Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach przygotowań do wyścigu w PG, proponuję przetestować mój kulejący poradnik " jak uruchomić PPS SIEVE na GPU".

Chłopaki smodzili nową aplikacje dla GP, która jest wiele szybsza od poprzedniej 1.25.

W dalszym ciągu są problemy z FERMI, stąd poradnik, jak musić aplikację do działania.

 

PORADNIK DO TERAZ NIE JEST PRZETESTOWANY!!!

 

TomaszPawelTeam BOINC • Zobacz temat - Uruchamianie PPS SIEVE na GPU

 

Poradnik przetestowałem jak kazdy dobry naukowiec, na sobie - DZIAŁA!!

Crunch or DIE ! :P

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, dołączyłem do rosetty do waszej grupy, opcje ustawione jak na filmie, nie zaznaczałem opcji protected application execution, mimo to obciążenie wszystkich rdzeni wynosi ciągle podczas używania przeglądarki 100% a karty graf, aktulanie 6%. Tak ma byc?

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK. Rosetta@Home wykorzystuje tylko CPU. Stąd 100% użycia CPU.

 

Projekty na GPU to: GPUGRID, MilkyWay, CollatcConjecture, Dnetc, PrimeGrid (tylko 1 z pod projektów). O innych na razię nie wspominam bo są niedorobione...

 

Dla Twojej karty HiS Radeon HD 4870 najlepszy wydaje się projekt MilkyWay.

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zgadza się. Czy intel ma sporą przewagę nad amd w liczeniu na cpu? Pytam z cikawości. Znalazłem pewne zestawienie wydajności procesorów ale jest one z 2008 roku i nie ma na niej phenoma II oraz core i7, i5.

Patrząc na wasze wyniki, rozumiem że nie ma problemu z uruchomieniem bonic na 2, 3 komputerach używając jednego konta?

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar w zegar Intel jest wydajniejszy, ale to widać nie tylko w liczeniu.

Uruchamianie na kilku kompach nie sprawia żadnych problemów, trzeba tylko pamiętać, żeby wszędzie były te same dane ( mail, login, hasło ). Unikniemy klonów w statach. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zgadza się. Czy intel ma sporą przewagę nad amd w liczeniu na cpu? Pytam z cikawości. Znalazłem pewne zestawienie wydajności procesorów ale jest one z 2008 roku i nie ma na niej phenoma II oraz core i7, i5.

Patrząc na wasze wyniki, rozumiem że nie ma problemu z uruchomieniem bonic na 2, 3 komputerach używając jednego konta?

 

Z pewnymi wyjatkami 4 rdzenie i7 z HT > 6 rdzeni Phenoma II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienia się życie.

Zmienia się fora. Ale mam nadzieję, że tego forum nigdy nie porzucimy !!

Ogólnie powiem tak, że od jakiegoś czasu PPC było jedynie miejscem wymiany informacji z członkami TPT oraz działem SPRZEDAM, ale w związku z działaniem TPT ten temat umarł, a dział sprzedam, nigdy nie był na 100%

 

Pamiętajmy o swoich korzeniach !!

Panowie, jesteśmy winni temu forum nasz byt! chyba faktycznie się upiłem :P

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - Nadeszła wiekopomna chwila.

TomaszPawelTeam przeszła do panteonu historii BOINC, razem z SaveTheWord i GPUVision.

Drużyny połączyły się w w mię wyższych wartości tworząc drużynę narodową Polski:

Polish National Team


Prosimy wszystkich uczestników TPT o przechodzenie do nowego zespołu, dla ułatwienia link.

Dziękuję i do zobaczenia!

TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh ale mi aster city wycial numer na wyscig PG.

 

Wczoraj cos pozmieniali na laczach tak , ze router przestal mi sie laczyc bo ciagle wyswietla mi sie zmien ustawienia routera na automatyczne uzyskiwanie adresu - wszystko fajnie tylko ja go mam ustawionego w tym trybie od lat :) A potem nie dalo rady sie wogle polaczyc z wilga po podpieciu netu wprost do kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co teraz trzeba liczyć, żeby włożyć jak najwięcej dla drużyny? Ostatnio liczę Einsteina, ale nie wiem czy to ma "sens" <_<

 

wspomaganie każdego projektu ma sens, kwestia subiektywnego wyboru

 

a najwięcej kredytów daje AQUA - podprojekt iquana, średnio 13k-15k za wu, co do grafy to chyba wcg lub collatz na nvidii, można jeszcze spróbować primegrid - podprojekt proth prime search - na forum pnt jest instrukcja jak to uruchomić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze mi nie chodzi o ilosc punktow jako cyferki tylko jaki projekt jest teraz na pierwszym miejscu zeby druzyna mogla byc jak najwyzej.

 

troszkę źle zrozumiałem :)

 

z tego, co kojarzę, to chyba nadal jest einstein na topie, nie przypominam sobie zmiany planów,

zresztą po utworzeniu pnt nasza moc wzrosła :) a obecnie większość sił jest skupiona na wyścigu w milce, który się kończy jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie gpugrid- to normalne ze zużywa ciągle ok 50% gpu? Nie da się tego jakoś zwiększyć? W opcjach jest tylko możliwośc ograniczenia wykorzystania cpu. Pozatym czy liczenie w tym samym czasie gpugrid i rosetta ma sens czy lepiej każdy z osobna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie gpugrid- to normalne ze zużywa ciągle ok 50% gpu? Nie da się tego jakoś zwiększyć? W opcjach jest tylko możliwośc ograniczenia wykorzystania cpu. Pozatym czy liczenie w tym samym czasie gpugrid i rosetta ma sens czy lepiej każdy z osobna?

 

 

imo powinno być ponad 90% obciążenia, tak jest od zawsze? jakie masz czasy liczenia wu w porównaniu do innych?

 

spróbuj opuścić projekt, usunąć wszystkie pozostałości i dołączyć ponownie, zmień stery oraz zaktualizuj klienta, o ile masz starszą wersję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem, wersja programu najnowasza, sterowniki do karty też. Gdy GPUgrid jest włączone to w nawiasie obok jest napisane (0.30CPUs + 1,00 NVIDIA GPUs). Myślę że w nawiasie powinno znajdować się 1,00 CPUs. Nic innego procesora nie obciąża tylko gpugrid, w opcjach nastawione ze moze używać 100% mocy procesora. Jakieś inne pomysły i rady?

 

@Edit: Podobno zużycie gpu zależy od rodzaju próbki.. niektóre zużywają 50% gpu inne 100%.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz program pokazujący obciążenie kart graficznych i wtedy sprawdź czas liczenia próbki. Chyba to jest Twój problem. U mnie trzy karty 5870 z włączonym programem pokazujący obciążenie kart graficznych, miały mniejszą wydajność od dwóch kart z wyłączonym programem pokazujący obciążenie kart graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własne dzisiaj wszedłem w posiadanie GTX470!

 

I od razu odpaliłem GPUGRIDA

 

no i ... d...

 

Windows 7 64bit + 263.06 x64 + GTX470 + Swan_Sync 0

 

GPU Load 45% p39-IBUCH_7_pYEEI_101214-1-4-RND2298_1 acemd2 version 613

 

Również acemd2_6.13_windows_intelx86__cuda31.exe zużywa 100% cpu! (25% cztero rdzeniowca)

 

Liczę również aqua. Kiedy wstrzymam aqua GPU Load dochodzi do 50%.

 

dla porównania PrimeGrid dla CUDA - 99% GPU Load z aqua na 4 rdzeniach! i cpu obciążone w 1-2% z maks 25%

 

O ciekawostka inna próbka gpugrida - Kashif - obciąża gpu w 70%

 

 

P.S.

Orgiusz - przejdź do PNT w GPUGRIDZIE :)

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info z DNETC@HOME:

 

New ATI/AMD application

New application for ATI/AMD Radeon HD 2xxx/3xxx/5xxx/68xx Cards is now available (Windows only). This version finally support new 68xx series with full power (about 3 times faster than the previous version).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...