Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E7000 - E7200 / E7300 / 7xxx

Rekomendowane odpowiedzi

Yonash25 @ w sumie te 1.18V co podałem to z CPU-Z, ale mniej więcej takiego dropa ma moje mobo, więc powinno się zgadzać, a jak chcesz zmierzyć prawdziwe napięcie to musisz poszukać dla swojej mobo punktów pomiarowych i tam się miernikiem wpiąć.

hardy99 @ tutaj znajdziesz VID http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SLAPC -> zalezy jaki egzemplarz dostaniesz, dlatego jest taki przedział.

KaxxL @ wynik w superpi OK, jak na to taktowanie, temperatura to sprawa dyskusyjna, a jeśli chodzi o fakt taktowanie, a napięcie to musisz wyżej podkręcić, żeby się dało ocenić jak fajny egzemplarz masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko... mam właźnie pięknego 7200 na boxie(tymczasowo) puszczonego na def vcore 9,5x333 i tak core temp pokazuje w idle 42 stopnie a real temp dokładnie 10 stopni mniej czyli 32 któremu wierzyć? w sumie organoleptycznie box jest nawet nie ciepły buda otwarta...

Nie wiem któremu wierzyć?

edit:

Pod orthosem identyczna sytuacja, z tym, że core temp ~64 a real temp ~54 więc któremu wierzyć?

Czy to możliwe żeby w taki upał box wystarczał do takich ładnych temperaturek na 7200@ 3,16GHz?

Edytowane przez ZwieRZakwawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to ona ma tylko 4 fazy więc zagalopowałeś się z tym kręceniem quadów na kosmicznych napięciach. ;)

4 mocne fazy, które do Quada też wystarczą ;) Duży droop raczej nie koniecznie może wynikać z powodu słabej sekcji zasilania. Chyba że z 45nm tak jest poprostu i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Luk@s

 

Ja rozumiem, że różne egzemplarze mają różne napięcia, ale nie rozumiem dlaczego mój ma raz VID 1.150 V, a raz 1.225 V :damage_wall:.

 

I co ma opcja EIST do napięcia VID ? Myślałem, że polega ona tylko na obniżaniu mnożnika do najniższego, a napięcia o ileś tam wtedy gdy nic nie jest robione na kompie. Czy u was też tak jest, że jak wyłączycie opcje EIST to VID proca spada ? C1E nie wpływa na VID proca. Czy włączona czy nie jest 1.225 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno poskladalem bebechy, moj e7200 jest stabilny przy 4ghz 1.36v, ale cos dziwnego sie dzieje z temp... CoreTemp w stresie pokazuje mi 74 stopnie, a RealTemp okolo 64 stopnie. Ktoremu wierzyc ? Dziwne bo karakorum jest letni i podstawka nie parzy, moze zle zalozylem ale watpie. Jutro jak przerzuce bebechy do budy to sie zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ustawieniu tjmax w core temp jest ok.

Czym testujecie stabilność, bo nie wierze w te 4ghz na 1,36v :/ przy e7200.

Jaki mnożnik ?

 

Aha, u mnie tem w idle 40st z czujnika w aerocool. 3,6@1,36v

Wygląda jakby te procki nie oddawały całego ciepła na czapke...

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym testujecie stabilność, bo nie wierze w te 4ghz na 1,36v :/ przy e7200.

Jaki mnożnik ?

Mnożnik oczywiscie 9.5, orthos max puszczalem 8 godzin, super pi 32mb, kilka razy 3dmark. Super stabilny ani jednej zwiechy, dopiero przy 4100 sie orthos po 20 min wywalil.

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj e7200 w asus probe na asusie p5q pokazuje mi w idle ok34 stopnie a po paru godzinach grania ok44 stopni. Narazie mam box'owe chlodzenie wiec go tylko troche do 2,9 podkrecilem, a w biosie temperatura jest srednio 10 stopni wyzsza. Czy bardziej wierzyc temperaturze z biosa czy z asusa probe'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj e7200 w asus probe na asusie p5q pokazuje mi w idle ok34 stopnie a po paru godzinach grania ok44 stopni. Narazie mam box'owe chlodzenie wiec go tylko troche do 2,9 podkrecilem, a w biosie temperatura jest srednio 10 stopni wyzsza. Czy bardziej wierzyc temperaturze z biosa czy z asusa probe'a?

RealTemp jest odpowiedzią na twoje pytanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się E7300 w Polsce, niby mają już na magazynie Link

 

Na razie chora cena, ponad 100zł więcej niż E7200, właściwie za nic, bo co to jest 130MHz więcej.

I do tego gwarancja w tym sklepie to 24 miesiące ;)

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się przejść e e2160 na e7200? Kupować selekta, czy w ciemno na pałkę? Mam Freezera 7 pro, myślę że wystarczy.

 

EDIT

 

Sądzę, że lepiej selekta jakiegoś....

 

A co powiecie o tym e7200 Allegro

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem tydzień temu, brałem w ciemno i chyba słabo coś trafiłem

 

1,35v 3,6ghz

1,375v 3,7ghz

1,4v 3,8ghz

Wartości z bios, nie wiem ile tam na mierniku jest.

 

Obecnie jade na 3,6 pentagram Karakorum - realtemp idle:40st stress 65st :blink:

Aha takie idle to na speedstep (6x) !!!????

 

Pentagram ciepły, także ciepło odbiera.

Zastanawiam się czy go szybko nie wystawiać na sprzedaż i dołożyć do 8400.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam e7200 od kilku dni i dopiero zaczynam sie bawic podkrecanie. Jakie wyniki mozna uznac za dobre? Czy jak uda mi sie osiagnac stabilne 4ghz na 1,36v to moge to uznac za dobry wynik? Czy do testu stabilnosci najlepiej uzywac w orthosie "stress cpu and ram"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrze tutaj na te wasze 7200 to chyba jednak dość dobrze trafiłem

mój na Gigabycie p-31 robi 9x400(3,6)@ 1,28 bios(1,24 real)

na razie wyżej go nie cisnąłem choć zapasik na karakorum jest bo pod othosem mam 55*

Jak wróce z wakacji to zobaczę ile mu potrzeba do pełnych 4 mam nadzieje że wyżej niż real 1,30 nie będzie chciał ;)

Edytowane przez ZwieRZakwawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do testu stabilnosci najlepiej uzywac w orthosie "stress cpu and ram"?

Najlepiej uzywac Small FFTs - stress CPU, i piorytet ustawic na 10:

 

 

Dołączona grafika

 

 

Juz go nie mecze dalej ale poszedl by 4100 bez problemu IMHO, tylko narazie za goraco bo nie mam wentyli w budzie...

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej uzywac Small FFTs - stress CPU, i piorytet ustawic na 10:

 

 

Dołączona grafika

 

 

Juz go nie mecze dalej ale poszedl by 4100 bez problemu IMHO, tylko narazie za goraco bo nie mam wentyli w budzie...

Ładnie ci poszedł mój 3800Mhz w te upały :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka,

jest sens zmienią E2180@3Ghz na E7200 ? czy ga-p31-ds3l nie będzie ograniczeniem ? o ile będzie wzrost wydajności w grach ( chwilowo testuję radka 4870 i różnica pomiędzy 4850 jest prawie zerowa... pewnie za słaby proc... ).

pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka,

jest sens zmienią E2180@3Ghz na E7200 ? czy ga-p31-ds3l nie będzie ograniczeniem ? o ile będzie wzrost wydajności w grach ( chwilowo testuję radka 4870 i różnica pomiędzy 4850 jest prawie zerowa... pewnie za słaby proc... ).

pozdro :)

Sam tak zmieniłem, jest różnica w grach, bo z e7200 więcej ghz wyciągniesz, ale teraz brałbym e8400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam tak zmieniłem, jest różnica w grach, bo z e7200 więcej ghz wyciągniesz, ale teraz brałbym e8400

poszedł na 3.6ghz (400x9) na 1,25v. chyba dobrze. przy mnożniku 9,5 na tym v wisi. jest sens podwyższać v, aby dobić wyżej ? z radeonem 4870 w 3dmark 06 robi ponad 14k pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z OC swojego E7200. Otóż wygląda to mniej więcej tak jakby skubaniec miał walla przy ok. 400 MHz. Na żadnym mnożniku nie chcę pracować przy FSB równym 400 i więcej. Próbowałem już chyba wszystkiego. Ale po kolei:

 

1. VTT najlepiej się sprawdza na 1.12 V. Na 1.15 V jest już niestabilnie, podobnie jak na 1.10 V. Czy to normalne, że na wyższym napięciu VTT pracuje gorzej ?

 

2. Dzielniki pamięci przerobiłem chyba wszystkie i pamięci mogę raczej wykluczyć. Różnice między poszczególnymi dzielnikami wg. programu MemSet to jedynie opcje Performance Level i Refresh Period (Tref), próbowałem je zmieniać, ale nic to nie dało. Podobnie jak napięcie na pamięciach – doszłem do 2.4 V i nic. Co do OC pamięci to na pewno robią 910 MHz niesynchronicznie na takich samych timingach. Niesynchroniczne oczywiście na 800 działają też bez problemu. Wydaje mi się, że można je wykluczyć. No chyba, że coś pominąłem.

 

3. Napięcie na chipsecie podniosłem z 1.1825 V na 1.2575 V – bez wpływu ma kręcenie proca. Dodatkowo to jedynie 400 MHz, więc można chyba wykluczyć płytę na której ludzie robią grubo ponad 500 MHz. Zmieniałem BIOSy na nowe bety, ale to nic nie pomaga. Wyłączone są opcje Thermal Control, EIST, C1E. Coś pominąłem ? Nie bardzo wiem za co odpowiedzialne są opcje GTL CPU i GTL North Brigde i tego nie ruszałem.

 

4. Teraz odnośnie max. stabilnego FSB. Jest to zależne od mnożnika proca – im niższy tym wyższe max FSB. Także zwiększenie napięcia pozwala na uzyskanie odrobinę wyższego FSB, ale na 400 MHz nie pozwala nawet 1.425 V, a więcej to ja mu nie dam.

 

Testy robione na pamięciach synchronicznie, vcore 1.375 V, VTT 1.12 V. Wygląda to mniej więcej tak:

 

6.0x395 – działa

6.0x400 – nie działa

 

8.0x390 – działa

8.0x400 – nie działa

 

9.0x380 – działa

9.0x390 – nie działa

 

9.5x380 – działa

9.5x390 – nie działa

 

Podniesienie vcore do 1.425 przy mnożniku 8 pozwala osiągnąć 395 MHz, ale na 6 nic się nie zmienia – max 395 MHz.

 

Czy jest możliwe, by ten proc miał walla tak nisko ? Jest to dość słaba sztuka gdyż robi 3600 (379x9.5) @ 1.375 (tyle ustawione w biosie), ale byłby aż tak badziewny ?

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc bo sam nie jestem w stanie sobie z tym poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem do przedmówcy. otóż złożyłem kuzynowi takiego kompa

 

e7200 chłodzony scythe ninja 2

gigabyte ep31-ds3l

4gb ramu goodram cl5 800

seagate 500

bequiet straightpower 550W

powercolor 4870

 

z powodu braku budy która przyszła dnia następnego złożyłem kompa na żywca na kartonie od płyty głównej troche podparłem płytę w rogach żeby nie grzała się od spodu przez karton, podkręciłem procka na 400x9=3600 przy 1.375v puściłem na 16h orthosa i wszystko szło gładko do chwili kiedy wyłączyłem ten zestaw wsadziłem go do obudowy i za cholere procek nie chce się wogle podkręcić nawet o 1mhz

 

nie wiem co się stało, płyta nie ma przebicia, bo by nie działa inaczej, komp nie kopie jak się go dotyka czyli powinno być ok. ale kręcić się niechce. napięcia raczej na procku nie dałem za dużego bo z tego co pamiętam intel określił 1,375v jako maksymalne bezpieczne... na takim działa mój 8200 od jakiś 5 miechów i nie mam z nim żadnych problemów

 

podejrzewam że procek dostał po [gluteus maximus] razem z płytą i teraz ma gdzieś podkręcanie się :/ poradźcie coś...

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45nm czasami bywają wrażliwe na wysokie v-core, zależy ile max mu tam ładowałeś, nie lubią też zbyt wysokiego vtt fsb.

dokładnie - testowałem E8400 - za nic na świecie nie chciał wstać na 4G - dopiero jak wszystkie napiecia dałem default ruszył :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcore dałem max na 1.425 V, ale tylko na bardzo krótko i temp nie przekraczała 75"C bo robiłem testy z otwarta obudową i nawiewem.

 

VTT mam na 1.12V bo na 1.15V gorzej pracował niż na 1.12V. Nigdy nie ustawiłem więcej niż 1.15V i też na bardzo krótko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...