Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłby ktoś wrzucić bios od niereferencyjnego szafira 4850 HDMI 512MB na pamięciach samsunga? Potrzebuje poratować znajomego z taką kartą, a oczywiście większość 4850 od szafira była na hynixach i ciężko jest znaleść odpowiedni bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem karty z serii 4870 i nie wiem co będzie lepsze... generalnie modele bardzo podobne... ale wolę zapytać...

Chodzi o takie pozycje:

http://bachcomp.pl/2690,produkt,PowerColor...-1GB-GDDR5.html

http://bachcomp.pl/2249,produkt,Club3D-HD4...SZY-HD4870.html

Jakieś szczególne uwagi ,opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym przypadku. Klient zakupil towar "nowy", a otrzymal uzywany/serwisowany... Dla mnie to jest jawne oszustwo.

Źle napisałem zdanie. Chodzi mi o to że sklep ma prawo odmówić naprawy jeśli jest to wysoce nieopłacalna operacja. Wtedy klient ma wybór między nową rzeczą albo zwrotem kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pewien problem z 4850 iceq 4 od HIS'a na windows 7 RC

Karta bezawaryjnie pracuje tylko na domyślnych sterownikach sytemu (ATI Radeon HD 4800 Series (Microsoft Corporation WDDM 1.1)) brak jakich kol wiek zawiech resetów , wszystko ok.

sterowników z płyty nie przyjmuje ściągnąłem z strony amd sterwniki do W7 o oznaczeniu 9.6 niby wszystko ok zainstalowało sie bez problemu, ale w kazdej grze wystepuje problemy albo po paru minutach wywali do pulpitu albo pojawia sie na ekranie zielone kreski i blue screen.

macie na to jakąś rade?? szkoda ze na stronie amd nie ma supportu kart hisa :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Od kilku tygodni mam problem ze swoim Ati 4850 od Asusa, jest to dokładnie ten model komputronik.pl

W kwietniu zakupiłem sobie kilka części i zmontowałem kompa, od samego początku były jakieś problemy przy instalacji sterowników, ale jakoś się udało wszystko zainstalować i komputer działał przez 1-2 miesiące. Pewnego dnia posypał mi się system..

 

Jak tylko zainstaluje sterowniki karty i zresetuje komputer system się nie uruchamia, a jeżeli się uruchomi to ma tak strasznego laga że nie da się nic zrobić, nawet wyłączyć go z poziomu menu start. Często też uruchamianie systemu kończy się bluescreen'em, który jest tak wolno wyświetlany że nigdy nie zobaczyłem go do końca, wiem tylko że błąd dotyczy Ati.

Próbowałem różnych systemów, różnych wersji sterowników brandowanych przez Asusa i tych ze strony Ati, wszystkich wersji biosu płyty głównej i nic nie pomogło. Innego biosu do karty graficznej niż ten co mam obecnie nie znalazłem.

Co ciekawe przy instalacji nowszych systemów jak Vista lub Win7 lag pojawia się już w instalatorze.

Karta wylądowała w serwisie gwarancyjnym Asusa, zwrócili mi ją po 14 dniach z pisemnym oświadczeniem że usterki zostały naprawione, niestety dla mnie nic się nie zmieniło. Pewnie posmarowali radiator białą pastą i odesłali.

Sprawdzałem mocniejszy PSU, także nic.

Dzięki serwisowi Komputronika i ich diagnozie zmieniłem stary napęd optyczny, który także nic nie zmienił. (lol że też dałem się tak wkręcić.)

Sprawdzałem kartę na drugim slocie PCIE także nic.

Memtest i Prime95 nie wykryły błędów z CPU i ramem, dysk także zdrowy.

 

 

Obecnie siedzę na starej karcie graficznej GeForce 8600 GT, brak laga i komputer śmiga jak powinien.

Ati 4850 siedzi w starym komputerze z PCIE 1.0 i także nie ma z nim większych problemów, czasami przy wielogodzinnym maksymalnym obciążeniu komputer się resetuje.

 

Podejrzewam że to problem z płytą główną, PCIE 2.0, mylę się?

Proszę o jakieś wskazówki.

 

Karcie zmieniłem pastę na Zalman'a ZM-STG1, i usunąłem plastik z radiatora.

 

Komputer nie kręcony.

OS: Windows XP SP3 x86

CPU: AMD Phenom II 720BE

Mobo: Gigabyte MA790X-UD4

Ram: Corsair Twin2X DDR2 2x 2GB 1066 MHz CL5-5-5-15

PSU: Chieftec GPS-400AA-101 A

HDD 1x Sata 2 Samsung

 

Problem podobny do http://forum.purepc.pl/Ati-f52/Problem-Pow...gp-t274306.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Podejrzewam że to problem z płytą główną, PCIE 2.0, mylę się?

Mylisz sie.

CPU: AMD Phenom II 720BE

Mobo: Gigabyte MA790X-UD4

PSU: Chieftec GPS-400AA-101 A

Jesli rozumiem masz Phenoma X3 oraz 400 watowego Szefa z 4850. Sprawdzilbym dwie rzeczy

-nawiew na sekcje Glaciatora , ta karta to imho wynalazek

-inny zasilacz

 

8600 pobiera znacznie mniej niz 4850 , zas sam masz 3 jajowego proca. U mnie 4850 z Amacroxem 400W lazil poprawnie , choc zasilacz juz sie "pocil".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli rozumiem masz Phenoma X3 oraz 400 watowego Szefa z 4850. Sprawdzilbym dwie rzeczy

-nawiew na sekcje Glaciatora , ta karta to imho wynalazek

-inny zasilacz

Tak dokładnie to 3 rdzenie, 4-ty nieodblokowany.

Mam duża obudowę Chieftec'a z 2x8cm i 1x12cm + 12cm w PSU wentylatorami, temperatury nie są straszne.

Zasilacz inny sprawdzałem, ale chyba i tak zmienię na mocniejszy chciałbym odblokować 4-te jajo i pobawić się tym BE.

Jaki zasilacz minimum do takiego zestawu? 500W? 600W?

Więcej wskazówek? Czemu myślisz że to nie wina PCIE?

Edytowane przez kesh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[tu zdjęcie krótkiego hisa ;)]

 

jest to karta his 4850 jak widać jest zdrowo krótsza od innych modeli serii 4800. ktoś może mi powiedzieć co jest z nią nie tak (bo za pewne jest coś nie tak skoro obcięto tyle miejsca...) jest to karciocha do HTCP?

Miałem tą kartę przez niespełna jeden dzień. A dokładniej ok. 5 godzin, po których to nagle wyzionęła ducha podczas pracy w Windows. Na szczęście udało się wymienić, a że za dopłatą do wyższego modelu, to sklep chętniej przyjął zwrot ;) Wiem, że zapewne trafiłem po prostu na wadliwy egzemplarz, ale jednak odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktorego Radeona 4850 kupowac? Pewnie sa lepsze/gorsze etc. Mozecie poradzic czego szukac?

Pewnie tego typu pytan bylo juz setki, ale dla Was to sec piec na odpowiedz. Ja, niestety, w pracy nie moge sobie pozwolic na wertowanie 300 stron, dlatego prosze o wyrozumialosc.

Pozdrawiam vR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce 4870, bo za duzo pradu zzera i musialbym zmieniac zasilacz :)

 

Szukam jak najcichszej 4850.

Pasywny Gigabyte + wentylator 120 mm ~900 RPM (ja mam 1000 RPM i jest cicho) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matrix w takim razie odpada. Ale tak, jak Kyle napisal. Poszukaj czegos pasywnego i dodaj po proastu wentyl taki, jaki bedzie Ci najbardziej odpowiadal. Jednak nie zostawiaj 4850 calkowicie pasywnej. Bez nawiewu temperatury staja sie niebezpieczne. IMO nie ma obecnie znaczenia, jakiej firmy kupisz te karte. Taktowania te same, gwarancja ta sama - roznica polega tak na prawde na montowanych chlodziwach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klik << tu masz pasywki 4850. jezeli karta jest wyprodukowana i wypuszczona na rynek jako pasywna to i jako pasywna ma dzialac bez zarzutu. chociaz jakbys dal 120-stke przy <1000 rpm bylo by bezglosnie i w miare chlodno Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matrix w takim razie odpada. Ale tak, jak Kyle napisal. Poszukaj czegos pasywnego i dodaj po proastu wentyl taki, jaki bedzie Ci najbardziej odpowiadal. Jednak nie zostawiaj 4850 calkowicie pasywnej. Bez nawiewu temperatury staja sie niebezpieczne. IMO nie ma obecnie znaczenia, jakiej firmy kupisz te karte. Taktowania te same, gwarancja ta sama - roznica polega tak na prawde na montowanych chlodziwach.

Ustawi dobrze wentyla i w spoczynku będzie miał pasywkę.. W grach i tak dźwięki zagłusza kartę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4850 - 110wat , 4870 - 130wat.

Dla 4870 160w ;). Dane te tyczą się karty pod maksymalnym obciążeniem (aplikacje typu Furmark). Normalnie żadna gra nie wykorzysta 100% mocy ;).

 

 

A jaki masz w ogóle zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pan ma bana na google? wszystko na tacy podac. masz numer produktu, wystarczy go do google wklepac i bodajze 2 wynik [nie dam ci linka xD]. btw jaki kolega ma zasilator?

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że go masz (tyle, że 4870) - mówisz, że nie jest za cichy?

W 2D wentylator (1) wlacza sie od czasu do czasu i nie przekracza 2800RPM. Ledwie go slychac. Jednak w trybie 3D, odczas grania oba wentylatory daja o sobie znac i to porzadnie. Ja akurat sie do tego przyzwyczailem i czuje sie dzinie, jak nagle zapada cisza w obudowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...