Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wymuszam AA w sterownikach - włączone jeśli gra obsługuje. Mass Effect, GRID (ale z AA 4x - reszta max), Bioshock (pardzo dużo fps z OC jak i bez), ogólnie gry na silniku U3, Timeshift, MoH Airborne, BiA: Hell's Highway, Call of Duty 4, Fifa 2009. DMC 4 i zapewne wiele innych. Wiadomo...Crysis też działa ale już nie na maxa. Zazwyczaj gry śmigają w okolicach 50-60 fps. A proca nie mam mocno wykręconego.

 

Gra w rozdziałce 1920x1200 a więc ciut więcej od "full HD" które jest 1920x1080.

Te gry to smigaja na slabszych kartach jak GSO :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A testowales na 8.9 ?

jeszcze nie pewnie dzis to zrobie:/

 

Mi nic nie migota niezaleznie od rozdzialki. Na starym Palicie 7900 mialem migoczace piksele po kilku miesiacach uzytkowania (bez oc) - pamieci padly.

oby u mnie byla inna przyczyna, bo nie zdzierze chyba nastepnej reklamacji w sirius.pl :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby u mnie byla inna przyczyna, bo nie zdzierze chyba nastepnej reklamacji w sirius.pl :mur:

A jak Ci przebiegały realnie reklamacje w siriusie i kiedy reklamowałeś?

Sporo tam kupuje a nigdy nic się nie popsuło więc nie reklamowałem jeszcze. Jednak mają tanio a ja mam blisko i odbieram osobiście po drodze z pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tez zakupilem HD4850 i w dodatku w siriusie (tanio mieli i odbior osobisty). :lol2:

Moj Palit Sonic ma niecaly tydzien i jak na razie pracuje bezproblemowo w 2D jak i w 3D. :P

Uzuwam catalyst'ow 8.10. Temperatur na razie nie sprawdzalem, najwazniejsze ze podczas grania nic sie nie wysypuje (sterownik), nie ma artefaktow ani blue screenow, wszystko smiga stabilnie.

Patrze sobie teraz na ceny nowych kart i drozeja w oka mgnieniu. :blink:

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak Ci przebiegały realnie reklamacje w siriusie i kiedy reklamowałeś?

Sporo tam kupuje a nigdy nic się nie popsuło więc nie reklamowałem jeszcze. Jednak mają tanio a ja mam blisko i odbieram osobiście po drodze z pracy.

wez nawet mi nie przypominaj o reklamacji w siriusie :mad: generalnie to chyba nie ma problemow, ale ja niestety mialem pecha :angry: odeslalem im pierwszego sonica, ktory w ogole nie startowal, dostalem kaske po jakis 3 dniach zamowilem nowa, czekalem chyba z tydzien na nia. Przyslali mi dokladnie ta sama, ktora ja im wyslalem i jeszcze bez przejsciowki (molex/pciex) jakby moj zasilacz nie mial 2 kabli do pciex to nawet nie moglbym tej karty odpalic :damage_wall: wiec znow odeslalem im 2 raz ta sama karte znow zamowienie nowej i znow czekanie i tak po przeszlo 3 tygodniach wczoraj dostalem nareszcie nowa sztuke. Tak sie cieszylem ze mi wreszcie komp wystartowal a tu taki zonk z tymi pixelami po prostu brak mi slow, troche jestem zalamany :sad: mam nadzieje ze to kwestia visty albo driverow albo nie wiem jeszcze czego, bo jak znow uwalona grafe mi wyslali to chyba mnie szlag trafi :mur:

Ktos ma jeszcze jakis pomysl dlaczego tak sie dzieje? i dlaczego tylko w najwyzszych rozdzialkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być kwestia zasilacza, obniż takty karty (rdzenia nie pamięci) i zobacz, czy będzie nadal pixele pokazywać. Jak pixele to cóż jej wina raczej. Ja po 2 razach już bym zmienił sklep, cierpliwy jesteś :D

Ale co do reklamacji, to i tak nieźle bo w emarkecie i agito są problemy. Starają się wykazać, że klient nie ma racji podpierając się (przykłąd z emarketu) zfabrykowanymi zaświadczeniami z hurtowni (abcdata). To dopiero potrafi zdenerwować klienta :] Znajomy za to w agito 3 miesiące czekał na naprawę płyty głównej, na ten czas nie miał żadnej zastępczej.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być kwestia zasilacza, obniż takty karty (rdzenia nie pamięci) i zobacz, czy będzie nadal pixele pokazywać. Jak pixele to cóż jej wina raczej. Ja po 2 razach już bym zmienił sklep, cierpliwy jesteś :D

Wszytsko okaze sie jak wrzuce att i szukanie artow.

Tak wlasnie dalem im ostatnia szanse ale jak znow bedzie uwalona to zegnam sie z tym sklepem, troche szkoda bo maja niezle ceny i bogaty asortyment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem jednak, że zamiast brać Asus Glaciator poczekam trochę, aż pojawi się HIS ICEQ4 HD4850.

Też długo szukałem i nie mogłem się zdecydować.Teraz czekam właśnie na przesyłkę bo zakupiłem ASUS 4850 Glaciator.A przesiadam się z 3850 Asus-a który posiadał Glaciatora i muszę powiedzieć że to chłodzenie było dobre i ciche.Na tej grafie trzeba będzie założyć coś na zasilanie bo jest gołe,ale są otwory po referencyjnym chłodzeniu więc nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie:

 

Czy Palit Sonic 4870 da radę odpalić grę Gothic 3 oraz nowości typu Gothic 4 w 1280x1024 lub najchętniej w 1600x1200 na full detalach.

 

Bo planuję również zrobić Upgrade Roweru i te ładnych kilka stówek różnicy akurat by się przydało :)

 

Oczywiście gierki te bym chciał odpalić na moim "złomie" :wink: z SIG'a

 

Bo jak widzę tą świąteczną podwyżkę cen z 1500zł na 1870zł ( Asus 4870X2 ) to mnie szlag trafia i zapewne poczekam z zakupem tego monstera i upgrade WC ( blok + chłodnica 2x12cm i 1x14cm + węże + płyn :damage_wall: ) do nowego roku i poczekam na styczniowe "poświąteczne obniżki cen".

 

Oraz proszę o info czy ta karta ma jakieś problemy z chodzeniem i chłodzeniem, oraz jak wygląda na niej OC. Może bym ściągnął to chłodzenie i wrzucił na nią tego Accelero S1 Rev.2 i wentyla 14cm :) to by razem dało niezłego monstera za ok 850zł.

 

Lub może widzieliście gdzieś jakąś grafę 4870 1GB w starej rozsądnej cenie którą dało by się OC'nąć do ok 800/4000 z tym chłodzeniem Acc. S1 R2 ?

 

Jak ktoś ma używkę 4870/4870 1GB/4870X2 na gwarancji w Polsce to chętnie kupię ( propozycje proszę podsyłać na PW ).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem jednak, że zamiast brać Asus Glaciator poczekam trochę, aż pojawi się HIS ICEQ4 HD4850.

A nie boisz sie ceny? Na komputroniku kosztuje 700 zl, wiec gdzies indziej pewnie duzo taniej nie bedzie. W dodatku to chlodzenie w testach nie okazalo sie byc tak cichym i wydajnym, jak by sie wydawalo. W kazdym razie nie jest lepsze od S1. Ja juz mam dosyc czekania, ceny w KTR znow skoczyly, wiec wolalem nie zwlekac, bo jeszcze w esc.pl moze sie trafic to samo. Wzialem MSI + S1.

 

Ktore sterowniki poleca sie do HD4850?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej grafie trzeba będzie założyć coś na zasilanie bo jest gołe,ale są otwory po referencyjnym chłodzeniu więc nie będzie problemu.

Ale po co??

Dla samej ideii posiadania pro i elo chlodzonej sekcji zasilania??

Skoro Asus nie zalozyl tzn., ze nie potrzeba a zważywszy na fakt iz masz 3 lata czasu na padniecie karty to w pozniejszym terminie nawet bedzie na Twoja korzysc jesli wyzionie ducha :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co tutaj się dzieje, co wchodze na ten temat to pełno nowych postów na temat problemow z tą kartą :/ Nigdy nie miałem VPU recovery, żadnego wywalania sterownika, no po prostu nic :/

Fakt że Ty i Twoi koledzy nie mieli problemów z kartą nie jest wyznacznikiem jakości czy bezawaryjności danego produktu.

 

 

Tak wiec nie rozumie tylu problemów, ktore przychodzi mi tutaj czytac. Z obserwacji wynika, że głównie są one powodem OC, wiec moze warto się zastanowić, czy chcemy bawic sie w kręcenie i później płakać na forum, czy po prostu cieszyc się kartą i odżałowac te pare FPS ;)

Ja kupiłem 4870 żeby nie kręcić i mieć lepszą wydajność a z kartą są problemy.

 

Jak juz wspomniałem pisze to na podstawie własnych obserwacji karty Asusa, wiec moze jednak warto zastanowic sie nad firmą? Pozdrawiam

Warto się zastanowić. Ja kupilem kartę tej firmy ale to nie pomogło. Od początku użerałem się z pomocą techniczną asusa która traktuje ludzi jak idiotów.

Wczoraj dostałem odpowiedź:

Witam,

Prosze o kontakt ze sprzedawca celem naprawy gwarancyjnej karty.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt że Ty i Twoi koledzy nie mieli problemów z kartą nie jest wyznacznikiem jakości czy bezawaryjności danego produktu.

Pewnie, ze nie jest, to są tylko moje prywatne obserwacje na 4 modelach tych kart ;)

 

Ja kupiłem 4870 żeby nie kręcić i mieć lepszą wydajność a z kartą są problemy.

W przypadku kart 4870 nie mam pojecia jak sprawa wygląda, co do twoich problemów z obrotami, cóż zdarza się, a nie powinno, u mnie na karcie piszczały cewki, odesłałem, 3 dni czekania i miałem nowa sztukę w domu.

 

 

Warto się zastanowić. Ja kupilem kartę tej firmy ale to nie pomogło. Od początku użerałem się z pomocą techniczną asusa która traktuje ludzi jak idiotów.

Wczoraj dostałem odpowiedź:

Zależy jak trafisz, u mnie juz 3 generacja kart graficznych tej firmy i 0 problemów;) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już się pojawił temat dwóch monitorów, to mam pytanie - zapewne lamerskie :D - czy można na Radeonie 4850 ustawić różne rozdzielczości na dwóch monitorach, np na jednym full HD - 1920x1080 (TV LCD) a na drugim 1280x1024 (zwykły monitor), oczywiście na każdym monitorze będzie wyświetlane co innego, na jednym np. www na drugim np. film/tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, w dzisiejszych czasach prawie ze wszystkim to już nie można do końca polegać na firmie.

A gdyby wszystkim chodziły karty jak Tobie to mielibyśmy w tym wątku nudę...

Pozdro. :wink:

Mielibyśmy porządek... no i może trochę nudno ;) Moim zdaniem, jeżeli już coś zaczyna się dziać z kartą to raczej są małe szanse, że na forum znajdziemy radę jak to naprawić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mielibyśmy porządek... no i może trochę nudno ;) Moim zdaniem, jeżeli już coś zaczyna się dziać z kartą to raczej są małe szanse, że na forum znajdziemy radę jak to naprawić ;)

No niestety masz racje :( Ale za to przeczytamy milion postow: "czy palit sonic jest cichy, wydajny i wogole super-ekstra?" "brac palita, gigabyte czy sapphire"? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak 4850 nie wyrabia tak, jakbym chciał, stąd zamiana na 4870. Upatrzyłem sobie Szafirka HD4870 Toxic, ale jakoś nie ma go na stockach nigdzie... Czy ktoś z ludzi "w branży" ma info na temat dostępności tej karty?? Ewentualnie, może jakiś szczęśliwiec ją ma? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka wszystkim. Sorrki ze tak ni z gruchy ni z pietruchy ale czy miał ktoś następujący problem: Mianowice tuz po zainstalowaniu systemu wszystko ok, natomiast po zainstlowaniu jakichkolwiek sterownikow do 4870 (Asus), czy to z płyty, strony producenta czy tez innych, przy kolejnym restarcie w momencie ładowania sterownika ekranu wyłącza sie monitor (no signal) lub wywala BS i reset? Wszystko dzieje sie przy monitorze podlaczonym przez kabel DVI. Przy D-sub-ie problem jakby ustepuje aczkolwiek od czasu do czasu pojawi sie jakis BS lub nawet 3 zanim system sie poprawnie uruchomi (vista 32bit) Nie ukrywam ze jestem w kropce poniewaz polecilem znajomemu ta grafe ze wzgledu na stosunek wydajnosc/cena a tu takie problemy :/ Bede wdzieczny za pomoc

Edytowane przez AveMartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie:

 

Czy Palit Sonic 4870 da radę odpalić grę Gothic 3 oraz nowości typu Gothic 4 w 1280x1024 lub najchętniej w 1600x1200 na full detalach.

Pociągnie napewno ale zapomnij o ładnej grafice w G3,niestety są afekty i to wina sterowników. :damage_wall: :damage_wall: :damage_wall:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem wczoraj za duzo czasu wiec driverow jeszcze nie zminilem, nadal sa 8.10. Zainstalowalem att 1.5.9.1299 i zaraz po instalce odpalilem okienkowa animacje i szukanie artow. Nie znalazl ani jednego. Jednak gdy chcialem leciutko podniesc takty GPU to wywalil mi sie komp (black screen) wtf? Teraz juz nawet nie moge okienka z animacja odpalic bo wysypuja sie jakies bledy:/ no nic moze sprobuje nowszej wersji 1.6.xx.

Zainstalowalem smarka 2k6, vantage i nawet lightsmarka - nie zauwazylem zadnych artow wszytsko poszlo gladko bez problemow.

Teraz najciekawsze - przez przypadek odpalilem uspienie kompa i po wybudzeniu problem migoczacych pikseli przestal istniec :lol2:

Oczywiscie po restarcie kompa problem powrocil.

Ktos ma jakis pomysl?

Edytowane przez magus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...