Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

w życiu bym nie polecił nikomu płyty asrock.

ilość dobrych płyt wykonanych przez tą firmę można policzyć na palcach jednej ręki pracownika tartaku.

gigaszrot EP31-DS3L to sprawdzona konstrukcja, pozwala nie niezłe o/c i jest używana przez wielu ludzi.

 

IMO każda płyta asrocka to 'wynalazek' poczynając od hybryd agp+pcie a kończac na płytach aspirujących do kategorii wyższych lotów np. X48TurboTwins-WiFi którą to kupują ludzie mający blade pojęcie o sprzęcie.

 

Ciekaw jestem ilu ludzi (i tu sugestia w stronę autora tematu) którzy polecają JAKIEGOKOLWIEK Asrocka kupili by go samemu sobie ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jacy oni źli, ojeje jacy źli. Wciskają innym AsRocka a sami go nie mają. Banować takich !

Ale ty jesteś dobry, nie ? No pewnie, przeciez ty miales oba modele AsRocka wymienione w tescie i to po kilka sztuk, testowane latami, wiec ty wiesz lepiej ze ich sie niepowinno polecac. Wiesz taki osadzac ze ktos cos mowi bez poparcia to mozna kazdego. A argument o tym ze inne plyty jakie ASRock robil to shit jest żenujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Opinia nt. wcześniejszych modeli ASRocka wielu osobom pozostaje w głowach do dzisiaj. Prawda jest taka, że dzisiejsze modele są bardzo dobre - nie wstawiałem tych ASRocków do zestawów w ciemno.

 

Widocznie lepiej dla ich (ASRock) marketingu byłoby robić dobre produkty po zmianie nazwy.

 

I tak - gdybym miał kupić płytę ASRocka z tych dwóch, które są w zestawach, to na pewno bym nie miał obaw.

 

Czy dobre recenzje nt. ostatnich płyt głównych ASRocka kłamią? Nie sądzę.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gigaszrotEP31-DS3L to sprawdzona konstrukcja, pozwala nie niezłe o/c i jest używana przez wielu ludzi.

Zabawne, nazywasz firmę szrotem, a potem chwalisz ich płytę... :blink:

 

Dostałeś dużo odpowiedzi, więc nie będę się powtarzał. Dodam jedno.

 

To w takim razie nie powinniśmy polecać MC-350, bo:

W życiu bym nie polecił nikomu zasilacza Modecom. Ilość dobrych zasilaczy wykonanych przez tą firmę można policzyć na palcach jednej ręki pracownika tartaku. Ciekaw jestem ilu ludzi (i tu sugestia w stronę autora tematu) którzy polecają JAKIEGOKOLWIEK Modecoma kupili by go samemu sobie.

 

Brzmi znajomo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając twoje zestawy troszkę pozmieniałem i oto co mi wyszło:

 

Phenom II 920 X4 QuadCore 2.8GHz AM2+ BOX

OCZ Platinum rev.2 Dual 2x1 GB 800MHz DDR2 CL4

Seagate Barracuda 7200.12 500GB 16MB Cache S-ATA 2

Sapphire Radeon 4870 TOXIC 1GB DDR5 (256-bit) (PCI-E)

Tacens Sagitta LUX

AsRock A780GXE

BeQuiet StraightPower E6 500W

 

 

i moje pytanie brzmi czy to będzie ze sobą dobrze współdziałało i czy nie lepsza będzie karta EVGA Geforce 260 core 216 ssc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając twoje zestawy troszkę pozmieniałem i oto co mi wyszło:

Rzecz w tym, że w tych zestawach nie ma za bardzo co zmieniać, bo są... bardzo dobre. Zmieniłeś na gorsze... Tak na szybko:

Ram: 2x1GB jest nieopłacalne... Czemu nie Kingmaxy 1066?

Zasilacz: Be Quiet 400W w zupełności wystarczy, nawet się nie spoci...

 

GTX 260 będzie trochę lepszy. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli masz dopłacać mniej niż 100zł to kupuj, jeśli więcej - nie warto.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że w tych zestawach nie ma za bardzo co zmieniać, bo są... bardzo dobre. Zmieniłeś na gorsze... Tak na szybko:

Ram: 2x1GB jest nieopłacalne... Czemu nie Kingmaxy 1066?

Zasilacz: Be Quiet 400W w zupełności wystarczy, nawet się nie spoci...

Co do ramu się zgadzam, ale co do zasilacza to jednak nie odważyłbym się powiedzieć, że "nawet się nie spoci". BQ to porządna firma, ale np po OC zasilacz mógłby się zacząć trochę grzać, bo jednak pracowałby pod większym obciążeniem, a to może z kolei skrócić jego żywot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając twoje zestawy troszkę pozmieniałem i oto co mi wyszło:

 

Phenom II 920 X4 QuadCore 2.8GHz AM2+ BOX

OCZ Platinum rev.2 Dual 2x1 GB 800MHz DDR2 CL4

Seagate Barracuda 7200.12 500GB 16MB Cache S-ATA 2

Sapphire Radeon 4870 TOXIC 1GB DDR5 (256-bit) (PCI-E)

Tacens Sagitta LUX

AsRock A780GXE

BeQuiet StraightPower E6 500W

 

 

i moje pytanie brzmi czy to będzie ze sobą dobrze współdziałało i czy nie lepsza będzie karta EVGA Geforce 260 core 216 ssc

Ja bym z checia rozstrzelal osoby probujace oszczedzic 100 zeta na pamieciach przy zestawie w ktorym sam proc i karta kosztuja ponad 1500 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o zaoszczedzenie 100 (nie musisz mnie rozstrzeliwać :) ) tylko o to ze pare osob polecilo mi pamieci z OCZ ale skoro mowicie ze te z Kingmaxy będą lepsze to je wezme ale czy wogole zauwaze roznice pomiedzy 800 a 1066 mhz ?? (nigdy kompa nie podkrecalem ale moze teraz zdecyduje sie na jakies delikatne OC :) ), a co do tego GeForca od EVGA to chetnie bym go zakupil ale jest narazie trudno dostepny no i nie będe miał tego AMD Drago i AMD Fusion (choc jak dotąd srednio wiem jak to dziala :) )

 

 

ps. czy ktos moglby mi powiedziec co oznacza CL przy pamieciach

Edytowane przez Strato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc zmian w zrobionym przez siebie zestawie bym nie robił. Na dodatek Sapphire Toxic zbytnio opłacalną kartą nie jest - Sapphire non-Toxic z nowej rewizji też ma niereferencyjne chłodzenie podobne do tego z Toxic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale różnica między Toxic a non-toxic to tylko 20 zl a ten toxic chyba od normalnej karty sapphire 4870 1 gb gorszy nie jest.

 

 

Cas Latency , opóźnienie

dzieki naprawde wszystko mi wyjasniles :P, dobra wygooglam to sobie jakos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie te zestawy są dobrze dobrane. Jakiś czas temu składałem komputer znajomemu i skorzystałem z podpowiedzi. Jak na razie podzespoły polecane sprawują się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do hardware nie zamierzam sie czepiać ale szkoda ze na koniec nie pojawily sie ceny OSow takich jak XP PRO x64 (zdecydowanie lepszy niz XP32 a o wersji HOME nie wspomne). Jedyna wada XP x64 to to że nie obsługuje aplikacji DOSowych. Pojawia się błąd z komunikatem że aplikacja jest OK ale nie mozna jej uruchomic na danej platformie (stąd mam też x32)

Co do wyboru linuxa wydaje mi sie ze Debian jednak byłby lepszy od Ubuntu. Ale to tylko moja opinia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do hardware nie zamierzam sie czepiać ale szkoda ze na koniec nie pojawily sie ceny OSow takich jak XP PRO x64 (zdecydowanie lepszy niz XP32 a o wersji HOME nie wspomne). Jedyna wada XP x64 to to że nie obsługuje aplikacji DOSowych. Pojawia się błąd z komunikatem że aplikacja jest OK ale nie mozna jej uruchomic na danej platformie (stąd mam też x32)

Co do wyboru linuxa wydaje mi sie ze Debian jednak byłby lepszy od Ubuntu. Ale to tylko moja opinia...

Jak juz kupowac system 64 bitowy to Viste , a nie XPeka - wady te same, a system lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy XP X64 to akurat system nie ma tych samych wad co Vista .

 

To dwie różne drogi rozwoju .

 

Vista to XP 32-bit po tunningu , XP X64 to praktycznie to samo co Win 2003 X64 .

 

Ma te samy wady co W2003 - problemy z aplikacjami nie tworzonymi do biura - np. spróbujcie sobie zainstalować popularne AV na W2003 - mało który zaskoczy , chyba tylko coś o F-Secure ( za czasów jak się bawiłem W2003 , a było to gdzieś z 1 rok temu albo wcześniej ) .

 

Vista ma trochę mniej wad niż XP 64-bit.

 

Swoją drogą MS chyba nie planował wydać nigdy XP 64bit albo wydać tylko wersję dla firm , inaczej był by bardziej przyjazny dla domowego usera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do bardziej materialnego tematu :P :

 

A co na temat MSI KA790GX? Najtańsza płyta na SB750, co wiąże się z odblokowaniem ostatniego jądra na niektórych partiach Phenomow II X3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jak zwykle Asrock wyróżnia się z tłumu czymś ciekawym, wydawało mi się że tylko SB750 posiadają AAC. Widzę że ponownie nadchodzi czas na egzotykę po Dual Sata na 939 :D

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biostar kosztuje kilkadziesiąt złota więcej, obstanę przy Absrocku. Nie widzę powodu dla którego warto byłoby warto dopłacać tyle do RAID 5.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jak zwykle Asrock wyróżnia się z tłumu czymś ciekawym, wydawało mi się że tylko SB750 posiadają AAC. Widzę że ponownie nadchodzi czas na egzotykę po Dual Sata na 939 :D

Obecnie ASRock wypuszcza więcej tak bardzo udanych modeli, więc je polecam - naprawdę nie ma przeciwskazań.

 

PS. Potrzebuję pomocy w temacie : http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3235261

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pomocą brata (Stachuuu) złożyłem mały zestaw w oparciu o zestawy podane przez Miguela. Nie składałem kompletnego zastawu, gdyż zamierzam jedynie wymienić części w moim obecnym kompie.

 

Procesor : AMD Phenom II X3 720 Black Edition - 649 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXE - 315 zł

Karta Graficzna: Asus Radeon HD4670 512MB - 369 zł

Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0 - 115 zł

 

Głównie chodziło też o cenę, bo nie dysponuję zbytnio dużymi środkami (max. 1600zł). Resztę, czyli RAM, HDD itd mam własne. Prosiłbym o ocenę tego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bluzgać nie ma co. Mi nie chodzi też tak bardzo o odblokowane mnożniki. Na razie chcę po prostu rozbudować swojego PieCyka. Może później zacznę się bawić w OC, ale na razie nie będzie ono potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...