Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

jak cena ver. 700/2000 bedzie w granicach 550 zl to ja wtedy kupie taka grafe, no ale trzeba jeszcze troche poczekac

A co to za roznica czy ver def czy 700/2000?? i tak sie podkrecaja podobnie...

 

napewno nie jest lepsza, ale wydajnosc nie wiele gorsza od 8800GT

 

napewno ja bym nie doplacal 100/150 zl do 8800GT

A ja bym nie doplacal 100/150zl do 9600gt w stosunku do 8800GS ktore kreca sie do takichsamych wartosci (ale procentowo od defa to wychodzi wiecej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze czekac na 9800Gt ?:)

Zotac W esc juz po 595 zł tylko zwykla wersja :)

Szkoda ze te karty sa brzydkie od spodu takie zielone xD ( oczywiscie to jest juz najmniej wazne )

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie te wielkie spadki cen ? Karta cały czas stoi na poziomie 600-550 zł ? Wszyscy pisali, że cena będzie wynosić poniżej 500 zł, a tu coś nie bardzo, to chyba już lepiej kupić 8800GS niż dopłacać 100 zł do niewiele lepszej 9600GT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za roznica czy ver def czy 700/2000?? i tak sie podkrecaja podobnie...

A ja bym nie doplacal 100/150zl do 9600gt w stosunku do 8800GS ktore kreca sie do takichsamych wartosci (ale procentowo od defa to wychodzi wiecej).

nie chodzi o takty a lepsze chlodzenie to po pierwsze...

 

po drugie w 8800GS trzeba na starcie zmienic chlodzenie a to tez kosztuje, no chyba, ze ktos lubi suszarke lub ma w zapasie jakies chlodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Z tym chłodzeniem to chyba trochę przesadzacie.

Od już dłuższego czasu mam karty Palita, w których wiatrak mógłby "obudzić" zmarłego. Rozwiązałem to w ten sposób, że wykręciłem oryginalny wiatrak, a do radiatora zamocowałem Arctic Cooling Fan 8L. Dało mi to zupełną ciszę i jeszcze chłodniejszą kartę, do tego nie straciłem gwarancji.

Cena takiego wiatraka to około 10zł.

 

Myślę, że taką modyfikację można wykonać na każdym typie chłodzenia.

 

Dlatego poważnie myślę nad zakupem 8800GS. Koszt to zaledwie 450zł.

Zastanawiam się tylko jak po podkręceniu wzrośnie jego wydajność.

Jak wiadomo, 9600GT po O/C jest trochę wydajniejszy od 8800GT, a czy ktoś może mi powiedzieć jak jest w przypadku 8800GS? Chciałbym odpalić możliwie wszystkie aktualne gry w rozsądnej rozdzielczości 1280×800 (16:10) i max detalach. Wiem, że najlepszym wyborem byłby 8800GT, ale jego cena (około 700zł) moim zdaniem nie jest warta tego.

 

Nie zastanawiałbym się na pewno gdyby cena 9600GT zeszła poniżej tych 500zł, co pewnie szybko się nie stanie. Teraz jest już taki okres, że ceny będę spadały coraz wolniej.

Edytowane przez RoyalC333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kdo.pl pojawily sie MSI 9600GT 700/1900 - to chyba te z tym czerwonym chlodzeniem...

 

jakby nie bylo 100 zl drozej od 8800GS, ale cena caly czas spada z dnia na dzien :)

 

 

co do ceny ponizej 500 zl - to kwestia 2 tygodni, poniewaz cena 8800GT/GTS tez spada :)

 

 

ta karta jest w kdo.pl za 560 zl: http://global.msi.com.tw/index.php?func=pr...mp;cat2_no=136#

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak sie nie zauwaza kolejnych stron,... ;)

 

Ciekawe kiedy przestaną produkowac 8600gt, moze niedlugo bede mial okazje wymienic sobie ją za darmo na 9600gt :twisted: (wtajemniczeni wiedza o co chodzi :razz: )

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na błąd rivatuner'a... takiego wkręta nvidia by chyba nie zrobila ;)

Przecież wyrażnie pisze , że to błąd Rivy :wink:

błąd rivy :lol2:

 

When looking at the PCB, the only crystal we could find is a 27 MHz one, so where is the magical 25 MHz coming from ?

 

As many of you know, the PCI-Express bus clock frequency which connects the card to the rest of the system is running at 100 MHz by default. What NVIDIA did is to take this frequency and divide it by four to get their reference frequency for the core clock.

 

On systems where the PCI-E bus runs at 100 MHz, this results in the 25 MHz used for the default clock indeed. But once the PCI-E clock is increased beyond that, the GPU will magically run at higher clock speeds, without any changes to the graphics configuration, BIOS, driver or any software.

 

On "normal" VGA cards, when you increase the PCI-Express bus frequency you increase the theoretical bandwidth available between card and the rest of the system, but do not affect the speed the card is running at. On the GeForce 9600 GT, a 10% increase in PCI-Express frequency will make the card's core clock run 10% faster!

PCI-e 100mhz, 3dmark fillrate = 16349

PCI-e 110mhz, 3dmark fillrate = 17948 vs 16349 x 1.1 = 17984

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to nazwać błędem :lol2: , tylko po co nvidia zrobiła ten myk z pci-express :wink: . Ale domyślam się , Ntune podkręca pci-express i przy okazji wzrosną takty na 9600gt , będą się chwalić jaki ten Ntune zwiększa wydajność :lol:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"What a coincidence it is that some NVIDIA chipsets offer a feature called "LinkBoost" that automagically increases the PCI-Express clocks. This feature was pioneered with the NVIDIA 590i chipset and is present in the NVIDIA 680i chipset too, but has recently been disabled as far as I know. Also some motherboards from ASUS and other companies increase the PCI-Express bus frequency beyond 100 MHz when the BIOS option is set to "auto"."

 

Tylko w NF590i LinkBoost jest standardowo załączony, w 680i jest to wyłączone. Także powodem tego myku jest rozpowszechnienie Ntune , tylko w Ntune jest podkręcanie pci-express.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens zmieniać z HD3850 512mb na 9600gt. Czytam od dwóch dni testy i widze dużą rozbieżność. W jednym bije 8800 gt a w drugim jest równożędna hd3870.

Obecnie np w 3dmarku06 mam 10500 p. a w 3dmark05 16000 p.

Komp to PDC 2180 kręcony na 3 ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens zmieniać z HD3850 512mb na 9600gt. Czytam od dwóch dni testy i widze dużą rozbieżność. W jednym bije 8800 gt a w drugim jest równożędna hd3870.

Obecnie np w 3dmarku06 mam 10500 p. a w 3dmark05 16000 p.

Komp to PDC 2180 kręcony na 3 ghz.

Jak już to na 8800gt/gts inaczej nie widzę sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to nazwać błędem :lol2: , tylko po co nvidia zrobiła ten myk z pci-express :wink: . Ale domyślam się , Ntune podkręca pci-express i przy okazji wzrosną takty na 9600gt , będą się chwalić jaki ten Ntune zwiększa wydajność :lol:

No blad Rivy, bo zle przyjmuje zegar odniesienia.

 

Nie rozumiem, z czego tu sie smiac. Wez sobie za analogie FSB i CPU - mnoznik masz staly, a wydajnosc zwiekszasz podnoszac FSB. Tu jest to samo, tylko zamiast CPU i FSB jest GPU i PCI-E. Zwiekszajac zegar odniesienia przy stalym mnozniku zwiekszasz czestotiwosc pracy, czyli przy okazji wydajnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak sie nie zauwaza kolejnych stron,... ;)

 

Ciekawe kiedy przestaną produkowac 8600gt, moze niedlugo bede mial okazje wymienic sobie ją za darmo na 9600gt :twisted: (wtajemniczeni wiedza o co chodzi :razz: )

Niesysty wtajemniczeni wiedza, ze oszustow i cwaniakow nie brakuje. Wlasciwie dlaczego za takie posty nie ma % lub banów? Popol pisze dosc wyraznie, ze czeka na zaprzetsanie produkcji 8600gt zeby spalic swoja karte i dostac nowa i lepsza w ramach gwarancji. Takei zachowanie jest nie tylko karalne (czyli juz powod do bana),a le tez szkodzi wszystkim uczciwym uzytkownikom, ktorzy placa wliczone w ceny kart wyzsze koszty serwisowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że jak spalisz 8600GT to nawet za rok dostaniesz z gwarancji właśnie taką kartę... Tych kart jest tyle na rynku, że jeszcze dłuuugo będzie można kupić nówki sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...