Skocz do zawartości
DziubekR1

Acutake Fan 30/40/50/60/70/80/92/120/140 Mm

Rekomendowane odpowiedzi

Nic konkretnego ten wentylator swoją konstrukcją nie wnosi do tematu, od taki sam jak setki innych. Będzie głośniejszy od bohatera tematu, Wyróżnia go jedynie ładny oplot na przewodzie :rolleyes:

ma jakies dziwnie nazwane lożysko ale pewnie jest to zwykle slizgowe?? moze ktos sie orientuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, pytanie jest takie - czy będzie duża różnica w ciszy i wydajności pomiędzy 2x92 Fander na Min ( Takie mam na stanie więc nie wydałbym na wentylatory do accelero co za tym idzie zostaje mi więcej na jakieś 2 lepsze do zasilacza i na Infinity ) , a 2x120mm Acutake na 7v ( i czy jest cicho ) ?

Teoretycznie będzie ciszej (mniejsze wentylatory = większe obroty przy tym samym napięciu). Wg mnie Acutake jest już bardzo cichy z odległości 30 cm na 10V, oczywiście wszystko to jest względne podejście. Dla mnie wyznacznikiem jest nesłyszajna praca wentylatora w komputerze stojącym 50 cm obok mnie, a nie słuchanie, czy wentylator pracuje z uchem przy jego obudowie.

ma jakies dziwnie nazwane lożysko ale pewnie jest to zwykle slizgowe?? moze ktos sie orientuje??

Wszystko to ślizg, producenci wymyślają nowe nazwy, aby zamydlić oczy. To co pierwsze powie Ci na jakim łożysku jest wentylator, to jego cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie będzie ciszej (mniejsze wentylatory = większe obroty przy tym samym napięciu). Wg mnie Acutake jest już bardzo cichy z odległości 30 cm na 10V, oczywiście wszystko to jest względne podejście. Dla mnie wyznacznikiem jest nesłyszajna praca wentylatora w komputerze stojącym 50 cm obok mnie, a nie słuchanie, czy wentylator pracuje z uchem przy jego obudowie.

Racja, sam przecież nie siedzę i nie słucham ale przy konfiguracji którą miałem wcześniej słyszałem 8800GT i Tagana który potrafi cykać więc trzeba coś pozmieniać...

 

Zephyr a Acutake to to samo? Może warto dołożyć parę złotych na Zephyra?

 

Tak myślę, że 2x92 fandery dam na S1 - jak będzie za gorąco wtedy coś pokombinuje, Fander 120mm z tyłu poleci na Infinity, a na tył Zephyr - do zasilacza myślę włożyć jakiegoś scythe ... z przodu zostalby Fander 120mm na min - Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolniejsze wentylatory zamontuj z przodu, a szybsze z tyłu. Zatem Fander raczej na tył, a Zephyr raczej na przód. Zephyr i Acutake to co innego, ale ta sama filozofia, konstrukcja i podobne łożysko. Różnica odczuwalna między nimi to tylko obroty, które przy standardowym napięciu wynoszą 1100rpm dla Zephyra i 1200rpm dla Acutake. Podobno Zephyry są cichsze przy obniżonym woltażu.

 

Bobras:

Revoltec ma jednak coś innego w swoim wentylatorze. A mianowicie wydajniejszy od tych montowanych w Zephyr/Acutake/Pentagram wirnik. Niestety ogólna jakość jest "taka se", więc ponawiam moją propozycję nt. kulkowego Pentagrama.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba mam podpięte do płyty głównej i praktycznie ich nie słychać.. U mnie słychac tylko wentylator z zasilacza ;)

Jeden mam z prozdu budy a drugi z tyłu. Dzięki temu mogłem trochę skręcić Pentagrama na CPU i dyski są chłodniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadam na CPU zamontowany wentylator AcuTake 92 PRO z funkcja PWM. Niewiem jednak czemu płyta caly czas ustawia obroty na maximum czyli okolo 2000 rpm. Niezaleznie czy w kompie jest 20 stopni czy 40. Wydaje mi sie ze PWM powinien sterowac obrotami i zmniejszac je, gdy temperatura jest niska. Wczesniej mialem boxowego Intela podlaczonego do tego samego gniazda 4-PIN i obroty byly dobierane automatycznie (raz 1500, raz 2000 rpm). Dodam ze z poziomu SpeedFana da sie zmniejszyc obroty tego AcuTake'a. Prosze o wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się: mam 120 PWM Acutake'a i regulacja obrotów działa czy to na Asusie P5KR czy na Gigabyte P35-DS3L. Niezaleznie czy sie ustawi PWM mode czy Voltage mode zmniejsza obroty. Więc torche dziwne może masz czujnik na wentylu uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie PWM i Voltage daje podobne obroty jesli dobrze pamiętam (PWM ciut mniejsze) , PWM reguluje obroty wentyli z PWM dzieki ich wbudowanym czujnikom , natomiast Voltage reguluje obroty wentyli zwykłych 3 pinowych (na zasadzie QFan Control tak jak pod SyS fan 1 i 2 czujniki z płyty). ja ustawiam PWM dla maks. ciszy. Sprawdź sam jak jest u Ciebie najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuję dobre śmigło na Pentagram FREEZONE HP-100, więc wydaje mi się że pójdzie na to Acutake 92 wersja zwykła.

Mam regulator obrotów Pentagrama w którym jest wejście 3 pinowe czyli raczej nie wchodzi w grę wersja PWM, bo tą wersję mógłbym podpiąć tylko pod płytę. Ale ja wolę ręcznie sobie zmniejszać i zwiększać obroty bo regulator mam pod ręką.

Dobrze mówię? Jak dla mnie będzie to najlepszy wybór ?

Potrzebuję coś zarzucić również na ACCELERO S1 Rev2 więc na to pójdzie opcja 120mm... tylko chciałbym podłączyć pod oryginalny slot chłodzenia , bym mógł sobie z poziomu sterowników sterować obrotami.

Do budy pójdą 2 80mm ale to już nie ma znaczenia jakie wersje.

 

Reasumująć:

Potrzeba wentyla na Accelero S1 Rev. 2 i Pentagram FREEZONE HP-100 z tym że nie podłącze go pod płytę (4pin) lecz pod regulator obrotów (3pin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Huntkey 400 W i niestety wentylator stał się w nim głośny po 2.5 roku. Czy mogę tam zamontować Acutake 120/140 mm. Który będzie lepszy? Bardzo zależy mi na ciszy, a nie chcę kupować nowego zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...