Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom X4 9150 / 9350 / 9500 / 9550 / 9600 / 9650 / 9700 / 9750 / 9800 /9900 / 9950

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm, dziwne, chciałbym zobaczyć testy latency cpu-z 2800MHz s 5600MHz... coś mi u nie pasi, zwłaszcza patrząc na SPi ;] Powinien być mega większy kop! Coś mi tu na złe czytanie NB freq. przez cpu-z wygląda.

 

Edit:

To wklejałem kiedyś już w innym temacie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Przy 5600MHz NB to nietrudno sobie wyobrazić jakie te opóźnienia małe powinny być :P

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam walla na HTT 233MHz, uprzedzam pytania, obniżyłem NB i HT freq. Na Overdrivie mogę jedno z jajek np. podkręcić na 3100Mhz przy pozostałych 2800. Jajo 3,1GHz było SPi 1M stabilne :). Maks co moge zarzucic na NB to 2200MHz, ale jeszcze walczę :razz: Poza tym kontroler bez problemu bangla z 4x1GB 800Mhz CL4, wyżej nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dokopaliście się już do tego tematu. Płyta, na której testują Phenomy (TF770 A2+) nie ma standardowo regulacji mnożnika NB, a została ona dodana na podstawie tego, co kiedyś tictac na xs opisał. Możliwe, że coś jest skopane z jego kodem. Po ustawieniu mnożnika 26x cpuz pokazuje, że został on zmieniony, wyniki są też trochę lepsze. Dziwna sprawa.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie na szybko

1. Phenom 9600@2,8GHz (14x200), 4x1GB 800MHz CL4, DFI LP DK 790FX-M2RS

2. Pentium E2140@3GHz (8x375), 2x1GB 800MHz CL5, DFI LP UT ICFX3200T2R/G

 

Everest - przepustowość pamieci (odczyt, zapis, kopiowanie) i czas dostepu

7200/4600/7900MB 62ns

6800/6800/5600MB 78ns

 

SPi 1M

28,5s

22,5s

 

Cinebench 10 (1 rdzeń i wszystkie rdzenie)

6:34 i 1:41

5:10 i 2:45

 

Winrar 3.71 (plik avi 700MB)

4:18

7:06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczekam się kiedys jakis testów pod Vistą x64 na 64 bitwym oprogramowaniu?

Jak uda mi się zdobyć viśtę 64bity to no problem, ale obecnie brak, bo 32 bity to mam gdzieś na hdd'ku

 

edyta: Jak komuś nudno, to recenzja do poduszki Phenom 9600BE & DFI

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uda mi się zdobyć viśtę 64bity to no problem, ale obecnie brak, bo 32 bity to mam gdzieś na hdd'ku

 

edyta: Jak komuś nudno, to recenzja do poduszki Phenom 9600BE & DFI

O ciekawe udalo im sie wycisnac prawie 270 fsb, to juz zaczyna byc interesujacy pulap w polaczeniu z planowanym niskonapieciowym Phenomem 1.8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczekam się kiedys jakis testów pod Vistą x64 na 64 bitwym oprogramowaniu?

Może masz szczęście, jutro będę miał Windows Serwer 2008 64bity, jak sie dogadam z serialami i sterami od visty 64bity, to testy będą.

Teraz piłeczka to Ciebie, przygotuj zestaw testów, najlepiej z linkami skad sciagnąć soft.

 

edyta: recenzja do poduszki Phenom 9600 i Phenom 9600 Black Edition - TLB fix i benchmarki

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uda mi się zdobyć viśtę 64bity to no problem, ale obecnie brak, bo 32 bity to mam gdzieś na hdd'ku

 

edyta: Jak komuś nudno, to recenzja do poduszki Phenom 9600BE & DFI

Po tej receznji widac ze wydjanosc bez patcha jest "taka jaka jest" nie powala. Natomiast z patchem to jest wrecz masakra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano miałem przez dwie godziny zainstalowanego Win Server 2008 64bit. System niestabilny, bo po minucie , dwóch zwis. Zauważyłem, też pewną chyba istotną rzecz, Winda ta ma wbudowane w siebie patch TLB, bo jak zrobiłem test RAMu w Evereście to wyniki były żenujące 4000/3500/4500MB 138ns. Szukam teraz Wina XP 64 bity żeby test na 64bitach zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój inglisz jest very bad, ale miałem raz w czasie używania windowsa server 2008 64bit (parę godzin temu przez dwie godziny) ten sam komunikat co w tym linku

"A clock interrupt was not received on a secondary processor within an allocated time. Error 0x101"

Ale ja cały czas miałem jak w sigu czyli 2,8GHz (14x200) na wszytskich jajach

 

dzieki za linka potestuje z zanizonym trzecim jajkiem

 

edyta:

na win XP 32bity nigdy nie miałem BSODa

teraz bawie sie wykrywaniem najsłabszego ogniwa w moim cepie

 

edyta2:

amd overdrive jest do bani

 

edyta3:

Na Windowsach 64bitowych procesor jest niestabilny na ustawianiach (stabilnych) z Windowsa XP 32bity, z tego wniosek pod 64bitami podkreca sie jeszcze gorzej niz pod 32 :(

 

Wyniki z Win XP 64bit z Cinebencha 64bit, prosze sobie porownac z wczesniejszym porownaniem:

1 CPU: 5:44 (50s lepiej niz na 32bit)

x CPU: 1:28 (ponad 10s lepiej) a oba wyniki zrobione na slabszym podkreceniu bo jedynie 2,6GHz (13x200) reszta rzeczy jak taktowanie i timingi pamieci pozostaly niezmienione

 

edyta4:

Wyniki z XP 64bit i Cinebencha 64bit na 2,8GHz

1 CPU: 5:21 (2752 CB-CPU)

x CPU: 1:21 (10905 CB-CPU)

Prime na 4 rdzeniach potrafi chodzic ponad 20 minut i jednocześnie komputer umie zawiesić sie na luzie w czasie pisania posta, mimo zarzucenia nawet znacznie wyższego napiecia. Maks stabilne OC na systemie 64bit to 2,7GHz

 

edyta5: na chwile obecną max htt to już 242MHz, ale nie mam dziś chęci próbować wiecej. Przy okazji tych badań wykryłemże, od taktowania NB jest w wielkim stopniu zależna przepustowość pamieci.

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktos mial propozycje jakis testow to slucham :) Zeby nie bylo, do porownania leci Phenom 9500, X2 5000+, E6700 oraz Q6700. Chcecie porownanie wszystkich prockow zegar w zegar, czy na def taktach kazdego? Za wszelkie uwagi zgloszone do piatku jestem wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktos mial propozycje jakis testow to slucham :) Zeby nie bylo, do porownania leci Phenom 9500, X2 5000+, E6700 oraz Q6700. Chcecie porownanie wszystkich prockow zegar w zegar, czy na def taktach kazdego? Za wszelkie uwagi zgloszone do piatku jestem wdzieczny.

Na domyślnych ustawieniach najlepiej bo podatność na OC to oddzielna kategoria dość dobrze znana na tym forum.

 

Chętnie zobaczył bym solidnie wykonany pomiar poboru prądu przez wymienione CPU zwłaszcza jeśli w zestawie będzie E8xxx

lub X2 w wersji G2 bo w sieci są "dziwne" wyniki.

Aby to łatwo zrobić trzeba mieć płytę opartą o tym sam chip pod AM2 i 775 właściwie to o tym samym poborze prądu .

Chętnie zobaczę wynik w AiBench (dla potwierdzenia spekulacji że w pojedynczym rdzeniu niewiele się zmieniło pomiędzy X2 i X4.

a głównym ulepszeniem jest L3 i ilość rdzeni, wynik będzie o tyle istotny że następne X4 mają mieć więcej L3 i można będzie

oszacować od dołu spodziewany przyrost wydajności X4 45 nm w grach i innych aplikacjach wrażliwych na wydajność RAM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zobaczę wynik w AiBench (dla potwierdzenia spekulacji że w pojedynczym rdzeniu niewiele się zmieniło pomiędzy X2 i X4.

Przeczytaj se artykuł, który wrzuciłem parę postów wyżej... Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktos mial propozycje jakis testow to slucham :) Zeby nie bylo, do porownania leci Phenom 9500, X2 5000+, E6700 oraz Q6700. Chcecie porownanie wszystkich prockow zegar w zegar, czy na def taktach kazdego? Za wszelkie uwagi zgloszone do piatku jestem wdzieczny.

Testy na subzero będą? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...