Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

hmm jestem juz przyzwyczajony do AtiTool (choc uzywalem na geforce:D), dobrze sie to sprawdza z nowymi radkami, czy lepiej uzyc CCC?

 

Lepiej użyć CCC. Bo ja jak Ati Toola włączałem to zawsze resetował mi ustawienia karty do fabrycznych. CCC bardzo łatwo się podkręca :)

 

 

KZI jeśli chodziło o moją wypowiedź i wynik kolegi barylatko to zauważ, że on nie ma E21xx tylko AMD X2 BRISBANE 4000+@2,8Ghz, a jeśli zaś chodziło o kogo innego wypowiedź to przepraszam za uwagę jaką tu napisałem.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc co masz za MOBO ? Te P35 Cię nie ogranicza ? Masz PCI-Ex16 + x4 ? Sam mam taki układ i ponoć nie opłaca się pchać w CF ,bo wydajność znacznie słabsza.

 

P.S prosiłbym jakiegoś dobrego człowieka co by mi wskazał jakieś dobre źródełko z HD3850 512MB w cenie ~600 PLN :) GeCube ,GB, obojętnie.

Blitz Extreme > 2x 8x w conf z CF :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ma ktos tego Asusa 3850 512MB http://www.gral.pl/preview/Asus/RadeonHD38...DVIPCI-E2.0_28/ :?: Chodzi mi dokładniej o jego mozliwosci OC ? Bo sekcja zasilania tej karty wyglada dosc przecietnie. W sumie to PCB swieci pustkami ;) Moze ktos powiedziec jak u nich sie kreci ?

 

No właśnie jak ta karta wypada?? Ma ją ktoś???

P.S To chłodzenie na tym zdjęciu jest prawidłowe??? Wydawało mi się, że te asusy mają jednoslotowe płaskie chłodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się tam smarkami przejmujecie.

 

Może tak ktoś łaskawy ,który posiada podobną konfiguracje jak ja i 2x3850, napisałby jak mu śmiga Crysis na High detalach ;) Wiem wiem są testy i bla bla ,ale taka obiektywna opinia zawsze się przyda.

 

Opcje ja mam dwie: 2x3850 ,albo wiadomo :) 8800GT 512 MB. I mam poważny dylemat.

jak dla mnie nie ma pytania: 8800gt (albo gts) - wydajnosc CF pewnie bedzie mial ciut lepsza , ale odpadaja wszelkie problemy z nie zawsze dzialajacym CF (sli zreszta tez).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze temat sie rozrasta o nowych uzytkownikow Radkow :) Wlasnie brakowalo opinii z placu boju a nie tylko na slowa :D A ja mam takie pytanie, do ilu zł opłaca sie brac 3850 z 512MB tak, zeby bardziej sie oplacalo go kupic niz najtanszego 88GT http://www.arche.home.pl/osc/product_info....3bc3c793e12e38a -taniej nie znalazlem :D

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Symbian jeśli w tym sklepie jest na stanie ten 88GT to HD3870 już nie jest opłacalny. HD3850 512 wydaje mi sie opłacalny za cenę około 600zł. To jest moje gdybanie. Bo jeśli miałbym dać za HD3870 coś koło 700zł to już musiałbym się poważnie zastanowić nad 88GT o ile tam jest na stanie i nie jest to "produkt widmo":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greg, a to xx50 czy 70?

70 chyba, nie?

 

Edit: słyszałem, że bez modowanego biosu na 70 nie przejdzie się rdzenia powyżej 860. U mnie są paski/kreski nawet w windzie ;)

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Star, piszesz "ten szum", a u mnie nic się nie zmienia, wentyl nie przyśpieszył chyba ;)

Standardowe chłodzenie, orginalny bios, podkręcane z CCC... stabilnie 830/1180 tak na razie pracuję.

Wentylator zaczyna się szybciej obracać, zaczyna go być słychać, gdy karta osiąga te swoje 90 stopni, mam dość mocno wyciszonego kompa... ale nie jest to jakiś straszny szum więc jak coś Ci głośniej pracuje w kompie to możesz tego nawet nie zauważyć że wentyl jednak zmienia swoje obroty :)

 

Jak dawałem 830/1200 pokazywały się już artefakty od pamięci...

 

Na 850/1200 karta się wieszała na "łączce z żółwiem"...

 

Więc w RivaTuner dałem wentyl na 100%, efekt "ten szum" :D coś jakby startujący odrzutowiec :D Ale za to karta przeszła test na 560/1301 chociaż w kilku momentach były drobne artefakty od pamięci :) Wniosek: bez lepszego chłodzenia nie ma co się bawić z tą kartą powyżej 830/1180... Jak nie wymienię jej w połowie stycznia to pewnie zainwestuję w lepsze chłodzenie bo jak spoko chodzi na te 860 to jest chyba duża szansa że dobije do 900 po biosmodzie i jakis vmod na pamieci :) Na nie podkreconej mialem 37161 w 3dmark2003...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie ma nikt pomysłu na moj problem wyniki po oc jak i przed są identyczne nie wiiem o co chodzi. Podkręcam przez CCC oraz przez Rivatuner .

Sprzeęt jak z podpisu

 

 

Dobra to tak.... podkręcasz CCC i robisz Test Custom Clocks a następnie potwierdzasz to przyciskiem Accept?? Później Apply i na końcu OK??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to tak.... podkręcasz CCC i robisz Test Custom Clocks a następnie potwierdzasz to przyciskiem Accept?? Później Apply i na końcu OK??

robie tak jak Ty mowisz i jest to samo mam taki sam wynik czy stock czy OC mam wrazenie ze karta ma jakąś bklokade bo w zadnym tescie nie wskakuje mi powyzje 60Fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad Crossfire ... wiec musze wybrac dokladnie mobo i lepsze zasilanie juz teraz ( zaoszczedzone troche kasy w stosunku do 8800GT ), czytam testy jakies, ale w jednym pisza ze to sie nie nadaje, w drugim zaś odwrotnie ...

 

poczuł sie ktos tu i ma juz cf z 3870 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...