem sie posiadaczem Asusa 3870:) Jak narazie male problemy,audigy przestala grac po instalacji sterow od karty,a poza tym nie odpala 3dmark05.

 

Z dzwiekiem sobie juz poradzilem,jakis sterownik ati od dzwieku sie instaluje

Dźwiękówka od radka. Używa jej jak używasz HDMI - wtedy przesyła obraz i dźwięk jednocześnie. Weź to po prostu wyłącz w menadżerze urządzeń i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 600 możesz wyczesać 3850 z 512mb i te są dość dobre, obecnie jednak widziałem najtaniej za 615 dostępne bo się rozeszły ;)

za 720 zł masz już 3870 z 512mb ddr4 i nie musisz go kręcić i masz spokój a wydajność zbliżona do dobrze podkręconego 3850, więc jak stać Cię dołozyć 100zł za to aby nie kręcić to kup 3870 a jak musisz oszczędzić a chcesz miec zbliżoną (bardzo zbliżoną) wydajność to kup tego tańszego i kręć, proste :)

dzieki. a wiecie ktore modele 3850 najlepiej sie kreca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki. a wiecie ktore modele 3850 najlepiej sie kreca?

Najlepiej te ktore leza na samej gorze sklepowej polki i jeszcze te z lewej strony kontenera. ;) Nie no ogolnie nie ma reguly ktore modele sa najlepsze. Jedyne co moze miec wplyw przy zakupie to to ktora wersje wybierzesz (w sensie chlodzenia). Wiadomo ze referencyjne jest mniej wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko istotne jest rowniez napiecie rdzenia i timingi oraz napiecie na pamieciach co z reguly tlumaczy czemu Pality kreca sie lepiej od innych kart :) Generalnie mozna sie spodziewac takich atrakcji w modelach fabrycznie przetaktowanych , ale nie we wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mozna sie spodziewac takich atrakcji w modelach fabrycznie przetaktowanych , ale nie we wszystkich.

Tylko pamietaj ze modele fabrycznie podkrecone raczej sie nie kreca :)

NO NO ZACZYNA SIE ROBIC CIEKAWIE

http://www.allegro.pl/item293007731_power_...z_hd_3870_.html -3870 za 699zł :D

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko istotne jest rowniez napiecie rdzenia i timingi oraz napiecie na pamieciach co z reguly tlumaczy czemu Pality kreca sie lepiej od innych kart :) Generalnie mozna sie spodziewac takich atrakcji w modelach fabrycznie przetaktowanych , ale nie we wszystkich.

Niedociagnięcia inżynierów typu za niskie napięcie można poprawić ołówkiem :-P choć ja wole hardmoda.

 

Kufa myślałem że sie dziś albo jutro pobawie new kompem a tu lipa chyba najwcześniej poniedizeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej te ktore leza na samej gorze sklepowej polki i jeszcze te z lewej strony kontenera. ;) Nie no ogolnie nie ma reguly ktore modele sa najlepsze. Jedyne co moze miec wplyw przy zakupie to to ktora wersje wybierzesz (w sensie chlodzenia). Wiadomo ze referencyjne jest mniej wydajne.

Nie do końca bo jak komuś zależy na ciszy, to lepsze jest referencyjne od na przyklad asusa, który często lata na 100% obrotów dużo szybciej niż ref.

No chyba, że nie referencyjne to będzie pasywne na shapphire jest po 650 z z pasywnym z heatpipą. Bardzo estetycznie wygląda i ma 20 stopni mniej niż na ref. Jak by dodać cichy wentyl 13dB od arctica za 13 zl to by by niezly do OC być może ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanko:

 

Które chłodzenie jest wydajniejsze?

 

Takie Asusowe (rozumiem, ze to jest to niereferencyjne - lepsze)??

Dołączona grafika

 

Czy chlodzenie tego GeCuba?(ma takie fajne rdiatorki na pamięciach :D)

Dołączona grafika

 

Jak to jest jeszcze z szumem? Które chłodzenie cichsze?

Edytowane przez muslix47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanko:

 

Które chłodzenie jest wydajniejsze?

 

Takie Asusowe (rozumiem, ze to jest to niereferencyjne - lepsze)??

 

 

Czy chlodzenie tego GeCuba?(ma takie fajne rdiatorki na pamięciach :D)

 

Jak to jest jeszcze z szumem? Które chłodzenie cichsze?

Nie wiem jak z tym drugim, ale to pierwsze jest ciche, choć za wydajne to ono nie jest.

Patrze na te ceny i już mnie ściska;) No ale nie dołożyłem zbędnego grosza do tej karty więc nie jest tak źle;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z tym drugim, ale to pierwsze jest ciche, choć za wydajne to ono nie jest.

Patrze na te ceny i już mnie ściska;) No ale nie dołożyłem zbędnego grosza do tej karty więc nie jest tak źle;)

@czarecki

 

To jak z tym Ati powerplay? spadają zegary w trybie 2d czy nie? (po OC oczywiście). Jak coś to rivatuner-> hardware monitoring dobrze pokazuje

 

Dla mnie ważne info bo to jest kupić albo nie kupić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś próbował kręcić:

 

PCI-E GECUBE RADEON HD 3850 512MB 256BIT DDR3 OC EDITION X-TURBO III

 

???

Tak, 903 albo 904, nie pamiętam dokładnie, na GPU oraz 1089 na memkach ;)

na gpu pencilmod naturalnie :P ~1.44V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot ciekawostka. Już druga firma (najpierw PowerColor teraz Sapphire) zapowiada 3850 pod stare dobre AGP ;]

Zapewne nie okaże się ona hitem i nie uczyni rewolucji w AGP, ale może z czasem stać się czymś takim jak obecnie X1950PRO AGP. Czyli najwydajniejszym dostępnym układem na AGP.

Ciekaw jestem ceny tego "wynalazku". Zapewne będzie co najmniej 100zł droższa od odpowiednika PCI-E.

 

P.S. Absurdem jest tylko nie optymalizowanie pod AGP już od kilku wersji Catalystów... nc.

Taka zabawka na AGP to swoją drogą robienie userów w tzw. balona, bo nie łudźmy się, konfig AGP w dobrej wydajności jest obecnie duuużo droższy (same DDR1 to jakieś 110-130% droższy produkt od DDR2) od zestawu PCI-E typu middle.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu w balona?

 

Dla niektorych o wiele wiekszym problemem i kosztem moze byc zmiana platformy i postawienie systemu na nowo niz zwykla podmiana karty.

Jakbym te 3-4 lata temu kupil Northwooda idacego na 3.6 albo kretliwego A64 z dobrym mobo s754 to nie widzialbym przeszkod w uzywaniu do nich radka 3850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zapłaceniu za niego prawdopodobnie ponad 700zł, żeby wsadzić go na platformę, która wykorzysta może 50-70% jego potencjału?

 

Sens będzie gdy stanieje do ceny porównywalnej z dzisiejszymi X1950PRO AGP, ale żeby to było możliwe, seria X1950 musiała by być wycofana z produkcji.

 

Mówię o proporcjach cena/wydajność. Kiedy 3850 PCI będzie za 500zł odpowiednik AGP (tu strzelam) będzie pewnie kosztował z 700zł, do tego 1GB DDR1 kosztuje jakieś 130% ceny 1GB DDR2.

 

Ostatecznie wyjdzie na to, że gdyby sprzedać zestaw AGP/DDR1 za niewielką dopłatą można przesiąść się na nowszą C2D/775/PCI-E.

Chodzi o sytuacje, gdy mamy AGP i chcemy kupić drogą kartę AGP.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zapłaceniu za niego prawdopodobnie ponad 700zł, żeby wsadzić go na platformę, która wykorzysta może 50-70% jego potencjału?

A słabszych kart to by w tym samym stopniu nie ograniczała? W dokładnie tym samym.

 

 

Ale ja chciałem o czymś innym.

W między czasie testowania Raptorowego 3870 w ręce wpadła karta PowerColor 3850 512 MB Extreme czy jak jej tam - dokładnie ten sam egzemplarz, który był na IN4. PO pierwsze karta nie podkręcała się tak dobrze jak na IN4, a po drugie owe 45 stopni to ona miała, ale w IDLU. Przy zegarze rdzenia 800 MHz, temperaturze otoczenia 23 stopnie karta już po kilku minutach miała 50 stopni. Przypominam, że ja nie mam obudowy.

 

Wracając jednak do tych taktowań - jednego dnia zrobiłem 800 MHz, drugiego wszystko powyżej 750 się mi wywalało. Pamięci 950 też nie mogły wytrzymać. Przypominam jeszcze raz - miałem tę samą sztukę.

 

Radeon HD 3870 kręci się na 837 / 1200 MHz i nie obserwuję niestabilności, więc nie jest to kwestia zasilacza ani platformy jak wielu mówi - oczywiście na podkręconym procesorze.

 

 

A jeśli jesteśmy już przy temacie 3870 Raptorowego - to niezależnie czy BIOS jest zmodowany czy nie karta nie zrobi 850 MHz na rdzeniu - riddick się mi wywala na 2, 3 przejściu, a nie jest to jakoś bardzo wymagający benchmark choć nie znam relacji względem 3dmarka. W każdym razie 837 to jest max co jestem w stanie wycisnąć z tej karty w czasie obciążenia nie dłuższego niż godzina czasu.

 

 

I na koniec jedna ciekawostka - 750 / 900 MHz w wykonaniu 3850 PowerColora jest tak samo wydajne jak 750 - 1200 MHz w przypadku 3870. DDR4 "rzondzi".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...