Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E7000 - E7200 / E7300 / 7xxx

Rekomendowane odpowiedzi

Ano dziwna jak na chłodzenie z wyższej póki i jeszcze dodatkowo wentylator.No to Witto teraz Ty testuj swojego i pokaż wyniki.

Ja będe miał swojego w czwartek ale wyjeżdżam więc pobawię się nim dopiero w przyszłym tygodniu niestety;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu chce sie powiedziec ze po co nam postep technologiczny jak czytam takie posty. Moze lepiej jak bysmy poprzestali na Celeronach 400 MHz i to by wszystkim wystarczylo bo miedzy 400 a 900 niewiele jest roznicy ? :damage_wall: Jak kogos stac to kupuje lepsze. A 1-2FPS to chyba z choinki wziales. Jak masz cienka grafe typu 8600GT to OC procka nie da nawet 1FPSu wzrostu... Ale kto kupuje do cienkiej grafy E8200 ??

Nie wiem jak Ty - ja na co dzień obcuję ze sprzętem. I poprawiam się - dla mnie E8200@3.9GHz to jednak świetny proc. Average FPS faktycznie 1-2FPS większe aniżeli E2140@3GHz, ale minimalne to kosmos. Wyszło to podczas testów 9800GTX. Ten procesor niemal całkowicie eliminuje błąd pomiarowy :).

 

Ale dla zwykłego gracza i tak polecam E21xx.

Co do braku sprzętu: Porównywałem na 9800GTX EVGA, 9800GTX Twintech, 8800GT CMHP Galaxy, a na biurku leżą Radeony 3870 i 3850...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_< Dobry proc to podstawa jeśli gra się w gry o rozbudowanym świecie, 1 mb kaszy nie starcza i pojawiają się ścinki. Czekam na 7300 wersja inżynierska:))) ciekawe jakie o/c :rolleyes: juz nie mogę się doczekać... szczególnie fajne że mnożnik ma * 10:)kupiłem za 350 zeta tyle że używany testowo i tylko 2 tyd gwary ale i tak się opylało jak za es:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_< Dobry proc to podstawa jeśli gra się w gry o rozbudowanym świecie, 1 mb kaszy nie starcza i pojawiają się ścinki. Czekam na 7300 wersja inżynierska:))) ciekawe jakie o/c :rolleyes: juz nie mogę się doczekać... szczególnie fajne że mnożnik ma * 10:)kupiłem za 350 zeta tyle że używany testowo i tylko 2 tyd gwary ale i tak się opylało jak za es:)

A wiadomo kiedy E7300 mają trafić na rynek?? Niedawno popjawił się E7200 a już pełno ES-ów E7300 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało nie dałem ale jakby co to sprzedam an bank ktoś się skusi szczególnie ze proc jeszcze nie dostępny a z tego co widziałem na jakimś angielskim forum ( zresztą jest odnośnik gdzieś w tym temacie) to kolo miał 7300 es i mu poleciał na 4,2 ghz na napięciu 1,4 z biosa:) i miał te same oznaczenia na procu co ja wiec tez jestem dobrej myśli:) jak co zawsze mogę zwrócic. Sprzedawca daje mi dwa tyg na przetestowanie i w razie problemów zwrot kasy :wink: ja zdecydowałem sie na 7300 bo mnożnik * 10 ma a na mojej płycie max fsb to ok 420 ( P31) a 8200 ma mnoznik *8 więc wiele bym z niego nie wyciągnął... zobaczymy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos mi powie ze E7xxx to nieciekawe proce to go zabije :)...

 

Szczegoly za 2 minutki :P

 

Edit: JUZ :)

Jestem podczas selekcji wiec cos milego moze wychacze...

Dołączona grafika

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Z gory przepraszam za double posta, ale uwazam ze ten post cos wniesie do tematu.

 

Wlasnie jestem po malej selekcji tych prockow i co nieco moge o nich powiedziec...

 

Zaczne od FSB

 

Wacha sie ono w granicach od 460MHz - 540MHz... wiec przy mnozniku 9,5x jest w zupelnosci wystarczajace... ale jednak nizsze niz w serii E8xxx gdzie wiekszosc zamykalo mi plyte 600MHz, tylko mega padaki konczyly sie na wartosciach okolo 580MHz

 

Temperatura

 

Temperatura jest poprostu wieksza niz modeli E8xxx przy takim samym napieciu i taktach, nie chce mi sle tlumaczyc dlaczego tak jest, ale wyrobilem sobie juz taka teorie za czasow selekcji E2xxx i sie w 100% sprawdza...

 

Podkrecanie

 

Powiem tak... Srednio kreca sie o 100Mhz gorzej niz seria E8xxx, wiec jest BARDZO dobrze...

 

A Ogolnie te wszystkie 20 procesorow ktore mialem krecilo sie i tak podobnie jak ostatnie 5 sztuk E8400 Q808 ktore wzialem do domu... NORMALNIE mega padakowata seria tych E8400 3,6Ghz @ 1,25v to byl ich max wiec zupelna loteria...

 

W domu zostaly 3 sztuki moim zdaniem warte potestowania glebszego... i tyle...

 

4,0GHz @ BOX jest jaknajbardziej mozliwe :)

 

Wiecej info niestety bedzie dopiero jutro Bo dzis jestem zajety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura

 

Temperatura jest poprostu wieksza niz modeli E8xxx przy takim samym napieciu i taktach, nie chce mi sle tlumaczyc dlaczego tak jest, ale wyrobilem sobie juz taka teorie za czasow selekcji E2xxx i sie w 100% sprawdza...

Temperatura jest większa bo czujniki źle pokazują czy rzeczywiście mierzyłeś i bardziej się te procki grzeją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura jest większa bo czujniki źle pokazują czy rzeczywiście mierzyłeś i bardziej się te procki grzeją?

Temperatura jest większa...

 

a jesli bardziej sie grzeja, to dlaczego (podziel sie z nami swoja teoria, Sector19 ;))?

Grzeja sie dlatego bardziej... bo niewykorzystany cache (pewnie uszkodzony) tez dostaje jakieś napiecie i chyba przez to ze jest uszkodzony sie bardziej grzeje :)... taka jest moja teoria.. bo wszystkie procki z obciętym cache mi sie bardziej grzały (100% powtarzalności)...

 

Ale to tylko teoria... faktem jest ze procki z obcietym cache sa cieplejsze, a dlaczego... to mozemy sie tylko domyslac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, ale dlaczego użytkownicy serii 8 też mają problemy z temperaturami?

Przecież to jest oczywiste

 

Powierzchnia rdzenia jest dużo mniejsza niż w prockach 65nm, więc i możliwości oddawania ciepła są mniejsze. Stąd te procki mają większe temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc i możliwości oddawania ciepła są mniejsze

wiec i mozliwosci wydzielania cepła sa mniejsze :P

wiec Mało to jest oczywiste :wink:

Zmienili sklad jadra(krzemu) albo cos :P trza by intela zapytac :P

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewnie nie ale moze tak ale jak juz odpali to bedzie niestabilny albo bedzie chodził z najnizszym mnoznikiem najlepiej zaktualizuj :)

Mam taki zamiar, ale zamówiłem płytę + ten procesor i teraz się zastanawiam czy uda mi się BIOS zaktualizować :oops:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Jestem tu nowy ,mam pytanie kupiłem(jutro odbieram z sklepu) sobie płyte MSI P-35 NEO2 FR,i mam procesor E7200(zakupiony wcześniej),czyli niema szans na uruchomienie tego procka na tej płycie na biosie fabrycznym(bo niewiem jaki bedzie na nowej płycie bios).A moze jest jakiś sposób na uruchomienie i aktualizacje biosu pod ten procesor,dodam że niemam innego procesora,a w sklepie nie robią aktualizacji(tylko na serwisie-trzeba wysyłać).

 

Pozdrawiam

Max119x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu odpali. Jedyna rzecz, której nie będziesz mógł zmienić to dać mnożnika niżej.

 

Testowane na E8400 + msi p35 neo2-fr z biosem 1.3 (dosyć stary bios) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu odpali. Jedyna rzecz, której nie będziesz mógł zmienić to dać mnożnika niżej.

 

Testowane na E8400 + msi p35 neo2-fr z biosem 1.3 (dosyć stary bios) ;)

No to wreszcie mogę zasnąć :rolleyes:, gdyż jestem w podobnej sytuacji jak max119x.

Jutro się przekonamy, ale do płyty MSI P35 neo2-fr nie wypuścili jeszcze BIOSu obsługującego E7200 ?

Mam nadzieje, że kolega już śpi ;0.

Edytowane przez Gormar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...