Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Ok panowie, wyciagnalem procesor i wlozlem raz jeszcze - komp odpalił :)

Miałem miedzy czasie ram kumpla ale poszlo i na tych moich...

 

Jak wszystko ogarnę będę pisał w sprawie pomocy w oc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem sie z opinią, że nie jest to dobre mobo pod procesory 45nm. Podobno nisko kończy sie FSB. Czy to prawda? Macie z tym doświadczenia?

Edytowane przez Eskan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez o tym słyszałem. Podobno FSB kończy się w okolicach ~412Mhz

~512MHz... na egiełdzie tak było. Do 500 jest stabilnie i pamięci jeszcze wydajnie chodzą. dalej podobno jest gorzej Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem sie z opinią, że nie jest to dobre mobo pod procesory 45nm. Podobno nisko kończy sie FSB. Czy to prawda? Macie z tym doświadczenia?

Tez o tym słyszałem. Podobno FSB kończy się w okolicach ~412Mhz

Złośliwe plotki i pomówienia przeciwników płyty. Zresztą wystarczy przejrzeć temat żeby się przekonać. Ja wyciągnąłem 450 i skończył się procek (E2140 max 8x450) a nie płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Verter

500 MHz dla np. E8200 to prawdopodobnie nie jest szczyt mozliwości, dlatego trochę mnie to martwi i nie wiem czy wybrać tę płytę...

 

Jak pracuja Twoje pamięci? Mam zamiar podobne kupić, tyle że 2x2 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Verter

500 MHz dla np. E8200 to prawdopodobnie nie jest szczyt mozliwości, dlatego trochę mnie to martwi i nie wiem czy wybrać tę płytę...

 

Jak pracuja Twoje pamięci? Mam zamiar podobne kupić, tyle że 2x2 GB.

tylko stwierdzam fakty ile robi. fakt dla e8200 moze być troche mało.

Pamięci.. jeszcze nie przysiadłem do nich ale od razu puscilem na 1GHz 5-5-5-15 i 2V z miernika. Co do 2x2 tez dobrze sie kręcą. jest watek o OC kości 2x2 GB tam wiecej wyczytasz. LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema :unsure: napewno niektore osoby wymienialy mobo,proca,ram i grafe czy po wymianie nagrywarka nadal nagrywala wam plyty mi wyskakuje teraz jakis blad fiksacji i napis reset jesli ktos tak mial i poradzil cos na ten temat za odp z gory dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie, wyciagnalem procesor i wlozlem raz jeszcze - komp odpalił :)

Cieszymy się razem z tobą że już po problemie.

 

 

Spotkałem sie z opinią, że nie jest to dobre mobo pod procesory 45nm. Podobno nisko kończy sie FSB. Czy to prawda? Macie z tym doświadczenia?

Hmm... na procu 65nm i 45nm dojechałem do 515 MHz. Obecnie od dłuższego czasu jade na 470 MHz 24h na dobe, także ja mam jak najbardziej pozytywne doświadczenia.

Ale zaznaczam, nie wiem jak mobas zachowa się na 4-rdzeniowych bo takiego nie miałem i nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie system stoi, ahci wlaczone, sterowniki poinstalowane, no wszystko gra.. teraz zabralem sie za OC...

 

System: Vista x64

Komp z podpisu... Bios 1.8 z pierwszej strony tematu

 

Oc zaczalem od zmiany zworki na mobo na 333

 

Nastepnie zmienilem voltarz pamieci na 2.1

Dzielnik 1:1

Napiecie proca podnioslem o jeden + w biosie

Timingi: 5-5-5-15-38-12-12-12-12

EIST, D.O.T disabled

 

I po minucie orthosa beta wywaliło mi bluescreena... no to sprobowalem jeszcze raz i przezyl orthos ponad 3 min...

Co robić? Nie znam się kompletnie na OC :( Help!

 

Aha, i orthosa mam sciagnietego stad: http://sp2004.fre3.com/beta/beta2.htm > ten blue to nie przez jego złą wersję niekompatybilną z Vista x64?

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem sie z opinią, że nie jest to dobre mobo pod procesory 45nm. Podobno nisko kończy sie FSB. Czy to prawda? Macie z tym doświadczenia?

plytka z E8 radzi sobie nawet dobrze. co prawda nie poswirujesz z FSB, ale OC bedzie calkiem przyzwoite. granica dobrych wynikow to takie 500-520. powyzej moze byc gorzej, ale nikt nie mowi ze bedzie. do E8 ponoc najlepsza plytka obecnie to ASUS Commando. tak czy inaczej jak sie przesiade na E8 to i tak nie zmienie plytki, bo ta jak dla mnie jest dobra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn ile?

Podnosiłeś V na NB, jakby nie patrzył masz 2x2Gb i jaki test ustawiłeś w orthosie.

Napiecia na Nb nie zmienialem

Napiecie CPU: 1,3000 wg biosu

test orthosa small ffts

 

 

EDIT:

 

Czym jeszcze mozna przetestowac stabilnosc? Sciagnalem prime95 i dalem torture test i juz chwile leci bez bluescreeena... zastanawia mnie czy czasem ten blue nie jest przez zla wersje orthosa.... ale moge sie mylic nie wiem :(

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieś jeszcze trochę Vcore i obadaj co będzie. Niestety zabawa w OC jest czasochłonna.

 

Wiem ze to nie jest raz dwa - nawet to lubie tylko nigdy nie testowalem na viscie x64 i zastanawia mnie fakt czy mam dobra wersje orthosa :(

Podaj prosze linka do dobrej wersji orthosa zebym te przypuszczenia wyeliminowal i bede bawil sie dalej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcore odczytuj przy pomocy CPU-Z. Jak się nie myle to kiedyś Lanc robił pomiary i są najbardzie zbliżone, realne i te co pokazuje cpu-z.

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcore odczytuj przy pomocy CPU-Z. Jak się nie myle to kiedyś Lanc robił pomiary i są najbardzie zbliżone, realne i te co pokazuje cpu-z.

Dołączona grafika

 

orthos stabble 1h + 3dmark03 all test

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam E2140, 2X1gb goodramów i tą płytkę. Do 350MHz (2,8GHz) dochodzi bez zmiany czegokolwiek, na 360 się już w ogóle nie bootuje :( nawet po podniesieniu napieć (vcore do 1,4, nb 1,35). Czy to już fsb wall, tylko dlaczego tak nisko, w końcu mam M0 :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam E2140, 2X1gb goodramów i tą płytkę. Do 350MHz (2,8GHz) dochodzi bez zmiany czegokolwiek, na 360 się już w ogóle nie bootuje :( nawet po podniesieniu napieć (vcore do 1,4, nb 1,35). Czy to już fsb wall, tylko dlaczego tak nisko, w końcu mam M0 :( :(

ekhm... a kolega sprawdzal na jakich czestotliwosciach pracuje wtedy RAM? to ze podnosisz procka, to nie znaczy ze ram tyle uciagnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obudowę Rebel 9 i problem z panelem przednim, system to vista x64

Nie da się nic zrobić by panel przedni działał należycie? Tzn po włożeniu słuchawek wykrycie ich i odłączenie tylnych podpiętych głośników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekhm... a kolega sprawdzal na jakich czestotliwosciach pracuje wtedy RAM? to ze podnosisz procka, to nie znaczy ze ram tyle uciagnie.

oczywiście, że sprawdzałem. dzielnik jest 1:1 więc pamięci powinny pracować na 720MHz, a to dla 800 nie powinno być problemem. Poza tym nawet jak obniżę mnożnik np. na 6 to też powyżej 360 wejść się nie da. Więc ewidentnie fsb wall.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema :) mam pytanko odnosnie plyty cd ktora jest dolaczona do msi czy sa na niej jakies sterowniki ktore mozna wgrac by nagrywarka lepiej wspolpracowala z nowa plyta bo po wymianie mobo ,proca ,ramu i grafy nie nagrywa mi plyt i wyskakuje blad konkluzji i napis reset :mur: jednak kreator nie znajduje mi sterownika czy sa wogole jakies na plytce cd czy moze trzeba je znalesc samemu na plycie bezposrednio????za odp z gory dzieki :wink:

 

 

 

 

 

-------------------

cpu-2180-box-OC-2.67-(slaby zasilacz)

mobo-msi p-35 neo2-fr

ram-2x1gb-goodram-800cl5

gpu-8600gt-540/800-OC-750/1600

hdd-samsung 320-16mb

nec-dvd-3550a

psu-350w(narazie)bezmarkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Davka po wymianie podzespolow wgralem nowego win XP pro ,taka wersja 2002 SP2 w nero wyskakuje konkluzja takie cos i zaraz plyta wysuwa sie a plyty nie nieszczy bo u kolegi nagrywa sie na nia spkojnie,w innych programach inny komunikat ale to samo <_< moze jakies sterowniki musowo wgrac czy cos, :mur: sam juz nie wiem :cry:

Bez_nazwy.bmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obudowę Rebel 9 i problem z panelem przednim, system to vista x64

Nie da się nic zrobić by panel przedni działał należycie? Tzn po włożeniu słuchawek wykrycie ich i odłączenie tylnych podpiętych głośników?

Masz o tym w instrukcji płyty. Jeśli przedni panel nie jest zgodny z standardem AC'97 to nic z tym nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Davka po wymianie podzespolow wgralem nowego win XP pro ,taka wersja 2002 SP2 w nero wyskakuje konkluzja takie cos i zaraz plyta wysuwa sie a plyty nie nieszczy bo u kolegi nagrywa sie na nia spkojnie,w innych programach inny komunikat ale to samo <_< moze jakies sterowniki musowo wgrac czy cos, :mur: sam juz nie wiem :cry:

Ta nagrywarka jest na ATA/IDE czy SATA?

Jaki BIOS w płycie? W 1.9 i wyższych jest nowy BIOS kontrolera IDE i dodatkowego portu SATA. Może to Ci pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...