Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E7000 - E7200 / E7300 / 7xxx

Rekomendowane odpowiedzi

Wątpię że się ustabilizuje tak szybko.Wróżę tak że cena 400-450 za najniższy model.Potem dajmy na to wszystkie serwisy zrobią recki i wyjdzie że kręcą się równie dobrze co E8xxx i są równie zimne to sklepy podbiją ceny bo będzie to towar chodliwy.Tak samo było z E8xxx jak testy wykazały że hulają ponad 4 ghz.Trzeba będzie poczekać i zobaczyć co będzie.Jak by co kto chce kupić mojego E4300? :razz:

ja tez na poczatku sie prawie zesr***** w oczekiwaniu na E8XXX, ale pozniej emocje opadly jak ceny zaczely isc w gore i generalnie pare screenow powyzej 4.0Ghz dalej nie ozywily we mnie emocji, bo do tego do czego uzywam kompa, czyli www, ogladnie filmow, sluchanie muzyki i juz w coraz mniejszym stopnie granie to stwierdzilem ze do tego spokojnie mi wystarczy moj e2180, ustawiony na 3.2Ghz, teraz czytajac topic o e8XXX coraz bardziej sie zrazilem do nich, najpierw padniete czujki, pozniej zaczely wysypywac sie padla na rynek, ktore zaczely miec problem ze zrobieniem nawet 3.8Ghz, a jakie delikatne one sa to masakra, a stary dobry 65nm mozna katowac ile wlezie i to naprawde trzeba sie postarac zeby go popsuc.

Druga sprawa najwiekszy spadek maja teraz stare procki i teraz zamiast takiego E8200 czy E8400, nawet z checi posiadania dobrego i mocnego procka (ktorego nie wykorzsytam na pewno w pelni) to juz moge obecnie w boxie kupic nowke Q6600 za 549 PLN (smiech cena) a G0 kazdy zrobi 3.2 smiem twierdzic nawet 3.4Ghz na 24/7 gdzie juz wszystko bedzie zapierd****8 jak heya. Poza tym dla nie wtajemniczonych Intel planuje znowu opuscic cene na swoje procka i tak jak te najnowsze 2- i 4-rdzeniowce to dotknie tylko kosmetcznie ok 2-3$ to z kolei na liscie jest rowniez Q6600, ktorego cena ma spasc o kolejne ok. 20-30$, normalnie znowu Mikolaj zaczal w kwietniu chodzic. Wiec pytam sie po co komu e7200 za 450 PLN jak za chwile Q6600 w BOX'ie G0 bedzie dostepny za niecale 500PLN !!!!

I wlasnie na niego czekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jeśli E7xxx będzie cenowo znośny to będzie można brać jak sklepy nie podbiją ceny do 500 zł a jeśli cena Q6600 wejdzie poniżej 500 zł to sam się zastanowię czy nie zrobić tak jak mówisz bo 4 rdzenie to zapas na dobre sądzę parę lat ( co 4 rdzenie to nie 2 :razz: )pamiątki nasze i tak latają powyżej 1000 Mhz czyli tyle co DDR3 więc zobaczymy jak będzie.Ale na razie jestem bez Hurraoptymiznu bo wiem co nasz rynek potrafi zrobić a przykładów mamy całkiem sporo w ostatnim półroczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie może i bym wziął nawet za te 399 plnów  :razz:  do ofocowania bo własnie zbieram się na jakiegoś 45 nanometrowca.

 

...ale poczekam az się sprawa z Q 65nm cenowo wyklaruje.

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn.? dla mnie sie juz wyklarowala tak jak to wyzej opisalem, od jakiegos czasu ogladam quady i cena ciagle spada. Przed weekend kumpel sie napalil bo zobaczyl 2 sztuki w BOX'ie za 588 PLN taniej nigdzie nie bylo i je kupil (bo myslal ze okazja) . Mowilem mu poczekaj one bede lecial na pysk w dol. Minal weekend i podeslalem mu kilka linkow, np.

http://www.allegro.pl/item341062399_intel_...x_g0_od_ss.html

http://www.allegro.pl/item347064511__g0_q6..._box_od_ss.html

http://www.allegro.pl/item347782292_intel_..._box_nowy_.html

http://www.allegro.pl/item347308226_core_2...e_5_sztuk_.html

 

pozniej to: http://www.techworks.pl/newsy,5475,1,Intel...procesorow.html

 

takze do konca miesiaca sadze ze w ok. 500 PLN spokojnie powinno sie go kupic. a 45nm to niech sie na razie wypchaja, delikatne to to jest ze az strach cokolwiek z tym robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn.?

 

...takze do konca miesiaca sadze ze w ok. 500 PLN spokojnie powinno sie go kupic. a 45nm to niech sie na razie wypchaja, delikatne to to jest ze az strach cokolwiek z tym robic.

miałem na mysli że poczekam aż cena dobije do 500 zł (499zł) tak gdzieś na maj - czerwiec, bo na razie mi się nie śpieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kurne maliny ....

E 8200 troszkę dla mnie za drogie.

E 4700 ponoć nieopłacalne. E 2220 niewiele tańsze od E 4700, a poniżej mnożnika 11x - 12x przy fsb800 to nie chcę.

Miało być E 7200, ale jeśli taka qupa i dodatkowo droższy od E 4700 to ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując

E8200 ostatnio też do wyczynowych nie należy i 3800MHz wcale oczywiste nie jest. Czujniki temp. też szwankują.

Dodatkowo delikatne toto, albo plotki o spadku stabilności. Mnożnik 8x więc płyta i pamięci muszą więcej wytrzymać.

Może jednak ten E7200 wcale nie taka padaczka. przy mnożniku 9,5 na 333 jest spokojnie 3160 i na co dzień może tak hulać w zasadzie bez podkręcania sprzętu.

Jakaś alternatywa jest.

 

Na chwilę obecną za 390zł jest:

 

E4700 2.6 GHz fsb800, 13x, 2048kB L2 BOX

albo

E7200 2.53 GHz fsb1066, 9,5x 3072kB L2 BOX

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę składał kompa na tym e7200 ale nie będzie mi dane dłużej jak jeden dzień się nim pobawić na boxie.Wszystko do zestawu zamówione.

sprawdź chociaż walla i tak z 3.5G na jakim v robi, żeby mieć porównanie jakies do e4xxx i e6xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopie czytam co ty tu piszesz i tak sie zastanawiam czy ty masz jakies kompleksy czy jak na punkcie 45nm prockow? jestes podjarany na tego q6600 to kup i pisz w adekwatnym temacie.

chlopie o ty zacznij czytac ze zrozumieniem bo to nie boli. Gosc chcial zamienic e6600 na e7200, po co?

A Ja sobie kupie to co sobie kupie i nic Ci do tego czy bedzie to celek czy quad to moja sprawa. A czytaj sobie dalej i wyciagnij wnioski jakie teraz sa procki, kiedys bylo wieksze prawdopodobienstwo trafienia z [gluteus maximus] dobrej sztuki a teraz to cud. Przejrzyj temat o serii 8XXX i sie zacznij wypowiadac. Bo to ze robia 4.0Ghz+i wiecej to jest normalne ze seria 65nm im akurat nie dorowna tylko do tego sa bardzo delikatne.

 

A forum jest do tego zeby sie wypowiadac a nie obrazac kogos jak teraz to robisz cfaniaczku z za monitorka. Z kompleksami to sobie wjedz na forum przyjaciolki.pl i tam sie pozal.

 

 

@Lancu

wiem w kazdej serii sa fajne sztuki, tak jak pokazaliscie to to w temacie o e8XXX ale takich sztuk jest malo przynajmniej teraz (nawet Sector19 cos o tym wspominal) ale troche trzeba poprzebierac i zalezy komu do czego proc potrzebny

 

dobra koniec OT zpoczekamy na kolejne screeny uzytkownikow z PL co one sa warte :wink: Moze cos Sector wyczai i zamiesci, zobaczymy.....

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo na jakim steppingu są te E7200?? Bo ja na xtreview.com czytałem ze podobno mają być na jakimś M1.... Do czego zmierzam?? Już mówię - pamiętacie pewnie jak parę tygodni temu na necie pojawiło się kilka testów OC E7300, który w tych testach OC wypadał znakomicie (min. na forum Coolalera).... Otóż wspomniana przeze mnie posiadała info jakoby drugi z serii E7xxx czyli ów E7300 miał być na steppingu C0.... Myślicie że może to mieć znaczenie że E7300 tak dobrze wypadał w OC (choć trzeba przyznać ze to jednak był ES) a E7200 wypada jakby słabiej?? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E7200 retail ma stepping M0 ;]

 

Podobnie jak E2xx0 aktualne :)

Czyli dobry czy raczej nie?? Bo nie bardzo się orientuje jak to z tym jest.... W każdym razie E7300 (a przynajmniej ta wersja ES) jest na C0.... Ciekawe dlaczego ten model ma inny steping i ten E7300 też inny.... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E7300 też ma M0.

 

Stepping 65nm, a 45nm jest pewnie podobny do siebie tylko z nazwy ;]

 

A co do E7200/E7300 C0, to tak jak mówisz, pewnie były tylko w ES'ach.

Hmm bardzo możliwe - teraz się przyglądnąłem na dobre i rzeczywiście jeden i drugi mają ten sam stepping.... Te C0 to pewnie ES-y....

Ciekawe czy każdy E7200 poleci na 1333 bez żadnych dzwignięc Vcore i full stable (czyli na 3,16Ghz).... Mnie by takie cuś usatysfakcjonowało

 

PS. Ciekawe kiedy wyjdzie ten E7300.... Pewnie niepredko :sad: Ale ten mnożnik 10x ehh :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...