Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E7000 - E7200 / E7300 / 7xxx

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe, można trafic sztukę , która ma FSB walla na 465MHz i robi np 4.00 GHz przy 1.385V oraz takiego co ma fsb wall przy 550MHz a nie robił nawet 3.9 Ghz przy 1.4V. Te procki to loteria, niedługo zmiatam na jakiegoś E8400 lub Xeona 3110. Jednak 3.4 GHz to chyba najgorszy z najgorszych Ci się trafił , albo coś przeoczyłeś ;).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój E7300 robi:

4Ghz przy 1.45 V to troche kiepawo ?? do codziennego użytku of course :-P

Obecnie leci na 3.6-7Ghz przy 1.35V Full stable

serio loteria z prockami pozatym jak na moje oczekiwania słabe oc :-P różnica w wydajności między tym E7300@3.7Ghz a prockiem z sygnaturki prawie nie odczuwalna no może poza syntetykami itp... chyba poczekam na jakiegoś 4 rdzeniowca albo moco kręconego E8xxx

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za double posta, ale chciałem aby ktoś tu zajrzał :P

 

Postanowiłem sprawdzić jakie jest najniższe, stabilne napięcie dla 3Ghz. Okazało się, że wszystko działa stabilnie przy napięciu 1,18V (po odjęciu Vdropu, który w tym miejscu był dość mały - rzędu 0,02). Aby komputer chodził stabilnie na 3,4Ghz potrzebuję aż 1,37-1,38 (Vdrop już 0,06 - 0,07). Czy to jest jednoznaczne potwierdzenie jak dziadoski procesor mi się trafił? Czy może mieć związek z taktowaniem szyny PCI-E vide. http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=292334 , gdzie to koleś mając ustawioną szynę na 100Mhz nie może wycisnąć więcej niż 3,14Ghz, a po przestawieniu jej na auto robi 3,8.

 

Przeczytałem, że najlepiej jest ustawić ją sztywno na fabryczne 100Mhz. A w przypadku pozostawienia jej na auto jest podkręcana w zależności od częstotliwości FSB procka, co może uszkodzić kartę graficzną. Jak to się ma do rzeczywistości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za double posta, ale chciałem aby ktoś tu zajrzał :P

 

Postanowiłem sprawdzić jakie jest najniższe, stabilne napięcie dla 3Ghz. Okazało się, że wszystko działa stabilnie przy napięciu 1,18V (po odjęciu Vdropu, który w tym miejscu był dość mały - rzędu 0,02). Aby komputer chodził stabilnie na 3,4Ghz potrzebuję aż 1,37-1,38 (Vdrop już 0,06 - 0,07). Czy to jest jednoznaczne potwierdzenie jak dziadoski procesor mi się trafił? Czy może mieć związek z taktowaniem szyny PCI-E vide. http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=292334 , gdzie to koleś mając ustawioną szynę na 100Mhz nie może wycisnąć więcej niż 3,14Ghz, a po przestawieniu jej na auto robi 3,8.

 

Przeczytałem, że najlepiej jest ustawić ją sztywno na fabryczne 100Mhz. A w przypadku pozostawienia jej na auto jest podkręcana w zależności od częstotliwości FSB procka, co może uszkodzić kartę graficzną. Jak to się ma do rzeczywistości?

Z tego co ja wiem to właśnie lepiej ustawić sztywno coś w stylu 101/102MHz dla PCI-E... :)

 

Spróbuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Krótkie pytanie - czy płytka Gigabyte P35-ds3r nadaje sie na skuteczne podkrecanie E7300? (taką posiadam + chłodzenie wodne i mam szczerą nadzieje, że nie będe musiał jej zmieniać):)

Edytowane przez Duszolap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm skoro kręcisz na niej swojego PD to dlaczego nie miałbyś tego zrobić z E7300... (no chyba że płyta ma max FSB 370Mhz to kiepawo bedzie )

ludzie czytajcie czasem kilka postów wstecz....

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, próbował ktoś podkręcać E7200 / E7300 do 3800MHz przy włączonym EIST? Ostatnio poszedłem po rozum do głowy i zależy mi na EIST. Na 3,6GHz nie miałem problemu ale zachciało mi sie więcej bo wiem że proc jeszcze może, i na 3,8GHz sobie poustawiałem wyśmienicie napięcia (1,365v w biosie, ~1,32v realnie w stresie wg. cpu-z) i test "Small FFTs - stress CPU" z priorytetem 10 chodził pół godziny i sam przerwałem, ale test "Large, in-place FFTs - stress some RAM" potrafi error wywalić po 5 sekundach testu albo po 25 minutach, nawet kombinowałem w biosie różne napięcia zmieniać ale nic nie daje. Z wyłączonym EIST chodzi bez problemu ten test. Idzie coś ustawić, nadrobić czymś w ustawieniach żeby śmigało z EIST? Vcore niebardzo juz mi sie uśmiecha zwiększać, chociaz na 1,385v w biosie to samo jest. Niewiem jak VTT FSB ale jak zwiększyłem na 1,2v to juz tez było niestabilnie. Nie wiem o co chodzi, przecież EIST daje takie samo napięcie na procka w stresie jak bez EIST. Niewiem skąd niestabilność.

Połączył ktoś EIST z wysokim OC? A może olać błędy w orthosie skoro wszystko chodzi dobrze?? Jak mówiłem, raz orthos wywali error po 10 sekundach a puszcze drugi raz to idzie pół godziny i klops :wacko:

 

Jak bym chciał jednak wyłączyć EIST to procek chyba nie pobiera tyle samo mocy w idle co w stresie? Jak to jest bo nie mam żadnego miernika. Kalkulator mocy na innej stronie pokazał mi że E7200 podkręcony do 3,8GHz na napięciu 1.35v pobiera 122W. Ale to jest pewnie w 100% użycia. A w idle ile może brać? bedzie dużo wiecej niż przy właczonym EIST czyli 2,4GHz i 1,29v?? :unsure:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy E7300 obługuje wirtualizacje?? Bo przeczytałem gdzies ze tak ale jak wlaczam Virtual PC i chce wlaczyc witrualizacje to pisze ze ten procesor jej nie obsluguje (a swoja droga co to tak naprawde jest wirtualizacja, bo do konca nie za bardzo kumam?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam troche dziwny problem

podkrecilem e7200 bez zminay napiecia na 3.34 pamieci 667 na 740 i podczas np instalacji czegos mam kilku sec(2-4) przycinki ale orthos nie wywala po godzinie

co jest?

Którym testem robiłes i z jakim priorytetem?? Najlepiej chyba Stress some RAM z priorytetem 9. Albo 10 ale wtedy nic na kompie nie porobisz. Test stress cpu Ci nie wykryje ewentualnych problemów z ramem lub chipsetem (np. za mało volt na chipset) Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego to rodzaju przycinki. Może tak musi być, albo od dysku? Ściągnij GoldMemory i przetestuj nim RAM. Ewentualnie MemTest bo GoldMemory PRo jest płatny a w darmowej wersji nie ma tego testu który najbardziej obciąza pamięc. Albo odezwij sie na pw to sie załatwi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, próbował ktoś podkręcać E7200 / E7300 do 3800MHz przy włączonym EIST? Ostatnio poszedłem po rozum do głowy i zależy mi na EIST. Na 3,6GHz nie miałem problemu ale zachciało mi sie więcej bo wiem że proc jeszcze może, i na 3,8GHz sobie poustawiałem wyśmienicie napięcia (1,365v w biosie, ~1,32v realnie w stresie wg. cpu-z) i test "Small FFTs - stress CPU" z priorytetem 10 chodził pół godziny i sam przerwałem, ale test "Large, in-place FFTs - stress some RAM" potrafi error wywalić po 5 sekundach testu albo po 25 minutach, nawet kombinowałem w biosie różne napięcia zmieniać ale nic nie daje. Z wyłączonym EIST chodzi bez problemu ten test. Idzie coś ustawić, nadrobić czymś w ustawieniach żeby śmigało z EIST? Vcore niebardzo juz mi sie uśmiecha zwiększać, chociaz na 1,385v w biosie to samo jest. Niewiem jak VTT FSB ale jak zwiększyłem na 1,2v to juz tez było niestabilnie. Nie wiem o co chodzi, przecież EIST daje takie samo napięcie na procka w stresie jak bez EIST. Niewiem skąd niestabilność.

Połączył ktoś EIST z wysokim OC? A może olać błędy w orthosie skoro wszystko chodzi dobrze?? Jak mówiłem, raz orthos wywali error po 10 sekundach a puszcze drugi raz to idzie pół godziny i klops :wacko:

 

Jak bym chciał jednak wyłączyć EIST to procek chyba nie pobiera tyle samo mocy w idle co w stresie? Jak to jest bo nie mam żadnego miernika. Kalkulator mocy na innej stronie pokazał mi że E7200 podkręcony do 3,8GHz na napięciu 1.35v pobiera 122W. Ale to jest pewnie w 100% użycia. A w idle ile może brać? bedzie dużo wiecej niż przy właczonym EIST czyli 2,4GHz i 1,29v?? :unsure:

U mnie na P5Q pro działa bez problemu przy 4GHz. Przy 1.35V to jest ok 50W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na P5Q pro działa bez problemu przy 4GHz. Przy 1.35V to jest ok 50W.

P5Q pro już jest o klasę wyżej to sie nie dziwię... :wink:

Ale swoją drogą to ciekawe dlaczego tu tak nie jest na moim MSI P35 Neo2-FR. Chipsetowi coś nie gra chyba bo test samego procka idzie bez błędów....

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od szczęścia. Mój kupiony w wakacje E7200 4GHz robi przy 1,336V.

 

Przy okacji różnice wskazań temperatury w zależności od programu:

 

Dołączona grafika

 

bios - 24*C

coretemp - 37, 38*C

realtemp - 32, 33 *C

Edytowane przez cho-marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim wypadku CoreTemp mówi dobrze, bo E7200 ma TjMax=100. Jak poprawnie skonfigurujesz RealTempa to też bedzie Ci dobrze wskazywał. Lub pobierz wersje 2.90. Ale dziwne bo Everest Tobie dobrze pokazuje a mi źle, a mam nowego v4.60... :unsure: A Ty jaką masz? Bo widze że masz wskazanie poboru mocy procka a ja nie mam... Chyba że to od płyty zależy.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że różnica jest w Tjmax, ale przy napięciu 0.97V to w idle nie będzie ~ 40*C, potwierdzone organoleptycznie. Swoją drogą dziwne te wskazania temp z diod. Prawdopodobnie kłania się nielinioowa charakterystyka.

 

Używam tego samego everesta.

Edytowane przez cho-marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że te procki mają tak że dolna granica jest jakaś. Mi nigdy nie schodzi poniżej 37 stopni na rdzeń. Czy mam 3800mhz na 1,35v czy 2000mhz przy 1.13v to zawsze mam 37 odczyt w spoczynku. Także nigdy nie wiem ile ma stopni w spoczynku a szkoda. Ale to nie zmienia faktu że Everest mi pokazuje źle bo zawsze 5 stopni więcej niż RealTemp i CoreTemp... Też dziwne zważywszy na to że mamy ten sam procek i tą samą wersje Everesta... :P

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...