Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Corsair CX450W

Enermax Pro82 425W

Corsair HX520W

 

W zależności od floty.

A czegoś tańszego nie dałoby się wyskubać? No chyba, że słabsze są za słabe, ale pytam bo zawsze może być alternatywa ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam zasilacza do 250 zł. Ma być cichy ( to najważniejszy priorytet ) i wystarczający przy następnej rozbudowie kompa. Zastanawiałem się nad 2 zasiłkami

BeQuiet 400W E6 zasilacz nr 1

Corsair 400W Zasilacz nr 2

 

Komp obecny to e2160@3Ghz , 2 GB ram , 9600 gso, dysk , karta telewizyjna i powoli niedomagający 5 letni chieftec 360 :wink:

 

Proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9550

Chłodzenie Procesora : AC Freezer Xtreme

Płyta Główna : Asus P5Q Pro

RAM : GoodRam 2x2GB 1066MHZ PRO

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4890 1024mb DDR5 Vaporx

Zasilacz: Zasilacz do obudowy ATX 650W Corsair CMPSU-650TXEU (Fan 120mm)

HDD : Samsung 500GB 16MB F2EG

Napęd : Samsung SH-223B SATA

Obudowa: Antec Threehunderd

 

Czy ta zasilka starczy do OC na poziomie 4Ghz... Mam OCZ Zasilacz do obudowy ATX 600W OCZ ModXStream Pro SLI (Fan 135mm, PFC) ale nawet komputer nie ruszył podpiałem pod 650W Corsair CMPSU-650TXEU i odpalil ale czy bedzie dzialal stabilnie... i to OC ktore w moim przypadku jest konieczne...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zabieram się powoli za zmianę zasilacza i zastanawiam się nad Corsair CMPSU-750HXEU czy w tej cenie (komputronik 560zł) jest to dobry wybór? Zasilacz będzie pracował z zestawem z sygnaturki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat miałem spory przypływ gotówki i nie mam co z nią zrobić więc prawdopodobnie brał bym tego Corsair'a :) 7 lat gwarancji + certyfikat " 80 silver". Myślę że da radę:) Jeszcze nie wiem gdzie go kupić, komputronik? czy szukać gdzieś taniej? Kompa mam zamiar co jakiś czas modernizować więc zapas mocy się przyda, przy okazji zasilacz nie będzie taki głośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zabieram się powoli za zmianę zasilacza i zastanawiam się nad Corsair CMPSU-750HXEU czy w tej cenie (komputronik 560zł) jest to dobry wybór? Zasilacz będzie pracował z zestawem z sygnaturki.

Czy ten corsair nie jest bliźniaczą konstrukcją CHIEFTEC CFT-750-14C ? Jeśli tak to nie warto przepłacać. Wiem, że możesz mieć uraz do chiefteca, jednak jeśli mówisz "nie" chiftecowi to dlaczego mówić "tak" bliźniakowi z innym logiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Na co 7 lat gwarancji? Za 7 lat zasilacz będzie pewnie do niczego bo specyfikacja ATX zmieni się tak samo jest przez ostatnie lata. Do tego zasilacz z czasem traci na mocy, spada także sprawność, kupowanie tego podzespołu na wiele lat jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powtorze poraz setny to samo pytanie... Czy moj zasilacz pociagnie?

 

A sprawa ma sie tak. Modyfikuje sprzet z sygnatury.

Dochodzi 1 Matrix 4870 , zmieniasie plyta na Asus Rampage Formula, procesor na Q9550 i pamiec OCZ 1066 4GB. Do dego dorzucam WD Raptora 150GB 10k rpm. (Jesli w najblizzych 2 miesiacach ceny ssd pojda znaczaco w dol - to wlasnie taki dysk zastapi raptora)

 

Czy wedlug znajacych sie na rze - moj Enermax da rade z taka konfiguracja? Oczywiscie przy mocnym OC zarowno proca/pamieci, jaki GPU.

 

Online'owe kalkulatory sugeruja przy tej konfiguracji minimum 700W :( Z drugiej zas strony - widzialem prezentacje, gdzie ta zasilka udzwignela 4xradeon 4850 :o

 

Z gory dziekuje za wszelkie podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś mega słabego i z wysoką sprawnością dostępnego w Polandii? FSP ma fajne zasiłki, ale w Polsce nie dostępne.

 

A w innych markach się nie orientuję. Bo moje 350GTF jest już bardzo mało sprawne jak na dzisiejsze czasy.

Komputer wsysał 62W z nim, a jak wpiąłem CFT-500 A12S to już było 50W. A ten chieftec wcale znów taki sprawny też nie jest.

 

Mam nadzieje, że co znajdziecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, jako ze w zasilaczach sie konkretnie nie orientuje, powiedzcie co jest sensownego w cenie ok 150zl i pozwoli mi spokojnie zyc z ta konfiguracja:

 

x2 5200, 3gb ram, r 3850, 2x hdd, dvdrw

 

milo jakby byl nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wiele z zadanych tutaj pytań odpowiedzią będzie fortron 500GLN. Tylko okablowanie ma biedne :cry:

Świetna sprawność ..

A poradzi i fortron hlc/hln z allegro i mc350 i fortron 400 pnr i bq350 i szef 400w - chyba mi sie udało wg ceny ;p

 

Edit: zmienili cene tego gln-a, wcześniej było 115 czy coś koło tego, w takim razie chyba bq350

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś z tego:

 

enermax eco 80+ 350W

be quiet pure power 350W / 300W

PIerwszy odpada. 280zł to komputer nie jest wart (cwel 1000 i taki tam :D). Drugi jest już ciekawszą propozycją. Jaką to ma sprawnosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś mega słabego i z wysoką sprawnością dostępnego w Polandii? FSP ma fajne zasiłki, ale w Polsce nie dostępne.

 

A w innych markach się nie orientuję. Bo moje 350GTF jest już bardzo mało sprawne jak na dzisiejsze czasy.

Komputer wsysał 62W z nim, a jak wpiąłem CFT-500 A12S to już było 50W. A ten chieftec wcale znów taki sprawny też nie jest.

 

Mam nadzieje, że co znajdziecie :)

3334871[/snapback]

Możesz dać link do certyfikatu 80plus bronze tego zasilacza?

 

Edit:

Certyfikat Pure power 350W

Nie działa link, wstawiam adres jako "code"

http://www.80plus.org/manu/psu/psu_reports/SP320.2_BE%20QUIET!_BQT%20L6-UA-350W_Report.pdf
Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka, kupione :)

To jak przyjdzie zasilacz, może zrobisz jakieś porównanie do obecnego, glównie pod wzgledem poboru ze sciany jeśli masz możliwość. Czytelną fotkę tabliczki, może założysz temacik dla tej zasiłki. Dla sympatykow ekonomicznych skrzynek jest to dość ciekawa propozycja.

Nawet jeśli byłyby to zasilacze z demontażu czy lezaki to nie będą jeszcze bardzo zleżałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Założyłem wczoraj temat odnośnie "pociągnięcia" nowego zestawu przez załużony zasilacz Fortron FPS350 60MDN - na razie dostałem odpowiedz: NIE.

Zatem pytanie: Jaki zasilacz, za bardzo rozsądną cenę polecacie? Z powodu narodzin potomka mam mocno okrojony budżet, ale z drugiej strony nie chce ryzykować kupna jakiegoś no-name, który mi zjara nowe zabawki.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...