Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E7000 - E7200 / E7300 / 7xxx

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to wogole niemam opcji do zmiany VTT w biosie, ale z testów e7200 w sieci wynika ze kompletnie nic nie daje.

Ktos wczesniej mial problem ze skaczacym vid - mam to samo na mnozniku max. 9,5 , na nizszych jest juz ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem do przedmówcy. otóż złożyłem kuzynowi takiego kompa

 

e7200 chłodzony scythe ninja 2

gigabyte ep31-ds3l

4gb ramu goodram cl5 800

seagate 500

bequiet straightpower 550W

powercolor 4870

 

z powodu braku budy która przyszła dnia następnego złożyłem kompa na żywca na kartonie od płyty głównej troche podparłem płytę w rogach żeby nie grzała się od spodu przez karton, podkręciłem procka na 400x9=3600 przy 1.375v puściłem na 16h orthosa i wszystko szło gładko do chwili kiedy wyłączyłem ten zestaw wsadziłem go do obudowy i za cholere procek nie chce się wogle podkręcić nawet o 1mhz

 

nie wiem co się stało, płyta nie ma przebicia, bo by nie działa inaczej, komp nie kopie jak się go dotyka czyli powinno być ok. ale kręcić się niechce. napięcia raczej na procku nie dałem za dużego bo z tego co pamiętam intel określił 1,375v jako maksymalne bezpieczne... na takim działa mój 8200 od jakiś 5 miechów i nie mam z nim żadnych problemów

 

podejrzewam że procek dostał po [gluteus maximus] razem z płytą i teraz ma gdzieś podkręcanie się :/ poradźcie coś...

Na mój gust przyczyna to Gigabyte. Mam procek jak w opisie, to jest 1.25V BIOS, kiedyś się bawiłem i potem znowu chciałem wrócić do tego ustawienia, a proc totalnie niestabilny był. Myślałem, że 4GHZ przy napięciu blisko 1.4V go załatwiły. Co się okazało. Płyta poszwankowała i potem jej przeszło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust przyczyna to Gigabyte. Mam procek jak w opisie, to jest 1.25V BIOS, kiedyś się bawiłem i potem znowu chciałem wrócić do tego ustawienia, a proc totalnie niestabilny był. Myślałem, że 4GHZ przy napięciu blisko 1.4V go załatwiły. Co się okazało. Płyta poszwankowała i potem jej przeszło...

dzięki za info, też tak coś czułem, że to będzie płyta ale dam jej jeszcze z tydzień czasu i znowu zaatakuje procka :) bez podkręcenia grafika się dławi i nie daje pełnego efektu mocy :lol2:

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja nie mogę obiecać, że mam rację ;) Nawet nie jestem tego troszkę pewien, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby aż tak szybciutko nastąpiła tak poważna degradacja, więc stawiam, że to wina płyty... Może Clear CMOS, albo nowy BIOS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja nie mogę obiecać, że mam rację ;) Nawet nie jestem tego troszkę pewien, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby aż tak szybciutko nastąpiła tak poważna degradacja, więc stawiam, że to wina płyty... Może Clear CMOS, albo nowy BIOS?

kumpel mi też taką diagnozę stawiał dlatego tak napisałem, biosa nie wgrałem nowego bo ta badziewna płyta nie chce mi wystartować z pena hehehe a z pod windowsa niechce go wgrywać bo wiem że często kończy się to tragicznie. zresztą bios jest w niej wgrany w wersji F3 najnowsza to F4 która niby wprowadza tylko obsługe procków o steppingu E0, ten c2d którego kupiłem jest bodajże C0...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Q-flash, który jest w BIOSie pozwala na flashowanie z pendrive'a, chociaż czytałem, że niektórzy nie polecają tej metody. Dla mnie to był jedyny ratunek - każde flashowanie pod Vistą = BSOD, dyskietek nie używam, z pendrive'a również startować nie umiem, więc spróbowałem tym sposobem. No ale tak jak mówię, nie wiem czy to bezpieczne itp :)

I jeszcze jedno mi przychodzi do głowy - P31 miał problem z 4 kostkami RAMu naraz, tylko nie pamiętam w jakiej sytuacji, może to jest przyczyną?

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno mi przychodzi do głowy - P31 miał problem z 4 kostkami RAMu naraz, tylko nie pamiętam w jakiej sytuacji, może to jest przyczyną?

Sytuacja jest taka że na p31 ram 4x1gb musi być jednostronny bo jeżeli będą kości dwustronne to nie będzie działało.A z tego co wiem to goodramy są dwustronne. Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Q-flash, który jest w BIOSie pozwala na flashowanie z pendrive'a, chociaż czytałem, że niektórzy nie polecają tej metody. Dla mnie to był jedyny ratunek - każde flashowanie pod Vistą = BSOD, dyskietek nie używam, z pendrive'a również startować nie umiem, więc spróbowałem tym sposobem. No ale tak jak mówię, nie wiem czy to bezpieczne itp :)

I jeszcze jedno mi przychodzi do głowy - P31 miał problem z 4 kostkami RAMu naraz, tylko nie pamiętam w jakiej sytuacji, może to jest przyczyną?

hehehe więc tak ta szmaciarska płyta nawet pod q-flashem nie widzi pena, a z pamięciami to wiem o tym problemach z p31 dlatego mam wsadzone 2x2gb ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust przyczyna to Gigabyte. Mam procek jak w opisie, to jest 1.25V BIOS, kiedyś się bawiłem i potem znowu chciałem wrócić do tego ustawienia, a proc totalnie niestabilny był. Myślałem, że 4GHZ przy napięciu blisko 1.4V go załatwiły. Co się okazało. Płyta poszwankowała i potem jej przeszło...

raczej wina płyty, mam to samo obecnie tylko ze z procem e6320 na płycie gigabyte g31m-s2l

procek hulał 2 tygodnie (gry, filmy, dosłownie wszystkie programy) na 0,83V, po tych dwóch tygodniach podniosłem V core do stockowego 1,35V podniosłem zegar do 3,0ghz

gdy po kilku godiznach chcialem wrócić do poprzedniego Vcore nawet widnows nie chciał sie załadować, dopiero przy 0,865V zaczął być stabilny :|

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo?bo patrzalem na testy i miedzy 2.5ghz a 3,8ghz byla roznica paru klatek

Paru klatek ? http://www.frazpc.pl/artykuly/588/CORE/2/D...5nm/ciag/dalszy

Zobacz na minimalny FPS ! a to "tylko" 8800gt

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe więc tak ta szmaciarska płyta nawet pod q-flashem nie widzi pena, a z pamięciami to wiem o tym problemach z p31 dlatego mam wsadzone 2x2gb ;)

A nie jest czasem tak, że pod Q-flashem masz dysk A opisany jako floppy? Bo ja tak miałem wkurzałem się, a potem okazało się, że to właśnie pendrive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problemy z plyta. proc z pod windy idzie mi na fsb 380 luzem. w biosie moge zmieniac i zapisywac wszystkie opcje, nie moge tylko zmienic fsb. jesli zmienie chocby z auto na 266 to odrazu mam 2 resety i standardowe ustawienia. plyta to gigabyte p35 ds3l. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem. Sprzęt jak w sigu. Procka podkręciłem do 3.9Ghz ale mimo to, że jest chłodzony przez tego pentka, to temperatura w stresie pokazywana przez real temp 2.70 wynosi uwaga..... aż 67C. Czy to jest normalne? A może powinienem zjechać z taktami? :/ Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym opisać moją sytuację z procem E7200 i płytą Asus P5E(bios rampage 0403). Na początku na chłodzeniu Zalmana CNPS9500AT max temp w stresie przy 4 GHz(1.4V) miałem ok 85 C. Zacząłem zmniejszać i napięcie i takty temp spadła do ok 75 C przy 3.6 GHz(1.32V). Po ok tygodniu już wcale nie był stabilny na tych ustawieniach. Działałem ze zmniejszaniem i napięcia i taktów aż dotarłem do ustawień standardowych. Dopiero na nich jest w pełni stabilny. Czy istnieje możliwość że przegrzałem proca?? Temp mierzone najnowszym Real Temp jaki znalazłem w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony jakoś nie wierzę, w tak szybką degradację, ale jeśli mierzyłeś temperatury programem Real Temp, to on zaniża 5*C, bo obecnie najnowszy Core Temp pokazuje dobrą temperaturę procesora, więc trochę mogłeś przesadzić, także kto wie. Ale może to jednak inna przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...