Skocz do zawartości
DziubekR1

Acutake Fan 30/40/50/60/70/80/92/120/140 Mm

Rekomendowane odpowiedzi

uff w końcu wszystko podłączyłem. Wentylatory naprawdę są ciche, na 7v jest słyszalny tylko szmer przelatującego powietrza ;) Teraz tylko dysk daje o sobie znać i to nawet znacząco ;/ Mode Com daje wentylatorowi papu tyle, że kręci się z prędkością 800 RPM ;) Na 12v są tak samo głośne jak mój seagate. Polecam osobom, które chcą cisze, wydajnościowo na 12v nie robią szału.

Edytowane przez eyah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po zatrzymaniu acutake'a 80 stwierdzam iż go w ogóle nie słychać, 120 jeszcze nie montowałem bo przed zakupem nie sprawdziłem, czy w swojej budzie będę mógł go zamontować - byłem pewien, że jest miejsce i na 120 - to był błąd. Niestety nie da sie. Ale spróbuje go jakoś wsadzić do zasilacza bo aktualnie jest to najgłośniejszy element u mnie w kompie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka, dzis doszla do mnie paczka od tomcata ( thx man) :D . Zakupiłem 12cm , sztuk 3. Przesiadłem sie z niby super amber'ów , ktore juz mnie lekko mowiac denerwowaly na 5v. Actuake na 12v jest wrecz idealnym smiglem, za ta cene to miodzio. 10/10 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób posiadających 80-tkę. Czy ten wentylatorek wpada w wibracje? Moje Coolinki AX8 niestety strasznie wibrują i nie mogę ich puścić na więcej niż 5V. Dodatkowo moja obudowa ma fatalny system mocowania wentylatorów - koszyki. Musiałem je wymontować i przyczepić śmigiełka na długich śrubkach z gumowymi podkładkami...

 

Potrzeba mi dwie sztuki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja zlozylem na 3 x 120mm 5 stycznia i to za pobraniem =]

 

kilka razy pytalem sie na gadu bez odpowiedzi

 

jak w piatek nie przyjda to uprzejmie podziekuje listonoszowi za paczke, bo i tak naciagneli mnie na kosztach przesylki, normalnie paczka za pobraniem o tych gabarytach to koszt ok 12zł a nie 16

 

edit:

 

super wlasnie dopiero dzisiaj (16) dostalem maila ze wyslano za pobraniem, ladnie 11 dni czekac tylko po to zeby sie dowiedziec ze paczka zostala wyslana;)

Edytowane przez Dev-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe widze ze znow jest ta sama sytuacja z wentylatorami ze trzeba czekac ~14 dni ... ale jest na to sposob ... na allegro jest gosc ktory sprzedaje te same wentyle za taka samą cene tylko że czas oczekiwania jest normalny 2-3 dni robocze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak te wentyle acutake w noim przypadku 2 osiemdziesiątki nie są wcale takie rewelacyjne słabo wieją w porównaniu z revolteciem airguard 80 dodatkowo jeden z nich po podłączeniu nie chciał sie kręcic ale wystarczyło rozruszacz go palcem i już chodzi w porządku . Obroty jakie zanotowałem to min 431 RPM a maksymalne to 1430 RPM aha i na maksymalnych obrotach co jkais czas jest problem z oczytem obrotów w evereście

Ogólnie za taką cene to w miare opłacalne te wentyle

Edytowane przez tomek130488

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zamówiłem 2 wentyle 80 mm 1 stycznia drugiego stycznia dokonałem wpłaty na konto i do tej pory jeszcze do mnie nie doszły ku...wa ile można czekac ???

tak na wszelki wypadek napiszę ,że to nie u mnie sie czeka 14 dni na wysylkę- wentyle wysyłam teraz 3 razy w tygodniu wiec zwykle tego samego lub nastepnego dnia po dojściu przelewu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy Acutake 92 miałby wystarczającą moc, aby zamontować go na AC Freezerze 7 PRO?? Bo w sumie ma 1400 obrotów, więc chyba powinno wystarczyć??

 

A i czy miałby ktoś porównanie do tych nowych Pentagramów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy to nowe pętki są na hp 100 lite ale napewno nie jest tak głośny jak tamten, ja go praktycznie nie słyszę a chodzi na maks obrotów, aby poziom głośności miał pentek musiałem go mocno skręcić prawie maksymalnie, więc dla mnie znaczna poprawa, fakt że wieje słabiej ale i tak radiator się nie rozgrzewa tak aby nie dawał rady,

 

jak chcesz zamieniać to polecam,

p.S. o wentylkach 92mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post przeniesiony, gdzie lepiej pasuje :wink:

 

Dołączona grafika

 

Czy wymiana wentylatorów na acutake 12x12 proc, zasilacz i przód oraz 92x92 tył będzie dobrym pomysłem? A może jakieś ciekawsze rozwiązanie mi polecicie? Na arctica nie narzekam jednak papsty to inny sprawa :-| łożyska są nie do zniesienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będziesz miał ciszej, a czy wydajniej... wątpie...

Ogólnie dyski będą zagłuszać acutaki jak u mnie :) (4 przy napięciu 7v są zagłuszane przez dysk, 4 na 12v już są słyszalne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanie do Acutake 120. Mam w obudowie (CM 330 Elite) ten standardowy wentyl i na 12V kręci się z prękością około 1100 obrotów, czyli tyle samo co Acutake. CM ma dość słaby przepływ powietrza, czy zatem będzie taki sam na Acutake?? Czy lepiej wziąć AC 12 PWM z możliwością regulacji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będziesz miał ciszej, a czy wydajniej... wątpie...

Ogólnie dyski będą zagłuszać acutaki jak u mnie :) (4 przy napięciu 7v są zagłuszane przez dysk, 4 na 12v już są słyszalne)

kwestia co rozumiesz przez słyszane? szum powietrza? jeśli tak to jest najmniejsze zmartwienie. Ważne dla mnie jest żeby nie było słychać terkotania ocierania itd łożysk wentylatora. Co do wydajności obecnie system oparty jest na wentylatorach 92x92 (przód i proc) które chce wymienić na 120x120.

Ogolnie co jest lepiej kupić acutaki czy zwykle AC cena mniej więcej ta sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem kultura pracy AC jest jednak niższa niż Acutake - jednak te 2 nie mają automatycznej regulacji obrotów i pewnie są mniej wydajne.

Jak ma być cicho i równie wydajnie/wydajniej niż na 92x92 to 120 ACUTAKE będą ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem jednego Acutake'a 120mm na testach i niestety dość mocno wibrował. Winę ponosi niewyważenie wirnika. Teraz do testów dotarł Arctic PWM i sprawuje się zdecydowanie lepiej niż acutake. Nie wibruje prawie w ogóle i chyba ma nieco lepsze łożysko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

szczególnie Tobie Andrew, jako testerowi, zwracam uwagę, że to jest low-end... a żaden low-end nie gwarantuje takiej jakości produkcji by wszystkie produkty pracowały w sposób identyczny. Zawsze będzie tak, że jeden dostanie udany egzemplarzy, a innemu trafi się wibrujący czy też z nieco niedokładnie spasowanym łożyskiem. Sztuką jest ocenić wentylator low-endowy pamiętając o tym i nie skazując danej marki na kiepską ocenę w związku z tym. To jest po prostu wpisane w niewielką cenę - nie wymagajcie od Acutake czy Arctic Cooling, żeby za 10zł sprzedawał wentylatory klasy Noctua.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem jednego Acutake'a 120mm na testach i niestety dość mocno wibrował. Winę ponosi niewyważenie wirnika. Teraz do testów dotarł Arctic PWM i sprawuje się zdecydowanie lepiej niż acutake. Nie wibruje prawie w ogóle i chyba ma nieco lepsze łożysko.

tak jak pisal Labowski nie wymagaj od wentyli za parenaście złotych jakości tych kosztującyh 30, 50 czy 70...

W pełni sprawny Acutake nie wibruje prawie wcale i jest cichy - arcticów nie miałem w rekach wielu , ale te co miałem miały zdecydowanie mniejszą kulturę pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie oczekuję od Acutake'a pracy na poziomie S-flexa. Może testowany egzemplarz był nieco wadliwy lub został przygnieciony czymś i wykrzywiony? Nie wiem.

W każdym razie po zamontowaniu w obudowie drgania przestawały mieć znaczenie, a głośność była bardzo zbliżona do S-flexa 1200RPM, który jest bagatela 3 razy droższy.

 

IMO acutake to bardzo dobre wentyle za bardzo dobrą cenę. Jeżeli nic się nie zmieni, to acutake wygra w kategorii możliwości/cena.

Trzeba brać poprawkę na to, że Acutake mają bardzo lekką konstrukcję, a w szczególności ramkę. Z tego względu nawet mała dysproporcja masy na wirniku skutkuje wibracjami. Ale jak już pisałem po pierwsze nie ma to znaczenia po montażu, po drugie istnieje prawdopodobieństwo, że testowany wentyl był wadliwy, a sprawa ma charakter precedensowy. Na pewno wypożyczę drugą sztukę dla porównania.

 

Nawiązując do arcticów, mam mieszane uczucia: Wersja 12, 12L, 12025L = kapsko - łożyska basowo warczą. Za to 12025 PWM pracuje zaskakująco dobrze. Wszystkie mają te same łożysko, więc AC ma niestety spory rozrzut jakościowy.

 

Jak dotychczas pod względem wibracjiw teście wygrywa..... XILENCE. Totalne zero drgań. I kto by pomyślał....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem XILENCE, rzeczywiscie, drgan 0, tylko problem w tym, ze praktycznie nic nie wial nawet na 12V ;)

Co do Acutake, to mogles slabo trafic poprostu, bo moje nawet na 12V (80mm, 92mm i 120mm), nie mialy absolutnie zadnych dran. Te Arctic co mialem (92mm i 120mm na gumowych zawieszeniu) maja duzo gorsza kulture pracy. Nie dosc, ze wibruja i to mocno, to jeszcze slychac "skwierczenie", ciche bo ciche, ale jest. Za to wieja mocno :) Cos za cos.

Jedzie do mnie nowa dostawa 3x80mm i 3x120mm Acutake i mam nadzieje, ze nic sie nie zmieni w mojej ocenie tej firmy.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...