Skocz do zawartości
LCC

Windows Xp: Service Pack 3

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis z ciekawosci zainstalowalem Windows 2008 i bardzo mi sie spodobal, nawet nie ma co prownywac do cukierkowej Viśty (chyba ze ktos jest okienko-kolorowo onanista ), na dzien dobry zjada 350MB pamieci, z wlaczonym SuperFetch 450MB (czyli tak jak w Viście domyslnie), co w poronaiu z 950 z Viśty jesty wynikiem dwa razy lepszym do tego procka zjada tyle co XP, wiec juz wiem co zastapi mojego XP ;) Aha i niech nikt mi tu nie wjezdza ze pograc mozna tylko w dhcp, dns , wins'y i iisy bo gierki na nim normalnie chodza jedynie jaki problem napotkalem to ze wyalalo jakis blad z gameux.dll ale wystarczylo go sciagnac i wrzucic do C:\Windows\System32 lub ( jesli macie x64 ) C:\Windows\SysWOW64 i problemow brak.

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

950MB ramu to mi nie uzywa moja Vista x64 z odpalonym oprogramowaniem w tle...

A porównywac Server 2008 do Visty to jest co bo ma wspólny kod z Vistą Sp1 i graficznie jedyne co go rózni to ekran logowania/wylogowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czegos nie rozumiem, jak klasyczny wyglad moze obciazac bardziej procesor niz areo, gdzie klasyczny ma wyglad cepa a w areo sa [ciach!]ly typu przezroczystosc, jakies cienie, duperele, i swiecace sie jaja ? A juz zuzywanie zasobow karty graficznej dla samego windowsa to dla mnie totalna glupota :D

A dla mnie wrecz przeciwnie - po cos ten GPU zre prad, niech sie na cos przyda rowniez w innych sytuacjach niz podczas grania. ;)

 

Aha, jakbys sie zastanawial: Aero jest na czas granai wylaczane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podobnie jak kolega mialem viste 30min. na kompie. dlaczego? hmm...

najpierw 20min. walczylem zeby zadzialala siec i internet, pozniej walczylem z firefoxem zeby dzialal, po czym jak doinstalowalem flasha, calkowicie sie wysypal.

a poza tym, zawsze na partycji miescily mi sie wszystkie potrzebne programy, a po instalce visty... tylko vista :P to byl jej gwozdz do trumny.

Nie wiem w czym mogles miec problem podczas konfiguracji internetu.. Ustawienie polaczenia PPPoE trwa maksymalnie ~2-3min łacznie z wpisaniem loginu i hasla.. Polaczenie z siecia bezprzewodowa tak samo, nie wspomne juz o zwyklym lanie gdzie wlaczasz kabel i masz internet w 2 sek (jesli w twojej sieci jest dhcp)...

 

Jeszcze nigdy nie mialem problemu z instalacja jakiejkolwiek przegladarki czy innego nowego programu.. Na zapas mam ustawiona partycje systemowa 200gb, instaluje tam wszystko lacznie z programami, grami i jest ok. System chodzi jak marzenie ;] Jesli ktos nie ma mozliwosci pozwolic sobie na taki rozmiar, no coz.. ma problem, bo 20gb moze bedzie za małe.

 

Moze problem lezy w tym, ze uzywacie Visty z p2p czy innych nieznanych zrodel. Ja na orginalnych kopiach, ktore sa zaktualizowane nie mam zadnych problemow.

 

Zakonczmy juz ten ot na temat Visty. ;)

Edytowane przez acrobat13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym mogl miec problem to ja opisze w czym ja dzis mialem problemy.

 

po 1, na wersji x64 (x86 wszystko chodzi jak ta lala) i polaczeniu neostradowym + modem speedtouch owszem dalo sie ustawic polaczenie internetowe jednak gdy zainstalowalem jakiegos firewalla to juz nie dalo sie polaczyc z netem lol, poprostu łindols mnie ladnie informowal ze polacznie nie udalo sie

 

po 2. jesli ktos ma dwurdzeniowy procesor + nforce3 + karte graficzna ati, moze zapomniec o jakimkolwiek 3d, no chyba ze zdecyduje sie na wylaczneie jednego z rdzeni ;)

 

no i to by bylo na tyle jesli chodzi o mnie jednak to kompletnie mnie zniechecilo do Visty/2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

950MB ramu to mi nie uzywa moja Vista x64 z odpalonym oprogramowaniem w tle...

A porównywac Server 2008 do Visty to jest co bo ma wspólny kod z Vistą Sp1 i graficznie jedyne co go rózni to ekran logowania/wylogowania.

OK

980-990MB....................matzyciel....................................

78% postów jest Twoich

;)

czy przypadkiem Vista jest ideałem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 2. jesli ktos ma dwurdzeniowy procesor + nforce3 + karte graficzna ati, moze zapomniec o jakimkolwiek 3d, no chyba ze zdecyduje sie na wylaczneie jednego z rdzeni ;)

Jak nie potrafi uzywac googli to rzeczywiscie moze zapomniec...

 

Integrował ktoś SP3 ENG na XP SP2 PL ? Rzekomo jest jakaś metoda na około ale jakoś znaleźć nie mogę ;)

Jest, tylko juz nie pamietam jak to było. Ogólnie odradzam. Robiłem tak za czasów SP2. Błedy przy instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Integrował ktoś SP3 ENG na XP SP2 PL ? Rzekomo jest jakaś metoda na około ale jakoś znaleźć nie mogę ;)

a nie lepiej scalic tego SP3 ENG z XP SP2 ENG? dzieki temu system w calosci bedzie po ENG i nic nie powinno sie walic :D no i zawsze mozna MUI PL zainstalowac + nie trzeba kombinowac z scalaniem na okretke :)

 

a zakladajac, ze masz WIN XP SP2 PL orginalnego to chyba mozna sciagnac ver. ENG i uzyc orginalnego cdkey... chyba, ze sie myle

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jest, tylko juz nie pamietam jak to było. Ogólnie odradzam. Robiłem tak za czasów SP2. Błedy przy instalacji.

Jak mówisz o tej metodzie z "ręcznym kopiowanie" to fakt błędów jest od cholery ba nawet nie chce się zainstalować ;)

 

a nie lepiej scalic tego SP3 ENG z XP SP2 ENG? dzieki temu system w calosci bedzie po ENG i nic nie powinno sie walic :D no i zawsze mozna MUI PL zainstalowac + nie trzeba kombinowac z scalaniem na okretke :)

 

a zakladajac, ze masz WIN XP SP2 PL orginalnego to chyba mozna sciagnac ver. ENG i uzyc orginalnego cdkey... chyba, ze sie myle

Pewnie że łatwiej ale scalić SP EN z systemem EN co to za zabawa, pff za proste ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe, coś tam zmieniałem ze się normalnie integrował tylko potem wali przy instalacji błędami o brakujących plikach, których w en nie ma.

Hym czyli jakaś trochę "lepsza" metoda od "mojej" bo to co ja znalazłem na gógle w ogóle nie działa, zaraz po pokazaniu się graficznego instalatora sypie błędem, restart i tak w kółko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie potrafi uzywac googli to rzeczywiscie moze zapomniec...

jedyne linki jakie znajduje na google to takie gdzie kazdy blucha na nvidie za to ze nie chce zrobic sterow pod viste, no ale jesli ty dysponujesz linkim do fixa to chetnie przeczytam ( jesli oczywiscie taki istnieje ), nie mowie tutaj o tym cudownym sposobie zeby wylaczyc jeden z rdzeni, lub zmienic plyte glowna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz na mysli GART driver ze sterow nvidi 5.11 ? jesli tak to po zainstalowaniu ich system wogole nie wstaje po ekranach biosu mam BSOD. Pozatym ten trick wydaje sie dzialac tylko u tych ktorzy maja grafike od nvidi i wyplywa tylko na to ze dziala agpx8 zamiast agpx4

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym mogles miec problem podczas konfiguracji internetu.. Ustawienie polaczenia PPPoE trwa maksymalnie ~2-3min łacznie z wpisaniem loginu i hasla.. Polaczenie z siecia bezprzewodowa tak samo, nie wspomne juz o zwyklym lanie gdzie wlaczasz kabel i masz internet w 2 sek (jesli w twojej sieci jest dhcp)...

 

Jeszcze nigdy nie mialem problemu z instalacja jakiejkolwiek przegladarki czy innego nowego programu.. Na zapas mam ustawiona partycje systemowa 200gb, instaluje tam wszystko lacznie z programami, grami i jest ok. System chodzi jak marzenie ;] Jesli ktos nie ma mozliwosci pozwolic sobie na taki rozmiar, no coz.. ma problem, bo 20gb moze bedzie za małe.

 

Moze problem lezy w tym, ze uzywacie Visty z p2p czy innych nieznanych zrodel. Ja na orginalnych kopiach, ktore sa zaktualizowane nie mam zadnych problemow.

 

Zakonczmy juz ten ot na temat Visty. ;)

mowie o necie na zwyklym lanie, gdzie glupia vista nie potrafila rozpoznac polaczenia sieciowego, pomimo ze na dwoch laptopach normalnie smigalo bo byl tam xp, a kochana vista "batonik" widziala.

dla mnie vista to bubel i tyle. jesli nie bede musial, to sie na nia nie przesiade.

 

a co do sp3, to zaczynam miec male problemy... kombinowalem z tym sp3 no i cos popsulem :D hehe ale co tam :) walilo mi bluscreenami (drugi raz w zyciu widze bluscreena na XP :blink: ) no to poszedl format. dodam ze sp3 bylo wrzucone na swierzym systemie. no i po formacie, wrzucilem wszystkie progsy itd, sp3 olalem. no i po dluzszej pracy w FF znow bluscreen :? dopiero po 3cim formacie wszystko wrocilo do normy. ma ktos jakis pomysl ocb? czuje ze to tylko przez sterowniki, ale uzywam ciagle tych samych. czy SP3 wrzuca cos na inne partycje oprocz systemowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiezo po instalacji systemu ( najlepiej jakby to bylo XP SP2 ENG ) odrazu zainstaluj SP3 bulid 3311 lub 5503 do wyboru dopiero wtedy instaluj sterowniki i programy, ja nie widzialem jeszcze BSOD po instalacji SP3. Jednak nie kombinowalem z instalacja SP na polski system a pozniej jeszcze instalowanie MUI :) A co do twojego pytania to SP3 wrzuca pliki tylko na C a dokladnie na C:\Windows ;)

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prosbe.

Czy moglby ktos podac dokladny rozmiar i wersje pliku po zainstalowaniu SP3.

Chodzi o:

\windows\system32\drives\udfs.sys

Z gory thx za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prosbe.

Czy moglby ktos podac dokladny rozmiar i wersje pliku po zainstalowaniu SP3.

Chodzi o:

\windows\system32\drives\udfs.sys

Z gory thx za info.

udfs.sys

Rozmiar : 64,5 KB (bajtów: 66 048)

Wersja pliku : 5.1.2600.5503

 

Na SP3 v5503

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawila sie najnowsza beta:

 

Release Candidate 2 Refresh (kompilacja 5508, wersja angielska):

 

http://www.download.windowsupdate.com/msdo...3ec857f4095.exe

Za siorbany :rolleyes: Jak czas pozwoli to się go dziś z testuje w końcu do czegoś wymyślili VM ;)

 

EDIT:

 

Większych różnic między 5503 a 5508 nie zauważyłem, w zasadzie jedno i to samo, przynajmniej u mnie. Jedyne co zasługuje na uwagę jak już bardzo chcemy mieć teraz SP3 do XP w PL to rozwiązanie :

 

XP SP2 EN + SP3 EN + MUI

 

Jest cztery razy mniej problematyczne niżeli:

 

XP SP2 PL + Zmiana języka + SP3 EN + MUI

 

Nie ma kłopotów z "serczem" ikony Narzędzi Administracyjnych są tam gdzie powinny być a Dodaj/Usuń Składniki systemu Windows też działa jak należy bez żadnych "kombinacji alpejskich" ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja już próbowałem wszystkiego, żeby przywrócić PL langłydż i nijak mi to nie idzie, więc z tym sp2en to może być dobry pomysł. W ogóle to nie mogę się doczekać aż microsoft wyda wersję ze zintegrowanym SP3. Wtedy syćko będzie można po bożemu zrobić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w najnowszym bulidzie ciagle nie dziala tryb awaryjny ;) do tego znalazlem ciekawego buga ze zawsze gdy klikne "open with..." to zamiaast okienka wyboru otwiera mi sie z notatnikiem obojetnie czy jest to plik txt, avi, czy rar ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"bugi" no to mam mieszane uczucia w takim razie ...

a juz sie cieszylem bo mi ten build wyskoczyl w aktualizacjach automatycznych.

Edytowane przez masin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pięknie :) ciekawe kiedy wyjdę sp3 oem albo corporate ;]

miałem sobie poczekać z zakupem grafiki nowej wsadzić i instalnąć od razu system z sp3 ;] i chyba tak zrobie, kolejne 1,5mca ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...