Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Ok to mogę wysłać maila do MSI z treścią przetłumaczoną przez Tolokan_PL i dopisać swój nick. Interesuje mnie jednak możliwość zlikwidowana dual boota.Aż tak nie przeszkadza ,ale lepiej jakby go jednak nie było. Oczywiście nowe dzielniki by również się przydały. Łatwiejsze ustawienie pamięci i lepsze O/C procka . Mi by się przydało ,bo akurat mnie pamięci ograniczają. Z pewnością innym też by się przydało. Zaraz wysyłam maila do MSI tylko nie mogę znaleźć adresu na ich stronie to jest : msi.com.tw.

 

Chyba żeby tu zapytać http://support.msi.com.tw/ ?

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile osob zauwazylo piszczenie plyty przy ustawieniu ponizej 100% dla wentylka 3pin pod sysfan? Narazie wiem o mnie i o jeszcze jednej osobie... Denerwuje mnie to bo chce sobie wyciszyc kompa :mur:

Mysle ze co najmniej 10 osob juz o tym wspominało. W tym ja i Lancu :P

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tam nic nie piszczy a podłączone 3 wentylatory 120mm pod jedno gniazdko

u mnie tez nic nie piszczy

 

mialem pare dni podpiete 4 delty 12cm pod cpu fan, pozniej sysfan1 (albo 4 - nie pamietam) i bylo ok :P

 

*bylo, bo teraz pozmienialem kolejnosc wiatrakow , troszke przefaconowalem blaszaka i komp wyladowal na ac na parapecie iiii jako cpu pokazuje mi wiatrak podpiety pod sysfan1 :)

 

 

 

 

podajcie jeszcze maila na ktorego wyslac maila :P

ps. mozna by dopisac fr/fir/platinium , albo numerek mobo zamiast nazwy

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzebal juz ktos w zakladce "power user", tej ktora uaktywnia sie po wcisnieciu F4 ?

tos mnie zaskoczył tym postem, akurat pechol bo nie mam znow msi, prosze nie pytac co sie z nia stało

prosze o jakies szersze wyjasnienia co tam sie znajduje (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo mnie nie było.

Przez ten czas płyta dalej działa. (Taka malo istotna informacja)

 

Fajnie, ze jest nowy temat z aktualnym Fakiem.

Fredek - mozesz wrzucic info o tym co zrobic w przypadku zwalenia BIOSu i informacje o flashowaniu pod DOSem i parametrach. Znajdziesz to w starym Faku i moich postach w starym temacie ;)

 

Widze, ze ktos odkryl ukryta funkcje.

Tylko co tam sie ustawia :| hehe :D

Edytowane przez D154573R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chłopaki

właśnie wróciłem z chlańska alkoholowego. Wybaczcie, ale teraz nie mam głowy na pisanie po angielsku. Jutro jeszcze raz przepiszę, zamieszczę tu na forum i dacie znać czy taka wersja może być. Przydała by się info kto się pod tym "rikłestem" podpisuje(nicki)->nie chcę nikogo zmuszać:). Oraz na jaki adres mam to wysłać. Jeśli MSI coś odpisze nie omieszkam tego zamieścić tutaj. W końcu to dla NAS.

BTW: ja nie mam zastrzeżeń do biosa(oprócz skoków vdimm i dzielnika), wcale nie mam podwójnego bootu:) (bios 1.3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@disaster

Ustaw dzielnik 1:1, timingi 5-5-5-15, VDimm 2.0V i wtedy wykluczysz memki

no i tak zrobilem i faktycznie okazalo sie ze sie chyba procek skonczyl :mur:

 

procek ustawilem 8x400 Mhz na 1.4V (bios 1.4)

pamieci 1:1 timingi 5-5-5-15 Vdimm 2.0V

VTT FSB - 1.2 V

NB - 1.4 V

zapuscilem Orthos'a i po 16 minutach zonk

 

pozniej wzialem 8x390 Mhz tez na 1.4V i po ponad godzinie dzialania Orthosa wszystko OK.

 

wiec znaczy to ze moj procek to padaka i max FSB ile wycisne z niego to 390 Mhz? Czy cos gdzies jeszcze moge ustawic?

 

Aha pozniej wzialem pamieci 1:1,25 przy 390 Mhz i pracowaly jako 975 Mhz (przy 5-5-5-15-38-10-10-10-10 na 2.1V) nie wiem czy to dobrze czy dalej probowac je podkrecac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@disaster3

MSI zaniża timing pamięci. patrz recenzja z egiełdy. daj na początek 5-5-4-37-4-4-4-4 i testuj dalej. blend test w orthosie, 2k5 i gry. jak coś się burzy to vdimm wyżej do 2,3v spokojnie. jak kiszka to znaczy że koniec adat(choć byłoby to dziwne). patrz też na wyniki z spi16M bo to też miarodajne w stabilności i wydajności jednocześnie. A dla motywacji napiszę, że marne elpidki za 145pln idą lepiej niż Twoje adaty, więc staraj się chłopcze!:)

 

powodzenia!

 

EDIT1: ale Ty masz 2180, czyli masz wyższy mnożnik. to daj max mnożnik i to fsb(390?). wtedy powinny być fajne juz mhz i dzięki temu niski fsbwall się zatrze. a dzielnikiem podciągniesz pamięci

EDIT2: co się ustawia w tych "mega tajnych" ustawieniach...może mega, super wydajność specjalnie dla testerów z portali/gazetek komputerowych?!?:)

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

disaster3:

 

Przede wszystkim zmień Alphy u mnie przy 1ghz robily @ 4-4-4-4 :wink:

 

Acha i jeszcze jedno pytanie czy przy zmianie mnożnika odnotowujesz częstu double/triple booty nawet gdy komp caly czas do sieci podłączony? Ja tak miałem dlatego teraz śmigam na standardowym X :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaję, że to proc jednak Cię ogranicza. Próbuj na wyższym Vcore, i ustaw 8x400 ,a pamięci daj na 960. Możesz też ustawić większy mnożnik i puścić np. 9x360 ,albo i więcej. Pobaw też się Timingami i Alpha.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemo3642 - nie mam z nimi problemow.

Pisz co i jak to sprawdze Ci w miare wolnego czasu icon_wink2.gif

Ja natomiast mam z nimi problemy. Nie moge zmienic wogole timingow kazda zmiana konczy sie czarnym ekranem ;) (niezaleznie od BIOSu, napiecia, dzielnika)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięciem steruje układ zasilania procka, nic nie to wspólnego z samym chipsem i nie jest to związane z ograniczeniem przez NB. Przykład: Asus P5K series

 

Ośmieszycie się jak napiszecie, że chcecie nowe dzielniki, których P35 więcej nie ma ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@damikor

 

dlatego napisałem, że to jest wersja mocno beta pisma do MSI. Jesteś z nami czy kpisz? Ja się nie znam na architekturze CPU/mobo/ram/itp. Jesteś mądrzejszy to skoryguj! Napisałeś, że sie podpisujesz pod tym co urodziłem po angielsku, a teraz "ośmieszycie się..." czyli tak jakbyś się pod czymś ośmieszającym sam podpisał. No offence of course. Ale jak razem to razem i (oby) skutecznie!

 

:pokój:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-119174-1196243006_thumb.jpgProblem ze zworkami

 

Procesor E4500 testowany w orthosie stabilnie pracuje jako 11x333 Mhz.

Przy ustawionej zworce na 266Mhz

 

Po obniżeniu dzielnika np. do 6x, lub pozostawieniu bez zmian i zmianie zworki w pozycje 333Mhz komputer nie wstaje,

nawet jeśli napięcie na CPU zwiększe aż do 1,5 V

 

Przy zworce ustawionej na 266 robi 11x333 przy 1,20V

 

Pamięci oparte na Micron D9 puszczone na auto

 

Co może być przyczyną nie możności przestawienia tej zworki??

Może pozwiększać napięcia?

próbowałem już wszystkiego: dzielnik fsb/mem 1:1 2,3V

ustawienia w biosie 266,333, 375

podniesione wszystkie napięcia

zmiana timingów dla pamięci 5,5,5,15,38,12,12,12,12

 

Nic nie daje, nie startuje przy zworce 333

 

Spotkał się ktoś z takim problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem już wszystkiego: dzielnik fsb/mem 1:1 2,3V

ustawienia w biosie 266,333, 375

podniesione wszystkie napięcia

zmiana timingów dla pamięci 5,5,5,15,38,12,12,12,12

 

Nic nie daje, nie startuje przy zworce 333

 

Spotkał się ktoś z takim problemem?

ja sie spotkalem z takim problemem

proc kumpla E2160 ktory pracuje aktualnie cos 3,4GHz nie podnosil sie po zmianie zworki

zrobilem tak, zworka na 333, clr cmos i powstał, czego i tobie zycze :D

 

ja rowniez sie podpisze pod ta petycja do MSI

co do likwidacji DB, mysle, ze gdyby to bylo takie proste do wyeliminowania to juz by to zrobili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...