Skocz do zawartości
GenghisKhan

8800gts - 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Widac wyraznie ze sens skladania CF z HD3850 za 1200 pln jest w takim wypadku mocno watpliwy. No chyba ze ktos nie ma kasy zeby wybulic na raz te 1.2k. Do tego czesto dochodzi potrzeba zmiany plyty na taka co normalnie pociagnie CF i koszta dodatkowo rosna. GTS za 1.2k to jednak swietny wybor.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens pakowania się w Crossfire czy SLI w przypadku kart middle-end zawsze był i będzie nie opłacalny, CF czy SLI ma sens wtedy jeśli ma się dużo cash i nie ma się na co wydać można kupić np. 2x 8800 GTS 512 i cieszyć się z super szybkiej platformy. Sens posiadania CF w tej chwili kiedy ATi nie ma mocnej jednej karty jest super nieopłacalnym pomysłem chyba, że jest się fanboyem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bijcie n00bk'a:

Są jakies lepsze/nowsze stery do tej grafy pod Vistę?. W tej chwili mam z płytki 169.06.

Coś Crysis haczy. Na pierwszej misji niby ok. Ale w Paradise Lost (śnieg) to już cieniutko chodzi (spadki poniżej 20fps na 1280x1024/HIGH). Dużo gorzej niż 2900xt.

World In Conflict na początku chodził, ale po wgraniu patcha odrazu się wywala po starcie.

Jak się zmienia stery to można nadistalowywać, czy trzeba usuwać stare?

Karta zmniejsza zegary w trybie 2D, czy cały czas na max chodzi?

Te profile gier w panelu sterownia, to obowiązkowo odpala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadinstalowałem (32bit).

WIC się nadal nie odpala, ale poprawiło się w Crysis.

W tym GPU TEST miałem wcześniej średnio 23fps. A Teraz 27, tak jak na r600.

W sumie trochę dziwne, że podstawka ogranicza, bo w tej grze nie ma takiego wysokiego użycia proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z niego wynika? :)

Bo to ,ze 2x3850 byly zblizone do GTX bylo wiadomo od dawna , wiec zblizone wyniki do GTSa 512 mnie nie zdziwily :D

 

Edit: Z testu CF vs 8800gts of course bo OC faktycznie imponujace.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z niego wynika? :)

Bo to ,ze 2x3850 byly zblizone do GTX bylo wiadomo od dawna , wiec zblizone wyniki do GTSa 512 mnie nie zdziwily :D

z tego oc wynika fakt, ze pojedynczy wykrecony gts jest szybszy od kazdej innej karty w sli/cf ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw jakie masz Vcore na GPU (pomiar miernikiem)

wyniki zblizone do GT (zmodowanego) 850/2000

nie zebym sie czepiał ale podajesz do HWBot-a taktowanie pamięci na poziomie 2040MHz a nie jak piszesz 2150-2200

Jak na pudelkowe chlodzenie to rewelka.

p.s.

z linkami do ORB-a coś nakasznileś (do poprawy) na http://hwbot.org/index.jsp takie cuś nie przejdzie :wink: daj lepiej jakieś sensowne screeny

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W HWbocie ,faktycznie nie do konca te takty sa takie jak napisałem a prawdziwe są te powyżej - w czasie obciążenia 1.16 V GPU mienikiem choć w biosie 1.15V , na mem 2.0 V -chłodzenie pudelkowe -wentyl na full

 

 

 

zamiast strony ORB -Apache Tomcat /6.0.14 Error

Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz tylko fullcowerka, modzik i zamiatasz :)

przy okazji jak bedziesz obierał tego GTS-a powiedz jakie ramki wsadzili

moje Quimondy niestety qlawe ;/

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na ustawieniach jak ponizej 14200 w marku 06 i 22600 w 05. Nie wiem jak marcinowi ten rdzen idzie na tyle na standardowym chlodzeniu. U mnie 770 i od razu krzaczki w atitoolu.

 

BTW dzis rozmontowalem chlodzenie z zamiarem zmiany pasty i co to za bialy material ktorym sa pokryte memki i uklad zasilania?? Wyglada jak gaza albo cos w podobie ;) O ile na rdzeniu wymiana pasty przeszla bez zaklocen o tyle na pamieciach mam maly problem. Ten material na memkach jest dosc gruby, bo ma ok 1mm :? i po nalozeniu pasty w miejscu styku pamieci z radiatorem jest przerwa z 0.5mm!! czyli radiator nie dochodzi idealnie do pamieci !! Nie wiem jak to wyplynie na OC... zobaczymy z czasem.

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedl do mnie Gigabyte 8800GTS.Chlodzenie thermalrighta hr 03Plus przeznaczone na Gtsy i na Gtx nie pasuje(trzeba wiercic otwory w zapince).Pasuje natomiast Accelero s1 oraz thermalright GT :cry: Zabieram sie za testy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...