Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem Palit 8800gt i tez nie dziala regulacja wentylatorów oraz odczyt temperatury.Moze cos w biosie skopali.....,Wkurzylem sie bo chciałem załozyc chlodzenie wodne a w sklepie ESC zalozyli stickera gwarancyjnego na śrubke przykrecajacą wentylator :(

Możliwe że to wina BIOSu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zworka JP4

o o o = ~1.12V

[o-o]o = ~1.22V - standardowo ustawione

o[o-o] = ~1.32V

moglbys zmierzyc ile jest miejsca miedzy kosciami a tym radiatorem?bo przymierzam sie do tej karty ale odrazu chce sobie zakupic radiatory na pamieci :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem nie można muszą to być dwie te same karty.Ten sam model itp.Jeśli tak nie zobrazowałem tego to po prosty wchodzisz do sklepu kupujesz dwie takie same karty tego samego producenta płacisz idziesz do domu i montujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem nie można muszą to być dwie te same karty.Ten sam model itp.

a z tego co ja wiem to się mylisz ;) można połączyć 2 karty tego samego typu jak np. 2x8800gt z czego jedna bdzie od palita, a druga od galaxy. Takie informacje można wyczytać w internecie, gdzie koleś odpalał 2x 7800 gtx evga i msi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pojawił sie pewnego rodzaju rodzynek http://www.allegro.pl/item306412749_geforc...host_recon.html . To chłodzenie wyglada na całkiem przyzwoite. No i chłodzone jest tez zasilanie karty a na pamieciach sa calkiem spore radiatorki :) Ciekawe co potrafi w praktyce ta karta i jaki glosny jest ten wentyl. Chociaz z tego co pamietam to nikt sie jeszcze nie skarżył na karty od Inno3D.

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zworka u mnie przełożona w prawo jak kartę włożyć w slot podbiła OC/napięcie.Ta wersja powinna się nazywać nie z Heat Pipe ale z mega pipą :mur: .Chłodzenie jest ciche...i nie ma więcej zalet.Aaaaa -jedna jeszcze: nie koliduje z bloczkiem u mnie na NB :D .Temperatury wyświetlają się w każdym programie póki co(XP-stery, Gpu Caps Viewer, Everest) i to nieciekawe.Po kilkunastu minutach w FUR teście(Gpu Caps Vi...) karta z pastą Zalmana STG1 osiąga nawet do 85 przy około 23 w pokoju.Na wiosnę -Czarnobyl.Chyba ,że zapinkę na bloczek wreszcie sklecę.W 3D06 na sprzęcie z sigu ,karta bez OC 103xx(chyba 10345) czyli według oczekiwań.W grach -jak u każdego "ale zaiwania tylko ,że w Crysis..." blebleble.Jakie OC?Przy wyższych taktach już po nagrzaniu zaczyna wyświetlać "te różne".Nieczęsto ale nie czekałem aż się pokój od nie zagrzeje.Nie kręcę więc obecnie do czasu zwodowania.

 

Troszkę chyba zbyt dramatyzujesz....

 

Czy ktoś jeszcze kto ma tego Galaxy z CM HeatPipe może napisać jak się kręci ? Jakie temperatury ? Jak z O/C ? Interesuje mnie tylko 650 na rdzeniu i 1900 na pamięciach.

 

Na allegro pojawił sie pewnego rodzaju rodzynek http://www.allegro.pl/item306412749_geforc...host_recon.html . To chłodzenie wyglada na całkiem przyzwoite. No i chłodzone jest tez zasilanie karty a na pamieciach sa calkiem spore radiatorki :) Ciekawe co potrafi w praktyce ta karta i jaki glosny jest ten wentyl. Chociaz z tego co pamietam to nikt sie jeszcze nie skarżył na karty od Inno3D.

No to czekamy na opinie. Bo widzę ,że w temacie głównie o Palitach piszą ,a te Sonic są IMO wciąż za drogie. Najtaniej widziałem po 810 PLN :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglbys zmierzyc ile jest miejsca miedzy kosciami a tym radiatorem?bo przymierzam sie do tej karty ale odrazu chce sobie zakupic radiatory na pamieci :rolleyes:

Dołączona grafika Mam te większe radiatorki zalmana i pasują idealnie. Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę chyba zbyt dramatyzujesz....

Taaa -zapewne :lol: .Po co pytasz jak cię fakty nie interesują?To nie dramat(mam gdzieś ten cooler -jest tymczasowy) tylko rzeczywistość.Kolega kupił taką samą kartę i to samo jest grane.A chłodzenie znam dobrze z 8600GTS Galaxy jeszcze i przenosiłem je wówczas na dwie inne karty(7600 i 7900).Nawet spód sprawdzałem tutaj czy nie jest "soczewka" i słabo odbiera ciepło(ale bez sensu -wystarczy go dotknąć i jasno czuć ,że odbiera).Bo wykonanie to za cudne nie jest...Zresztą -po co sie produkuję :wink: .Kup, przełóż zworkę i podkręć , poczekajmy na choćby 28 stopni wiosną i podziel się wtedy wrażeniami.Albo poczekaj na opinię kogoś kto "ma w domu -musi być najlepsze" i lekko opinię podkoloryzuje.Będziesz miał niespodziankę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie panowie, nie wydaje wam sie to podejrzane: http://sklep.vobis.pl/oferta/komponenty/ka...yte_8800gt.aspx

taka cena ;) Ale jakies to chlodzenie dziwne jak dla mnie :)

Ja zamówiłem, będziemy testować :) Na pierwszy rzut oka wygląda spoko, chłodziwo zalmana ze sporym wentylem i 2 heatpipe'y- może być całkiem niegłośne, chyba 3-fazowy układ zasilania GPU jak w Galaxy i Palicie. Cena niezła.

 

Edit: i pamięci Samsunga ...

Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie panowie, nie wydaje wam sie to podejrzane: http://sklep.vobis.pl/oferta/komponenty/ka...yte_8800gt.aspx

taka cena ;) Ale jakies to chlodzenie dziwne jak dla mnie :)

To chyba ta nowa, poprawiona seria kart Gigabyte'a, z tymi starymi ponoć zdarzały się spore problemy. Cena faktycznie zabójcza.

djsaint - czekamy na relację z testów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba ta nowa, poprawiona seria kart Gigabyte'a, z tymi starymi ponoć zdarzały się spore problemy. Cena faktycznie zabójcza.

djsaint - czekamy na relację z testów ;)

Mam nadzieję, że nie wtopiłem i będzie spoko. Jeśli wszystko dobrze pójdzie to we wtorek powinna być u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglbys zmierzyc ile jest miejsca miedzy kosciami a tym radiatorem?bo przymierzam sie do tej karty ale odrazu chce sobie zakupic radiatory na pamieci :rolleyes:

A po co ci OC pamieci ? Chcesz miec 1 FPS wiecej w grach? :D

 

Ja zamówiłem, będziemy testować :) Na pierwszy rzut oka wygląda spoko, chłodziwo zalmana ze sporym wentylem i 2 heatpipe'y- może być całkiem niegłośne, chyba 3-fazowy układ zasilania GPU jak w Galaxy i Palicie. Cena niezła.

 

Edit: i pamięci Samsunga ...

Ja slyszalem ze te Gigabyty maja skopana kontrole obrotow i ciagle chodza na 100% a tak poza tym chyba wszystko z nimi ok. Sam jestem ciekawy co to za produkt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa -zapewne :lol: .Po co pytasz jak cię fakty nie interesują?To nie dramat(mam gdzieś ten cooler -jest tymczasowy) tylko rzeczywistość.Kolega kupił taką samą kartę i to samo jest grane.A chłodzenie znam dobrze z 8600GTS Galaxy jeszcze i przenosiłem je wówczas na dwie inne karty(7600 i 7900).Nawet spód sprawdzałem tutaj czy nie jest "soczewka" i słabo odbiera ciepło(ale bez sensu -wystarczy go dotknąć i jasno czuć ,że odbiera).Bo wykonanie to za cudne nie jest...Zresztą -po co sie produkuję :wink: .

Ja jedynie oczekuję konkretnych argumentów. Skoro twierdzisz ,że znajomy ma podobnie to już jest jakiś fakt. Jeśli to chłodzenie faktycznie jest średnie za czym O/C jest średnie, to pozostaje jeszcze inna opcja. Zmiana chłodzenia ,albo szukać czegoś lepszego lub czekać na serie 9600 GT. Co do 28'C wiosną , to jak się ma dobrze wentylowaną budę to nie jest to aż taki problem ,więc dalej twierdzę ,że trochę dramatyzujesz EOT. Ja się sugeruję ceną ,a po tej za wiele nie oczekuję. W Palitach może i jest dobre chłodzenie ,ale też widzę ,że są z nim problemy. Odczyt temperatur i regulacja obrotów wentyla.

 

Kup, przełóż zworkę i podkręć , poczekajmy na choćby 28 stopni wiosną i podziel się wtedy wrażeniami.Albo poczekaj na opinię kogoś kto "ma w domu -musi być najlepsze" i lekko opinię podkoloryzuje.Będziesz miał niespodziankę :wink:

nie jestem z tych co przeczytają jedną dobrą opinię i zaraz biegną do sklepu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Palitach tylko w wersji podstawowej jest ten błąd z odczytem temperatur oraz z obrotami.Wersje Sonic tego nie mają bo o tym czytałem.Widać że jednak lepiej nie brać takich niskobudżetowych egzemplarzy danej karty bo potem są kwiatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem, będziemy testować :) Na pierwszy rzut oka wygląda spoko, chłodziwo zalmana ze sporym wentylem i 2 heatpipe'y- może być całkiem niegłośne, chyba 3-fazowy układ zasilania GPU jak w Galaxy i Palicie. Cena niezła.

 

Edit: i pamięci Samsunga ...

No to testuj testuj bo moze do mnie we wtorek dojedzie nowy proc to i na 8800gt sie skusze ;) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tego Gigabyte z dwoma heat rurami zamowilem. Prosilem tylko o info czy maja je na stanie bo na stronce nie widac czy sa czy ich nie ma ani nic takiego ;) Jak dopadne ja przed innymi zdam realcje co i jak z podkrecaniem :D

Edytowane przez Avatar25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy z cm pipa

bez przepinania zworki:

gpu na 700 smiało, na 725 przymrażało

podciągnołem szadery przy gpu 700 o 100 i przesedł 2k6 ale tylko 1x potem mrozi

czyli nie kombinowac z szaderami dobrze są wyskalowane przy tym połozeniu zworki

kostki zaczynaja parzyć przy 950

przeszły test na 1000 nie odnotowałem artów

ale boje sie dalej bo parzą

a do grania na 1000 radiatorki obowiązkowo

czyli:

nieprzepinając zworki nie doklejając nic nie kombinejszyn 700/1000

narazie rekord na tym setapie 12623pkt

max temp odnotowana 67

ogolnie ok 60 przy otwartej budzie w chacie 23stopnie

czyli ok

teraz bede przepinał zworke porownam tempy na tych samych setupach i do góry gpu

ile?

ile chłodzenie pozwoli

ponawiam pytanie czy zworke mozna przepinac na włączonym pc i czym mozna sprawdzic vgpu poza miernikiem.

U mnie nie da sie regulowac obrotów tylko mechanicznie potencjometrem ale zarówno na minimum i na max nic nie słychac wiec dałem org. 7900gs od palita tez nie raagował .jak wiatrak ma 2 kabelki to niema monita i niezmieni programem....

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jedynie oczekuję konkretnych argumentów. Skoro twierdzisz ,że znajomy ma podobnie to już jest jakiś fakt. Jeśli to chłodzenie faktycznie jest średnie za czym O/C jest średnie, to pozostaje jeszcze inna opcja. Zmiana chłodzenia ,albo szukać czegoś lepszego lub czekać na serie 9600 GT. Co do 28'C wiosną , to jak się ma dobrze wentylowaną budę to nie jest to aż taki problem ,więc dalej twierdzę ,że trochę dramatyzujesz EOT.

:lol: -weź no się skoncentruj na tym co pisałem -jak mam w pokoju około 23 stopni(jak pisałem) to jakim cudem przy "dobrze wentylowanej" budzie i 28 stopniach na zewnątrz(zakładam ,ze nie masz klimy w domciu no i ,że wiosna będzie średnia hehe) chcesz mieć mniej na karcie?Jak zerkniesz na mój sig to zobaczysz dyskretną informację o WC co chyba sugeruje wyraźnie ,że coś tam o temperaturach wiem no i że komp nie ma zbyt wielu "grzejników" wewnątrz(czyli radiatorów+śmigło).Więc nie zakładaj z góry ,że mam obudowę zabudowaną szafką z MM i jej jako kaloryfera używam ,a ty swoją otworzysz i będzie pięknie -chłodniej niż u mnie w chłodnym pokoju....

Dalej -chłodzenie nie jest "faktycznie jest średnie za czym O/C jest średnie" tylko jest cienkie jak d..a węża o czym wyraźnie pisałem ,a OC nie ma na nim najmniejszego sensu i basta!

"oczekuję konkretnych argumentów": jest za małe ,czyli ma za małą powierzchnię "wydalania" ciepła(pojemność cieplną zresztą też -moment się całość grzeje).To tylko jedna rurka i trochę żeberek.Poszukaj o tym chłodzeniu i OC na nim kart 8600GTS potem spróbuj odnieść to do 88Gt i jej mini sławy jako dość ciepłej karty.Karta jest świetna ale jej chłodzenie jest niezdatne -za mało wydajne.Bez jego zmiany o OC nie ma co myśleć -może znieść dziecinne OC "balkonowe" ale jak będą ciepłe dni(zaduch) to doda od siebie grafa co nieco do obrazu wyświetlanego :rolleyes: .Można co najwyżej ponyziać zegary ale nie po się chyba kartę ze zworką do V kupuje...

Do tego jak doczytałeś może wyżej po przełożeniu wajchy(zworki) karta może mieć na GPU coś koło 1.3V -jak pewnie wiesz ze wzrostem napięcia idzie wzrost temperatury.To nie polepszy "wydajności" CM na karcie.

Ogólnie cię nie rozumiem -pytałeś userów o kartę, dostałeś odpowiedź i stwierdziłeś ,że dramatyzuję :lol: .Chcesz fikcji pasującej do twoich wyobrażeń czy jak?Ja się spodziewałem ,że CM nie da rady, bo już go testowałem na trzech kartach -ty pytasz(słusznie) ale ignorujesz odpowiedzi...

Zmiana chłodzenia to banał ,a oczekiwanie na 9600...ech....Całe życie można czekać na kolejne karty.Zawsze będą jakieś "nadchodzące".Zresztą chyba chcesz kupić chłodzenie z kartą ,a nie odwrotnie.

@pool80 -poszukaj w sieci programu Gpu Caps Viewer(na guru 3d mają) i puść może test FUR na def.Jakieś 15 minut.Ciekawe jakie pokaże temperatury?

Bo proszę co na egiełdzie pokazało:

". Drugie („okrągłe”) chłodzenie zapewniało mniejszą wydajność, ale i zdecydowanie niższy hałas – ten określamy na poziom praktycznie niesłyszalny, nawet w bardzo wyciszonym komputerze. Temperatury niestety sięgały 90 (i ponad) stopni, jednak 700 MHz na rdzeniu było osiągalne. Oczywiście jeśli w obudowie będziemy mieli bardzo wysoką temperaturę, to trzeba będzie zejść o około 20 MHz w dół, ale to już zależy od konkretnej konfiguracji. Naszym zdaniem uzyskanie wydajności wyższej o około 5% nie jest warte zachodu przy takim hałasie – mowa o wersji z dużym „niebieskim” coolerem."

Więc chyba moje odczucia są prawidłowe...niestety.CM nadaje sie do wentylowania słabszych kart.Co do artów to polecam Sanctuary Unigine 0.4 -to dość dobry test i lepiej często niż 3Dmarki wykrywa "przekręcenie".

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodałem vmoda na grafę, w stesie dałem 1.35v i mam 805mhz na rdzeniu bez artów w atitool, ale wyniki nie podskoczyły rewelacyjnie jedyne 13200 3dmarków 2006, jakie max vgpu jest bezpieczne, dodam tylko że moje samsungi zasilane napięciem 2.07v

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...