Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli wynik 7k Performance sie potwierdzi na 4850, to się będę jak dziecko cieszyć :D Bo 7k to robi obecnie topowy GeForce :D

 

Dołączona grafika

Bez przesady. 7K robi ale na 4 GHZ czterordzeniowym. Ja na 4 GHZ 8500 i GX2 mialem ok 10000 niewiele podkreconym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrze na te wyniki Radeon HD4850...to ma on wydajnosc troszke nizsza, badz porownywalna do GeForce 8800Ultra. Na 4Ghz czterordzeniowym procku, wyniki nie szokuja...Porownujac do 8800 ultry, ktora posiadam...48 k w 2003, 23 k w 2005 oraz 16,5k w 2006 ( 1024x678)a przy tym procek slabszy E8200@4Ghz...rozumiem, ze starsze 3d marki nie wykorzystuja ilosc rdzeni. Teraz wszystko zalezy od ceny. Oby te radki nie kosztowaly wiecej niz 800zl, inaczej nie widze sensu zakupy takiej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wybacz, ale trudno oczekiwac ceny wyzszej, gdy jego wydajnosc reprezentuje (w koncu) poziom konkurencji z przed ponad 1,5roku.

wydajnosc nie powala na kolana, ale za to mozna oczekiwac, ze bedzie jednak "troche" cichszy od 8800 gtx

w koncu tak na oko roznica w pobieranej mocy pod obciazeniem to 50+ wat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie ,różnice proc E8400@3.9 i system XP x64 gdzie tam były 4 jajka na 4ghz

 

to jest wydajność porównywalna do produktu z przed 8 miesięcy brawo.

http://www.xtremesystems.org/forums/showpo...amp;postcount=3

 

akurat Crysis nie skaluje sie wraz z przyrostem rdzeni czy zegara (od pewnego poziomu), także przy c2d i zegarze 3,9GHz a quadzie 4GHz różnica jest żadna. i nie wiem co ty porównujesz bo ja widzę przeszło 10FPS więcej w przypadku 4850 (to jest przeszło 44% szybciej).

 

 

oszukuj dalej sam siebie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pojęcia ile dB wydaję z siebie chłodzenie 88GTX :wink: Jeżeli ta mała suszarka na 4850 będzie pracowała podobnie to nic tylko się cieszyć :) pzdr

pewnie ze nie mam pojecia, szczegolnie ze mialem ja przez kilka miesiecy :lol:

i jesli 8800 gtx jest dla Ciebie cichy to masz widocznie powazne problemy ze sluchem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat Crysis nie skaluje sie wraz z przyrostem rdzeni czy zegara (od pewnego poziomu), także przy c2d i zegarze 3,9GHz a quadzie 4GHz różnica jest żadna. i nie wiem co ty porównujesz bo ja widzę przeszło 10FPS więcej w przypadku 4850 (to jest przeszło 44% szybciej).

 

 

oszukuj dalej sam siebie :mur:

jakie 10 FPS :lol2:

AVG

4850=24.045

8800GT=24.285

MIN

4850=10.86

8800gt=16.91

max sobie sam zobacz jak okulary założysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze nie mam pojecia, szczegolnie ze mialem ja przez kilka miesiecy :lol:

i jesli 8800 gtx jest dla Ciebie cichy to masz widocznie powazne problemy ze sluchem

Jak się ma piekarnik w budzie to nic nie pomoże :rolleyes: Chłodzenie g80 było bardzo wydajne i kultura pracy była na bardzo wysokim poziomie :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za 2-3 miesiące przy dopracowanych sterownikach wyniki 4850 będą takie same jak teraz, wtedy będę się zastanawiał.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za 2-3 miesiące przy dopracowanych sterownikach wyniki 4850 będą takie same jak teraz, wtedy będę się zastanawiał.

A co tu poprawiać to ta sama architektura jak R600 troszkę dopisać i koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu poprawiać to ta sama architektura jak R600 troszkę dopisać i koniec

 

No od r600 mieli panowie z ati sporo czasu aby pomyśleć co by tu zrobić, aby aa tak nie obciążał karty. Jeśli przez ten czas tego nie wymyślili, to są (szaleni?) niepoważni. edit: nieudolni??

 

A kiedy ma do sklepów trafić 4870?? Bo ta właśnie konstrukcja mnie interesuje.

Edytowane przez smirnov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy ma do sklepów trafić 4870?? Bo ta właśnie konstrukcja mnie interesuje.

Są problemy z dostarczeniem odpowiedniej ilości pamięci DDR5 dla 4870, dlatego dostępne pewnie będą w "szczątkowych" ilościach w lipcu a na większe zapasy można liczyć w sierpniu.

Po premierze w czerwcu zobaczymy co daje użycie DDR5 na nowych kartach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=191096 < 8800GTS, E8400 (bez OC) i w kazdym smarku mam taki sam wynik (+/- ~100pkt)... Nie wiem co w tej karcie takiego "elo"

Żal mi ludzi którzy oceniają wydajność karty graficznej na podstawie 3D Marków....Ale jeśli koniecznie chcesz tak robić to porównaj wynik swojej 8800GTS w 3DMark Vantage. Masz w nim GPU Score na poziomie 6300 w Performance Test??.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żal mi ludzi którzy oceniają wydajność karty graficznej na podstawie 3D Marków....Ale jeśli koniecznie chcesz tak robić to porównaj wynik swojej 8800GTS w 3DMark Vantage. Masz w nim GPU Score na poziomie 6300 w Performance Test??.

Nie zdążyłem sprawdzić bo już oddałem kompa kumplowi (bo mu składałem) - nie mam jak sprawdzić tego już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie ten Radek ma w Vantage wydajnosc GPU 6300

moj podkrecony GF z siga osiaga 5100 ,

czyli radek ponad 20% szybszy od mojego 8 miesiecznego GFa .

Jak dla mnie to cena nowego radka musi byc maxymalnie 20% wieksza niz owego GF 8800GT

wtedy bedzie przeboj wsrod kart tego segmentu .

Dodac nalezy ze wielu ludzi wiaze duze nadzieje z OC nowych kart ,

a wtedy powinno byc spoko srednio 30% szybciej niz na 8800GT .

 

 

Dla tych co sie na 3D Marki wypinaja

 

Karta X ma w 3DMarku 06 14tys pkt

Karta Y ma w tym samym tescie 12tys pkt

Czy jest mozliwe zeby karta Y byla szybsza np w Crysisie czy Stalkerze od karty X ??

jesli znacie jakis przyklad to rzuccie linkiem .

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwujajowy 3870 ma te problemy z powodu tego, że komunikacja rdzeni między sobą jest słaba, zgodna jedynie z PCIE 1, toteż dławi się. R700 będzie poprawiony w tym względzie, AMD już drugi raz tego błędu nie popełni. A swoją drogą sama architektura RV670 jest taka, że w smarkach jest bardzo wydajna a w grach już nie. I skopane AA i AF tylko dobijają te architekture, RV770 ma być pozbawione problemów z AA i AF oraz samo w sobie ma być wydajniejsze, według mnie na RV770 nie będzie aż takiej dysproporcji między smakrami a grami jak to miało miejsce w przypadku RV670. Ale pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Computeksie oglądaliśmy kartę ATI Radeon HD 4850. GPU karty pracuje z zegarem 625 MHz, a 512 MB pamięci GDDR3 - 1986 MHz (efektywnie). Karta ma jednoslotowe chłodzenie i wyglądem przypomina Radeony HD 3850. Niestety mocno się grzeje. Podobno jednak jest bardzo szybka - szybsza nawet o 15% od GeForce 9800 GTX. To by oznaczało, że Radeon HD 4850 jest prawie trzykrotnie szybszy od swojego poprzednika! Co więcej, karta ma być relatywnie tania - ponoć ma kosztować około 200 dolarów. To by było całkiem prawdopodobne, bo w cennikach niektórych sklepów dostępna jest już za niecałe 230 dol., czyli w przeliczeniu na złotówki... 500 złotych. Nawet jeśli dodamy do tego VAT, cena powinna wynieść między 600 a 700 złotych. Jak za produkt o wydajności przewyższającej GeForce 9800 GTX, to bardzo atrakcyjna cena. Czyżby zapowiadał się prawdziwy hit tego lata?

zrodlo: PcLab

 

mam nadzieje ze to prawda. wtedy widzialbym sens modernizacji kompa pod katem grafiki za wiecej niz 500zl.

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...