Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E7000 - E7200 / E7300 / 7xxx

Rekomendowane odpowiedzi

Co drugi może nie ;) Ale faktycznie 5 minut to stanowczo za krótko i minimum 9 prio.

Mój 3,8 robił na 1,32v ale padł nie wiedzieć czemu. Oddałem na gware do Komputronika i boje sie że mi dadzą nowy który bedzie padaką :( Jak myślicie? E7200 chyba nie produkują już, mają nowe E7200 na wymiany gwarancyjnew czy może jakiegoś E7300 dostane fartownie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co drugi może nie ;) Ale faktycznie 5 minut to stanowczo za krótko i minimum 9 prio.

Mój 3,8 robił na 1,32v ale padł nie wiedzieć czemu. Oddałem na gware do Komputronika i boje sie że mi dadzą nowy który bedzie padaką :( Jak myślicie? E7200 chyba nie produkują już, mają nowe E7200 na wymiany gwarancyjnew czy może jakiegoś E7300 dostane fartownie? :)

Jak padł na 1.32 to ja bym tego nazwał padaką (no chyba że miałeś tempy w granicach 75-80 stopni to wtedy normalne że padł) i modlił się żeby trafić na lepszy skoro dla nich maks to 1.4v to myśle że do 1.35v można spokojnie cisnąć. A czy E7300 hmm chyba jeszcze trochę za szybko na to, zawsze mogą zalegać gdzieś w magazynach, chociaż nadzieja jest bo E7200 kosztowały w dobrym momencie niewiele ponad 300zł a za granicą koło 150 dolców i wtedy schodziły jak świeże bułeczki, wszystko zależy od tego czy intel się wysypał wtedy ze wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak padł na 1.32 to ja bym tego nazwał padaką (no chyba że miałeś tempy w granicach 75-80 stopni to wtedy normalne że padł) i modlił się żeby trafić na lepszy skoro dla nich maks to 1.4v to myśle że do 1.35v można spokojnie cisnąć. A czy E7300 hmm chyba jeszcze trochę za szybko na to, zawsze mogą zalegać gdzieś w magazynach, chociaż nadzieja jest bo E7200 kosztowały w dobrym momencie niewiele ponad 300zł a za granicą koło 150 dolców i wtedy schodziły jak świeże bułeczki, wszystko zależy od tego czy intel się wysypał wtedy ze wszystkich.

Nie o to chodzi. Podkręcać umiem, 1,32v to jest w pełni bezpieczne napięcie na codzień więc padaka nie była, bo coś musiało sie dziwnego stać bo płyta też poszła razem z procem, zasilacz sprawny. Tempy mi rzadko kiedy 60 stopni przekraczały.

Też myśle że na wymiane na E7300 za wcześnie. Ale boje sie że padaka mi sie gorsza trafi bo słyszałem że im późniejsze tym gorsze oc było choć nie wiem czy to jest prawda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi. Podkręcać umiem, 1,32v to jest w pełni bezpieczne napięcie na codzień więc padaka nie była, bo coś musiało sie dziwnego stać bo płyta też poszła razem z procem, zasilacz sprawny. Tempy mi rzadko kiedy 60 stopni przekraczały.

Też myśle że na wymiane na E7300 za wcześnie. Ale boje sie że padaka mi sie gorsza trafi bo słyszałem że im późniejsze tym gorsze oc było choć nie wiem czy to jest prawda...

 

Eee no to co nie mówisz, że płyta też padła, ja bym obstawił właśnie zasilacz bo to że on przeżył niekoniecznie wyklucza go z kręgu podejrzanych, zwłaszcza że jak pada więcej niż jeden komponent to zwiększa prawdopodobieństwo, że chodzi o napięcie. Może był jakiś skok napięcia którego zasilacz nie ogarnął i puścił na płytę a ta z kolei w pierwszej kolejności na proca. Druga opcja to że ewentualnie płyta się zwaliła i ona puściła za dużo V na proca ale to już raczej daleko idące wnioski. Ja bym na twoim miejscu w pierwszej kolejności wymienił zasilacz.

 

A czy późniejsze gorsze hmm ja kupowałem w październiku czyli już raczej późniejsze serie a na OC nie narzekam wręcz przeciwnie. Wydaje mi się że termin nie ma znaczenia, bo przecież i tak wszystkie wychodzą z tej samej linii produkcyjnej, ja bym bardziej obstawał przy lepszych i gorszych sztukach bez względu na datę produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zasilacz działa już dwa miechy na starym kompie (tym niżej z siga) i nic sie nie dzieje. Odpalałem na nim normalnie swojego kompa tylko z kumpla E7200 po naprawie płyty i też chodziło wporzo. Także zasilacz sie wydaje być oki. Jedno co mnie martwi to że wymieniałem wentylator w nim ale dosyć dawno. Wydaje mi sie że wentyl o niższym przepływie powietrza nie jest tu winny bo zasilacz był co najwyżej ciepły ale nigdy gorący. Płyta jak poszła to wszystko wskazywało na sekcje zasilania procka a co za tym idzie jej uszkodzenie mogło też dotknąć proca. Więc raczej te daleko idące wnioski są prawidłowe :P

 

Kończąc z off-topem to zdarzają sie takie co sie kończą na 3,6ghz przy 1,4v albo wiecej. Jak na takiego trafie to chyba sie powiesze :D Narazie nie mam kasy na modernizacje sprzętu.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To go zjarasz i oddasz jeszcze raz :D

Dlaczego krakałem?? Nie mam pojęcia ale tak sie właśnie zdarzyło że dali mi nowego E7200 który na 1,35v robi marne ku%@# pier%*@ 3,5ghz i to po 11 minutach error w orthosie!! Chyba zaraz wyjde z siebie dosłownie... :angry: Narazie nie mam siły na barana. Jak sie oswoje z myślą że mam takiego łacha to może dostroje ustawienia ale napewno na ludzi nie wyjdzie ten procek... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego krakałem?? Nie mam pojęcia ale tak sie właśnie zdarzyło że dali mi nowego E7200 który na 1,35v robi marne ku%@# pier%*@ 3,5ghz i to po 11 minutach error w orthosie!! Chyba zaraz wyjde z siebie dosłownie... :angry: Narazie nie mam siły na barana. Jak sie oswoje z myślą że mam takiego łacha to może dostroje ustawienia ale napewno na ludzi nie wyjdzie ten procek... :mur:

 

Spróbuj 373 x 9.5 u mnie właśnie w tym miejscu jest wyraźna różnica w napięciu tzn jak dam już choć o 1 więcej na FSB to muszę podbijać napięcie a tak to chodzi na dużo niższym - pisałem o tym parę postów wcześniej - daj na start 1.25v w biosie - jak się nie podniesie w ogóle to niestety nie rokuje to dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, widze że jest duża różnica w OC między Twoim a moim. Nie załamuj mnie :P 373x9,5 jest poza moim zasiegiem na napięciu 24/7 :oops: Juz robie wykaz. Na standardowym 1,15v nie robi nawet 3ghz, niżej nie sprawdzałem żeby go nie kompromitować a siebie nie wyprowadzać z rónowagi :D Jedynie mi przeszło przez myśl czy nie jest walnięty i sprawdziłem czy na defaultowym 2,53 chodzi bez błędów i niestety chodzi :lol2: wolałbym nie co bym go czym prędzej oddał. Ale niema lekko.

Dalej kolejna załamka. 350x9.5 czyli ładna liczba 3333mhz - musiałem zwiększać do 1,325v w biosie (!!!) aby było stabilnie (pół godziny orthosa prio9 - dłużej mi sie nie chciało), cpu-z pokazywał ~1,28v w stresie. Na bezpiecznym na codzień 1,35v w cpu-z (1,3875v bios) mam nadzieje że będzie stabilnie w orthosie, bo na 1,375v w biosie orthos wywalił mi po 20 minutach...

vtt fsb ustawiam przy wyższych częstotliwościach na 1,25 - 1,3v. Regulacja skewów 'na ślepo' raczej nie poprawiła stabilności.

Procesor tragedia! Nie potrafie jakoś na żywca go zjarać specjalnie... :P chociaż mam ochote jak widze mrugający na czerwono orthos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, widze że jest duża różnica w OC między Twoim a moim. Nie załamuj mnie :P 373x9,5 jest poza moim zasiegiem na napięciu 24/7 :oops: Juz robie wykaz. Na standardowym 1,15v nie robi nawet 3ghz, niżej nie sprawdzałem żeby go nie kompromitować a siebie nie wyprowadzać z rónowagi :D Jedynie mi przeszło przez myśl czy nie jest walnięty i sprawdziłem czy na defaultowym 2,53 chodzi bez błędów i niestety chodzi :lol2: wolałbym nie co bym go czym prędzej oddał. Ale niema lekko.

Dalej kolejna załamka. 350x9.5 czyli ładna liczba 3333mhz - musiałem zwiększać do 1,325v w biosie (!!!) aby było stabilnie (pół godziny orthosa prio9 - dłużej mi sie nie chciało), cpu-z pokazywał ~1,28v w stresie. Na bezpiecznym na codzień 1,35v w cpu-z (1,3875v bios) mam nadzieje że będzie stabilnie w orthosie, bo na 1,375v w biosie orthos wywalił mi po 20 minutach...

vtt fsb ustawiam przy wyższych częstotliwościach na 1,25 - 1,3v. Regulacja skewów 'na ślepo' raczej nie poprawiła stabilności.

Procesor tragedia! Nie potrafie jakoś na żywca go zjarać specjalnie... :P chociaż mam ochote jak widze mrugający na czerwono orthos...

To może daj na auto i zobacz ile sam sobie ustawi na rożnych taktach - skoro i tak ma być wypadek to nie ma co się bać:D Ja szczerze powiedziawszy tez tak sprawdzałem i później wystarczyło tylko zmniejszać do granic stabilności, ale nie próbowałem tego przy częstotliwości wyższej niż 3.6ghz bo o swojego to raczej się boje bo to niezła sztuka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła to te 3600 na jakim napięciu Ci robi?? Mój śp. poprzedni robił 3600 na 1,28v z cpu-z i to był niezły proc, ale bywają oczywiście lepsze. Mój rekord SPi i ustawienia mam w sigu na starym procku było robione.

A o auto to co masz na myśli? VTT FSB? Może i racja bo dałem aż na 1,3v, a Vcore na 1,3875 (1,35 - 1,36v cpu-z) i na 3500mhz błąd po 10 minutach... Coś jest nie tak. Jakie jest wogóle standardowe napięcie VTT FSB? stałe czy zmienia sie względem czegoś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła to te 3600 na jakim napięciu Ci robi?? Mój śp. poprzedni robił 3600 na 1,28v z cpu-z i to był niezły proc, ale bywają oczywiście lepsze. Mój rekord SPi i ustawienia mam w sigu na starym procku było robione.

A o auto to co masz na myśli? VTT FSB? Może i racja bo dałem aż na 1,3v, a Vcore na 1,3875 (1,35 - 1,36v cpu-z) i na 3500mhz błąd po 10 minutach... Coś jest nie tak. Jakie jest wogóle standardowe napięcie VTT FSB? stałe czy zmienia sie względem czegoś??

Auto miałem na myśli Vcore żeby orientacyjnie sprawdzić ile ciągnie np na 3.2ghz 3.4, 3,6 ? U mnie 373 x 9.5 = 3543 stabilnie na 1.216v w idle w cpu-z. Napięcia na VTT zostaw auto albo wpisz ręcznie takie jakie jest standardowe, można lekko podnieść napięcie na NB. Ale jak mówię najlepiej zostaw sobie wszystko na auto zmień tylko taktowanie fsb i zobacz ile ciągnie prądu. Zrób orthosa na stabilność - jak będzie dobrze to zmniejszaj stopniowo napięcie Vcore do czasu aż zobaczysz crasha w orthosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To twój ładny, niema porównania.

Na mojej MSI niema auto na Vcore. Moge dać default 1,15v oznaczony na szaro i podnosić tylko. VTT FSB moge dać na auto ale nie mam pojęcia ile wtedy jest, jaki ten default jest nie wiem jak sprawdzić. Następne 'oczko' po auto to jest 1,175 i 1,20 itd. NB podniosłem z 1,25 do 1,4v i chyba niema sensu więcej podnosić bo ram stabilny. Skewy to jedna wielka zagadka, na mojej płycie jest w formie binarnej: było 0000, zmieniłem na 0100 sugerując sie innym userem który ma tą płyte. BTW. Podkręcać umiem tylko te skewy dla mnie zagadka no i nie wiem jaki jest def VTT FSB.

Ogólnie jeszcze nie czaje dlaczego na jednym ustawieniu (3500mhz, vcore bios 1.375, vtt fsb auto) raz orthos chodził 20minut i grałem w Far Cry'a 2 godzine i nic sie nie działo, a np. teraz rano orthos wywalił po minucie. :blink: Ale podejrzewam że grało by sie również bezproblemowo. Podobnie miałem Z tamtym prockiem. Na 3800 grać mogłem do bólu (nawet w gta4) a orthos wywalał albo po 1 minucie albo nawet po 40 minutach...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To twój ładny, niema porównania.

Na mojej MSI niema auto na Vcore. Moge dać default 1,15v oznaczony na szaro i podnosić tylko. VTT FSB moge dać na auto ale nie mam pojęcia ile wtedy jest, jaki ten default jest nie wiem jak sprawdzić. Następne 'oczko' po auto to jest 1,175 i 1,20 itd. NB podniosłem z 1,25 do 1,4v i chyba niema sensu więcej podnosić bo ram stabilny. Skewy to jedna wielka zagadka, na mojej płycie jest w formie binarnej: było 0000, zmieniłem na 0100 sugerując sie innym userem który ma tą płyte. BTW. Podkręcać umiem tylko te skewy dla mnie zagadka no i nie wiem jaki jest def VTT FSB.

Ogólnie jeszcze nie czaje dlaczego na jednym ustawieniu (3500mhz, vcore bios 1.375, vtt fsb auto) raz orthos chodził 20minut i grałem w Far Cry'a 2 godzine i nic sie nie działo, a np. teraz rano orthos wywalił po minucie. :blink: Ale podejrzewam że grało by sie również bezproblemowo. Podobnie miałem Z tamtym prockiem. Na 3800 grać mogłem do bólu (nawet w gta4) a orthos wywalał albo po 1 minucie albo nawet po 40 minutach...

No to jest oczywiste ze grac można bo gry nie obciążają tak proca jak orthos. Tyle że mimo grania to wciąż nie jest stabilny system bo jak orthos się wywala tzn ze możesz mieć zwiechę w dowolnym momencie użytkowania. Że nie ma tego auto napięcia to szkoda to już płyta kuleje troszkę z takim biosem. Na asusach pokazuje w nawiasie ile wynosi wartość standard, minimum i maximum przy wszystkich napięciach. Napięcie na NB ja u siebie mam chyba 1.18v i w zupełności wystarcza :) Jak wrócę wieczorem to spisze ile powinna standardowo mieć reszta i wrzucę tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No byś sie zdziwił jak gry mogą obciążyć proca ;) Np. takie gta4, ludzie piszą że orthos chodzi 2 godziny bez errora a w gta4 sie wykrzacza. A u mnie właśnie odwrotnie i nie wiem dlaczego...

A z tymi napięciami to widziałem że P5Q Pro ma wszędzie auto. Ale to na moje nie jest dobre. Jak sie podkręca to nigdy sie nie zostawia na auto. Zresztą to jest inna półka cenowa. Co nie oznacza że moja MSI kuleje - OC ma b. dobre a auto vcore i tak bym nie używał. Napięcie NB na P45 jest niższe i tu nie możemy mieć tak samo. Na P35 standard jest 1,25v. Podbijam na 1,4v lub nawet na 1,5v jeżeli RAM pracuje na skraju swoich możliwości.

To jak byś mógł to zobacz jakie jest standardowe napięcie VTT FSB dla E7200 ;)

 

PS. Nie musisz cytować mnie jeżeli moja odpowiedź jest ostatnia.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e7200

 

Tu u mnie chodzi stabilnie, wyjście wyżej powoduje już niestabilność nawet przy znacznie podniesionym napięciu. Moje pytanie: widząc że proc stabilnie działa przy 3.6 Ghz, chciałem ustawić go 9* 400 FSB żeby lepiej pamięci chodziły ale przy takich ustawieniach za nic nie mogłem ustawić stabilności, czy to już za wysokie FSB dla tego proca, czy coś z ustawieniami w Biosie jeszcze można pokombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dziwne. Nie miałem okazji doświadczyć Fsb walla i nie wiem w jakich fsb sie zdarza, ale to dziwne. Mój poprzedni E7200 latał full stable nawet na fsb 510!! Także 400 to powinna być bułka z masłem. Nawet na 1,35v nie chodzi? Pamiętaj, że wraz ze wzrostem fsb, oc ramu może delikatnie spaść chociaż chyba tu nie na tyle. Jakie masz napięcia? Ustaw 5-5-5-15 lub jak juz masz 5-6-6- to ostatnie daj 18. Również ważne są alphatimingi jak i Performance Level. Jesteś pewien, że to proc jest niestabilny a nie ram?? Czym testujesz?

 

PS. Skąd macie procki? Moja padaka ma Costa Rica. Poprzedni sie dobrze podkręcał a był z Malezji... Również Fredek pochwalił sie że ma niezłą sztuke z Malezji. ma ktoś z Kostaryki? I jakie oc?

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 400 FSB jest niestabilnie też przy ustawieniu 8*400, a przy zwykłym dzielniku to 3,2 Ghz robi spokojnie przy tylko delikatnym podniesieniu napięcia, RAM to A-Data Extreme Edition - one chodzą 1066 , wiec przy 400 FSB i ustawieniu 2.66 dzielnika w biosie taktowanie wchodzi dokładnie w punkt. Może to płyta nie daje rady ? - Gigabyte Ep-45 DS3, w instrukcji pisze , że 400 FSB to powinna robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc to nie od procesora skoro zmniejszasz mu taktowanie mnożnikiem i dalej niestabilnie. W dalszym ciągu nie napisałes czym testujesz. Jeżeli orthosem to odstaw go bo nim nie dowiesz sie co jest niestabilne. Na ram jakie napięcie dałeś? daj 2,2v. I ram przetestuj GoldMemory lub MemTest. A samego procka najlepiej OCCT tym testem pierwszym od góry lub ewentualnie orthosem ale testem Stress CPU. Tylko mi na tym teście CPU wywalało nawet jak za duże OC pamięci dałem dlatego coś nie mam zaufania. I napięcie na NB troche podbij! Bo RAM może wymagać tego. Jeżeli dalej będzie cos niestabilne to w programie MemSET zwiększ Performance Level (PL), może płyta za ciasno ustawia...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do stabilności to testuje wszystkim żeby być pewnym: orthosem - i blend i smallftt , OCCT a nawet Intelburntestem. Co dalszej zabawy: przy 400 FSB - nie ma mowy o stabilności, próbowałem różnych ustawień Ram-u- nic nie pomaga i to nie kwestia,że wywala w orthosie, generalnie to mam restart przy otwieraniu windy ,góra po paru minutach od otwarcie systemu. Badałem różne konfiguracje 6*400, 7*400, 7,5*400 - wszędzie niestabilny. Moim zdaniem to płyta ale nie wykluczałbym,że to jednak koniec dla tego proca, w końcu standardowo ma on działać z szyną 1066, więc nie ma nic nieprawdopodobnego że odmawia współpracy po podniesieniu szyny o 50 % do 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie na jaki wzrost wydajnosci moge mniej wiecej liczyc przy zmianie mojego obecnego proca dual core E2180 na core 2 duo E7400 przy 2GB ramu i radku 3850?

W grach? Niewielki raczej. Chyba że trafi Ci sie łądna sztuka i to nieźle wykręcisz do ~3,8GHz, ale na moje to nieopłacalna zmiana. E8400 to już coś ;)

 

Co do stabilności to testuje wszystkim żeby być pewnym: orthosem - i blend i smallftt , OCCT a nawet Intelburntestem. Co dalszej zabawy: przy 400 FSB - nie ma mowy o stabilności, próbowałem różnych ustawień Ram-u- nic nie pomaga i to nie kwestia,że wywala w orthosie, generalnie to mam restart przy otwieraniu windy ,góra po paru minutach od otwarcie systemu. Badałem różne konfiguracje 6*400, 7*400, 7,5*400 - wszędzie niestabilny. Moim zdaniem to płyta ale nie wykluczałbym,że to jednak koniec dla tego proca, w końcu standardowo ma on działać z szyną 1066, więc nie ma nic nieprawdopodobnego że odmawia współpracy po podniesieniu szyny o 50 % do 1600.

Ja dalej bym obstawiał, że 400MHz dla tego procka to pestka. Mój szedł na ponad 500 bez niczego. Może poprostu nie zmieniłeś strapa i NB sie męczy przetaktowany o ~80%... Ustaw strapa 333 jeżeli tego nie zrobiłes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz racje, ale już nie wiem co mam poustawiać w Biosie, wydaje mi się , że ustawiałem strapa i na 333 i próbowałem przy 266, ale nie widzę jakoś różnicy.

 

Dołączona grafika

 

tu nawet zdołalem odpalić Orthosa bo generalnie to albo winda nie wstaje albo mam restarta po paru,parunastu sekundach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj e7200 poszedl 3.6 ghz przy 1.25v natomiast jest jeden problem - temperatura...mam zalozony karakorum i wentyl na procku a temp. w idle ok. 45C, a przy wlaczonym orthosie 65C. Czy taka temp. w stressie jest wskazana dla tego procka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Mam możliwość kupienia za około 300zł E7400ES z miesięczna gwarancją. Proces jest ES.

 

Warto (aktualnie posiadam E5200)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupienia za około 300zł E7400ES z miesięczna gwarancją. Proces jest ES.

 

Warto (aktualnie posiadam E5200)?

Hmm, ja bym sie pobawił w wymiane, bedzie miał gorsze OC to sprzedasz jeszcze z zarobkiem ;)

Zresztą już dostałeś więcej odpowiedzi na konkurencyjnym forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No byś sie zdziwił jak gry mogą obciążyć proca ;) Np. takie gta4, ludzie piszą że orthos chodzi 2 godziny bez errora a w gta4 sie wykrzacza. A u mnie właśnie odwrotnie i nie wiem dlaczego...

A z tymi napięciami to widziałem że P5Q Pro ma wszędzie auto. Ale to na moje nie jest dobre. Jak sie podkręca to nigdy sie nie zostawia na auto. Zresztą to jest inna półka cenowa. Co nie oznacza że moja MSI kuleje - OC ma b. dobre a auto vcore i tak bym nie używał. Napięcie NB na P45 jest niższe i tu nie możemy mieć tak samo. Na P35 standard jest 1,25v. Podbijam na 1,4v lub nawet na 1,5v jeżeli RAM pracuje na skraju swoich możliwości.

To jak byś mógł to zobacz jakie jest standardowe napięcie VTT FSB dla E7200 ;)

 

PS. Nie musisz cytować mnie jeżeli moja odpowiedź jest ostatnia.

FSB Termination Voltage dla proców w 45nm standardowo wynosi 1.10v do innych 1.20v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No byś sie zdziwił jak gry mogą obciążyć proca ;) Np. takie gta4, ludzie piszą że orthos chodzi 2 godziny bez errora a w gta4 sie wykrzacza. A u mnie właśnie odwrotnie i nie wiem dlaczego...

Ja odpalałem jakiś programik obciążający proca (zwykle OCCT) + Burnout Paradise... Niestabilność wywala błyskawicznie, klika minut i wywrotka - sama gra czy OCCT mogły chodzić w kółko... Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...