Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie fix do catalystów poprawił wydajność (np. w CRYSIS):

 

przed:

http://www.tweaktown.com/reviews/1481/4/pa...rk06/index.html

 

po:

http://www.tweaktown.com/articles/1483/3/p...rk06/index.html

 

W CRYSIS w niższych rozdziałkach 4870 ~ GTX280, w wyższych Radkowi brakuje ramu. Szkoda że nie ma podanego min. fps w CRYSIS.

 

Jeżeli ktoś z posiadaczy Radków będzie testował kartę i mu się zechce to może podać minimalny fps w bardziej wymagających gierach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

No w sumie ale kogo interesuje krap pod tytułem Gothic 3 ? ;].

Niektóre testy robią bez aa (pisze o innych stronach) i w niskich rozdziałkach a tam radek ciut gorzej sie sprawuje ale i tak świetnie (tylko kto dziś gra bez aa ?). Dla mnie nowe radosławy to murowany HIT który trza kupować aby z balansować monopol krap nvidi. Sam czekam na X2 i z chęcią zapłacę Ati za ich karty.

 

fajne te nowe kart Ati wiec rozumiem podniecenie,ale z niektore teksty moglbys sobie darowac,bo jak Ati robilo pod siebie to jakos nie kupiles ich kolejnej karty-bo przeciez cosik cieniutko by bylo w Markach,a teraz nazywasz zielonych krapem,takie to dziwne ze ktos chce zarobic??trzeba tlumaczyc podstawy ekonomii?

 

Przeciez to wina Ati ze Go..no pokazala przez dlugi czas,teraz Ati ma okazje odrobic straty i chwala jej za to,ale nie mozna popadac w skrajnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to wina Ati ze Go..no pokazala przez dlugi czas,teraz Ati ma okazje odrobic straty i chwala jej za to,ale nie mozna popadac w skrajnosci.

Zgadzam się -miewałem Ati kiedyś i w pewnym momencie wywaliłem je z rozpiski.Przez długi czas mimo przymiarek nieśmiałych nie warte IMO były dotykania kijem z kilku metrów.Brałem NV ,bo były lepsze, a NV robiła to co ja mając lepszy i bardziej poszukiwany towar -zarabiała.Tak po prostu.Teraz próżniaki wreszcie ruszyły zady i co mamy?Fajne karty ,konkurencję ,poprawione sterowniki i wydajnościową demokrację :wink: .Wyjścia nie mieli -nie działo się dobrze(udziały w rynku -dotyczy też AMD zresztą.Dopiero co zbyłem swoje....).Super ,że się ruszyło i wreszcie jest w miarę normalnie -rynek reaguje jak należy.Niemniej wiadomo o co chodzi -o kasę i przetrwanie.Teraz czas na ruch NV.Kubeł sie jej przyda na łeb -niech potaniają i poprawiają.Wracamy do technikaliów :wink: ?

Na Gothica 3 tak BTW to do dziś nie ma sprzętu(szarpie?no jasne...) :lol: .Już prędzej mi Crysis na telefonie w DX10 poleci :wink:

@Lysyn -u mnie płynnie to on działał już na 7900 ...dopóki nie zaciął :wink: Olać G3 -nie o nim temat.Może na czymś tam faktycznie chodzi płynnie(7x droższym niż zalecane do gry na full ).Ja ,fan serii ,położyłem lagę po 3ce na cykl...Nie klećmy kolejnego OT

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne te nowe kart Ati wiec rozumiem podniecenie,ale z niektore teksty moglbys sobie darowac,bo jak Ati robilo pod siebie to jakos nie kupiles ich kolejnej karty-bo przeciez cosik cieniutko by bylo w Markach,a teraz nazywasz zielonych krapem,takie to dziwne ze ktos chce zarobic??trzeba tlumaczyc podstawy ekonomii?

 

Przeciez to wina Ati ze Go..no pokazala przez dlugi czas,teraz Ati ma okazje odrobic straty i chwala jej za to,ale nie mozna popadac w skrajnosci.

Brałem ale sie nie podniecałem tym ze NV > Ati i żal mi było ze ATi nie było na równi wydajne. Monopol to krap, NV "dobrze" wykorzystała swoją chwile i chciała ludzi przyzwyczaić ze za high end należy sie 2,5k na starcie - litości :lol2:. Bez balansu w postaci dobrej karty od innego producenta windowała ceny w góre jak chciała. Może Ati też by tak robiło jakby miało monopol na wydajność ale jak narazie nie było takiej sytuacji (a jak była w przypadku 9700 to i ceny za 9550 były normalne).

 

Dzieki dobrej postanie ATi przynajmniej ceny wracają do jako takiej normy i już 280gtx nie sprzedają po 2,5k tylko po 1,8 na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugą do CF mam już ustawioną 1.44V w 3D pierwsza ma 1.42V więcej nie ruszam 3h mi zeszło to ustawic

No i sreberko będzie w CF,szkoda że niema proka co do 5ghz dobije

http://hwbot.org/searchResults.do?directio...minTotalPoints=

Dołączona grafika

http://service.futuremark.com/compare?2k3=5872410

Dorzucamy WR w kartach 4850 w Vantage

http://hwbot.org/searchResults.do?directio...minTotalPoints=

wynik musi podskoczyc jak AMD wyda stery do fizyki w tescie CPU ,8800GT to skrzydeł dostał w wynik o ponad 2K skoczył.

Dołączona grafika

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze wrażenia, po przesiadce z podkreconego 8800gts 640mb na Asusa 4850.Crysis 1280x1024 wszystko HIGH i wygładzanie x2 nie widziałem ponizej 25 klatek(pelno wybuchow itd.. istna masakra), srednio tak sie utrzymuje 33-42 w porywach 50.Stalker też smiga az miło...Karta nie kręcona bo po co... Przy 8800gts 640mb moglem zapomniec o wygladzaniu czy tez ustwienia wszystkiego na High.Gra o wiele ładniej wygląda teraz.Juz sie nie moge doczekac 4850X2.Jedynie 3d06 mam problem z odpaleniem ale to może wina windy bo zasyfiony jest zleksza...

Co do chłodzenia, no faktycznie głośne jest troche ale mam ustawione że temperatura wacha sie 60-70C' i 60% sie kreci to idzie wytrzymac.Po za tym mieszkam blisko ulicy więc teni hałas z karty nie przeszkadza mi...

Mogę z czystym sumieniem Ją polecić !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manhunt

Bez vmoda tak nie pójdą pewnie ;].

Drugą do CF mam już ustawioną 1.44V w 3D pierwsza ma 1.42V więcej nie ruszam 3h mi zeszło to ustawic

No i sreberko będzie w CF,szkoda że niema proka co do 5ghz dobije

 

Dorzucamy WR w kartach 4850 w Vantage

 

wynik musi podskoczyc jak AMD wyda stery do fizyki w tescie CPU ,8800GT to skrzydeł dostał w wynik o ponad 2K skoczył.

Dokładnie, wynik zaniżany jest z powodu braku "wsparcia" (ze strony stertów) fizyki.

 

Gdybym miał 5Ghz to bym Ci pożyczył ;). Może ktoś z forum bedzie tak miły bo karty świetnie sie kręcą.

 

Jang

Właśnie też zauważyłem w różnych testach/recenzjach ze nawet jak radosław jest na równi w średnim fpsie z 280gtx/9800gtx to i tak minimalny fps jest wyraźnie wyższy na Radkach a przecież to jest imo ważniejsze bo sie nie bedzie odczuwać spadków.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np: na egieldzie radek wypada kiepsko troche, ale naprawde nvidia 30fps w crysis przycina,a 30fps ati jest plynniej.U Nvidi takie falowania widac przy duzej ilosci klatek...a u Ati nic takiego nie wystepuje...

Testowane karty w benchmarkach to nie to samo co granie kilka godzin...One nie odzwierciedlają tak naprawde wydajnosci podczas normalnego grania i te roznice widac coraz bardziej.Wedlug roznych serwisow z moim sprzetem wogole bym sobie nie pogral w mojej rozdzielczosci, a dziwne bo mi jakos to wszystko smiga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylbys laskawy i sprawdzil jak ci sie kreci ten ASUS 4850?

gpu i memki - tak wstepnie dla informacji statystycznych

 

Dzieki !

Z checia ale i tak cokolwiek wiecej moge napisac na forum dopiero w poniedzialek bo w pracy mam neta, a w domu czekam na aktywacje z eircom-u(trwa to 10 dni).Cos pokombinuje i napisze po weekendzie... (wczoraj ustawilem 665,2100 i bylo ok, nie jechalem na maksa jeszcze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wstępnie moge Ci nawet ja powiedzieć że ok 650-670 mhz na gpu bez moda i z referyncyjnym chłodzeniem to max. Co do memek myśle że 2100mhz to juz taki hardcorowy max bez v-moda i jak masz naprawde dobrą karte(czytaj masz farta i trafiły Ci sie perfekcyjne kostki pamięci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale z lepszym chłodzenie to i bez moda powinno sie dać koło 700Mhz albo ponad. Przecież to zwykłe chłodzenie to chała. Ja na przykładzie 7900gs i 5900xt miałem tak ze jak temp nie przekraczała danej bariery (przy 7900gs to było chyba 65 stopni) to dało sie dalej kręcić gpu. A tutaj przy def chłodzeniu tempy sięgają 80-100 stopni ;o. Przy tym nie da sie kręcić imo.

 

Można to łatwo sprawdzić otwierając bude (zostawiając sam stelaż) i dać nawiew z wiatraka pokojowego (30 cm średnicy) ;].

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się że az taka chała, fakt jest wiele wad no ale to jest tylko chlodzenie jednoslotowe !!, nie jest aż taka tragedia.Od czego jest regulacja obrotow ?? Przy 60% obrotow nie zobaczylem jeszcze zeby 60C' przekroczylo, nawet pasty nie zmieniałem. Powalczyc z OC idzie ale zapomniec mozna juz o ciszy ... Jakby chłodzenie miałbym takie bydle jak w byłej karcie to watpie ze 50C' bym kiedys zobaczył....

Tak czy siak chłodzenie do wymiany jezeli chce sie krecic mocno zeby w uszach nie szumiało :D

Przy 100% obrotów tu już zleksza masakra z hałasem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus z galciatorem nie ma radiatorow na sekcji zasilania ale zwykle wystrczy dotknac palcem zeby stwierdzic ze te pare zl na kilka samoprzylepnych radiatorkow (dedykowanych to memek) nie zaszkodzi przykleic ;) (tak btw to w moim 8600gt sekcja zasialnia parzy nawet w idle w 2d watpie zeby w 4x mocniejszym 4850 mosy sie mneij grzaly :>)

Edytowane przez leiber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się że az taka chała, fakt jest wiele wad no ale to jest tylko chlodzenie jednoslotowe !!, nie jest aż taka tragedia.Od czego jest regulacja obrotow ?? Przy 60% obrotow nie zobaczylem jeszcze zeby 60C' przekroczylo, nawet pasty nie zmieniałem. Powalczyc z OC idzie ale zapomniec mozna juz o ciszy ... Jakby chłodzenie miałbym takie bydle jak w byłej karcie to watpie ze 50C' bym kiedys zobaczył....

Tak czy siak chłodzenie do wymiany jezeli chce sie krecic mocno zeby w uszach nie szumiało :D

Przy 100% obrotów tu już zleksza masakra z hałasem...

ty wlasnie msz ten plusik ze mozeszsobie sam ustalic predkosc wiatraka na karcie jamusze np czekac na nowy riva tuner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się że az taka chała, fakt jest wiele wad no ale to jest tylko chlodzenie jednoslotowe !!, nie jest aż taka tragedia.Od czego jest regulacja obrotow ?? Przy 60% obrotow nie zobaczylem jeszcze zeby 60C' przekroczylo, nawet pasty nie zmieniałem. Powalczyc z OC idzie ale zapomniec mozna juz o ciszy ... Jakby chłodzenie miałbym takie bydle jak w byłej karcie to watpie ze 50C' bym kiedys zobaczył....

Tak czy siak chłodzenie do wymiany jezeli chce sie krecic mocno zeby w uszach nie szumiało :D

Przy 100% obrotów tu już zleksza masakra z hałasem...

 

przy 60% to ta temp. nie przekraczajaca 60*C jest w spoczynku czy stressie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V mody dla rdzenia takty w okolicy 850Mhz robi sie za pomocą modowania biosu czy trzeba lutownice w rękę brać? To samo pytanie dotyczy pamięci. I jak czytam z opisów 30fps ATI jest bardziej płynne niż nVidii? Tak wiec mając do wyboru 8800ultra Vs 4850 w takiej samej cenie lepiej brać ATI.

 

i co z wall dla taktów powyżej 700Mhz , są juz zdjęte w nowych revizjach czy mod bios wystarcza by to ominąć :damage_wall: :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz brać lutownicy w dłoń

Wystarczy że weźmiesz ołówek 4b i możesz sobie podnieść na pięcie na gpu (nie wiem jak z Mem)

Głównym wallem jest to że temp za wysoka jest ;]

Takie pytanko co za odpowiada ten chip PLX miedzy gpu ?? chodzi mi oczywiście o rv770

Edytowane przez kA!N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...