Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, skończcie już kłótnię o kartowe fanboystwo. Żeby nie było, że nie ostrzegałem.

 

Testy z krajów azjatyckich (tak, azjatyckich) nie są moim zdaniem gorsze od innych, ale na ten temat też nie zamierzam dyskutować - znowu ostrzegam.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w najdroszym zestawie zamiast HD4870x2 dałbym cf z dwóch HD4890 wyjdzie podobnie cenowo, ale 2xhd4890 jest wydajniejsze.

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=496&...ctr_str_numer=4

Nieźle sobie radzi ten duet, choć wiem co ludzie powiedzą. Karta w CF będzie miała microstuttering. Wg mnie mniejszy niż by się można spodziewać i w ogóle dokładne testy dowodzą, że ms jest mniejszy dla serii 4xxx niż dla 3xxx, gdzie był poważną bolączką dwu kartowych zestawów. Tak więc składając taki zestaw też wybrał bym CF 4890.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież x2 to też CF.

X2 ma nieco poprawioną współprace rdzeni. Microstuttering w jego przypadku jest bardzo mały.

 

Oczyw22iście x2 4870/50 bo x2 3xxx wykazywał wysoki poziom nierównomierności w generowaniu klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X2 ma trochę lepiej bo rdzenie komunikują się przez specjalny mostek, a nie przez tą tasiemkę, którą łączy się 2 karty, ale problemy z przycięciami przy CF/SLI zostały rozwiązane sterownikami jakiś czas temu, obecnie nawet na serii HD3xxx przycięcia są duże mniejsze.

 

Również jestem za CF z HD4890.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym zestawie "2100 zł" nie opłaca się bardziej dopłacić i <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Phenoma 720?

Nie opłaca się. Ale dla uproszczenia OC można, dla wygody. Tyle, że za 2200 już możesz mieć zestaw z E8400, który w większości gier będzie ciut wydajniejszy po OC. Więc inwestowanie w nic nie dające 720 zamiast tańszego 710 jest błędem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 post w tym temacie.

 

Jeszcze mam pytanie. Czy pod ten zestaw (2.1k) styknie mój Corsair 550W? I czy warto np. inwestować w droższe RAMy (http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_278&products_id=18707)

Corsair będzie ok.

Mogą być tańsze ramy.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś kupuje komputer za ponad 4000zł to raczej te kilka zł więcej za prąd różnicy mu nie zrobi.

Tym bardziej, że to tylko w stresie, bo w idle będzie mniej. Czyli de facto, jeżeli komputer pochodzi dziennie 8 godzin z tego 2 godziny na gry lub w tej proporcji, to taniej wyjdzie mieć 2*4890 niż 4870x2.

 

Jeżeli ktoś kupuje komputer za ponad 4000zł to raczej te kilka zł więcej za prąd różnicy mu nie zrobi.

No of course jeszcze większy zasilacz i cena na wstępie musi się jeszcze napiąć o jakieś 200zł ale myślę, że warto bo to ma być najwyższa wydajność a nie prawie najwyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że bliżej 100W, a nie 60W.

Nie jest tak źle jak Ci się wydaje, wręcz przeciwnie :wink:

CF z dwóch 4890 pobiera ponad 20W mniej w stressie, natomiast w idle ponad 30W mniej

Dołączona grafika

zrodlo: xbitlabs.com

 

Co do zestawu za 3700zł to mam wątpliwości w sens jego tworzenia. Uważam, ze karty pokroju GTX275/HD4890 są w zupełności wystarczające przed zbliżająca sie wielkimi krokami nową generacją i tylko zestawy oparte właśnie na i7 powinny zawierać potwory pokroju 4870x2/GTX295 jako sprzęt 'no limits'. W końcu tyle się pisze o stosunku cena/jakość, a tutaj to trochę kuleje imho...

Innymi słowy wywalic x2, dołożyć drugi F2G i wystarczy.

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

Chciałbym zmodyfikować zestaw za 1800 zł poprzez zmianę karty graficznej na kartę z chłodzeniem pasywnym, wsadzenie większego dysku i pamięci Kingston. Powstał by zestaw następujący:

 

Procesor : AMD Phenom II X3 710 - 430 zł

Płyta Główna : ASRock M3A780GXH - 340 zł

RAM : Kingston 4GB (2x2GB) 270 zł

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=16579

Karta Graficzna : Gigabyte Radeon HD4850 Silent 1024MB DDR3- 439 zł zamiast Gainward GeForce GTS 250 512MB Green Edition - 399 zł

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=14614

Zasilacz: Fortron FSP500-60APN - 169 zł

HDD : Samsung 1TB 32MB Cache F2EG - 305 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

 

Razem 2043 zł

 

W szczególności zależy o na opinii odnośnie zamiany karty - chciałbym coś bez "wiatraka" nie lubię hałasu - czy taka zamiana ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu Kingston? Adaty są tańsze, a równie dobre...

 

Rozumiem chęć zakupu pasywnej karty, ale tej nie polecę, bo... się grzeje i to bardzo, a to skraca jej żywotność. Możesz ją kupić, ale pod warunkiem, że założysz wentylator 120mm i skręcisz mu obroty na minimum - takiego wentylatora nie będzie słychać.

 

Dysk OK, reszta też oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym na anglojęzycznych portalach i na pierwszym napisali że jest OK wprawdzie 96C przy max obciążeniu w zamkniętej skrzynce ale tylko około 50 w normalnie wentylowanej obudowie.

http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/...-hd-4850-1gb/11

W drugim teście napisali że to pasywne chłodzenie sprawdza się lepiej (karta pozostaje chłodniejsza) niż standardowy układ z wiatrakiem

http://www.cpu3d.com/review/5924-13/gigaby...conclusion.html

Czy ktoś ma jakieś osobiste doświadczenia w tym temacie tj kłopoty z przegrzewaniem się tej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym na anglojęzycznych portalach i na pierwszym napisali że jest OK wprawdzie 96C przy max obciążeniu w zamkniętej skrzynce ale tylko około 50 w normalnie wentylowanej obudowie.

W dobrze wentylowanej obudowie...

 

Tak, to możliwe - karta potrzebuje po prostu ruchu powietrza w obudowie. Kup taką obudowę, żeby miała duży wiatrak z przodu i z tyłu, to powinno wystarczyć. Polecam Anteca Gamer Three Hundred (260 zł) - ma 2 wentylatory 120mm. Ten z góry przełożysz do przodu i będzie dobrze.

 

http://www.cluboverclocker.com/reviews/cas...ndred/index.asp

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem 2043 zł

 

W szczególności zależy o na opinii odnośnie zamiany karty - chciałbym coś bez "wiatraka" nie lubię hałasu - czy taka zamiana ma sens?

Wg mnie nie ma sensu bo wystarczy kupić cichą kartę a nie musi być pasywna, a do tego dobra obudowę na przykład tą:

antec 300 260,-

te pamięci: goodram 240,-

ta grafika: powercolor 385,-

ta płyta: gigabyte 305,-

Łącznie na płycie grafice i ramie oszczędzasz 119zł. Dołóż to do dobrej obudowy i masz wtedy kompa jak trzeba. Cichego i solidnego z możliwością instalacji następnych generacji procesorów amd oraz kart graficznych. Taki komputer przeżyje wg mnie po modernizacji 5 lat na przyzwoitym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było ale drobna uwaga z mojej strony, bez 'czepiania się'

 

Zestaw za 2800 zł różni się od zestawu za 3000zł tylko i wyłącznie kartą graficzną, przy czym różnica cen tych kart to 139 zł.

W efekcie dostajemy zestaw za 2817 zł i za 3016 zł [zamiast 2956 zł]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...