Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy ma sklep więc z wymianą nie było problemu. Oba egzemplarze to leżaki z hurtowni, więc gwarancji producenta już nie było, ale cena była naprawdę rewelacyjna, a że u znajomego to miałem pewność, że gdyby coś nie trykało to mi wymieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie. Czy płyta GA-EP31-DS3L będzie widziała procesor PentiumDC E5200 nawet jeśli go nie ma w oficjalnym spisie wspieranych procesorów na stronie Gigabyta ? Zastanawia mnie czy płyta odpali i będzie pisało cos w stylu unknown CPU type czy może w ogóle nie odpali i potrzebna będzie aktualizacja Biosu. ?

Edytowane przez Daniel007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Tylko kolega kryptos pisał o Ga-p31 a mi chodzi o model Ga-Ep31 (ten nowszy z DES). Wyszły do niego raptem 3 biosy i na liście obsługiwanych procesorów nie ma PDC E5200. Dlatego pytam.

Edytowane przez Daniel007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jak obsługuje C2D z rodziny E8xxx to PDC E5200 też powinna. Ale wolałbym się upewnić.

 

Właśnie na stronie Gigabyta pojawiła się REV 2.0 płyty Ga-Ep31-Ds3L która już w pierwotnej wersji biosu wspiera E5200. I właśnie takiej wersji będę szukał w sklepach. Ciekawe czym się różni od REV 1.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ostatnie dni z tą mobo, przesiadam sie na blitz formule bo p31 raczej nie pociagnie mi procka tak wysoko jak planuje :sad: mimo wszystko jestem zadowolony z tego mobaska daje sobie rade z E8400@4.05ghz bez problemów :) przy biosie F10A, ten mobas jest doskonały do dual core, niestety czasami sie zdarza ze niz ch*** wafla przywraca defaultowe ustawienia ale u mnie czesto sie to nie zdarzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie mam pewien problem z klawiatura

 

wczesniej mialem na usb i byo ok teraz mam klawe na ps2 i klawa sie "zacina" tak jakby np wcisniety byl klawisz ctrl lub alt ... dzieje sie tak juz na 2 klawie . co to moze byc ?

Możę trzeba zaktualizować sterownik klawiatury? Ja bym tak zrobił (Menu Start, Ustawienia, Panel Sterowania, Klawiatura, Sprzęt, Właściwości, Sterownik, Aktualizuj Sterownik).

Edytowane przez rcicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę EP31-DS3L z prockiem E2180, który obecnie chodzi na 2.8GHz, a na 3.0GHz nie chce odpalić. Moze mi ktoś powiedzieć co zmienić, zeby te 3.0 było?

 

I jeszcze pytanie odnośnie częstotliwości pamięci. CPU-Z wskazuje, ze ich częstotliwosć jest taka jak zegara, czyli obecnie 280MHz, a przy ustawionym mnożniku na 2.0 chyba powinno wskazywać 560? Co w tej sprawie zmienić? Pamieć to Goodram 2GB (800MHz).

 

Z góry dzięki za wszystkie porady.

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cpu-z pokazuje rzeczywiste taktowanie - mnożysz razy 2 i masz efektywne 560( naczy sie wszystko gra).

Procek pewnie chce więcej papu, albo ma walla :plum: Sprawdź na niższym mnożniku czy nie wstaje z wyższym fsb albo po prostu od razu dołóż mu napięcia - 1,45 na początek ;)

niestety bios to f8 ;-)

Więc trzeba zakupić klwę na usb :-| :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem bios na wersji F10A i mam jeden problem, którego na F5 nie było. Wentylator na CPU non stop chodzi na maksymalnych obrotach. Owszem jest chłodniej niż było ale straszny szum. Ma ktoś pomysł co z tym fantem zrobić?

 

Ok już po problemie. Trzeba było do biosu wejść znalezc opcję CPU FAN MODE i przestawić na VOLTAGE. Jest cisza.

Edytowane przez rcicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cpu-z pokazuje rzeczywiste taktowanie - mnożysz razy 2 i masz efektywne 560( naczy sie wszystko gra).

Procek pewnie chce więcej papu, albo ma walla :plum: Sprawdź na niższym mnożniku czy nie wstaje z wyższym fsb albo po prostu od razu dołóż mu napięcia - 1,45 na początek ;)

Dzięki, dałem mu 1.425V i wstał przy 300x10 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, a byłem taki szczęśliwy.

Jak pisałem parę stron wcześniej, trafił mi się wadliwy egzemplarz. Dostałem inny i pozornie było wszystko ok.

Pojawił się inny problem: problem z myszką. Posiadam myszkę bezprzewodową A4Tech. Jest tak, że czasem Windows tak jakby przestaje ją wykrywać, kursor po prostu staje, mimo że na tym "odbiorniku" świeci się kontrolka podczas ruszania myszką. Muszę wtedy wyjąć odbiornik z portu, poczekać chwilę i wsadzić go jeszcze raz. I tak co kilka, kilkanaście minut. ZAWSZE dzieje się tak, gdy komputer jest obciążony, np. podczas grania.

Co na to poradzić?

Dodam, że sterowniki zainstalowane, próbowałem też usuwać urządzenie i instalować ponownie, nadal to samo.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zainstalować stery do chipsetu przez menedżer?

tu gdzie masz znaki zapytania pod nazwa chyba system bus badz chipset (nie pamietam bo juz nie mam tej plyty) wskazujesz te stery od plyty glownej,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Jak bezprzewodową to może tak ma - moja MX900 wpada w uśpienie po około 2 minutach leżenia :)

 

Jak na USB - spróbuj tak: wejdź w menadżer urządzeń -> kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej

Wchodzisz w każde "Główny koncentrator USB" na liście, przechodzisz do zakładki zasilanie i ODZNACZASZ opcję:

 

"Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Panowie, ze w instrukcji jest napisane, ze plyta nie obsluzy 4x1GB dwustronnych, ale chcialem zapytac, czy moze ktos jednak sprobowal ? Jak to wyglada w praktyce, bo czesto niby nie obsluzy, a jednak pozniej chodzi. Pytam, to mam 4x1GB KingMax 1066Mhz i nie chcialbym ich sprzedawac, a czaje sie na ta plytke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro masz ramy to kup plyte przetestuj i najwyzej dopiero tedy sprzedas ramy :D

 

nie zapomnij napisac na forum ;p

 

 

ps2 panowie jaka jest roznica pomiedzy predkosciami ustalonymi przez voltage a pwm ?

Edytowane przez Pietia(lania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Panowie, ze w instrukcji jest napisane, ze plyta nie obsluzy 4x1GB dwustronnych, ale chcialem zapytac, czy moze ktos jednak sprobowal ? Jak to wyglada w praktyce, bo czesto niby nie obsluzy, a jednak pozniej chodzi. Pytam, to mam 4x1GB KingMax 1066Mhz i nie chcialbym ich sprzedawac, a czaje sie na ta plytke.

Może to trochę zbyt obszerna lektura, ale czytając pierwsze strony tematu można znaleźć odpowiedź. NIE OBSŁUŻY.

@q8ic

Przed chwilą wsadziłem 3 kość 1GB Kingstona DS i niestety lipa. Nie wykrywa 3 kości i nie przechodzi POST-a.

Zaczaj się na GA-P35-DS3L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nawet ktos juz probowal 2x1G jednostronne i 2x1G dwustronne no i plyta nie odpalila, jest na 100 w tym temacie bo sam o to pytalem kiedys,

 

kryptos, sproboj wyninstalowac w przez dodaj/usun programy, bedzie tam cos zwiazne z intel chipset,

Edytowane przez peve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...