Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Piekna jest ta karta. Ja już 2 tygodnie temu zamówiłem i do tej pory niedostałem od pracowników slepu żadnej odpowiedzi. Wszyscy lecą w ch** :/

 

 

Piekna jest ta karta. Ja już 2 tygodnie temu zamówiłem i do tej pory niedostałem od pracowników slepu żadnej odpowiedzi. Wszyscy lecą w ch** :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekna jest ta karta. Ja już 2 tygodnie temu zamówiłem i do tej pory niedostałem od pracowników slepu żadnej odpowiedzi. Wszyscy lecą w ch** :/

podobno przyszły tydzień będzie przełomowy zarówno jesli chodzi dostępność jak i cenę która poleci w dół o ~200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno przyszły tydzień będzie przełomowy zarówno jesli chodzi dostępność jak i cenę która poleci w dół o ~200zł

 

 

podobno...

 

podobno...

 

 

podobno........

 

 

słyszałem..........

 

 

gdzieś czytałem............

 

 

 

:blink:

kiedy się to wreszcie skończy :mur:

 

ja chcę moją 88GT! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz lepiej jak to wpływa na oc :)

Trudno powiedziec jak to wplynie w moim konkretnym przypadku, poniewaz suszarka nie dzialala na niej ani minutki, od razu odpalilem na HR-03 - a co do zabawy w podkrecanie, to musicie poczekac, bo padam ze zmeczenia, dzis mi "fachmani" zakladali naped do bramy wjazdowej i w trakcie nadzorowania robot zmarzlem jak cholera... chyba ide spac.... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem kupic 8800GT do 1050zl, nie bylo, to postanowilem, ze poczekam, ale moze w przyszlym tygodniu...

Do wszystkich posiadaczy 8800GT, jak to jest naprawde z ta glosnoscia wentyla, czy przy 50% jest cichy, nieslyszalny?

 

Mam w budzie 250mm wentyl z boku, 140mm z przodu i 120mm z tylu, wiec to powinno dobrze schlodzic grafe.

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem kupic 8800GT do 1050zl, nie bylo, to postanowilem, ze poczekam, ale moze w przyszlym tygodniu...

Do wszystkich posiadaczy 8800GT, jak to jest naprawde z ta glosnoscia wentyla, czy przy 50% jest cichy, nieslyszalny?

 

Mam w budzie 250mm wentyl z boku, 140mm z przodu i 120mm z tylu, wiec to powinno dobrze schlodzic grafe.

u mnie na 8800GT od XFX wentyl chodzi ciągle na 25% i szczerze powiem że jest cichy. Do niesłyszalnego jeszcze mu brakuje ale to z mojego upodobania do wc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos sie jednak chyba ruszyło,

ceny troszke spadły,

fakt ze z dostępnoscią nadal kiła ale juz nie widze 1200-1300, tylko 900-960 zł za podstawowe modele,

moim zdaniem premiera 3800 nie wiele tu zmieni nawet jesli bedzie sprzedawany za 700 zł w co nie wierzę, gdyz u nas zawsze drozej niz powinno byc, wiec pewnie zaczna sprzedawac od 800 zł, popyt jak popyt i tak nie przebiją GT,

cos mi sie zdaje ze cena GT zostanie przy 850-900 a powinna wynosic 750-850 i to 850 zł to za dobrze podkręconą karte!!!!!!!

a nawet jak przepłace to i tak nie bede pluł se w twarz bo naszczęscie psim swędem stac mnie o dziwo teraz, jednak rozumiem wszystkich dla ktorych 1k PLN to duzo jak na kartę graficzna i woleli by cos za 700-800 zł max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie i Panie troche pomęczyłem swoją karte i udało się 745Mhz GPU :)

wszystko dzięki Rivatuner 2.06 pod Vistą. Shadery ustawiłem na 1730 dzięki temu podciągnąłem GPU

na XP-ku nie mogę tego zrobić i dla GPU stabilne mam 720Mhz.

Czuję, że to nie koniec :lol2:

 

Smark z 2005 VISTA Vista 18k PALIT 8800GT

 

Pozdrawiam

Xibi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie i Panie troche pomęczyłem swoją karte i udało się 745Mhz GPU :)

wszystko dzięki Rivatuner 2.06 pod Vistą. Shadery ustawiłem na 1730 dzięki temu podciągnąłem GPU

na XP-ku nie mogę tego zrobić i dla GPU stabilne mam 720Mhz.

Czuję, że to nie koniec :lol2:

 

Smark z 2005 VISTA Vista 18k PALIT 8800GT

 

Pozdrawiam

Xibi

ladnie ci polecial rdzen nie powiem ale zapodaj wynik z marka 06 bo ten tutaj to malo mowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszaleliście z tymi taktami rop/tmu , ciągnąć na maxa shadery!!!!!

 

Poza tym sformułowanie gpu 740mhz , a shadery 1700mhz jest niezbyt poprawne :lol2: . To jakby shadery to był oddzielny układ i odseparowanie od reszty gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Myślę że karty amd nie będą tańsze a dostępnośc będzie taka sama jak 8800GT

to dystrybutorzy windują ceny, nvidi też nie zależy na szybszym zwiększeniu produkcji

karta bardzo dobrze się sprzedaje a z magazynów trzeba wywalic GTS i GTX

:lol2: Obniżek bym się spodziewał w 02.2008

Edytowane przez DDR2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze GT nie jest wydajniejszy architekturowo od GTS. To, co czyni go wydajniejszym to wyższe takty.

Bogatsze TMU, 2+2 zamiast 2+1 jak w G80.

Usprawnione ROP`y, które pomimo mniejszej liczebności sprawdzają się wydajnościowo, jak te z G80.

Wyższe takty. :)

Więcej shaderów.

 

 

Planuje w najblizszych dniach kupic 8800GT.Czy mozecie mi doradzic ktory konkretnie model wybrac??

 

Mi osobiście bardoz podoba się propozycja Gigabyte`a, z chłodzeniem zalmana, oraz produkty Zotac`a i Sparkle mają ciekawe rozwiązania.

 

Jeśli miałabym kupować na referencyjnej płytce i z ref. chłodzeniem to.. oj sama nie wiem, można sugerować się naklejką na coolerze. ;] ASUS doruca dodatek do gry, która właśnie kupiłam COH), wiec to jest zaleta.

 

Staram się TUTAJ zrobić małą bazę, jak się kręcą poszczególne karty, ale nie mam za wiele czasu by wyszukiwac na forach kto jak i co podkręcił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwarzam że nvidia za wcześnie wypuściła 8800GT

Z tego co wiem jest ostre lobby producentów którzy mają zawalone magazyny GTS/X

Dlatego są takie ceny i taka słaba dostępnośc GT sytuacja zmieni się gdy w magazynach zaczną się kończyc Gts/x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się TUTAJ zrobić małą bazę, jak się kręcą poszczególne karty, ale nie mam za wiele czasu by wyszukiwac na forach kto jak i co podkręcił.

to godna uznania inicjatywa i byl bym bardzo wdzieczny miła koleżanko :wink:

myśle ze nie tylko ja :lol:

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwarzam że nvidia za wcześnie wypuściła 8800GT

no tu się zgodzę ale w tym sensie że to zupełnie załamuje rynek poprzednich modeli. z drugiej strony ile można było czekać - takie tytuły jak Crysis to najlepszy moment by zmusić klientelę do inwestycji i trzeba zadbać o to by pod nosem miała stosowny produkt w rozsądnej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nvidii też nie zależy na szybszym zwiększeniu produkcji

karta bardzo dobrze się sprzedaje a z magazynów trzeba wywalic GTS i GTX

Problemy zapasów magazynowych to raczej nie problem Nvidii tylko producentów kart i dystrybutorów. Często się zdarza że karty obecnie sprzedawane mają chipy wyprodukowane kilka miesięcy wcześniej a zamówione zostały jeszcze wcześniej. Cały proces od produkcji do klienta kocowego jakiś czas trwa.

Oczywiście producenci mogą naciskać Nvidie - kupujemy u was tysiące chipów a wy nam wykręcacie taki numer z GTS-em i zostawiacie nas z niesprzedawalnym towarem (gtx, gts 320 mb)

 

Poza tym przejście na niższy wymiar technologiczny to zawsze są jakieś oszczęności bo z jednego wafla krzemu można wykroić więcej czipów.

 

Wszystko zależy od rachunku ekonomicznego i marketingu. Co nvidii będzie się bardziej opłacać. Czy produkcja dużej ilości tanich chipów do 8800GT, czy mniejszej ilości droższych go gtx (droższych co nie oznacza że można zarobić jednostkowo więcej niż na tańszym). Do tego takie czynniki jak nasycenie i zapotrzebowanie rynku no i konkurencja ze strony ATI (produkt i cena)

 

Ktoś napisał że nazwanie karty z g92 która dorównuje gtx-owi jako 8800GT jest marketingowym debilizmem. A właśnie że odwrotnie. Z marketingowego punktu widzenia obecnie takie nazewnictwo jest najlepsze. Pozwala wcisnąć ludziom nieobeznanym w temacie starego gts-a jako coś lepszego od GT i tym samym pomóc w wyprzedaży zapasów producentów.

Poza tym obecny ciąg - najpierw 8800GT później nowy GTS później może następca GTX z marketingowego punktu widzenia też jest OK bo najpierw można ludziom sprzedać 8800GT a później szybszego nowego 8800GTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy zapasów magazynowych to raczej nie problem Nvidii tylko producentów kart i dystrybutorów. Często się zdarza że karty obecnie sprzedawane mają chipy wyprodukowane kilka miesięcy wcześniej a zamówione zostały jeszcze wcześniej. Cały proces od produkcji do klienta kocowego jakiś czas trwa.

Oczywiście producenci mogą naciskać Nvidie - kupujemy u was tysiące chipów a wy nam wykręcacie taki numer z GTS-em i zostawiacie nas z niesprzedawalnym towarem (gtx, gts 320 mb)

 

Poza tym przejście na niższy wymiar technologiczny to zawsze są jakieś oszczęności bo z jednego wafla krzemu można wykroić więcej czipów.

 

Wszystko zależy od rachunku ekonomicznego i marketingu. Co nvidii będzie się bardziej opłacać. Czy produkcja dużej ilości tanich chipów do 8800GT, czy mniejszej ilości droższych go gtx (droższych co nie oznacza że można zarobić jednostkowo więcej niż na tańszym). Do tego takie czynniki jak nasycenie i zapotrzebowanie rynku no i konkurencja ze strony ATI (produkt i cena)

 

Ktoś napisał że nazwanie karty z g92 która dorównuje gtx-owi jako 8800GT jest marketingowym debilizmem. A właśnie że odwrotnie. Z marketingowego punktu widzenia obecnie takie nazewnictwo jest najlepsze. Pozwala wcisnąć ludziom nieobeznanym w temacie starego gts-a jako coś lepszego od GT i tym samym pomóc w wyprzedaży zapasów producentów.

Poza tym obecny ciąg - najpierw 8800GT później nowy GTS później może następca GTX z marketingowego punktu widzenia też jest OK bo najpierw można ludziom sprzedać 8800GT a później szybszego nowego 8800GTS.

Zgadzam się w 100%

ale trochę potrwa za czym te gts poschodzą no to cena szybko się nie zmieni

ze strony amd nie widzę zagrożenia karty wyjdą z podobną ceną i dostępnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...