Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Dochodzi problem ze stabilnością niektorych modeli, jakimis pink screenami, przegrzewaniem się, niedovoltowaniem... To mnie bardziej interesuje - ktora z tych tanszych kart jest najmniej problematyczna ;) Od palita powoli się odżegnuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także chcę kupić 8800GT z tym, że interesuje mnie najbardziej cisza zapewniona przez producenta ewentualnie z niewielką moją pomocą :)

ostatnio szukałem takiej karty dla znajomego. zastanawiałem się nad

SPARKLE GeForce 8800GT 512MB DDR3/256bit Cool pipe 3 (chłodzenie pasywne) ale mając złe doświadczenia z awaryjnością i piskami z takich ciepłych pasywów wybrałem

GAINWARD GeForce 8800GT 512MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E (wersja GS Golden Sample)

zamontowałem i jestem niesamowicie zadowolony - jest cisza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktora karte z tego sklepu byscie polecili? Zastanawiam sie nad tym OcUK 8800 GT 512MB - jest to wprawdzie referencyjny no-name, ale wychodzi po przeliczeniu 585 zl, czyli taniej niz najtansze modele w Polsce. Czy w takim razie oplaca sie doplacac do czegos bardziej markowego?

Zastanawia mnie jeszcze to chlodzenie. Czy ta karta ma w ogole sterowanie predkoscia wiatraka? Bo przyznaje, firmowa suszarka nvidii pracujaca w Windowsie na 100% mi nie odpowiada, wiec wtedy docelowo musialbym zmienic na cos cichszego (Accelero?), tylko czy w takim wypadku nie lepiej brac od razu Palita, czy cos jeszcze innego w Polsce?

Z gory dzieki za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktora karte z tego sklepu byscie polecili? Zastanawiam sie nad tym OcUK 8800 GT 512MB - jest to wprawdzie referencyjny no-name, ale wychodzi po przeliczeniu 585 zl, czyli taniej niz najtansze modele w Polsce. Czy w takim razie oplaca sie doplacac do czegos bardziej markowego?

Zastanawia mnie jeszcze to chlodzenie. Czy ta karta ma w ogole sterowanie predkoscia wiatraka? Bo przyznaje, firmowa suszarka nvidii pracujaca w Windowsie na 100% mi nie odpowiada, wiec wtedy docelowo musialbym zmienic na cos cichszego (Accelero?), tylko czy w takim wypadku nie lepiej brac od razu Palita, czy cos jeszcze innego w Polsce?

Z gory dzieki za opinie.

Wygląda na Asus`a, więc pewnie nie ma możliwości sterowania obrotami wiatraka.

Bierz Gainward`a, chyba udała im się pierwsza karta po GF3:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Gigabyte+Zalman - we wszystkich sklepach na skapcu zdjęcie tej karty to wersja z chłodzeniem bodajże VF700 AlCu. Jak zrozumiałem to starsza wersja sprawiająca problemy. Zastanawia mnie w takim razie czy wszystkie sklepy mają przestarzałe zdjęcie a tak naprawdę w sprzedaży jest wersja z VF830? Jeśli kupował ktoś ostatnio Gigabyte w sklepie to jakie chłodzenie dostał? Karta z VF830 nie jest wg wielu opinii dość cicha ale można podobno wiatrak podpiąć pod 5V i jest już cichutko i nadal daje spoko radę. Nie pokumałem co prawda jak to zrobić ale w razie czego na pewno pomożecie, więc moim zmartwieniem jest tylko jaka wersja jest w sprzedaży...

Ja ostatnio kupiłem Gigabyte'a 8800GT TF w terra.com (na wgk) i jest z Zalmanem VF830.

Nie ma regulacji obrotów (przynajmniej nie działają w Viście x64). Temp. 43st Idle / 55 Gry / 63 FurTest.

Podłączyłem go więc przez przejściówkę do płyty głównej i mam regulację.

To co zauważyłem, to że przy ustawieniu wiatraka w SpeedFanie na 80%, jest dużo ciszej a temperatury podnoszą się o góra 1-2 stopnie.

Edytowane przez gbates

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Dochodzi problem ze stabilnością niektorych modeli, jakimis pink screenami, przegrzewaniem się, niedovoltowaniem... To mnie bardziej interesuje - ktora z tych tanszych kart jest najmniej problematyczna ;) Od palita powoli się odżegnuję...

Z referatami się nic nie dzieje. Jak wyżej. Kupić jak najtańszego, a potem zmiana na S1+120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie trochę nie na temat ale nie chciałem zakładać nowego tematu. Czy u was też w niektórych grach takich jak Gothic 3, Wiedźmin, Assassin's Creed występuje co parę chwil takie jakby doczytywanie tekstur czy czegoś tam i tak lekko przytnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie trochę nie na temat ale nie chciałem zakładać nowego tematu. Czy u was też w niektórych grach takich jak Gothic 3, Wiedźmin, Assassin's Creed występuje co parę chwil takie jakby doczytywanie tekstur czy czegoś tam i tak lekko przytnie?

Gry zabugowane są! Ja tak mam z NFS Carbon. Grałem na tej grze na AMD Atholn 3200 i 6600GT potem na AMD X2 5200 i 8600GE potem na C2D E8200 @ 3600 i 8800GT i zawsze było tak samo co pewnien czas przycięcie prawie freez -> trzy różne platformy i dwa różne OSy i to samo... Niestety sprzedają nieskończone gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy karta, ktora na opakowaniu będzie miala nazwę Palit będzie identyczna jak ta, która bedzie ochrzczona Gainward? Czy Gainward też wciska stickery i czy chłodzenie na obu produktach jest identyczne, czy się czymś różni. Pytam, bo mnie moje osobiste przeżycia od Palita odpychają. Wiem, że każda seria, to inna historia, ale wybor jest duży, a Palit niczym szczególnym nie przekonuje. Ale jestem ciekaw, czy sa jakiś róznice pomiedzy Palitem a Gainwardem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy karta, ktora na opakowaniu będzie miala nazwę Palit będzie identyczna jak ta, która bedzie ochrzczona Gainward? Czy Gainward też wciska stickery i czy chłodzenie na obu produktach jest identyczne, czy się czymś różni. Pytam, bo mnie moje osobiste przeżycia od Palita odpychają. Wiem, że każda seria, to inna historia, ale wybor jest duży, a Palit niczym szczególnym nie przekonuje. Ale jestem ciekaw, czy sa jakiś róznice pomiedzy Palitem a Gainwardem.

Z tego co wyczytałem to karta jest identyczna różni się kolorem PCB i chłodzeniem, pomijając taktowanie różnych wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie trochę nie na temat ale nie chciałem zakładać nowego tematu. Czy u was też w niektórych grach takich jak Gothic 3, Wiedźmin, Assassin's Creed występuje co parę chwil takie jakby doczytywanie tekstur czy czegoś tam i tak lekko przytnie?

Gothic 3 -totalna klapa optymalizacyjna.

Wiedźmin -bywa na każdym sprzęcie ścinanie.

Assassins Creed -"beta" :D .U mnie na XP niegrywalne raczej przez ścinki w Jerozolimie i drugim(nie pamiętam o które chodzi).Na Vista -1280*1024 wszystko na full w dx10 i płynnie(sam się dziwię).Zero zacięć w zasadzie.100% grywalnie.

Carbon -nigdy nie miałem problemu do...dzisiaj.Typowy objaw buga ale nie gry ,a ....AMD.Słynna historia z X2 -przyspieszenie gry kosmiczne na przemian ze ścinkami.Ustawiasz w menadżerze urządzeń koligację wyłączając jeden rdzeń(byle nie Dual Core Optymizier -to knot!).

Zatnie też niemal każdemu STALKER czasem(duże zapotrzebowanie na Vram), Oblivion po zmodowaniu(tekstury duże itp.).Również inne mogą ciachnąć.Fakt -często to wina gier.IMO -najczęściej.Sterowniki -kolejny gwóźdź w nasz humor.Trzeba dobierać czasem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Witam, mam pytanie trochę nie na temat ale nie chciałem zakładać nowego tematu. Czy u was też w niektórych grach takich jak Gothic 3, Wiedźmin, Assassin's Creed występuje co parę chwil takie jakby doczytywanie tekstur czy czegoś tam i tak lekko przytnie?

tak. to wina gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudziło mi się dziś trochę i przełożyłem wreszcie zworkę na mojej Galaxy. Podkręciłem rdzeń narazie na 720, temperatury w grach w których testowałem (Crysis, Oblivion, DiRT) dochodzą do 80C, najwięcej było raz w Oblivionie - 82C. FUR Benchmarka trochę boję się odpalać ;)

Chłodzenia nie będę zmieniał, nie chcę mieć potem problemów z gwarą no i poza tym wiąże się to z jakimś tam wydatkiem. Dałem jedynie dla spokoju nawiew Fandera 92mm na sekcję zasilania.

I w tym miejscu mam pytanie: jak myślicie, czy takie wygrzewanie wpłynie jakoś znacząco na żywotność tej karty? Bo ja doszedłem do wniosku, że za rok i tak pewnie ją sprzedam bo przeważnie tyle u mnie grafa siedzi ;)

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos polecic jakis dobry sposob na zamocowanie bloczku abadon gpu pro? Niby rozstaw otworow jest taki sam na grafie i bloczku, ale pojecia nie mam skad wziac tak male i dlugie srubki (m1 chyba ;o).

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudziło mi się dziś trochę i przełożyłem wreszcie zworkę na mojej Galaxy. Podkręciłem rdzeń narazie na 720, temperatury w grach w których testowałem (Crysis, Oblivion, DiRT) dochodzą do 80C, najwięcej było raz w Oblivionie - 82C. FUR Benchmarka trochę boję się odpalać ;)

Chłodzenia nie będę zmieniał, nie chcę mieć potem problemów z gwarą no i poza tym wiąże się to z jakimś tam wydatkiem. Dałem jedynie dla spokoju nawiew Fandera 92mm na sekcję zasilania.

I w tym miejscu mam pytanie: jak myślicie, czy takie wygrzewanie wpłynie jakoś znacząco na żywotność tej karty? Bo ja doszedłem do wniosku, że za rok i tak pewnie ją sprzedam bo przeważnie tyle u mnie grafa siedzi ;)

jak na moj gust to skoro karta ma ustawiony prog ochronny na 100'C a Ty osiagasz ~80'C to taka temperatura nie powinna bardzo negatywnie wplywac na jej zywotnosc...oczywiscie w jakims tam stopniu bedzie wplywac ale nie warto sobie tym glowy zawracac ;) zwlaszcza jak dales nawiew na sekcje zasilania :)

 

a FURa nie odpalaj bo mozesz dobic do 100'C ;)

 

ja od siebie dodam ze na tym Galaxy to po drugiej stronie plytki sa takie 4 mosfety od sekcji zasilania...ostatnio zalozylem na nie radiator i powiem szczerze ze skubaniec sie nagrzewa jak cholera wiec warto bylo go zakladac bo najwyrazniej mosfety z drugiej strony tez osiagaja ladne temperatury :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie będę zakładał nowego tematu,może tu napisze o moim problemie.

 

Zakupiłem nowy komputer z kartą graficzną Asus 8800GT 512 mb.

 

Problem polega na tym że,na filmach,czy to divx,dvd,blu ray,jak i grach,gdy jest szybka dynamiczna akcja,czyli kamera porusza się szybko z prawa do lewej strony,to na ekranie pojawiają się na ułamki sekund cienkie paski na ekranie,wygląda to,jakby zrywało obraz.

 

Spróbowałem sprawdzić inaczej,czyli wciskam "print screen",czyli zrzut pulpitu,otwieram w Paincie,chwytam myszą obraz,i przesuwam go szybko .prawo-lewo,i tu również pojawiają się cienkie paski poziome na ekranie.

 

Dodam że pojawia się to na monitorze CRT,jak i LCD.

 

Mam pytanie,czy to wada karty graficznej,czy to normalne,czy raczej coś reklamować?

 

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie będę zakładał nowego tematu,może tu napisze o moim problemie.

 

Zakupiłem nowy komputer z kartą graficzną Asus 8800GT 512 mb.

 

Problem polega na tym że,na filmach,czy to divx,dvd,blu ray,jak i grach,gdy jest szybka dynamiczna akcja,czyli kamera porusza się szybko z prawa do lewej strony,to na ekranie pojawiają się na ułamki sekund cienkie paski na ekranie,wygląda to,jakby zrywało obraz.

 

Spróbowałem sprawdzić inaczej,czyli wciskam "print screen",czyli zrzut pulpitu,otwieram w Paincie,chwytam myszą obraz,i przesuwam go szybko .prawo-lewo,i tu również pojawiają się cienkie paski poziome na ekranie.

 

Dodam że pojawia się to na monitorze CRT,jak i LCD.

 

Mam pytanie,czy to wada karty graficznej,czy to normalne,czy raczej coś reklamować?

 

Dzięki za odpowiedź.

to raczej przypadłość całej rodziny 8. przynajmniej zaobserwowałem to na serii 8600 (kilkanaście egz.) i w 8800 mam tak samo. wygląda to tak jakby karta nie nadążała ze złożeniem obrazu.

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie będę zakładał nowego tematu,może tu napisze o moim problemie.

 

Zakupiłem nowy komputer z kartą graficzną Asus 8800GT 512 mb.

 

Problem polega na tym że,na filmach,czy to divx,dvd,blu ray,jak i grach,gdy jest szybka dynamiczna akcja,czyli kamera porusza się szybko z prawa do lewej strony,to na ekranie pojawiają się na ułamki sekund cienkie paski na ekranie,wygląda to,jakby zrywało obraz.

 

Spróbowałem sprawdzić inaczej,czyli wciskam "print screen",czyli zrzut pulpitu,otwieram w Paincie,chwytam myszą obraz,i przesuwam go szybko .prawo-lewo,i tu również pojawiają się cienkie paski poziome na ekranie.

 

Dodam że pojawia się to na monitorze CRT,jak i LCD.

 

Mam pytanie,czy to wada karty graficznej,czy to normalne,czy raczej coś reklamować?

 

Dzięki za odpowiedź.

hm...moze sproboj wymusic synchronizacje pionowa (v-sync) w sterownikach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm...moze sproboj wymusic synchronizacje pionowa (v-sync) w sterownikach...

v-sync do filmów? pierwszo słysze. :? Przeciez filmy od poczatku do konca maja taka sama ilosc klatek na sekunde...

Z tego co mi wiadomo to v-sync ustawia sie w grach, zeby nie był pasa (nie pasów) poprzez zablokowanie maxymalnej ilosc fpsów do 60(w moim przypadku).

Edytowane przez new332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...