Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Masz ode mnie nawet 3dni ;) Jezeli mialbys czas i ochote to z pewnoscia bardzo duzo osob bedzie wdzieczna za te testy w tym i ja, bo jezeli przewaga w CFie nie bedzie jakas duza to biore 2xHD4850 ;) Trzeba by tylko zrobic liste tytulow gier na ktorych zrobilbys testy, bo testowanie na 2 grach i 3Dmarku to jakos nie wpelni zatysfakcjonujace. Testy w 1280 bez i z AA i do tego jeszcze rozdzialki 1680 i 1920 powinny byc na tyle sycace, ze moze ktos z purepc zamiesci ten krotki test na glownej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ode mnie nawet 3dni ;) Jezeli mialbys czas i ochote to z pewnoscia bardzo duzo osob bedzie wdzieczna za te testy w tym i ja, bo jezeli przewaga w CFie nie bedzie jakas duza to biore 2xHD4850 ;) Trzeba by tylko zrobic liste tytulow gier na ktorych zrobilbys testy, bo testowanie na 2 grach i 3Dmarku to jakos nie wpelni zatysfakcjonujace. Testy w 1280 bez i z AA i do tego jeszcze rozdzialki 1680 i 1920 powinny byc na tyle sycace, ze moze ktos z purepc zamiesci ten krotki test na glownej ;)

Przecież były testy na anandtechu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy planuje przeprowadzic mozliwie jak najszybciej, jezeli chcecie jakies konkretne tytuly to prosze o liste zyczen.

 

Jezeli chodzi o rozdzialki powyzej 1680 to moze byc problem bo nie wiem czy uda mi sie zalatwic moniotor 24", no ale sproboje.

 

Jako platformy wystapia Maximus Formula vs. Foxconn P35A, dwa wspomniane wczesniej procesory oraz dodatkowo grafikii 8800gt i 9800gtx.

 

3dmarki oleje bo syntetyka wychodzi z mody ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie tylko

 

btw zauważyłem że bardzo zmalała i oglądalność i aktywność w poście dotyczącym kart gtx2X0

:)

chyba po prostu każdemu(czytaj - w tym i fanom nv) poopadały kopary, jak zobaczyli performance/price ratio dla produktów po ukazaniu się nowych kart ati...a tym bardziej po wynikach 2x budżet4850 w CF w stosunku to 260 czy nawet 280

 

ah, szkoda że nie ma kasy na zabawe ze zmianą platformy pod cf i nowymi radziami :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy planuje przeprowadzic mozliwie jak najszybciej, jezeli chcecie jakies konkretne tytuly to prosze o liste zyczen.

 

Jezeli chodzi o rozdzialki powyzej 1680 to moze byc problem bo nie wiem czy uda mi sie zalatwic moniotor 24", no ale sproboje.

 

Jako platformy wystapia Maximus Formula vs. Foxconn P35A, dwa wspomniane wczesniej procesory oraz dodatkowo grafikii 8800gt i 9800gtx.

 

3dmarki oleje bo syntetyka wychodzi z mody ;)

Mnie najbardziej by ucieszyły testy 1680*1050 ale jak mówisz to problem, ale nie potrzebujesz 24" monitora, wystarczy 22".

Z gier to coś, czego nie było na anandtechu. Może być Assasins, WiC, GRID, Bioshock. Daj porównanie do single.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VisionTek ale to nie ma różnicy to referat.

940Mhz

http://www.techpowerup.com/gpuz/uffua/

instaluje marka HWb

takie oc tylko za pomoca zmiany biosu do karty ?? , co tam zrobiles takiego podniosles napiecie czy jak ?? jakie masz temperatury przy takim oc , na jakim chlodzeniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy planuje przeprowadzic mozliwie jak najszybciej, jezeli chcecie jakies konkretne tytuly to prosze o liste zyczen.

Crysis , STALKER , GRID , Need For Speed - ProStreet , Test Drive Unlimited , Call Of Duty 4 , Colin - DIRT , Lost Planet , Call Of Juarez , Bioshock , Assassin`s Creed ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czaje o co wam chodzi z tym anandem. Tam sa zwykle testy w CF na X48 tak jak we wszystkich reckach, a nam chodzi glownie o porownanie wydajnosci CF na chipsetach P35 vs x38/x48 wkladajac nowe karty z rodziny HD48xx.

 

Z gier to hmmm... wstepna lista.

-COD4

-Mass Effect

-Assassins Creed

-GRID

-Crysis

-Bioshock

-UT3

-HL2 EP2

jakies rpg?? WIC??

...

 

UPDATE: Upppsss dalem posta z konta brata przez przypadek ;)

Edytowane przez karasko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim napięciu 940Mhz na rdzeniu??. Jak najprościej zrobić Vmoda??. Widziałem te obrazki na Xtreme ale mało mi to mówi, bo zupełnie się na tym nie znam.

Ołówkiem połączyć niebieskie pkt. W zaleznosci ile nawalisz ołówka takie bedziesz miał napiecie. :)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie stabilne takty na radku 4850 to 670@1850 , teraz tylko czekam na nowy riva tuner az pomoze mi samemu regulowac wiatrak moze to cos da wiecej , bo jak dla mnie ta karta jest mega cicha nawet jak sie rozkreci wczesniej mialem 8800 gt galaxy 2 slotowa to to byla dopiero suszara , wynik w 3 dmarku vantage deflaut mialem 6035 po oc 6350 , ogolnie z karty jestem zadowolony , chodzilo mio wieksza wydajnosc w rozdzialce 1920 1200 , i udalo sie grid colin mas efect smigaja dla mnie elegancko 40-45 fps jest w gridzie to juz w ogole rewelka tym ktorzy zastanawiaja sie na przejscie na radka polecam , wczesniej mialem radeona 9800 a pozniej nvidia teraz widac znowu sie zaczynaja czasy radoslawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ołówkiem połączyć niebieskie pkt. W zaleznosci ile nawalisz ołówka takie bedziesz miał napiecie. :)

1.56 wywaliło się ale chyba przez pamięci teraz obniżyłem i jazda.

Dokładnie i zaklej taśmą ten mod.

Dołączona grafika

do Vr 7K brakuje tam proc ponad 5Ghz taktowany

http://service.futuremark.com/compare?2k3=5871843

 

 

 

 

http://hwbot.org/submitResult.do

http://hwbot.org/searchResults.do?directio...minTotalPoints=

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mu grubo Ładujesz ...

 

ile na Stock V lecial ?

to było do sprawdzenia

Zmniejszyłem napięcie w 3D do 1.417 zegar 860(narzaie) wychodzi że stabilnie,powyżej 900Mhz widac że potrzebuje dużo V,ja raczej zostawie te 1.417 i tak ustawie CF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jak długo pojedzie na taki V ;].

 

A tutaj CF od PCLABa (jak było to sry)

http://pclab.pl/art32994-7.html

 

Szkoda, że narazie przetestowali to tylko na 2 tytułach ale i tak nowe Radosławy spisują sie świetnie!

Cena dwóch HD4850 to połowa ceny gtx280 a wydajność praktycznie ta sama (nie licząc UT3 w niskich trybach ;p).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jak długo pojedzie na taki V ;].

Chyba długo -kwestia schłodzenia dobrego.Też się szykuję za jakieś 2 tygodnie na takie akcje z bloczkiem wodnym w tle.Pytanie powraca do mnie na temat "zmiany struktury w pamięciach Quimonda po długotrwałej ich pracy z podniesioną znacznie częstotliwością"...Były przecież z tym kontrowersje przy 88GT+gigabyte+quimonda.Jakoś te dwa ostatnie "czynniki" mnie zawsze odstraszały -Gigabyte i Quimonda :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ode mnie nawet 3dni ;) Jezeli mialbys czas i ochote to z pewnoscia bardzo duzo osob bedzie wdzieczna za te testy w tym i ja, bo jezeli przewaga w CFie nie bedzie jakas duza to biore 2xHD4850 ;) Trzeba by tylko zrobic liste tytulow gier na ktorych zrobilbys testy, bo testowanie na 2 grach i 3Dmarku to jakos nie wpelni zatysfakcjonujace. Testy w 1280 bez i z AA i do tego jeszcze rozdzialki 1680 i 1920 powinny byc na tyle sycace, ze moze ktos z purepc zamiesci ten krotki test na glownej ;)

http://www.techreport.com/articles.x/14990/9

 

A to co jest? Nie testy CF? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.techreport.com/articles.x/14990/9

 

A to co jest? Nie testy CF? :)

;o

Radosław gniecie prawie w każdym teście. Nawet w Crysis jest blisko NV (a przecież ta gra jest wybitnie pod karty nv pisana-może nie tak jak lost planet ale zawsze ;]). Są miejsca gdzie pojedynczy 4870 jest lepszy od 280gtx. Nareszcie powrót dobrego (i wydajnego) AA w kartach ATI.

Nie mam pytań. Oj co bedzie sie działo przy premierze wersji x2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegląda te wszystkie testy i bardzo często widać że 4850 przegrywa z 8800ultra czy 9800gtx. A w y piszecie że wygrywa z nVidia 280gtx. Mówicie że wygrywa dodając wydajność którą uzyskacie przy OC? :rolleyes:

 

Dodatkowo testy pokazują że 280gtx przegrywa za 9800gx2 gdzie cena tego drugiego to około 1200zł/allegro

 

jednym z takich testów jest ten http://www.computerbase.de/artikel/hardwar..._cf_hd_4870/15/

Dodatkowo ubolewam bo gothic to jedna z niewielu gier w które lubie pograć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, że ten test techreport zrobiony jest w zaledwie kilku grach, do tego takich w których radek (i cf) czuje się wyśmienicie (może za wyjątkiem Crysis), więc ciężko brać go za wyznacznik. Chociaż jak ktoś gra tylko w te gry to czemu nie :wink: pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pokaż tam jeszcze test tych dwóch chipsetów o których mowa i będziemy zadowoleni :wink: pzdr

A co to? Koncert życzeń? :razz:

 

Ali wszystkie testy sa w kilku, trzeba poskładac kilka różnych i daje jakiś obraz wydajności. Wiemy jak chodzi pojedyńcza więc jest odnośnik.

Jak dla mnie wydajność CF bez zarzutu. 2x4850 wystarczą do fulHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegląda te wszystkie testy i bardzo często widać że 4850 przegrywa z 8800ultra czy 9800gtx. A w y piszecie że wygrywa z nVidia 280gtx. Mówicie że wygrywa dodając wydajność którą uzyskacie przy OC? :rolleyes:

 

Dodatkowo testy pokazują że 280gtx przegrywa za 9800gx2 gdzie cena tego drugiego to około 1200zł/allegro

 

jednym z takich testów jest ten http://www.computerbase.de/artikel/hardwar..._cf_hd_4870/15/

Dodatkowo ubolewam bo gothic to jedna z niewielu gier w które lubie pograć

No w sumie ale kogo interesuje krap pod tytułem Gothic 3 ? ;].

Niektóre testy robią bez aa (pisze o innych stronach) i w niskich rozdziałkach a tam radek ciut gorzej sie sprawuje ale i tak świetnie (tylko kto dziś gra bez aa ?). Dla mnie nowe radosławy to murowany HIT który trza kupować aby z balansować monopol krap nvidi. Sam czekam na X2 i z chęcią zapłacę Ati za ich karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko do szczescia brakuje testow w CF na P35 i X38/X48. Moze nowe stery, architektura itp zmniejszyla by roznice, bo widzialem kilka testow (na kartach wczesniejszej generacji) i byly dosc dziwne. Czasami roznica kilku procentow, a czasami kilkudziesieciu...

Co prawda to tylko testy CF 4850 na P45 vs X48

 

http://www.tweaktown.com/articles/1472/int...ance/index.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...