Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem skąd oni mają już te informacje, nie wnikam, ale trochę jakby rozczarowują. Oczywiście gdyby przyjąć, że są rzetelne, i test odbywał się przy użyciu multisamplingu przynajmniej x4, to wtedy skok w stosunku do starszej generacji byłby zauważalny. Jeżeli bez AA, to raczej bez fajerwerków. Przyznam, że miałem nadzieję na zbliżenie się HD4870 do GX2, ale to chyba przesadny optymizm. Wszystko zależy jeszcze od ceny tych kart i rzetelności tej informacji. btw.. w Crysis i tak nie da się zagrać w 1680x1050 DX10 z zadowalającą płynnością <_<

 

EDIT: koledzy Maxymili, Chemiczny Ali i Sulaco robią niezły śmietnik w tym topicu :) Panowie odpuśćcie ...

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Kolejne ploty

 

"We learnt that ATI's Catalyst team is now working hard to improve the performance of RV770 drivers.

 

With current driver ATI can get, there's no obvious performance differentia between 4850 and 4870 with same clocks. So this means the current driver can not dig the potential of GDD5 out of 4870. Graphics Cards maker in Taiwan told us that the GDDR5 video ram sample of RV770 came from Qimonda with 512Mb(16Mbx32-bit) configuration and 4GHz default speed, but due to the complexity design of the 4870 PCB which is not the same as 4850 PCB, and the immature driver, now 4870 can not reach to 4GHz.

 

If the video ram of 4870 can not be steady at 4GHz in time, ATI may use the alternate plan to use GDDR5 video ram from Qimonda at 4.5GHz default speed, apparently the plan B will increase the cost of 4870 tremendously."

 

"People close to ATI told us that ATI next-generation flagship product RV770 still uses the basic architecture of R600, but the specific structure is not the same as R600/RV670.

 

In addition, although both using RV770 chip, the memory controller in Radeon HD 4870 graphics card has more power consumption than the memory controller in Radeon HD 4850, because the GDDR5 configuration.

 

Rumors suggested that RV770 has 480 SP or 800 SP, but we heard RV770 may adopt a unified rendering + separate physical speeding up rendering mode, among the 800 SP, 480 SP are responsible for unified rendering, 320 SP are responsible for the physical acceleration.

 

Removing physical acceleration, we can see RV770 has 480 SP, if taking the physical acceleration into account, then RV770 has 800 SP built-in."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

DDR5 to wersja dla posiadaczy 30" monitorów imho.

Jeżeli rdzeń nadąży przerabiać dane to tak. Dzisiejsze karty jak na razie nie cierpią na brak przepustowości tylko z powodu braku mocy np. w takim Crysis'ie :sad: Chociaż może napiszę inaczej, przepustowość jest na wystarczającym poziomie :wink:

 

@rafa jak będą głodne na moc to nie na przepustowość. Przepustowość to taki dodatek :) pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon HD 4850 will be released on June 18th, 229$.

Radeon HD 4870 will be released on June 25th, for the GDDR5 supply problem, it will come into the market in July, at 349$.

Radeon HD 4870 X2 possible in September and the price will be 529-549$. hmm, no worries... the HD4850, even in CF, cant beat 2x HD3870X2

 

widzieliscie to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jest śmietnik taki to i ja nie na temat.

Powiedzcie proszę czy warto się wstrzymać z zakupem karty do premiery ati bądź nv??

Mam już prawie cały komp nowy, brak tylko zasiłki i grafy. Myślę, czy nie kupić jakiejś padaki (aby tylko narysowała pulpit windowsa) i poczekać. :wink:

I po premierze nowych zdecydować czy kupić nowy, czy może stary układ (ceny powinny być niższe), czy może nie ma sensu czekać. (celuję w coś w okolicach 96gt lub jak kasa pozwoli 98gtx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...@rafa jak będą głodne na moc to nie na przepustowość. Przepustowość to taki dodatek :) pzdr

To własnie miałem na mysli :). Może słabo sprecyzowałem.

 

@smirnov - Można przypuszczać że prawdopodobnie chyba warto poczekać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że znając polskie realia to taki hd 4850 będzie kosztował na początku 800-1000zł, zanim ceny znormalnieją to wrzesień, także twoim miejscu by,m nie czekał tylko najtansze 8800gt i śmigasz w co chcesz a do crisisa i tak te karty będą jeszcze za słabe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że znając polskie realia to taki hd 4850 będzie kosztował na początku 800-1000zł, zanim ceny znormalnieją to wrzesień, także twoim miejscu by,m nie czekał tylko najtansze 8800gt i śmigasz w co chcesz a do crisisa i tak te karty będą jeszcze za słabe

 

Ja nigdzie nie pisałem, że będę kupował kartę w polskich realiach. A 88gt chyba niechcę. Wiem że to hit jest ale jak coś to chyba wolę zaczekać tydzień dłużej i kupić 98gtx. Znalazłem za 170 funtów (fakt to ciągle o 60 więcej niż najtańsze 88gt) Mam nadzieję, że tu szybciej ceny nowych kart znormalnieją. (A te 2-3 miesiące wytrzymam na jakimś 8400gs- koszt ok 15 funtów)

 

Hmm crisis mnie nie interesuje, ale chciałbym już coś kupić na czym z rok,2 lata (optymista jestem) będę mógł pograć jakoś przyzwoicie. Uprzedzając odpowiedzi: to sprzedasz tą i kupisz inną kartę. muszę powiedzieć, że nie lubię jakoś tak. Jak zmieniam to już całość. Liczę na to, że te nowe układy może wystarczą na taki okres.

 

Ponawiam więc pytanie:

 

Czekać na nowe ati/nv czy brać teraz 98gtx???? :wink: a celując w 98gtx to myślę raczej o 4870

Edytowane przez smirnov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie gdzie te wyniki w 3DMARK06 można sobie wsadzić,trzeba czekać na wyniki w grach.Za jakieś 2 tygodnie się wszystko wyjaśni znając życie ktoś 2 tygodnie przed premierą poda wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak ,

jezeli wydajnoscia nie dadza rady to niech przynajmnie j cena powojuja .

 

Przyznam sie szczerze ze mam juz dosc mojej obecnej karty ,takie jaja ze Leb maly

w BF2 doczyt geometri mniej ostre textury NVidia z swoimi optymizacjami przegina pale .

Jesli 4870 bedzie owe 30% szybszy od 8800GT i jego cena nie przekroczy 200£

to wracam do obozu czerwonych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja bym był zadowolony gdyby 4870 był tak wydajny jak 98gts. Wiadomo że obraz jest lepszy u ati. Obecnie mam 73gt i obraz na Tv przez tvout to jakieś kpiny są. Nv owszem wydajniejsze od ati w grach, ale z jakością obrazu to 100 lat za murzynami (hmm nikogo nie chcę obrazić- takie powiedzenie znam). Miałem kiedyś radeona ve i obraz bił na głowę ten z 73gt. (o wydajności w grach się nie wypowiem, w stosunku do nv na tamte czasy)

 

twoja sprawa, ja bym 9800gtx nie kupił bo to to samo co 8800gts, który tańszy jest, widać marketing nvidi działa

W sklepie w którym się zaopatruję różnica niewielka

88gts

http://www.overclock.co.uk/product/BFG-nVi...etail_5992.html

98gtx

http://www.overclock.co.uk/product/Asus-nV...etail_7563.html

 

I tu właśnie o obraz mi się rozchodzi (bo czytałem/słyszałem że z HD w 88 kulawo strasznie, a w serii 9 już coś lepiej, lecz do ati dalej sporo w tyle) Dlatego jestem zainteresowany nowymi radkami. Więc ( wiem że zdania nie rozpoczyna się od więc) czekać na nowe radeony czy geforce czy po prostu kupić co jest dostępne?? ( nie chcę więcej odpowedzi typu : marketing nv działa ( wg testów 98 jest odrobinę wydajniejszy od 88 i podobno lepiej z hd, a jak pisałem wcześniej to ma być karta do grania/oglądania filmów na TV przez następny rok, może 2 lata.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz do filmów hd to czekaj na ati, juz gdzieś pisałem w tym temacie że mój stary his x1800gto, działał w filmach dużo lepiej niż najnowszy twór nvidi, jakość obrazu była nieporównywalnie lepsza o płynności nie wspomnę nawet, dodatkowo widoczne doczytywanie geometrii w bf2, jest cholernie wkurzające, podsumowując historie kart graficznych jakich miałem to tylko gf 4600ti był udany, 6800gt problemy z frezami na płytach z nforcem, 7800gt przegrywał z x1800 pod każdym względem, gf2ti w sumie udana (pewnie ze względu na brak konkurencji w tamtym czasie), nie sadze że 9800gtx ma coś poprawione, bo to ten sam chip co w 8800gts

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie raczej się wstrzymam z zakupami, w końcu nie samymi grami człowiek żyje ( ale miło by było gdyby 4870 miał wydajność jak 98gtx lub lepszą) Mam nadzieję, że nie będzie jakiegoś wielkiego poślizgu z datą premiery. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na ile wiarygodne sa te testy z OCW

 

Dołączona grafika

 

ale te kilka punktow to kpina. ( 20% w stosunku do 9800 a karta bedzie drozsza pewnie 60-80% )

teraz nvidia wyda gf9900 ktore tez bedzie wydajniejsze o kolejne kilka punkcikow i tak co pol roku ?! dziekuje, ale nie skorzystam.

zrobiliby dopracowany i naprawde wydajniejszy powaznie uklad a nie napedzaja sztucznie rynek...

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dmark raczej nie odzwierciedla zbyt dobrze wydajnosci danej karty... Lepiej jakby dali test z jakiejs wymagajacej gry (oczywiscie najlepiej crysis). Dochodzi jeszcze opcja, ze karta bedzie swietna w smarkach a cienka w grach, lub na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladnie, chociaz real 1,5V to juz przesada.

Te wykresy to procentówka, która była podana jakiś czas temu. Co do ceny to nie wiem skąd wziąłeś 60-80%, cena 4870 będzie oscylować w okolicach 700-900zł w Polsce więc tak tragicznie nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...teraz nvidia wyda gf9900 ktore tez bedzie wydajniejsze o kolejne kilka punkcikow i tak co pol roku ?! dziekuje, ale nie skorzystam.

zrobiliby dopracowany i naprawde wydajniejszy powaznie uklad a nie napedzaja sztucznie rynek...

Ktoś Cie zmusza? Masz pistolet przy skroni? ;) Jaki problem kupowac co drugą lub co trzecią karte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś Cie zmusza? Masz pistolet przy skroni? ;) Jaki problem kupowac co drugą lub co trzecią karte?

juz Ci odpowiadam

M$ ktory naciska na uzywanie DX10 i Visty pod ktora grafiki z wydajnoscia leca w dol w porownaniu do XP

gry ktore mam wrazenie coraz czesciej podczas produkcji nie maja segmentu zajmujacego sie optyamlizacja ( syndrom Crysis'a , robmy gre a sprzet pod nia wyjdzie pozniej , wszyscy zarobia kosztem graczy )

sterowniki pisane priorytetowo pod nowsze konstrukcje dzieki czemu stara generacja nawet nie nadaza rozwinac skrzydel.

 

styknie ?

 

 

Co do ceny to nie wiem skąd wziąłeś 60-80%, cena 4870 będzie oscylować w okolicach 700-900zł w Polsce więc tak tragicznie nie będzie.

jaaaasne , tak samo rozowo mialo byc z HD 3850 i 3870

amd wydalo karty ktore mialy byc doskonalym wyborem wydajnosc/cena, tylko w Polsce gdzie liczy sie glownie zysk sprzedawcy , karta ktora miala kosztowac odpowiednio 500-600zl ( 3850 ) i 700-900zl kosztowaly odpowiednio 200-300 zl wiecej ( komputronik rekordzista na poczatku zweszyl biznes i sprzedawal 3870 po 1299zl !!!

 

witamy w kraju gdzie kazdy zdziera z innych jak moze i kiedy tylko moze.

 

oczywiscie w UK czy niemczech ceny byly normalne ale do tego jestem przyzwyczajony juz.

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaaaasne , tak samo rozowo mialo byc z HD 3850 i 3870

amd wydalo karty ktore mialy byc doskonalym wyborem wydajnosc/cena, tylko w Polsce gdzie liczy sie glownie zysk sprzedawcy , karta ktora miala kosztowac odpowiednio 500-600zl ( 3850 ) i 700-900zl kosztowaly odpowiednio 200-300 zl wiecej ( komputronik rekordzista na poczatku zweszyl biznes i sprzedawal 3870 po 1299zl !!!

O czym Ty mówisz? że po premierze było drogo, i że w Komputroniku najdrożej? to nic nowego. Kupować tydzień, dwa po wyjściu to wyrzucanie kasy (pamiętam jak wyszły 8600, GTS po 700zł miejscami :lol2: ) Edytowane przez Zonc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...