Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Producenci jednak starają się raczej nie zwiększać znacząco poboru prądu, jest to niemodne :wink:

Szczególnie że na kręconym i7 i GTX260/GTX280/HD4870x2/GTX295 potrafią paść trupem Corsairy i BeQuiety 650-750W ;)

 

Ale nie oznacza to żeby kupować 1050W Enermaxa czy 1300W Tagana "na przyszłość" - nie nie, to tylko takie moje małe dopowiedzenie ;p

Najlepiej wziąć tego 500W OCZta chyba - do cyt. "platformy za 4 lata" może być kiepsko, ale na rozbudowy obecnej spokojnie powinien starczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się różnią StealthXStream i ModXStream? Oprócz tego że 2 ma odpinane kable a 1 nie.

Producentem - to są w ogóle inne konstrukcje. Pierwszego (od 500 W w górę) robi bodajże Sirtec, a drugiego FSP (seria GLC). Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem o high-endzie, tylko mid-endzie.

 

Pod koniec 2009 / początek 2010 producenci zejdą do odpowiednio 32nm (GPU) i 40nm (GPU), więc znów będzie lepiej pod tym względem, aż do nowych architektur (przykładem jest i7 w tej chwili), które będą prądożerne, itd. ...

 

W ten sposób pobór prądu trochę się zwiększa, małymi kroczkami nasze wymagania są coraz mniejsze pod tym względem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zastanowić się nad zasilaczami w zestawach z i7. Część użytkowników twierdzi że 600-650W to za mało do kręconego i7 z mocną grafiką. W tym również Xtreme Addict którego pewnie kojarzysz i wiesz że laikiem co do hardware to on nie jest ;p

 

Tutaj zarzuciłem kilkoma cytatami od posiadaczy i7:

 

http://forum.purepc.pl/kupic-f59/Komputer-...99#entry3322299

 

Tzn nie mówię że za słaby ten OCZ ale asekuracyjnie można by dać coś mocniejszego, choćby w zestawie HD4870x2. Bo tam po OC ten 600W może dostawać baaaardzo ostre baty

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 'OCZ 600W' na linii 12V ma tylko 500W, więc po OC dostanie tak po tyłku, że będzie furczało :wink:

Dlaczego nie sprawdzacie tych konfiguracji :?: :blink:

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez OC konfiguracje działały bezproblemowo, a to, że np. ta na i7 mogła być sprawdzana bez OC, to chyba normalne, przecież nie zawsze można ze względu na duże koszty tej platformy, jak i brak czasu. To nie jest tak, jak z tymi tańszymi konfigami, by je sprawdzić.

 

Jutro zmienię zasilacz najprawdopodobniej na 700W Chiefteca z odpinanymi kablami.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na moje oko po OC,

proc 150 W

grafika 220 W

płyta 20 W

dyski 9 W

DVD 8 W

SSD 1 W

pamięć 3 W

No i wentylki światełka i co tam jeszcze się zamarzy użytkownikowi 5 W

==========

416 razy współczynnik bezpieczeństwa 1,2 = 499 [W] i to praktycznie wszystko na liniach 12 V

No fakt ta 600 W jest jednak ledwo ledwo.

A co sądzicie o tym Tacens Radix III 720 [W] 16dB i w sumie tani jak na takie parametry 339zł? Dla porównania Chieftec 700 W kosztuje 379zł.

Natomiast non OC dobre 600 W styka.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak ktoś kręci to i non stop coś zmienia.

A gdyby zamiast zasilaczy w zestawach podawać szacunkowe zużycie W + współczynnik bezpieczeństwa przed OC i po OC a polecane zasilacze poniżej dać?

 

Podejrzewam, że większość nabywców ograniczy podkręcanie do stockowych napięć lub nie będzie niczego ruszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na moje oko po OC,

proc 150 W

grafika 220 W

płyta 20 W

dyski 9 W

DVD 8 W

SSD 1 W

pamięć 3 W

No i wentylki światełka i co tam jeszcze się zamarzy użytkownikowi 5 W

==========

416 razy współczynnik bezpieczeństwa 1,2 = 499 [W] i to praktycznie wszystko na liniach 12 V

No fakt ta 600 W jest jednak ledwo ledwo.

maxymili szacunki szacunkami ale sam widziałeś komentarze właścicieli i7, nie wiem z czego to wynika ale ponoć wzrost emisji ciepła po OC i7 jest straszny, wyczuwalnie większy od C2Q. A co za tym idzie pobór energii również. 600tki i 650tki się niektórym bardzo pociły. W jakimś innym temacie też chyba ktoś pisał że 650tka Corsaira mu się wyłączała przy i7 i zmienił na Tagana 1,1kW ;)

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxymili szacunki szacunkami ale sam widziałeś komentarze właścicieli i7, nie wiem z czego to wynika ale ponoć wzrost emisji ciepła po OC i7 jest straszny, wyczuwalnie większy od C2Q. A co za tym idzie pobór energii również. 600tki i 650tki się niektórym bardzo pociły. W jakimś innym temacie też chyba ktoś pisał że 650tka Corsaira mu się wyłączała przy i7 i zmienił na Tagana 1,1kW ;)

No dobrze choć nie widzę sensu robić OC takiego smoka :D ale jak ktoś ma ochotę to niech płaci za zasilacz. 700W powinien wystarczyć, toż to jest całe 100W więcej i sam proc tego nie przeje choćby sczezł. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxymili szacunki szacunkami ale sam widziałeś komentarze właścicieli i7, nie wiem z czego to wynika ale ponoć wzrost emisji ciepła po OC i7 jest straszny, wyczuwalnie większy od C2Q. A co za tym idzie pobór energii również.

Core i7 920 (HT-ON)

Idle 150

Prime95 230

World in Conflict 240

WiC + Prime95 290

 

Core i7 920 (HT-OFF)

Idle 150

Prime95 210

World in Conflict 240

WiC + Prime95 266

 

Core 2 Quad Q9650

Idle 140

Prime95 210

World in Conflict 246

WiC + Prime95 265

 

Jak widzimy, wysoki pobór energii w przypadku procesorów Core i7 w teście „WiC + Prime95” to zasługa technologii HT. Spowodowała ona, że jednostki procesora były wykorzystywane w znacznie większym stopniu, niż w przypadku rdzeni zawartych w Core 2 Quad (Yorkfield). Wyłączenie HT powoduje spadek „uzysku” z rdzeni do poziomu znanego z Core 2 Quad (orientacyjnie), co przekłada się na mniejszy pobór energii – ten się wyrównuje między tymi procesorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem przecież o OC a nie o stock zegarach i vcore'ach

A jaka to różnica?

 

Na def relacja jest taka (i7 920 vs. Q9550): 300 do 267

Zaś po o/c: 438 do 375

 

Ale to mimo wszystko mocno zależy od tego jakie napięcie stosujemy. Bo np. D0 na 4 GHz pobierał (w szczycie razem z komputerem) 394, podczas gdy C0/C1 na 3900 już te 438W. Ale to wszystko jest kwestia stosowanego napięcia, ale nie tylko procesora, bo i mostka NB itd.

 

HT to jest rzecz, przez którą Core i7 pobiera więcej energii niż porównywalny Core 2 Quad.

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje zatem pytanie, skąd się wzięły wymiękające zasilacze 560-650W skoro pobór C2Q jest niewiele mniejszy. A jakoś przy C2Q nie słyszałem takich historii mimo że 775 jest sporo popularniejsze

 

Tzn ja tam osobiście żadnego i7 nie składałem ani nawet o 100MHz nie kręciłem, dla jasności. Opieram się na wypowiedziach użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie, że na zestawie z podpisu mój dwuletni Tagan jest na styk. 580 W i podobno obciążenie na linii 12v ok. 430W. GTX w zasadzie lekko podkręcony. Po godzinie grania w gta 4 wentyle chodzą chyba na 100 %, bo robi się bardzo głośno. Także np. już nie zaryzykuję kręcenie procka wyżej na tej elektrownii. Też noszę się z zamiarem kupna nowego też pod i7. Najkorzystniej wychodzi chyba Tagan BZ, bo w zasadzie za 6 stówek idzie dostać już 800W z 6 liniami 12v. No, ale trudny wybór :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie odnośnie zestawów które podałeś czy ten zasilacz 400 wystarczy również do gts 250 ? I jeszcze jedno poleciłęś AMD który ma 2.9 e5200 ma w standardzie 2.5 ale czy AMD kręci się do podobnie wysoko jak ten intel wycisnie z tego amd z 3.5 na box ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie informuje że Pan Michał Sieńczydło nie potrafi w żaden sposób podejść do krytyki swojego artykułu, cichaczem wlepiając bana niewygodnym osobom. Po raz pierwszy na tym forum spotykam się z takim zachowaniem autora artykułu, będącego jednocześnie moderatorem - i powiem że jestem całą tą sytuacją zażenowany. Każdemu wolno się nie zgadzać w proponowanymi zestawami, każdy ma prawo wyrażać tu swoje zdanie - i nie jest to kącik wzajemnej adoracji miłośników firmy AMD. I komentarz do ostrzeżenia przy moim 2 tygodniowym banie nie ma nic wspólnego z rzeczywistością :

 

"PSO12. Umieszczanie obraźliwych treści."

 

Myślę że sprawę skieruje do odpowiednich osób z góry, bo tak po prostu być nie powinno. To po prostu hucpa moderatorska pana Sieńczydły - a nie pilnowanie porządku. I każdy ma prawo do własnego zdania - a nie tylko przytakiwania na artykuły kolegów vide Gi3r3k czy maximilli

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest od dawna, nie przejmowałbym się tym zbytnio.

Ja nie zgadzam się ani ze "zdaniem egiełdy" ani autora tematu i jakoś mi to nie przeszkadza.

 

Temat jest widocznie kierowany do "nieletnich albo sprawnych inaczej", skoro mogli czuć się obrażeni jedną z wypowiedzi w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cichaczem wlepiając bana niewygodnym osobom.

Było napisane, że koniec ot lub %. Ty nadal pisałeś i za to dostałeś % i ZKU/ZPP.

 

 

ZKU/ZPP i % dostałeś za post w tym temacie

 

 

 

 

 

O tym nie wiedziałem.

Jeżeli masz jakieś wątpliwości na temat pracy moderatora to należy to zgłosić administracji, a nie pisać na forum.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie jest to kącik wzajemnej adoracji miłośników firmy AMD.

Nie jest to kącik miłośników żadnej z firm. Ale w sumie to zastanawia mnie jedno: Dlaczego jak w zestawach były z góry na dół Intele to nikt nie miał żadnych pretensji, nikt nie wbijał do tematu i nie wywoływał wojny, a jak pojawiło się AMD to już jest źle i trzeba to na siłę zmienić bo "Intel jest lepszy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...