Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom X4 9150 / 9350 / 9500 / 9550 / 9600 / 9650 / 9700 / 9750 / 9800 /9900 / 9950

Rekomendowane odpowiedzi

http://ca.news.finance.yahoo.com/s/0403200...ors-server.html

 

i drugi nius

 

$100-$130

 

Family : Phenom

Codename : Agena

Cores : X4

Frequency : 1.8GHz

Stepping : B2

Cache L1 : 512KB

L2 : 2MB

L3: 2MB

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

i drugi nius

Są też nowego typu płyty do X4

oparte o nowe chipy od nVidia i AMD wszystkie mają zintegrowaną grafikę (podobno niektóre zbliżoną wydajnością do słabszych oddzielnych kart)

 

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asu...alog,kat,11444/

http://www.tomshardware.com/2008/03/04/amd...set/page15.html

przy okazji można tam zobaczyć nowe X2 4850E

(z tego by wynikało że ma wydajniejszy kontroler pamięci lub L2 bo obciążenie CPU w tym:

 

http://www.tomshardware.com/2008/03/04/amd...pset/page4.html

 

teście odtwarzania HDTV jest mniejsze przy 2500 MHz niż starego X2 5000+ EE taktowanego 2600 MHz.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4850E to zwykłe Brisbane G2, więc kontroler pamięci jest wydajniejszy niż w Windsorze...

Chyba coś przekręciłeś :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie; nie wiem czemu ale byłem przekonany, że wyniki w teście pamięci były zauważalnie lepsze niż na Windsorze :). Pisałem na podstawie tego testu, do którego kiedyś Spookie podawał linka : http://209.85.135.104/translate_c?hl=en&am...677%26garpg%3D4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie kilka groszy

właśnie mam możliwość potestowania sobie nowego phenoma 9600

zrobiłem kilka testów

 

konfiguracja:

AMD Phenom 9600

MSI 9600GT 512MB DDR3

2x1GB Patrioty 800Mhz

Gigabyte MA790X-DS4

Dołączona grafika

 

super PI, 3Dmark 2006, everest w fotkach niżej

post-4011-1204821347_thumb.jpg post-4011-1204821408_thumb.jpg

 

Jutro moze jeszcze na pare godzin bede miec ten sprzet, jakby ktos chcial jakis test pisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy AMD obniżało ceny? Bo w skąpcu 9500 leeeeci w dół niczym mina głębinowa, niecałe 550 zł kosztuje nówka sztuka. Algorytm skąpca mówi że przy tym tempie spadków za trzy miechy będzie można kupić 4 rdzenie poniżej 5 stówek.

edit: W Agito właście cenę dali 539 zł - Mniam :D

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy AMD obniżało ceny? Bo w skąpcu 9500 leeeeci w dół niczym mina głębinowa, niecałe 550 zł kosztuje nówka sztuka. Algorytm skąpca mówi że przy tym tempie spadków za trzy miechy będzie można kupić 4 rdzenie poniżej 5 stówek.

edit: W Agito właście cenę dali 539 zł - Mniam :D

Głownie to cene w dół ciągnie słabnący hamerykański $ B-)

np. q6600 spadł o ok 10%, memki też 10%

 

@hardwin: wyłacz patcha TLB buga, bo szybkość SPi aż boli :cry:

i dlaczego takie wysokie napiecie w CPU-Z, to wina programu czy BIOS tyle zarzuca (+125mV)

no i zrób porządne OC! :)

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hardwin: wyłacz patcha TLB buga, bo szybkość SPi aż boli :cry:

i dlaczego takie wysokie napiecie w CPU-Z, to wina programu czy BIOS tyle zarzuca (+125mV)

no i zrób porządne OC! :)

kurde ale dostał kopa po wyłączeniu TLB Buga

wyniki niżej

 

 

3dmark 2006 z 9678 na 10430

CPU test w 3dmarku2006 3347 na 3470 heh dziwne ze wynik ogolny tak skoczył a samego procka parwie nic

super PI 32M z 35m25s na 31m 02s

post-4011-1204893050_thumb.jpg post-4011-1204893067_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo mam pecha albo nie należy wkładać Phenomów w płyty AM2. Objawy - resety przed wyświetleniem boot managera, za którymś razem wystartuje, po jakimś czasie trup. Pierwsza płyta wytrzymała 2 tyg (to co w podpisie). Teraz tymczasowo jest też Gigabyte M55, ale chyba nie dożyje powrotu M57 z serwisu. Mam zacząć szukać czegoś na AM2+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Albo mam pecha albo nie należy wkładać Phenomów w płyty AM2. Objawy - resety przed wyświetleniem boot managera, za którymś razem wystartuje, po jakimś czasie trup. Pierwsza płyta wytrzymała 2 tyg (to co w podpisie). Teraz tymczasowo jest też Gigabyte M55, ale chyba nie dożyje powrotu M57 z serwisu. Mam zacząć szukać czegoś na AM2+?

Takie problemy są przy domyślnym taktowaniu czy po OC ?

Jeśli producent płyty twierdzi że powinno działać to wtedy jest to jego odpowiedzialność (bez OC oczywiście i przy dobrym

chłodzeniu wnętrza obudowy , CPU, dodatkowy nawiew na sekcję zasilania nie zaszkodzi)

Wymiana płytki na pełne AM2+ ma sens ale to producent powinien zrobić jeśli nie chce pracować bezproblemowo pomimo zapewnienia jej odpowiednich warunków (kto wie jaka płytka wróci z serwisu może jakaś Gigabyte GA-MA790X-DS4) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]taki bez L3 powinien ładnie się kręcić.

Hmmm, ale z czego taki wniosek wyciągasz? Pamiętaj że L3 w K10 się kręci osobno niż rdzenie, samo podkręcanie L3 jako tako kopa daje ( krótki teścik => click i przy okazji zdementowanie tych magicznych taktowań NB co było o tym gdzieś na poprzednich stronach, potwierdzenie że jak pisałem to tylko błąd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3GHz u Phenoma złamane. SPi 1M poniżej 26s

jestem raz w tygodniu w toruniu, jeśli znajdziesz DI lub LN2 lub chętny na AC party to pisz ;)

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

mam 70km do trń a do spania potrzebuje karimaty i czegos do przykrycia ;) /size]

 

ps.

 

jak znajdziesz Di/Ln2 w Toruniu to się odezwij bo można by coś pobić :)

 

edit

 

nie pije wiecej.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ale z czego taki wniosek wyciągasz?

Ale to pod warunkiem , że to będzie rdzeń z fizycznie pozbawionym L3 , czyli mniej tranzystorów i mniejszy pobór mocy co przełoży się na oc. Jeżeli będzie jedynie zablokowany to oc może wzrosnąć , ale znikomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie problemy są przy domyślnym taktowaniu czy po OC ?

Jeśli producent płyty twierdzi że powinno działać to wtedy jest to jego odpowiedzialność (bez OC oczywiście i przy dobrym

chłodzeniu wnętrza obudowy , CPU, dodatkowy nawiew na sekcję zasilania nie zaszkodzi)

Wymiana płytki na pełne AM2+ ma sens ale to producent powinien zrobić jeśli nie chce pracować bezproblemowo pomimo zapewnienia jej odpowiednich warunków (kto wie jaka płytka wróci z serwisu może jakaś Gigabyte GA-MA790X-DS4) .

Problemy bez OC. Oczywiście obie płyty idą na gwarancji, tylko zastanawiam się czy przy okazji nie wziąć czegoś z "+". Sprzęt jak w podpisie, dodatkowy Fander 92mm z boku budy, Ninja ze 120mm Fanderem i jeszcze jeden wyciągający 120mm z tyłu. Że nie wspomnę o dwuwentylatorowym taganie. Na temperatury nie mogę narzekać. Podejrzewam raczej, że płyty nie dają rady prądowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulować, jak to będzie osiągalne dla każdego, to ja się przesiadam. Czekajmy i dajmy AMD dopieścić swoje cacka :D

Ja licze , ze po przejsciu na 45 nm 3 Ghz Phenomy beda do kupienia w sklepach :)

 

Hmm ciekawe jak ten 1.8 sie kreci bo cena jest wielce zachecajaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Problemy bez OC. Oczywiście obie płyty idą na gwarancji, tylko zastanawiam się czy przy okazji nie wziąć czegoś z "+". Sprzęt jak w podpisie, dodatkowy Fander 92mm z boku budy, Ninja ze 120mm Fanderem i jeszcze jeden wyciągający 120mm z tyłu. Że nie wspomnę o dwuwentylatorowym taganie. Na temperatury nie mogę narzekać. Podejrzewam raczej, że płyty nie dają rady prądowo.

Wszystkie płyty które widziałem AM2+ mają poza wzmocnioną sekcją zasilania kondensatory durable w pobliżu sekcji.

Jeśli używać takiej tańszej AM2 to trzeba kontrolować temperaturę sekcji zasilania i chłodzić ją odpowiednio przykładowo

montując jakiś radiator lub mały wiatraczek dmuchający na sekcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...