Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

q8ic, dzięki wielkie za linka.

Aktualizacja BIOSu się powiodła, ale - niestety - nic nie zmieniła. Nadal nie widać zmian w FSB, które wprowadzam w BIOSie.

Powoli zaczynam tracić nadzieję, że uda mi się podkręcić tego procka... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sledze ten temat prawie od poczatku powstania i nikt nie mógł rozwiązac problemu z resetami ustawien biosu.

Brawa dla tego uzytkownika !!!

Naprawił u mnie problem z restartami.

Wyłaczcie Legacy USB storage detect a problem zniknie przypominam ze mam wersje 1.1 z biosem f10 beta.

Pozdro !!!

No to fajnie że Tobie i innym pomogło. Mam nadzieję że koś jeszcze coś wymyśli bo na moim egzemplarzu jak narazie wszelkie metody są bezskuteczne. Po prostu jak płyta się nie rozgrzeje to nie ma bata - nie wstanie w ogóle na ustawieniach innych niż totalny default.

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kryptos - jak widać nawet po ostatnich komentarzach płyta bywa (konkretne egzemplarze) kapryśna. Może Twoja taka jest ?

Chciałbym pomóc ale się wyprztykałem i nie wiem co jeszcze można nakombinować. Mógłbyś jeszcze cyknąć fotę biosu i zobaczyli byśmy czy czegoś nie zapomniałem ;c Na zachętę - 3,7 gtl ref ratio na 6,7 (only in f5 ;p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy GA P31 ds3l obsluguje poprawnie nowe Pentium Dual Core e5200 (oczywiście na nowych biosach)? Pytam dlatego, że procesor ten ma mnożnik 12,5 a nie widzę takich mnozników w biosie płyty? Obsługuje połówkowe mnożniki czy też trzeba opuścić np. na mnożnik 12?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rcicho, u mnie obsługuje ten mnożnik. W polu CPU Clock Ratio dajesz 12 a Fine CPU Clock Ratio dajesz +0,5.

 

g8ic, trzymaj fotki:

Advanced BIOS Features: klik

MB Intelligent Tweaker (M.I.T.): klik

MB Intelligent Tweaker (M.I.T.) cd. : klik

 

P.S. Co to jest "No-Execute Memory Protect"?

 

$kubi, u mnie F8 poszło bez problemu @BIOSem a jestem totalnym laikiem, jeśli chodzi o BIOS, więc Tobie też powinno się udać.

Edytowane przez kryptos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Co to jest "No-Execute Memory Protect"?
Coś związanego ze sprzętową ochroną przed 3100264[/snapback]
ja bym jeszcze dodał do sekcji "minusy" gniazdo pci express x16, które działa w trybie 8x - to samo sie tyczy chipsetu p35, ale mało kto o tym pisze B-)
Everest pokazuje, że 16 - jak to sprawdzić w praktyce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Everest pokazuje, że 16 - jak to sprawdzić w praktyce ?

nie wiem, ale posilkowalem sie strona gigabyte, w ktorej przy porownaniu plyt z chipsetami p3x i p4x pokazuje ta roznice. po zaglebieniu tematu chyba zle to zinterpretowalem i roznica w przepustowosci wynika z zastosowania innych wersji pci w plytach na tych chipsetach, wiec jesli kogos wprowadzilem w blad to przepraszam :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że F10 jest w wersji BETA - chyba wolę nie ryzykować.

Zapytam jeszcze raz: czy jest możliwe, że to wina pamięci, że nie widać wprowadzanych przeze mnie zmian?

I czy napięcie, które podałeś, nie zrobi mi nic złego z prockiem?

Napięcie napięciem, ale przecież powinny być widoczne zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nawet boxa nie próbowałem...ale af7pro już sobie radzi bez problemu....a arctic silver się znalazł oczywiście <_<, ale nie wiem czy jest sens (1-2 stopnie może bym urwał, choć wątpię), zwłaszcza, że mnie strasznie wk...irytuje zakładanie fryzjera :|

 

f10 śmiga bez problemów i jeśli chodzi o stabilność to w porównaniu do wsześniejszego (f1 :lol:) niebo a ziemia...tak się jakoś złożyło, że w ciągu dwóch ostatnich dni średnio 3 razy dziennie mi nagle prąd odcinają (nie wiem co goście kombinują :|)...wcześniej po nagłym odcięciu zasilania musiałem kombinować bo płyta potrafiła zgubić ustawienia, bądź nie chciała wstać przez chwilę...a teraz - po prostu wszystko elegancko śmiga...

 

tak więc kryptos - nic się nie bój, próbuj f10 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze raz: czy jest możliwe, że to wina pamięci, że nie widać wprowadzanych przeze mnie zmian?

I czy napięcie, które podałeś, nie zrobi mi nic złego z prockiem?

Napięcie napięciem, ale przecież powinny być widoczne zmiany.

Możliwe aczkolwiek mało prawdopodobne. Procek sie nie usmaży pamięci też nie - ludzie dają znacznie więcej i działa. To, że nie widzisz wprowadzonych zmian to płyta przywraca ustawienia defoult jesli chodzi o oc - komp starruje wtedy 2 razy (albo więcej). No bo wpisujesz co trzeba po czym naciskasz f10 save to cmos and exit Y (yes), prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta przywraca ustawienia defoult jesli chodzi o oc - komp starruje wtedy 2 razy (albo więcej). No bo wpisujesz co trzeba po czym naciskasz f10 save to cmos and exit Y (yes), prawda ?

Tak, ale płyta nie przywraca ustawien default. Za każdym razem, kiedy wchodzę do BIOSu te ustawienia SĄ! Nie widać zmian bo wejściu do systemu.

 

EDIT: No i zaaktualizowałem BIOS do wersji F10. Wszystko poszło sprawnie, jak poprzednim razem i podobnie jak wtedy - nic nie zmieniło. Nadal nie widać zmian, jakie wprowadzam w FSB.

Edytowane przez kryptos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MB Intelligent Tweaker (M.I.T.): klik

Nie zobaczyłem tego od razu. Fsb jest na 220 (def 200) dzielnik pamieci na auto (wiec nie jest zmieniony - był i powrócił na def) - a mimo to pamieci pokazuje 800 zamiast 880. Płyta jest uwalona i niestety ciężko będzie to zareklamować. Pewnie żeby się udało trzeba by ja "dobić".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie. Przez pewien czas pracowałem na 6x200@0.8v. Pózniej postanowiłem wrocic do wyzszych ustwien. W biosie bylo 10x320. A cpu-z pokazywało 10x200. Druga rzecz jaką zaobserwowałem to zwiecha po zapisaniu ustawien w biosie. Pomagał restart. Zawsze radzo sobie w ten sposob ze zmieniam bios np na F5. I wylączam blaszaka na kilka h. Pomagało także kombinowanie z dzielnikami i taktowaniem pci-e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlodzisz jakos chipset czy tylko radiator?

Dalem lekki nawiew z wentyla 80, temperatura chipsetu niby 42 stopnie, ale w pazdzierniku chyba i tak zmienie mobasa. Edytowane przez pavel54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamontowałem inny egzemplarz tej samej płyty i wszystko działa.

Procek już śmiga na 3 GHz, na razie więcej mi nie potrzeba. ;)

Dzięki wszystkim za pomoc! Przelałbym wam kasę, ale nie macie numerów konta w sygnaturkach, to już nie podawajcie, nie będziemy robić zamieszania. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...