Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

a probowal ktos z was montowac nad 4850 wiatrak 80 albo 120 zeby dmuchal na plecki karty ? to chyba powinno cos dac a pewnie kazdy ma gdziesz w szafie jakis stary wentylek?

U mnie wieje 120 z boku i za wiele to nie daje. Ale jutro już powinna być paczka z accelero s1 więc mam to w [gluteus maximus].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest evolution, jak dla mnie bombowa płyta na x48 ;)

 

zauważcie, że koleś ma tam 3 zamontowane karty a cztery pięć w domu ale nie ma miejsca na 4 :lol:

 

płyta ma po prostu tak ułożone sloty i tyle.

 

choć gdyby zdjął chłodzenie :ph34r:

 

tak, eot.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakich sterownikó używacie do swoich radeonów :?:

 

Zakupiłem dwie 4850 gigabyte do CF. Karty siedzą na płycie Maximus Formula X38. Gry chodza ładnie w CF. Całość na sterownikach 8.6

 

Mam jednak problem z 3dmarkiem :( nie chce sie uruchomić, jak próbóje uruchomić program zatrzymuje się na wykrywaniu sprzętu i stoii. Testowałem to sterownikach dostarczonych z karta i na najnowszych 8.6 ze strony ATI. W celu wyeliminowania usterki innego kompotentu zastosowałem grafikę 9800gtx i 3dmark ruszył. Nie wiem czy jest to wina steroników czy moje radki maja alegrie na 3dmarka ;)

 

Podzielcie się opiniami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest evolution, jak dla mnie bombowa płyta na x48 ;)

 

zauważcie, że koleś ma tam 3 zamontowane karty a cztery pięć w domu ale nie ma miejsca na 4 :lol:

 

płyta ma po prostu tak ułożone sloty i tyle.

 

choć gdyby zdjął chłodzenie :ph34r:

 

tak, eot.

tri robi wrażonko

a ta mobo to taka córa P5W64WS PRO na 975

kawałek dobrego stafu

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakich sterownikó używacie do swoich radeonów :?:

 

Zakupiłem dwie 4850 gigabyte do CF. Karty siedzą na płycie Maximus Formula X38. Gry chodza ładnie w CF. Całość na sterownikach 8.6

 

Mam jednak problem z 3dmarkiem :( nie chce sie uruchomić, jak próbóje uruchomić program zatrzymuje się na wykrywaniu sprzętu i stoii. Testowałem to sterownikach dostarczonych z karta i na najnowszych 8.6 ze strony ATI. W celu wyeliminowania usterki innego kompotentu zastosowałem grafikę 9800gtx i 3dmark ruszył. Nie wiem czy jest to wina steroników czy moje radki maja alegrie na 3dmarka ;)

 

Podzielcie się opiniami...

Zapewne Windows XP??

Mam to samo ZADEN 3dmark mi sie nie uruchamia w XP. Pewnie wina sterownikow.

W Viscie nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakich sterownikó używacie do swoich radeonów :?:

 

Zakupiłem dwie 4850 gigabyte do CF. Karty siedzą na płycie Maximus Formula X38. Gry chodza ładnie w CF. Całość na sterownikach 8.6

 

Mam jednak problem z 3dmarkiem :( nie chce sie uruchomić, jak próbóje uruchomić program zatrzymuje się na wykrywaniu sprzętu i stoii. Testowałem to sterownikach dostarczonych z karta i na najnowszych 8.6 ze strony ATI. W celu wyeliminowania usterki innego kompotentu zastosowałem grafikę 9800gtx i 3dmark ruszył. Nie wiem czy jest to wina steroników czy moje radki maja alegrie na 3dmarka ;)

 

Podzielcie się opiniami...

 

A hotfixa zainstalowałeś?? Bez tego ci mark nie ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo na xp raczej już cf nie będzie trybi, przecież trzeba viste wylansować ... ; /

 

choć nie wiem na ile to prawda.

 

racuch, P5W64WS PRO to prababcia przy tej płycie imo ;)

Ehh z tym lansowaniem visty to mocrosoft robi co może. Za chwile już nie będzie można kupić xp oem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne Windows XP??

Mam to samo ZADEN 3dmark mi sie nie uruchamia w XP. Pewnie wina sterownikow.

W Viscie nie ma problemu.

Masz fixa do 3DMarków ?

 

bo na xp raczej już cf nie będzie trybi, przecież trzeba viste wylansować ... ; /

 

choć nie wiem na ile to prawda.

 

racuch, P5W64WS PRO to prababcia przy tej płycie imo ;)

Z tym lansowaniem visty to...

 

Na XP max 2 karty w CF będą działać, więcej nie bo system ogranicza (Sulaco kiedyś to tłumaczył)

Dlatego do tri i więcej kart w CF potrzebna jest Vista :]

 

BTW: 100k w Marku 03 przy procku 4.5Ghz i 4x HD4850 syci :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) dziekowac. juz zassany i bedzie testowany

 

i dupers, hotfix pobrany ze storny ati http://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894 i nadal mark stoi :/ wiem ze to syntetyk ale jakos lubie na niego patrzec ;)

Edytowane przez keiename

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego to nie zrobi nawet 1% użytkowników. I skąd ci ta cena przyszła? To jakieś stare dane masz. Już możesz zamówić po 750 a jak wyjdzie to jestem pewny, że stanieje poniżej 700 a może i w okolicach 600 będzie szybko.

Szybko 600 to po wakacjach raczej,skąd 300$(640zł) za 4870 popatrz na zachodnie sklepy,ja umnie ta karta tak stoi i zapowiada że będzie tak stała, to na waszym rynku nie będzie taniej.

A cena 4850 stąd

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to grono 1% co moduje

725/1125

Avg=26.2

920/1125

Avg=31.0

Dołączona grafika

anizo 16x załączone

walidacja

http://www.techpowerup.com/gpuz/nqpf/

różnica w COH Dx10 1920x1200 anizo 16x max ustawienia

700Mhz

avg=37.5

920Mhz

avg=50.590

Różnica 35% :razz:

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie V ?

2. W biosie sobie takie takty ustawiłeś jak rozumiem ?

3. Wrzuć wyniki na hwbota :]

4. Ładnie to to lata, tak jak myślałem, godny następca 3850 :mrgreen:

 

i dupers, hotfix pobrany ze storny ati http://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894 i nadal mark stoi :/ wiem ze to syntetyk ale jakos lubie na niego patrzec ;)

hotfix do 3DMarka, nie do radzia ;]

 

http://www.futuremark.com/download/hotfix_feb08/

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RBE 1.11 działa świetnie. Po zmianie ustawień prędkości wiatraka, temperatura w spoczynku to 48 stopni. Po 30 minutach grania w Crysis nie przekroczyła 60 stopni :). Wentylator działa w pełni automatycznie i sam dostosowuje swoją prędkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to grono 1% co moduje

725/1125

Avg=26.2

920/1125

Avg=31.0

Dołączona grafika

anizo 16x załączone

walidacja

http://www.techpowerup.com/gpuz/nqpf/

różnica w COH Dx10 1920x1200 anizo 16x max ustawienia

700Mhz

avg=37.5

920Mhz

avg=50.590

Różnica 35% :razz:

Którego tak wykręciłeś?? ASUSA??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy już było mówione ale cena nowych radków w hurcie to 760 zł. Data dostawy to 3 lipca 2008 :)

Na początku bedzie taka cena , ale potem spadnie , ja już sprzedałem swojego GTS G92 i teraz spokojnie czekam na 4870 i cene tak z 650zł i wtedy zakupie , a narazie kupie sobie ponownie 7300GT lub 7600GS <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko do szczescia brakuje testow w CF na P35 i X38/X48. Moze nowe stery, architektura itp zmniejszyla by roznice, bo widzialem kilka testow (na kartach wczesniejszej generacji) i byly dosc dziwne. Czasami roznica kilku procentow, a czasami kilkudziesieciu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...